Jazz festival Ljubljana 2006

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

Jazz festival Ljubljana 2006

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Jun 27, 2006 5:15 pm

Se bo dogodil od 28 junija do 1.julija (WWW.CD-CC.SI).
Kaj je vredno slišati? Vsak dan je vsaj en "mus" koncert !

Obenem si lahko ljubitelji koncertne fotografije ogledajo mojo in Nadino razstavo v Mali galeriji Cankarjevega doma.

Iztok[/img]
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

Re: Jazz festival Ljubljana 2006

OdgovorNapisal/-a VCC » Ne Jul 02, 2006 6:09 pm

No, še en v vrsti JF-LJ je uspešno "pod kapo". Letošnja izdaja je bila žanrsko nekako uigrana za "širše ljudske množice" in ne toliko v resnici jazzovsko avantgardna. Se je pa vsak večer našel biser, ko je že Iztok omenil.
Kaj je bilo meni všeč:

sreda: Z.Kaučič - projekt Vizionarja. Komponiranje na najvišjem nivoju, odličen solist - Paul McCandles in nekoliko premalo kvarteta rogistov. Sicer pa odlično.

četrtek: David Murray je že v štartu pihnil na vso moč in z odliko opravil nehvaležno nalogo otvoriti Križanke. Spremeljevalni bend je bil +++, še posebej sem bil pa vesel spet videt, slišat in pokramljat z Jamaladeenom Tacumo, ki ga je cel cajt na polno "kurblau" in delal tapravi "grunt". Vse skupaj je blo turbo celi cajt.

petek:
Soweto Kinch, izredno posrečeno zlito malo rapa, break-beat bobnanja in precej kar HC improvizacije.
Mihaly Dresch je bil zanimiv, še posebej se je pa meni vtisnil tip na cimbalonu. Fantastično je tolkel po strunah, s takim rokerskim saundom.

sobota:
A. v Schlippenbach und die Entauschung : Creme-de-la-creme vsega festivala (še celo nekaj let nazaj - vsaj od 2000 ni blo nič tako dobrega), pa to iz dveh razlogov pravzaprav:
Thelonious Sphere Monk v najčistejši obliki, zaigran perfektno, humorno, s pravim občutkom, band je bil tako fenomenalno uigran in na nivoju, da težko slišiš kje kaj tako dobrega, potem pa še:
Težko slišiš kaj tako dobrega, ker so mojstri zadevo odigrali AKUSTIČNO!! Band je bil klavir, trobenta, bas klarinet, kontrabas in bobni. Vsi so se odlično slišali, polnili klub CD s toliko zvočne energije, kot je prejšnji band (Jure Pukl kvartet) ni uspel skupaj spravit ozvočeno!
Ta koncert bo vsaj pri meni še kar nekaj časa referenca za živ, neozvočen zvok takšne relativno majhne jazz zasedbe v srednje majhni dvorani. Kdor je to zamudil, mu ne bo zlahka oproščeno :) , pa tudi okoli neojačanega zvoka majhne zasedbe naj ne pametuje :twisted:

Eto. V

PS: komentarji na ostalo:
R.A.Khalil - meni boljši nekaj let nazaj,
Electric Barbarian - sem šel raje spat,
Val. Inc. - krneki, pa še dol z odra se ni hotla spravit,
MMW + JS - Scofileda jim ni blo treba, drugače pa precej brez taprave energije, rutina, rutina, rutina, akoravno se je mladina palila in žarila (plesala in poskakovala),
Trio Beyond - prijetna urica dremanja, niti ne vem zakaj, Sco je bil spet po svoje tečen,
Jure Pukl - upam, da so fantje poslušali A. Von Schlippenbacha in se od tega kaj naučili.

bis naechsten jahr!
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Ne Jul 02, 2006 7:37 pm

Posnetek A. v Schlippenbach und die Entauschung je zelo dober, le pihalca sta malo glasnejša od ostalega benda. Rudi Mahal in Jan Roder sta že v Ulrichsbergu igrala akustično (edina v celem festivalu!). To jima pušča manevrski prostor za igranje po prostoru in zaenkrat sta bila v tem vedno odlična.

Z Vidovo oceno festivala se strinjam, dodal bi samo, da sem Val slišal DJati že dosti bolje v Saalfeldnu(manjša dvorana), je bila pa njena elektronska seansa mali izziv za "akustičarje".
Alexander von Schlippenbach je vrhunski predstavnik impro klavirja, najbolj poznan je njegov trio(z Evan Parkerjem in Paul Lovensom) in The Globe Unity Orchestra(čez 14 dni bo v Nickelsdorfu - http://www.konfrontationen.at/ko2006/index.html). Kot zanimivost- poročen je s pianostko Aki Takasa, njun sin pa DJja in so že naredili družinski projekt na Leo records.

lp i
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

Re: Jazz festival Ljubljana 2006

OdgovorNapisal/-a uroshsi » Po Jul 03, 2006 8:19 am

[quote="VCC"]
MMW + JS - Scofileda jim ni blo treba, drugače pa precej brez taprave energije, rutina, rutina, rutina, akoravno se je mladina palila in žarila (plesala in poskakovala),


Ma jaz ne bi rekel, da so bili MMW tako hudo slabi in brez ta prave energije. Meni so se zdeli cisto kul, verjetno pa bi bilo res boljse brez Scofielda, ampak ni prevec motil. Konec koncerta pa je bil prav zabaven, ne?

Val Inc. pa tudi ni bil ana odmet, res pa je, da bi ni najbolj pasala na oder Križank. Bolje bi bilo, ce bi DJ-jala v kaki dnevni sobi:)))

LP
Urosh
uroshsi
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 22, 2005 1:39 pm
Kraj: Maribor

Jazz festival Ljubljana 2006 - nekaj slik

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Jul 13, 2006 9:45 am

Evo, nekaj slikic:

Slika
Femi Temowo
Slika
Soweto Kinch in Femi Temowo
Slika
Soweto Kinch in Neil Charles
Slika
Neil Charles
Slika
John Scofiled
Slika
John Scofiled
Slika
Jack de Johnette
Slika
Gwo-Ka Ro-Ka
Slika
Klod Kiavue in Francois Ladrezeau, Gwo-Ka pevca in bobnarja z Guadalupeja
Slika
David Murray
Slika
Jamaladeen Tacuma
Slika
John Medeski
Slika
Chris Wood
Slika
Chris Wood

Hvala za vašo pozornost.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Po Jan 14, 2008 1:06 pm

Na voljo je CD Zlatka Kaučiča: Vizionarja s posnetkom z ljubljanskega jazz festivala 2006.
http://www.zalozba-goga.si/index3.php?topic=glasba&zbirka=musica&jezik=si&koda=cd032
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec


Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov