KONCERTI- Rubrika o glasbenih dogodkih v Sloveniji

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

KONCERTI- Rubrika o glasbenih dogodkih v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a jr » So Apr 08, 2006 4:23 pm

25. in 29. maja letos bosta v bližini Slovenije, točneje v Munchenu in Veroni rock koncerta, ene redkih "hi - end" skupin, skupine the Eagles, katerih glasba je po mojem mnenju ena najbolj "nevtralnih". Nekaj kart za v Verono se da dobiti preko spletne strani koncert freak - a.


JR
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Okt 27, 2006 10:44 am

Ali se lahko v tej rubriki vpisujejo informacije o koncertih!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » So Okt 28, 2006 9:51 am

Jaz sem bil včeraj v konoteki na koncertu Davea Burella. Bilo nas je zelo malo - kakih 20, kar je škoda, ker je bilo zelo lepo, po drugi strani pa super, ker je bilo izredno intimno. Dave je bil odlično razpoložen in slabi dve uri je igral, potem pa smo še pol ure klepetali, toliko da so nas zaklenili v Kinoteko in smo morali it ven skozi požarni izhod :)

No, škoda, ker ni bilo poznanih obrazov....
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Po Okt 30, 2006 10:36 am

[quote="VCC"]Jaz sem bil včeraj v konoteki na koncertu Davea Burella. Bilo nas je zelo malo - kakih 20, kar je škoda, ker je bilo zelo lepo, po drugi strani pa super, ker je bilo izredno intimno. Dave je bil odlično razpoložen in slabi dve uri je igral, potem pa smo še pol ure klepetali, toliko da so nas zaklenili v Kinoteko in smo morali it ven skozi požarni izhod :)
No, škoda, ker ni bilo poznanih obrazov....

Davea sem v soboto dopoldne srečal v Medani, kar je na moj predlog prišel na festival Jazz&Wine. Dal sem mu tudi posnetek četrtkovega koncerta, na katerem je bilo kakih 40 ljudi. To je pač stanje kulture v SLO :oops: Odličen pianist, intimna dvorana, majhna cena karte(1500 Sit), ljudi pa enkrat 40, drugič 20 ! Koncert je bil seveda neozvočen.

Vid, kakšen pa ti je sound starega klavirja v Kinoteki??? Prvi večer , ko je Dave igral Mortona in ragtime glasbo, je njegov malo bolj grob zvok zelo ustrezal in tudi pianist je bil z njim zadovoljen.

iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Okt 30, 2006 3:15 pm

[quote="DaretovaSenca"]Vid, kakšen pa ti je sound starega klavirja v Kinoteki??? Prvi večer , ko je Dave igral Mortona in ragtime glasbo, je njegov malo bolj grob zvok zelo ustrezal in tudi pianist je bil z njim zadovoljen.
iztok


Ja, na zacetku mi je bil malo hecen, saj je skoraj malo manjkalo v nizjih registrih, ampak na splosno je pa prijeten zvok. Tudi meni se je zdel Dave zadovoljen. Bilo je pa res fenomenalno intimno, se sam se je pohecal, da obicajno ne igra pred tako malo ljudmi, da mu je pa sicer zelo vsec, "cause we are so close and intimate here, I like it" je dejal. Pa pogovor in anekdote iz njegove kariere, skratka super.
Zdaj (1. - 5. nov) bo pa igral v Amsterdamu v enem hudem klubu pet vecerov solo koncerte zapoporedoma, pa menda je ze vse vnaprej razprodano.

Me kar jezi, kao neki audiofili, glasbofili in oh in sploh pametni smo mnogokrat (se posebej na nekaterih tehnicisticnih forumih), pa take specialitete uidejo mimo usesa...
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Po Okt 30, 2006 5:02 pm

[quote="VCC"]Zdaj (1. - 5. nov) bo pa igral v Amsterdamu v enem hudem klubu pet vecerov solo koncerte zapoporedoma, pa menda je ze vse vnaprej razprodano....

Hi hi, ampak oni tam ne bodo imeli tako intimnega koncerta :lol: :lol: :lol: . Pred leti se v Kudu France Prešeren poslušal Uli Sherrerja,pianista Vienna Art Orchestra in bilo nas je okoli deset "alternativcev". Glasbeniki niso mogli verjeti svojim očem, kar pa ni vplivalo na glasbo. Nasprotno, "pičili" so na vso moč in priznam, da sem takih koncertov slišal zelo malo.

[quote="VCC"] Me kar jezi, kao neki audiofili, glasbofili in oh in sploh pametni smo mnogokrat (se posebej na nekaterih tehnicisticnih forumih), pa take specialitete uidejo mimo usesa...

Imaš prav, pa tudi drugi, ki nas avdiofile smatrajo kot ljudi, ki nenehno debatiramo o zvoku, ko pa nam referenco prinesejo na pladnju, vedno najdemo kake izgovore in se pravega "demota" ne udeležimo. Mogoče zato, da doma ne bi jokali nad zvokom :(

Na WWW.JAZZZ.SI je reportaža iz pravkar končanega Krmina, jutri pa bo tudi MP3 komad iz prvega koncerta Dave Burrella. Na poslušanje.

V četrtek pa se začne "jazz" festival IZZVEN v Mariboru. Pride tudi legendarni Charles Gayle. Pred leti je imel ta saxofonist, ki še danes vežba na podzemnih postajah, odmeven dveurni solo koncert v klubu Gromka. O veličini njegove osebe pove podatek, da ko je med koncertom zaradi cigaretnega dima ostal brez "ustne naoljenosti" in je za nekaj trenutkov prenehal igrati, ni vihal nosu nad razmerami, ampak se je zelo lepo opravičil, ker je prekinil "špil". Gesta, ki je ugasnila marsikatero cigareto :!:
Igral bo tudi Joey Baron, ki se v Krminu ni pustil ozvočiti-to mu je verjetno ostalo še iz časov John Zornove Masade. Lepo !

iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Okt 30, 2006 5:14 pm

[quote="DaretovaSenca"]
V četrtek pa se začne "jazz" festival IZZVEN v Mariboru.


No ja, tega pa itak ni za zamudit. Scena in filing v Mariboru, z vsemi Kiblovniki in ostalimi prisotnimi je majka.
Se vidimo!
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Nov 07, 2006 4:44 pm

Na http://www.jazzz.si/mp3/mp3_DaveBurrell/ je 10 minutni komad s koncerta.

lp iztok

P.S.: V kratkem sledijo še posnetki iz letošnjega IZZVENa.
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Feb 10, 2007 3:22 pm

Bono je imel koncert pred leti v mestu Glasgow na Škotskem.

Ker je ambasador UNICEFA in je velik borec za mir na svetu in zmanjševanje revščine, je začel koncert tako , da je udarjal z roko v ritmu na majhen bobenček.

Čez nekaj časa je povedal, da ob vsakem njegovem udarcu umre en otrok v Afriki.
Tedaj pa se zasliši glas iz občinstva: "Nehaj udarjati po bobenčku!"
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Feb 27, 2007 7:56 am

Ali je že kdo imel čas( t) obiskati opero , ki zaradi rekonstrukcije operne hiše začasno gostuje na GR v LJ?
Priporočam vsem, ki želite slišati ,kako se sliši ozvočen operni orkester v živo!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Mar 08, 2007 4:16 pm

V tej rubriki vnašajte pretekle in bodoče glasbene dogodke pri nas.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

MARKO HATLAK v Adergasu

OdgovorNapisal/-a FOTB » To Mar 20, 2007 3:29 pm

V nedeljo 18.marca je v cerkvi v Adergasu, Cerklje na Gorenjskem, nastopil harmonikaš Marko Hatlak.Dve skladbi s tega koncerta sta že na: [url]WWW.JAZZZ.SI[/url] . Za nalaganje se je potrebno registrirati.

lp

P.S.: Zadnja informacija je, da bo Hatlak nastopil v srebrnem abonmaju sezone 07/08, kar je v dvajsetih letih uspelo le parim Slovencem in prvikrat tako mlademu slovenskemu umetniku. Marko je v nedeljo praznoval 27 let.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

TRIOSK in Jure Tori&Ewald Oberleitner

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 3:08 pm

7.april. 2007 ob 22:00 TRIOSK (Leaf Label; Sydney)
Adrian Klumpes (klaviature,elektronika) ; Ben Waples (kontrabas, el. bas, elektronika) Laurence Pike (bobni)
AVSTRALSKA ZVOCNA SPECIALITETA V ZIVO V LJUBLJANI!
Menza pri koritu, AKC Metelkova


13. april 2007 ob 21:00
JURE TORI & EWALD OBERLEITNER
Jure Tori, harmonika ; Ewald Oberleitner, kontrabas

ljubljanska premiera odličnega albuma Odsevi spomina z avtorsko glasbo harmonikarja Jureta Torija
CD, Štihova dvorana

več na: [url]WWW.JAZZZ.SI [/url]
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

Mozart: Requiem

OdgovorNapisal/-a FOTB » Sr Apr 11, 2007 9:17 am

Nekaj delov Mozartovega Requiema izvedenega 2.aprila v mariborski stolnici je na [url]WWW.JAZZZ.SI[/url] .
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

Re: Mozart: Requiem

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 12, 2007 10:12 am

[quote="FOTB"]Nekaj delov Mozartovega Requiema izvedenega 2.aprila v mariborski stolnici je na [url]WWW.JAZZZ.SI[/url] .

Včeraj sem imal na obisku dirigenta Requiema Marka Hribernika, ki je skupaj z vokalistko preposlušal cel koncert. Odziv je bil enkraten ! med drugim je Marko izjavil, kako je skoraj zavrnil predvajanje Requiema v ljubljanski stolnici iz lanskega leta. Zaradi slabega zvoka. Posnetek tega koncerta je bil zadno nedeljo na RTV1.

lp Iztok

P.S.: lepo je gledati "tisti žar" v očeh protagonistov, ko poslušajo "tvoj" posnetek.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

Naslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov