AVDIOFILSKI KLUB

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Mar 08, 2007 1:47 pm

Ja. Mi smo bili tam zadnjič, ti pa ki so manjkal pa si bil že zadnjič- zadnjič!

Kar pa ne pomeni da smo bili zadnjič na Vklopu!

Igor nam je povedal, kar nam gre, ali pa vam gre, predstavil njegovo novo usmeritev, kar pomeni nič več lamp, pa čim več kroma (tako na brzino)

Sam sem se mu zahvalil, saj sem tja hodil dobrih 7 let in se marsikaj naučil ali pa spoznal.

To isto sem izrekel tudi "pogonu kluba", Marku Pušu, saj je z redkimi izjemami stvari pripravljal on sam.

Pa še predlog. Klubu v slovo bi lahko nekdo pripravil pregled vsega kar smo videli počeli itd. Dragi "nekdo" alias Marko, boš našel čas???

In ne nazadnje, kar nekaj vas, sem spoznal prav na teh druženjih. Kar mi je v veselje!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a SamoJ » Če Mar 08, 2007 1:55 pm

A tako....torej smo zaprli eno poglavje, kaj pa naprej?
A je imel kdo kakšen predlog? A je sploh še interes?
SamoJ
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Feb 21, 2005 7:58 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Mar 08, 2007 2:11 pm

a boš samo spraševal, al boš raje kaj predlagal??
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a SamoJ » Če Mar 08, 2007 2:17 pm

A ti pa kar na slepo skočiš v vodo ne da bi se prepričal o globini?
Lepo po vrsti, kot so hiše v Trsti...sprašujem, ker me ni bilo tam in ker
sklepam, da je Marko kakšno rekel na temo lepše prihodnosti. Ali pa je bila le sedmina? Uf, spet vprašanje.....
SamoJ
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Feb 21, 2005 7:58 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Mar 08, 2007 2:29 pm

Če ne bi tu pa tam skočil v vodo brez preverjanja, bi bil , kva vem kje, ampak sigurno kje drugje. Na veliko bolj dolgočasnem tripu.
Torej predlagaj, šele na to bomo lahko pljuvali čez predlog, prej pa na žalost ne moremo
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Mar 08, 2007 3:23 pm

Tisti z daljšim spominom se upam spominjate avdiofilskih srečanj v kletnih sobah Cankarjevega doma- pred časom Vklop trgovine- nekje od 1990-1995. Na različnih srečanjih so se predstavljale avdio komponente. Večino komponent je prispeval UBIQ in KAT ter včasih Pear audio, pa še kdo. Vlačili smo aparature, postavljali sisteme upajoč, ,da bodo v danih pogojih igrali.

Vedno smo prosili poslušalce naj prinesejo svoje aparature, da bodo srečanja bolj raznolika.
Toda s strani poslušalcev( to so bile brezplačne prireditve oz. simbolična vstopnina, ki ni pokrila stroškov) je npr. prišla nekega dne zelo vzpodbudna kritika in vzpodbuda za delo naprej:
"Zakaj predstavljate le svoje aparature in ne npr. te in te znamke!"

Ja, res nam je tak komentar dal poleta za nadaljna srečanja. Mislim, da se bom vzdržal podrobnega komentarja le tega, ker le besede iz bivšega južnega dela Jugoslavije bi bile najbolj primeren komentar !!!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Mar 08, 2007 3:41 pm

Na enem od zaprtih "forumov2 je padla ideja, da bi bila ta srečanja pri nas doma, drage naše pa bi nam pekle piškote.
Ideja buona, ma autore mona, bi rekel kdo, ampak mislim, da bi se dalo kaj narediti.
Najprej število ljudstva bi se moralo malce zmanjšati
Drage domače bi raje pošiljali v nim drage štacune,a ali kaj drugega, obiskovalci bi se pa zmenili, kaj bo kdo prinesel s seboj. Tako bi poskrbeli za vstopnino.
Prednost?? vsak bi dal na ogled sistem v svojem okolju, ostali bi lahko komentirali, mu svetovali, včasih pa prinesli tudi kaj svojega.
Po domače povedano bi bila to ena od zelo "blagih" oblik KATovega piknika.
Nekaj jih sedi in pije, nekaj posluša, nekaj kaj vem kaj. Če bi na to prišli tu pa tam tudi kakšni distributerji s kakšno predstavitvijo še toliko bolje.
Evo sedaj lahko pljuvate, kar pa se tiče predhodne izjave, ki jo je navedel admin, je pa tipično slovenska.
V stilu, jaz ne bom naredil nič, bom pa zato toliko močneje "šimfal", da ne boste rekli da nič ne naredim
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Mar 08, 2007 5:03 pm

Bravo Mišo. To isto delajo v atenskem avdioklubu. Problem je samo v tem, da imamo eni manjše hiške ali stanovanja. Ampak to bi res lahko rešili z menjavami "poslušalske" posadke, eni pijejo in jejo, drugi poslušajo. Vseeno pa je tu potrebno nekaj administracije-vodenje članov,obveščanje, zbiranje prijav za obisk... Predlagal bi še, da pred obiskom član opiše svoj sistem.
Pa še "obvezni" del predvajanj bi lahko skupaj scimprali, da bi poslušali doma in potem na obisku enake stvari (en CD).
V "prostem" delu pa bi domačin predvajal svojo glasbo, ki bi jo po možnosti tudi lahko zapekel (en CD).

Mišo, ker imaš smisel za organizacijo bi lahko naredil prvi sestanek v kaki pivnici?

Menim, da so taki obiski koristni za vse, obiskovalce in domačina.

lp Iztok

(ki se je prijavil kot FITB ker se na DaretovoSenco ni mogel! Administrator?)
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Pe Mar 09, 2007 10:42 am

[quote="fotr"]Pa še predlog. Klubu v slovo bi lahko nekdo pripravil pregled vsega kar smo videli počeli itd. Dragi "nekdo" alias Marko, boš našel čas???

Ni ravno lahka naloga glede na to, da nisem vodil evidence. Spomin pa imam še kar dober, zato enkrat, ko bom razpoložen, se malo razpišem. Še prej pa bom vsem razložil, kaj se je pravzaprav zgodilo in kaj se mogoče še bo, da ne bi bilo preveč kakšnega natolcevanja in govoričenja, kot se to ponavadi zgodi.
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Mar 09, 2007 4:17 pm

Ravnokar me je poklical Slavc iz Skaručne v zvezi s čiščenjem njegovih plošč. Istočasno pa je omenil, da takšne napake okrog vina kot zadnjič ne bo nikoli več in ravno tako se je pohvalil, da ima sedaj tudi manjšo izbiro izbranih buteljk vin. Torej, kdaj gremo spet?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Mar 09, 2007 8:34 pm

Ker sem zadnjić na žalost manjkal v Skaručni, glede vina pa mi je vseeno tudi če ga nima, samo čakam, da boš rekel kdaj. Ostalo si že!!
Sem za !!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

AVDIOFILSKI KLUB

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Ne Mar 11, 2007 2:00 pm

OBVESTILO:

Avdiofilski Klub ne bo več deloval na način in v obliki, kot dosedaj. Spreminja se v popolnoma zaseben klub, dostop je zato seveda omejen in vezan na povabilo ter članarino. Nečlan bo imel vstop samo v spremstvu člana in bo plačal vstopnino. Tudi srečanja ne bodo več vsako prvo sredo v mesecu. Glede na to bodo obvestila o temah in ostalem dogajanju v klubu, na tem forumu objavljena le izjemoma.

Sprememba delovanja je bila neogibna in načrtovana že dalj časa in je posledica predvsem nepripravljenosti dela članstva in obiskovalcev pri pokrivanju zapitka, premajhne aktivnosti pri pripravljanju tematik, končno pa tudi VKLOP kot pokrovitelj v dosedanjem načinu delovanja kluba ne vidi več dodane vrednosti.

Vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri organizaciji, ali na drugačen način pripomogli k zanimivosti srečanj, se lepo zahvaljujem.

Morda je prišel čas, da štafetno palico organiziranja (za javnost popolnoma) odprtih srečanj prevzame "mlajša generacija" slovenskih avdiofilov...


PS/Spremembe se obetajo tudi tradicionalnemu Avdiofilskem pikniku.
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a FOTB » Ne Mar 11, 2007 5:50 pm

[quote="FOTB"](Iztok,ki se je prijavil kot FITB ker se na DaretovoSenco ni mogel! Administrator?)


Šer vedno se ne morem prijaviti kot DaretovaSenca. Ko pošljem zahtevo po geslu mi javi:

Žal tvojega gesla ne morem obnoviti, ker je tvoj račun trenutno neaktiviran. Za več informacij se,prosim, poveži z Administratorjem foruma.

Administrator mi na mail ne odgovori!

Administrator, ali to pomeni, da je DaretovaSenca BLOKIRAN ???
Če je, bi bila kratka razlaga tega dejanja zelo na mestu.

lp iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

[b]AVDIOFILSKI KLUB - POVZETEK[/b]

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Po Mar 12, 2007 6:55 pm

Nemogoče je povzeti prav vse, kar se je dogajalo polnih sedem let na več kot sedemdesetih srečanjih Avdiofilskega Kluba, je pa gotovo, da smo imeli ogromno zelo zanimivih debat, sejemskih foto in video reportaž, zanimivih domačih in tujih gostov in konstruktorjev, predstavitev domačih in tujih avdiofilov, predavanj o tehničnih temah, koncetov žive glasbe s snemanji, obiskov snemalnih studijev, novoletnih zabav z živo glasbo in nešteto najrazličnejših demonstracij, primerjav in testov....

Prepričan sem tudi, da smo se udeleženci v teh letih lahko bolje spoznali, si utrdili svoja dotedanja prepričanja o drugih ali morda vendarle nekoliko spremenili svoja mnenja. Veliko smo se pogovarjali, mnenja so se kresala, včasih tudi do skrajnih meja civiliziranosti, ampak to je pri avdiofilih skoraj normalno.

Res bi bilo zanimivo slišati od vas, ki ste hodili na srečanja, katera so vam bila najbolj všeč in zakaj, na katerih ste se kaj novega naučili, katero vas je morda pritegnilo k razmišljanju, ali vzpodbudilo odločitev o nakupu ali nenakupu....ipd.

Meni so se v spomin bolje vtisnila naslednja:

- Predavanje Tomaža Majceta o tehnologiji SACD
- Predavanji Branka Božića o High-Endu
- Primerjave LP/CD
- Video reportaže z avdiofilskih piknikov
- Predstavitev Aleša Kacjana in Mirana Mesesnela
- Obiski slovenskih snemalnih studijev
- Predavanja konstruktorjev naprav Viva, Avantgarde in Gryphon
- Analogne urice s Francem Kuzmo
- Razni "slepi testi"
- Predstavitve samograditeljev (Vid, Andrej, Tone...)
- Predavanja Petra Berganta o kakovosti slovenskega električnega omrežja
- Analogne in snemalne vragolije Tomaža Govekarja
- Odmevno predavanje Aca Razbornika
- Dan, ko je Azra prestavila srečanja na višji nivo
Marko Puš
 

križanec kluba in piknika

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Maj 10, 2007 5:03 pm

Avdiogastronomsko srečanje:
Gostišče Skaručna 29.6.07 ob 16 uri.
Predvidena cena kompletne ponudbe je cca 50-60 EUR.
Obvezna prijava v sredini junija( 10-25 Junij).
Vabljeni!
V zadnjo je bilo nepozabno- za tokrat pripravlja Slavko& Co. kar nekaj novih presenečenj!

PS: Bil tam danes zvečer za pokušino-kaj pokušino-vrhunsko-ni kaj! Se vidimo kmalu tam.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov