kako slediti novostim

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

kako slediti novostim

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 26, 2006 8:43 pm

na tem forumu!
Problem je namreč v tem, da se ne moreš naročiti na nove zadeve, dokler ne vidiš nove teme. Naprimer, Puš objavi sejem LPjev in ker to ne da pod temo ostalo, pa potem sejmi, tega obvestila ne sprejmem, ker se pač nanj še nisem naročil. Je kakšna varianta, da se naročim na vse kar je novega?? ne glede na to kje je objavljeno.Oziroma kako se lahko naročim na spremljanje osnovnih tem???
LP :cry:
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: kako slediti novostim

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Nov 27, 2006 9:14 am

[quote="fotr"]na tem forumu!
Problem je namreč v tem, da se ne moreš naročiti na nove zadeve, dokler ne vidiš nove teme. Naprimer, Puš objavi sejem LPjev in ker to ne da pod temo ostalo, pa potem sejmi, tega obvestila ne sprejmem, ker se pač nanj še nisem naročil. Je kakšna varianta, da se naročim na vse kar je novega?? ne glede na to kje je objavljeno.Oziroma kako se lahko naročim na spremljanje osnovnih tem???
LP :cry:


Kaj se pa hočeš naročit? Sej takoj vidiš v katerih temah je kaj novega, saj se obarva oni znakec pred temo rumeno. Pol pa greš pogledat in to je to. Nič se ni treba naročit.
:?:
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Nov 27, 2006 9:23 am

nisi me razumel. Če se mi ne da stalno kontrolirat kaj je novega, se lahko v podtemah naročim na novosti in sicer tako, da kliknem na "začni spremljati to temo" In dobim email, da je nekaj novega na tej podtemi, tako, kot sem dobil sedaj, ko si mi odgovoril. Ne morem pa biti obveščen, če je nekdo odprl novo podtemo v temi Ostalo. In si ne morem podpirati lenobo s prejemanjem emailov. Se sedaj razumeva??Če ne me kar pokliči, da ne bova tratila "papirja"
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Dec 15, 2006 9:57 am

Končno! Da se naročati po pošti robo iz AMAZONA, ampak iz Vel. Britanije, kar pomeni, da ni uvoza: pred dnevi so začeli pošiljati tudi v Slovenijo. Seveda cene niso take kot v ZDA.

[url]http://www.amazon.co.uk/[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Pe Dec 15, 2006 12:45 pm

Res? Kje to piše?

Knjige se da naro?at iz UK Amazona že dlje ?asa. Kaj pa ostalo? Ravno v?eraj sem gledal in jih klel, ker je pri tehni?ni robi za njih o?itno zanimiva samo njihova 'celina'. :(

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Dec 15, 2006 12:58 pm

Kot "jast" vem do pred kratkim knjig in DVDjev niso hoteli pošiljati iz UK v SLO-vsj meni ne. Sedaj pa to gre ,ker sem že dobil prve DVDje.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Pe Dec 15, 2006 3:42 pm

Iz GB Amazona že dolgo naročam tako DVDje kot CDje. Normalna cena je dražja kot ameriška, je pa dosti posebnih ponudb. Npr, filmi od Tarkovskega so bili v akciji po 9 funtov, kar je krepko ceneje kot v Ameriki(25$ in nikoli v akciji) . Splača se kontrolirati tudi www.hmv.co.uk, kjer je še več akcij (trenutno tudi ni poštnine). Še cenejši pri normalnih cenah je nemški Amazon, kjer pa je poštnina za en izdelek občutno prevelika(okrog 12 evrov), pri večih pa samo malo naraste.

lp i
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Pe Dec 15, 2006 5:27 pm

Prjatlca nabavlja knjige in digitalne ploščke z UK Amazona že 10 let, tako da to o nekih novostih pošiljanja v SLO nikakor ne more držati. Ne vem, mogoče te imajo pa na kakšni črni listi. :P :P :P

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Dec 15, 2006 7:56 pm

Mogoče je kakšna povezava s tem, da plačilna kartica ni bila izdana v SLO.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 13, 2007 3:17 pm

Kaj je sploh novega v svetu glasbe?

V zadnji številki National Geographic(USA) April 2007 pisec James McBride piše o današnji glasbi HIP-HOP ki je zavzela svet.


Članek na zanimiv način opisuje , kako se je glasba iz afriških korenin razvila preko bluesa ( rural blues, slave era, boogie-woogie,ragtime,New Orleans jazz, big band, ...), jazza ( swing,bebop,cool jazz,har bop, * jazz,...) soula& rythem& blues, preko rock& rolla, rocka, electronice, razvil v early hip-hop, ....... v hip hop!

Zanimiv članek za nas malce starejše, kateri smo sredi sedemdestih let nehali slediti novostim in začeli raziskovati jazz in pozabili, da se " pop " glasba stalno razvija vse v današnje dni in je drugačna in zanimiva.

Zaključuje pa članek s tem, da je razvoj afriške glasbe naredil cel krog in se je z hip-hop glasba vrnila nazaj k izvorni glasabi Afrike na višjem razvitejšem nivoju.

[url]http://www7.nationalgeographic.com/ngm/0704/feature4/index.html[/url]


Moj komentarček:
Tisti, ki sledite genetiko veste, da smo si vsi ljudji po svetu genetsko zelo podobni. Največje razlike so še vedno med nekaj plemeni v Afriki, kar kaže , da je od tam v preteklosti odšlo zelo malo različnih ljudi o svetu- mogoče samo ena družina, ki je zasejala ves ostali svet.
In zato je bil mogoče vpliv različnih Afričanov, ki so "odšli" v Ameriko šele pred 500 leti tudi zelo različnen na glasbo.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

SPOZNAVANJE GLASBE

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 17, 2007 9:45 am

Kdor še ne pozna, naj se prijavi( uporabite neko poštno številko v ZDA) in si skreirajte lasten izbor različnih glasb kot različne radijske postaje. Hvala Simonu za infos.

[url]http://www.pandora.com/[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Da vas ne nategnejo

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Maj 26, 2007 6:19 am

Preberite si o najnovejših piramidnih igrah, ki se vse bolj pojavljajo na netu:

[url]http://www.consumerfraudreporting.org/pyramidschemes_names.htm[/url]

Poznam kar nekaj ljudi ( tudi matematikov), ki so pred leti že padli v takšne pasti.

Žal domišljija in grabežljivost ljudi nima meja in zato se bodo vedno znova in znova pojavljale v novih najprej neopaznih oblikah. Toda za tiste z "vestjo" je osnovno pravilo jasno, če sem sam nekaj pridobil, je nekdo ( več jih je, več sem dobil) moral to izgubiti.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Da vas ne nategnejo

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Maj 26, 2007 6:23 am

Preberite si o najnovejših piramidnih igrah, ki se vse bolj pojavljajo na netu:

[url]http://www.consumerfraudreporting.org/pyramidschemes_names.htm[/url]

Poznam kar nekaj ljudi ( tudi matematikov), ki so pred leti že padli v takšne pasti.

Žal domišljija in grabežljivost ljudi nima meja in zato se bodo vedno znova in znova pojavljale v novih najprej neopaznih oblikah. Seveda za tiste z "vestjo" je potrebno vedeti tole, če sem sam nekaj pridobil, je nekdo ( več jih je, več sem dobil) moral to izgubiti. Ko pa seveda sam izgubim, poskušam to pridobiti od drugih nazaj in potem se je težko izviti iz tega poskušanja. Toda , ker je težko videti kaj se skriva v "piramidi" je tedaj običajno že prepozno. Nek moj prijatelj, je tako daroval "bogovom piramid" pred leti skupaj 11.000 DM.

PS: seveda pa lahko svojo "piramido" skriješ pred drugimi tudi tako, da kažeš s prstom na druge piramide in s tem odvračaš sum od sebe!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

vozniški nasvet

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Jul 17, 2008 5:14 pm

Da se izognete problemu izgube vozniškega dovoljenja zaradi različnih prekrškov, se vnaprej pripravite.
Naredite še en vozniški izpit, pa bo eden v rezervi za takojšni odvzem.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a before » To Jul 22, 2008 6:14 pm

Ko bi se nekateri "stari šoferji" res odločili za kaj takega, bi jim najbrž še to vozniško dovoljenje odvzeli :twisted:!!!
Sicer pa ideja ni slaba, a dvomim da je to pravno formalno izvedljivo.
before
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Dec 31, 2006 12:30 pm

Naslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov