AVDIO NERESNOSTI

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » To Jun 21, 2005 7:05 pm

[quote="zvocnik"]
kot kaze me res poznate. sem zaposlen v znani slovenski firmi drzi in tudi to, da sem direktor

lp


:lol: :lol: :lol: A HL-a? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

OdgovorNapisal/-a zvocnik » To Jun 21, 2005 10:36 pm

[quote="Dare Rutar"][quote="zvocnik"]
kot kaze me res poznate. sem zaposlen v znani slovenski firmi drzi in tudi to, da sem direktor

lp


:lol: :lol: :lol: A HL-a? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



a to, da nisem vas sosed pa verjamete? :shock:
zvocnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 12:31 am
Na vrh

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Sr Jun 22, 2005 9:20 am

Vse je možno. :roll:
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Sr Jun 22, 2005 9:44 am

Dare Rutar napisal/-a:Hajdi, hajdi, a ti tastari niso povedal? Si kar si. Kuzma pa ne moreš bit. Jebi ga. Lajf's a bi?. :cry: :cry: :cry:

Zgleda da bi moral sem vstavit še Iztoka, ki pa poskuša kopirat našga gašperja. Plagiatorstvo je tut ena oblika laskanja. :) :)
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Če Jun 23, 2005 9:05 am

:lol: :lol: :lol: Iztok. Pa ne da te je par "otroških" prizadel. Sej si penast k hajdi, ko pogleda svojo ožgano samogradnjo. A aco ti gre u nos? Dej še mal ga popljuvi da boš hujši profi. Še mal pa bo zate ratal to kar je za hajdija kuzma...pol pa med vama ne bo več velike razlike. In mimgrede a misliš, da koga zanimajo tisti obskurni moskontarji na katere tripaš? :roll: A misliš, da si zato kej boljš k ostali? Give me a break. 8)
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

OdgovorNapisal/-a PSD » To Jun 28, 2005 3:55 pm

[quote="zvocnik"]


kot kaze me res poznate. ne nisem vas sosed ali katerega koli avdiofila, da sem zaposlen v znani slovenski firmi drzi in tudi to, da sem direktor (ne predsednik uprave). kdo bi si mislil.

anonimnost ni slabost toliko casa dokler nisi zaljiv do drugih.

lp[/quote]

No, če se je že nekdo potrudil pa sem zapisal, potem pa naj dobi reply.

Ja čestitam za direktorski stolček v EDD :D

Mimogrede, za žaljenje pa jaz nisem pravi naslov. Pravi mojster v tem se v osnovni materiji nahaja na drugem forumu, je pa res, da ga malo razceplja še v druge alterege, ki pa pišejo vsepovsod :twisted:
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a PSD » To Jun 28, 2005 3:56 pm

Po pomoti je prišlo do napake pri quotanju. Se opravičujem. No, ampak menim, da je razvidno kam kaj sodi.
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Po Jul 04, 2005 11:00 am

[quote="Dare Rutar"]:lol: :lol: :lol: Iztok. Pa ne da te je par "otroških" prizadel. Sej si penast k hajdi, ko pogleda svojo ožgano samogradnjo. A aco ti gre u nos? Dej še mal ga popljuvi da boš hujši profi. Še mal pa bo zate ratal to kar je za hajdija kuzma...pol pa med vama ne bo več velike razlike. In mimgrede a misliš, da koga zanimajo tisti obskurni moskontarji na katere tripaš? :roll: A misliš, da si zato kej boljš k ostali? Give me a break. 8)


Dare, pa ne, da ti je pena zalila še tistih nekaj sivih celic, ki so ostale v zgornjem delu. :?: :?: :?:

Mene tvoje glasbeno mnenje popolnoma nič ne gane, bom pa zaradi ostalih članov foruma, ki so že slišali in pohvalili posnetke na hitro predstavil nekaj dejstev.
Aco ne snema z dvema mikrofonoma, jaz pa nimam tehnike in NE ZNAM snemati z več mikrofoni... Nisem in se tudi nimam za profija, mi pa vseeno ni jasno, zakaj s tako opremo(Abbey Road mešalka...) delajo za nas avdiofile tako slabe posnetke. Moja oprema za snemanje ni vredna več kot 2000 Evrov !
Glede na različnost, nimam vzroka za pljuvanje ??? Pa ti, zakaj kot "pravi
avdiofil" pljuvaš po mojem delu ,FOUŠARIJA? Me pa vseeno zanima, kateri Acotov izdelek se vrti npr. v Vklopu ? Si poslušal katerikoli moj posnetek ? Enega imajo celo v Vklopu, vzemi si enkrat čas in ga poslušaj ... potem pa ga konstruktivno "popljuvaj".

OBSKUREN (slovar tujk CZ): :shock: :shock:
1, mračnjaški,nejasen,nerazumljiv
2. neznan,nepomemben,zakoten

- Paul McCandless :8 samostojnih ploščkov in 25 s skupino Oregon in še veliko sodelovanj - podatki so z www.AllMusic.com )
- Ken Vandermark : 26 ploščkov... 1999 dobil MacArthur "Genius" nagrado, pred njim sta jo dobila Cecil Taylor in Anthony Braxton. Večino te nagrade je "pokuril" za organiziranje koncertov Peter Brotzmana
- Alexander Balanescu : Študij klasične violine v Londonu, New Yorka (Juilliard). Vodja Balanescu kvarteta, sodelavec Michael Nymana. Vedno razproda koncerte po Sloveniji
Peter Brotzman : Čez 60 ploščkov. Trenutno vodilni evropski(svetovni?) * jazzer
- Trevor Watts: 15 ploščkov + 7 z Moire Music(njegov band)
- Oliver Lake 29 ploščkov in 21 z World Saxophone kvartetom
- Gerry Hemingway 15 ploščkov
- Harry Tavitian - pianist, ki je na lanskem jazz festivalu v glasbeni šoli izvabil solze v oči lokalnih poslušalcev in mladih nadebudnih pianistiov
- The Necks : 13 ploščkov + solo projekti vseh treh članov
- Zlatko Kaučič - vsako leto nastop v Cankarjevem domu, vodi šolo mladih glasbenikov v Novi Gorici, katere produkt je band KOMBO (na TV je bil že njihov koncert)
...

Dare, če nimaš pojma o glasbi, se vsaj ne blamiraj z izjavami ...
Si se mogoče kdaj zamislil, da je bil tudi Wagner(hvala "obskurnemu" nemškemu vladarju, da ga je finančno podpiral) za tiste čase "drugačen", danes pa je klasika ? Verjetno ti bes in fovšarija treznega razmišljanja ne dopuščata. :oops: :twisted: :oops:

Dare, če ti bo kdaj glasba zares kaj pomenila, potem boš opazil, da se z njo NE BOŠ HVALIL, ampak v njej samo užival in z ustreznimi sogovorniki delil te "triparske" izkušnje. Med veliki užitki so tudi srečanja z glasbeniki, ki odprtemu človeku lahko marsikaj dajo. Najprej probaj s Ceco, ki jo dobro poznaš ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Več na WWW.HIENDFI.COm v HP zgodbicah.

Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Jul 04, 2005 1:04 pm

mislim, da je ne rabi, ampak vseeno, Iztoku v podporo. Sam sem slišal par njegovih posnetkov in lahko mirno rečem, da bi jih imel z veseljem, oziroma bi jih celo kupil. Res pa je, da je glasba ki jo snema ali posluša precej zahtevna in je ne moreš poslušati kar na "uzput".
Pošteno povem, da pogrešam njegove komentarje na tem forumu, pa čeprav so tu pa tam že začeli zahajati v vode, ki mejijo na primerjavo med "obemi" forumi. Sam približno enkrat na dva meseca preletim Hiendfijev forum in resnično ne razumem od kod ljudem toliko žolča in verovanja, da imajo le oni prav ( pa tudi tu so taki zanesenjaki)
Papir res prenese vse, ampak pljuvati po znanih piscih in pruisegati edino na svoje lastno "slišanje" je pretirano. Vseeno so ti pisci v dolgoletni karieri verjetno preposlušali toliko in toliko zadev v različnih ambientih, da nekaj že vedo. Saj jim ni treba vse slepo verjeti, ampak kar nekaj pristopov in prijemov pa spoznaš, da lahko tudi sam primerjaš.
Prepričevanje ljudi kako mp3 igra bolje od gramofona (pa čeprav Stabija) je pa vseeno malce hudo, se vam ne zdi??
Mišo (fotr že od same prijave na forum)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Po Jul 04, 2005 1:22 pm

[quote="fotr"]Sam približno enkrat na dva meseca preletim Hiendfijev forum in resnično ne razumem od kod ljudem toliko žolča in verovanja, da imajo le oni prav ( pa tudi tu so taki zanesenjaki)

Mišo,sam še vedno verjamem, da se bodo stvari umirile. Preveč zamer je čakalo "na lagerju" in ko se je odprla pipca, je vse steklo ven. Če bi na obeh forumih objektivno gledali in tudi "normalno-brez repenčenj" povedali svoje mnenje, bi se stvar hitreje umirila. Kot si verjetno bral, sem sam zagovarjal zvok gramofona(Kuzma) proti iPodu(čeprav primerjave nisem slišal, pa bi jo rad!). Dajmo, pritisnimo na glavne akterje in naj se besede spremenijo v dejanja(poslušanje). Sejem bo prva priložnost.

lp Iztok


P.S. Verjetno bo plošča z Gregorijanskimi Korali že naprodaj na sejmu. Pevci jo bodo izdali v samozaložbi !
Ena kopija gre k lastniku Gryphona, ki si jo zaželel na sejmu v Las Vegasu.
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jul 04, 2005 2:25 pm

Evo sosednje rubrike: NOSILCI ZVOKA. Kjer se debate okrog posnetkov in nosilcev zvoka lahko nemoteno razvijajo in komentirajo.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Jan 12, 2006 7:00 am

V vsaki številki priloge Dela POLET( ob četrtkih) je intervju z različnimi osebnostmi iz Slovenije. Med drugim je tudi vedno vprašanje,če ima ta oseba tudi HIFI. V večini primerov je odgovor ali nimam, ali pa je Sony, ali kaj podobnega. Toda v današnji številki odgovor g. ŽIGE športnega rekreativca je najboljši:

HIFI JE POZABLJENA UMETNOST
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Feb 02, 2006 1:53 pm

Slučajno mi je prišel pod roke ta interviu šele sedaj. Glede na to, kaj je temu gospodu drago, ni čudno, da to poimenjuje "umetnost". Kako pa je prišel do pridevnika "pozabljena" mi pa ni jasno. Morda je on na to pozabil?
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Moj kometar

OdgovorNapisal/-a bralec » To Mar 07, 2006 5:39 pm

[quote="administrator"]Ko grem v neko restavracijo ali gostilno in mi tam ni bilo dobro, pač ne grem več tja. Običajno obiščem gostilne na priporočilo nekoga. Mogoče boste morali kaj reči o osebi, ki vam je priporočila ta forum, ki pač vam ne odgovarja? Enim je najboljša pizza, drugi pa hočejo kaj več.

Razumsko bi odprli oči? Komu?Še enkrat vam priporočam, da pojdite naokoli, poslušajte različne sisteme in se nato odločite komu bi odpirali "ušesa".

PS: V Sloveniji poznam največ 20 ljudi,ki se sploh lahko pogovarjamo o res vrhunskem zvoku! Verjamem , pa da jih je še vsaj 5 ,ki pa jih ne poznam!

PSPS:Če je vaša želja res samo dober zvok, boste, upam, prenesli tudi ta forum!


Pozdrav vsem, ki tukaj debatirate o "audiofilih".

Že nekaj časa spremljam ta bojevanje, kdo je kdo, kdo je kaj, bla bla, bla ... Končno me je premamilo, in sem se odločil, da napišem par vrstic, saj smo v demokarciji in lahko vsak pove svoje mnenje.

Prvo kot prvo, me je zmotilo to, da moraš pri registraciji na avtorjev email napisati, če želiš sodelovati AKTIVNO v forumu. Vem, da se na razne forume prijavljajo takšni in drugačni ljudje, samo, če nekdo dela probleme, se ga enostavno "skine iz sistema".

Takega načina še nisem videl nikjer, kar sem napisal na email, ki sem ga prejel. NA vseh ostali formih po širnem sveto in tudi v slo, te nihče ne sprašuje takšnih "zame, neumesnih vprašanj".

Ne strinjam se pa s pisanjem administratorja, kdorkoli je že to, da je v slo samo 20-25 ljudi, kateri imajo pojma o audio in ostalem.

Sam se v prostem času ukvarjam z izdelavo audio ojačevalcev iz raznih kit kompletov in tudi po raznih načrtih iz interneta, pa se za to nimam za genija oziroma za nekja "VEČ". Ne razumem tega, da se ima nekdo za takega genija, da lahko opredeli določeno skupino ljudi ( 20 do 25), kateri so edini v sloveniji, ki lahko govorijo in debatirjao o tem. A potem smo ostali "garažni" elektroniki za vas druga rasa ali kaj.

Ker prebiram več forumom, med njimi tudi forum na HIENDFI, mi sploh ni jasno, zakaj se pri tej zadevi gre, da se toliko "bodete med seboj".


Nobeden se ni rodil pameten, nobeden ni pojedel vse učenosti v življenju, samo tako "povzviševaje" nad ostale pa spominja na nekoga, ki se ima za liderja.

Pa še nekaj, gostilna je gostilna, tu pa res ne vidim kakšne primerjave za audiom - mona.

Toliko v razmislek

Lep pozdrav

Boštjan
bralec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 06, 2006 1:30 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Mar 07, 2006 6:32 pm

Če že tako pedantno berete tekste, da ste našli tudi del tega, kar citirate, bi lahko tudi ugotovili, kdo je administrator.

Glede na to, da ste pobrali citat iz tekstov, ki ni ravno od včeraj ,bi lahko bralcem povedati kje lahko najdejo citat , da si lahko preberejo celoten tekst.
No iz vašega teksta ni razvidno nič drugega o vas ,kot da se pač ne strinjate med drugim tudi s tem, da administrator v svojem PS komentarju navaja, da on pozna toliko in toliko ljudi ,ki poznajo vrhunski zvok. Ni mi jasno, kako se s tem morate ali ne morate strinjati- ali me tako dobro poznate, da veste katere ljudi sam poznam.

Očitno veste več od mene!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost