Sejem ploš?

avdio proizvajalci , avdio trgovine, samograditelji, avdio servisi,...zanimivi linki...
Vpišite kakršno koli zanimivo informacijo z kratkim opisom in brez dodanih komentarjev-ti naj bodo drugje, zato da bodo informacije bolj pregledne.

Sejem ploš?

OdgovorNapisal/-a powermax » Po Maj 30, 2005 11:53 am

Morda utegne koga zanimati - videl sem reklamo za sejem LP in CD na Gospodarskem razstavišču, hala E, ki bo 4. in 5. junija.
P.
powermax
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Maj 30, 2005 7:44 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Maj 30, 2005 12:11 pm

Lansko leto je bila prodaja LP in CDjev že dvakrat in je bilo zelo živahno. Da se dobiti veliko različnih rabljenih in novih plošč.

Toda pri rabljenih je potrebno biti pazljiv. Namreč nekatere plošče so kar dobro "znucane" in če res brez določene plošče ne morete jo le kupite, toda včasih jih ni vredno poslušati.

Žal te prireditve ne bo v času avdio sejma, ampak potem zopet v Decembru 05.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Semanje podobe

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Jun 06, 2005 2:50 pm

Sejem je bil. :P Robe je bilo obilo, zanimanje precejšnje (tudi tik pred zaprtjem v upanju na še dodatno nižje cene), cene pa zelo razli?ne. Od 'komaj kaj', pa do '?isto preve?'. Sicer pa slike kot vedno povedo najve?...

Slika

Cena, s katero so se strinjali vsi brez izjeme. :P

Slika

Vinil, do koder seže oko.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Pa da ljubitelji kompaktnih razred?evalnikov ne bi rekli, da sem pristranski - tudi zanje se je marsikaj našlo.

Slika
Slika
Slika

Zelo zanimivo je bilo tudi na temle štantu - pranje in preizkušanje vinilk, za povrh pa je lastnik, (ko je dobil zagotovilo, na katerem forumu bo slika objavljena) rade volje osvetlil marsikatero zdraharsko zgodbico s son?ne in sen?ne strani alp, ki je povezana z resni?nimi prihodki, odhodki, vodenjem knjig, ve? let blokiranimi ra?uni, (ne)znanjem, nategovanjem naivcev, imaginarnim nasiljem, še bolj imaginarno samozavestjo, ... :P

Slika

...ampak o slednjem ve? kdaj drugi?. :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a PSD » Po Jun 06, 2005 7:11 pm

Rogouc - tale pralnik plosc - ce mogoce ves - se da dobit obenem tudi nove notranje ovitke? Ker drugace je zadeva na pol narejena ...

Oz - Franca bi pobaral - ima morda on kako moznost, da bi v primeru vecjega interesa v okviru clanov tega foruma nabavil kako vecjo kolicino notranjih ovitkov - sam jih vzamem za zacetek kakih 50-100 - odvisno kako temeljito se bom lotil pranja kolekcije ...
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Jun 06, 2005 10:00 pm

[quote="PSD"]Rogouc - tale pralnik plosc - ce mogoce ves - se da dobit obenem tudi nove notranje ovitke? Ker drugace je zadeva na pol narejena ...


Po moje bi se bilo najbolje pozanimati na tel. številki, ki je vidna na fotki, al pa v kakšni prodajalni rabljenih/novih vinilk.

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jun 06, 2005 10:00 pm

Vprašaj na Intek za ovitke.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a PSD » Po Jun 06, 2005 10:45 pm

@Rogouc - ja tale telefonska je tempting ;) :D (sem jo porajtal takrat enkrat ko sem postal vprašanje - se mi počasneje odpirajo fotke ...)

Kar se pa trgovin v LJ tiče - nema tega - konkretno - BB - dokler je bil tam še Sašo - se je še neakj boril v tej smeri - ko pa so prevzeli njegov oddelek mlajši - tolk da me niso ven vrgli, ko sem pobaral, kdaj bojo na voljo ovitki :((

BB ima sploh "čudovit" odnos do LPjev - ma me ne bojo prepričal, da tisto segrevanje, ko jo zavijajo v folijo, ne škoduje plati (čeprav - kako so pa na veliko večino LPjev oni celofan "tovarniško" dajal - je pa verjetno enak način :( ) pa da ne omenjam kako so nametani v škatlah ...


@Franc - najlepša hvala za nasvet glede Inteka!!
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

SEJEM PLOŠ? NA GOSPODARSKEM RAZSTAVIŠ?U

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Pe Dec 02, 2005 12:32 pm

LJUBITELJI GLASBE, NE ZAMUDITE!!!!!!!!!!!

Mednarodni sejem gramofonskih in CD plosc v Ljubljani, v soboto, 10. in nedeljo, 11. decembra 2005 na Gospodarskem razstaviscu, Paviljon E , Dunajska cesta 10-12

50.000 longplajk, singlov, maxi-singlov, CDjk, DVDjev, videofilmov, plakatov.

Raj za zbiralce in mladino in sploh za vsakogar, ki isce nekaj posebnega ( redkosti ) ali pa
noce preplacati svojih najljubsih izvajalcev.

Prireditev bo potekala v soboto in nedeljo od 10. do 17. ure.

Tu bo moc resnicno razkopavati: na voljo bo 50.000 longplajk, singlov, maxi-singlov, CDjk,
DVDjev, videofilmov in plakatov, ki jih bo moc kupiti ali zamenjati. Vsakdo lahko prinese
s sabo svoje “plate”, ki jih zeli zamenjati.
Zbiralci plosc in CDjk ( iz Avstrije, Nemcije, Italije, Hrvaske, Madzarske, Nizozemske, Francije ), ki bodo na tej prireditvi razstavili svoje “zaklade”, zelijo predstaviti ljubljanski
publiki vso svojo siroko in raznoliko ponudbo.

Lezijo na vasih policah plosce in CDjke, ki jih ne poslusate vec, ker ste se jih ze preposlusali, ali pa bi jih zeleli enastavno zamenjati za nekaj NOVEGA? Zelite ponovno poslusati svoje
najljubse plosce iz dobrih starih casov, ki so ze davno izginile s prodajnih polic? Ali pa zelite
preprosto ceneje kupiti vase najljubse CDjke in videofilme? Med siroko ponudbo na tej prireditvi bo marsikdo nasel svojo ze dolgo iskano plosco.

Obiskovalcem se torej ponuja priloznost – kdor isce, ta najde. To velja tako za redke longplajke, kjer je ze davno usahnilo sleherno upanje, da jo bo se moc najti, kot tudi za
ze razprodane CDjke in videofilme. In ne nazadnje tudi za najaktualnejse CDjke in
videofilme po ugodnih cenah.

Ponudba glasbenih zanrov bo segala od ROCKA (vseh oblik ), JAZZA, BLUESA, SOULA, R&Bja, UNDREGROUNDA, PSIHEDELIKE, HEAVY METALA, FOLKA,
COUNTRYJA, LATIN in WORLD GLASBE, KLASIKE, PUNKA, DISCO in TECHNO GLASBE, HIP-HOPA, RAVEA, OLDIEJEV pa vse do FILMSKIH SOUNDTRACKOV.
In vse to v siroki izbiri longplajev in CDjk. Poleg tega pa bodo na voljo se posebnosti,
kot so barvni vinili, picture discs, halfspeed posnetki in direktni rezi.

Verjetno ne bo nihce zapustil prireditve razocaran ali pa praznih rok.

Za vsebino in prireditev odgovorna:
Chr. Scholze, Otto Bauerg. 16, AT-1060 Wien / M. Kenda, C.v.-Hoetzendorfstr. 33,
AT-8010 Graz
Tel.: 0043 1 967 75 50 0043 316 71 13 11
E-mail.: info@discpoint.at kenda@newsclub.at
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Dec 02, 2005 3:24 pm

No, če hočete svoje plošče prodajati, morate najeti in plačati prodajni prostor.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 06, 2006 8:44 pm

Kot zanimivost: V angl. reviji Prospect sem zasledil novičko, da ima v Vel. Britaniji vsako četrto gospodinjstvo v svoji zbirki PF- Dark side of the moon.Ni kaj!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a PSD » To Apr 18, 2006 10:54 pm

Kar se PF in DSOTM tiče: nekajkrat sem zasledil, da je toliko izvodov prodanih bilo, da so (statistično?) dokazali, da se zagotovo vsako (e, zdaj sem pa pozabil) min (ali sec) nekje na svetu nekdo odloči in prične s polsušanjem. Bolj verjetna se kot enota sliši minuta; samo možno da je pa tudi sekunda. Bom probal ob priliki kje najti pa sporočim.

Tudi precej impresiven podatek, mar ne?

Mimogrede: ravnokar jih Bulič rola na ŠTOSu (samo ne DSOTM).
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a PSD » To Apr 18, 2006 10:59 pm

In če bi počakal minutko do dve preden sem poslal zg sporočilo, bi lahko dodal še tole:
DSOTM letos poleti turneja! Od original zasedbe (zaenkrat?) R.Waters in N.Mason.
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Jun 15, 2006 2:38 pm

Sejem plošč- ta vikend 17-18.6.2006 LJ-GR
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Jun 16, 2006 9:03 am

a bi bil prijazen pa bi kaj več povedal o turneji. Kje, kdaj itd . Mislim, da cena sploh ni važna, lani enkrat ko sem jih gledal na neki dobrodelni prireditvi so sosedje prišli gledat če se mi je skegljalo, ker sem vse spravil na mejo - od ojačevalnih in zvočniških moči namreč.
Pa je prvi sosed 40 m stran od mene.
Sam PF poslušam sicer redko, v živo so pa zakon
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Jun 16, 2006 9:31 am

podforum>ostalo>koncerti je primernejša rubrika za pogovarjanje o koncertih!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Naslednja

Vrni se na POVEZAVE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost