AVDIO NERESNOSTI

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

AVDIO NERESNOSTI

OdgovorNapisal/-a Kuzma » Pe Mar 04, 2005 8:14 am

Kajenje škoduje sluhu!

Prah v sobi duši visoke tone.

Avdio swingerji: tisti, ki se pod pretvezo, da niso zadovoljni s svojimi aparati, poskušajo zadovoljevati z aparati drugih.

Ena izmed 10.tih avdio zapovedi:

Ne želi si svojega bližnjega sistem.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Mar 04, 2005 9:07 am

naslednja božja zapoved, prirejena po Menartu
Ne laži, svet je sit reklame in še Kuzmi več ne verjame
:lol:
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Mar 04, 2005 11:44 am

še ena po Menartu

veruj le v tistega boga, ki iz hifija svoj oltar ima
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Kuzma » Pe Mar 04, 2005 5:30 pm

Kdo je že napisal:

Ena se tebi je želja izpolnila,
da na zemlji domači, domač gramofon se vrti.

p.s.: Verjemi tistemu sistemu, ki je glasnejši!

p.s.:p.s.:A je to domače? Ja, domače je,
domače, iz kranjskih tovarn.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Mar 12, 2005 9:28 am

Gospod doktor Oto. Sem navaden ojačevalnik, rad pa bi bil vrhunski ojačevalnik?
Kaj? Zguba! Samo v šolo si hodil, pa lampe imaš vtaknjene!.
Najprej spij veliko transformatorskega olja , pa pojdi v dvorano se izštekat in to takrat, ko je dvorana prazna.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Mar 18, 2005 9:46 am

Giro ali Tour " de" Avdio:

Če predpostavimo iz statistike ,ko ocenujejo kvaliteto, da je najboljše v pasu 10% , lahko predpostavimo sledeče:

V SLO je 2.000.000 prebivalcev.
10% je 200.000, ki ima neki reproduktor glasbe.
10% ima boljši reproduktor glasbe ali celo stereo-to je 20.000 ljudi.
10% ima HIFI sistem, je to 2.000 sistemov
10% od teh ima dober HIFI sistem- to je 200 sistemov.
10% od teh ima vrhunski HIFI sistem- to je 20 sistemov
10% od teh ima tisto kar pravimo- najboljše- to sta 2 sistema.

No, malce bolj resno:

Torej vprašanje nastopi, kdo in koliko jih je, ter na kakšni osnovi in izkušnjah, lahko nekdo realno ocenuje in kritizira dobre sisteme.

"vrhunsko hi fi " kolo:

Kako lahko npr. celo vrhunski kolesar realno oceni , kritizira ali sploh razume kolo ,ki ga vozi 5x zmagovalec Toura, če ga je vozil le 5 minut pa še to le mogoče na kakšnem sejmu, Armstrong sam pa 5 ali več let, katerega kolo se je v tem času stalno menjavalo in izboljševalo. (Sedaj pa rečete, zakaj on za primerjavo- zato ker ga večina tiskanih medijev in rezultati prikazujejo za enega najboljših kolesarjev. Bom preveril še internet, kaj tam pravijo? )
V avdio je to enak problem. 5 minut poslušanja takšnega ali drugačnega vrhunskega sistema, ko mogoče takrat celo ne igra dobro vas to, da ste zaznali kvaliteto in slabosti nekega sistema, še ne postavlja v pozicijo-sedaj vem vse! Revije in novinarji lažejo!
Toda nekateri kolesarji so vsaj spoznali kaj je vrhunski Giro, ko se je ustavil v Kranju in v Ljubljani , kar drugje po Sloveniji še danes zamerijo in kritizirajo , ker ne razumejo za kaj gre in pluvajo po organizatorju g. K.

Vrhunski avdio :

Velikokrat se vrtimo v istem avdio krogu ,ker enostavno nismo sposobni doumeti in razumeti za kaj pri vrhunski reprodukciji sploh gre- oziroma kaj to sploh je in se ukvarjamo z banalnimi stvarmi in sistem nam v resnici sploh ne igra bolje.

Če želimo kritizirati in ocenjevati vrhunske sisteme moramo z njimi zelo dolgo živeti, jih spoznavati in uporabljati. Spoznavati moramo zvok žive glasbe na koncertih ter o samem zvoku in reprodukciji razmišljati in primerjati kaj in kako in iz tega potegniti neke zaključke. Ni stvar samo v boljših visokih in basih , ampak boljši sistem nam enostavneje podaja glasbo čim bližje tistemu, kar nam želijo povedati skladatelj in izvajalci s svojimi igranjem na glasbene inštrumente. In to naj bo vodilo pri izboljšavah vašega sistema.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Mar 18, 2005 12:35 pm

tale forum se pa zmeraj bolj razvija v tisto , pravo smer. Vse več je trditev, ki so mi blizu, recimo, da moraš z neko stvarjo dolgo živeti, da ugotoviš, kaj te moti in drugo, če mi grejo kocine pokonci je to fajn, vendar pa je to vseeno bolj ali manj odvisno od psihe ali kredence. Se pravi, če mi nek posnetek vzbudi neke spomine, mi bodo šle kocine pokonci, to pa vseeno še ni pogoj za hifi. Še celo, če mi grejo kocine pokonci pri nekem neznanem posnetku to ne pomeni, da je to hifi, je pa vsekakor namen dosežen, namreč užival sem v glasbi. Toda nekateri tako uživajo tudi na stereo sprejemnikih za cca 12.000 SIT. Ali so to sedaj audiofili
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 6:06 am

Tisti, ki bo pod pravim imenom seveda v treh stavkih najbolj duhovito opisal dogajanje na tem forumu v zadnjih dneh bom podaril komponento po njegovem izboru do 3000 EUR.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a jozevolf » Pe Apr 01, 2005 7:38 am

Dialog, ki ga na forumu izvajata Franc Kuzma in Bojan Hajdinjak, je dober primer, kako se ne obnašati, če si človek svetovnega slovesa. Izgledata kot dva otroka, ki se kregata, kdo ima gršo mamo in čigavo mamo servisira kateri poštar. Kaj naj si ob tem mislimo mi, publika, potencialni kupci naprav in storitev?

Oba sta samosvoja karakterja.

BH se mi zdi, da se zelo rad hvali, kar mu glede na izdelke verjetno ne gre zameriti, učinkuje pa to na človeka negativno.

FK je pa tudi svoj frik, ki je v poslu že toliko časa, da nas je navadnih zemljanov že zelo naveličan. Večkrat sem že videl, kako je koga verbalno zabil ali pa se do kupcev (ne samo potencialnih) vedel zelo ignorantsko. Tudi njega zastopim, saj sem tudi sam pred leti večkrat zašel v njegov poslušalni studio, kjer sem se bolj ali manj šlepal ušesa na dragih aparatih, kupil pa bolj malo.

Ni bilo ravno v treh stavkih ampak glede na to, da je prvi april, tudi na "nagrade" nisem štartal. Priložnost za kaj povedati pa je vseeno dobra.

Jože Volf
Kranj
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 8:57 am

[quote="jozevolf"]

BH se mi zdi, da se zelo rad hvali, kar mu glede na izdelke verjetno ne gre zameriti, učinkuje pa to na človeka negativno.



Morda je problem še v tem, da FKja poznate osebno, mene pa ne?! Ste kje kdaj zasledil, da na koga, ki me osebno pozna, učinkujem negativno?
To na forumu tudi meni izgleda otročje, vendar imam s strani "tega okolja tu" tokom desetletij dovolj izkušenj, da vem, da se tu na "fin, diplomatski" način ne da nič storiti, čes se pustiš bodo pa širili izmišljotine in laži vsenaokrog. Če si z ovcami, ne moreš komunicirati z "oxfor english" ampak meketati (ta prispodoba ni mišljena na način, da bi kogarkoli tu primerjal z ovco). Na hiendfiu bi se to ne moglo zgoditi, pa je neprimerno manj cenzure, kot tule. Nivo je neprimerno višji.
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 9:05 am

[quote="administrator"]Tisti, ki bo pod pravim imenom seveda v treh stavkih najbolj duhovito opisal dogajanje na tem forumu v zadnjih dneh bom podaril komponento po njegovem izboru do 3000 EUR.


Zbor uglajenih, avdio poznavalcev, konstruktivno vključenih v polemiko s poznavalcem avdioelektronike svetovnega slovesa in presunljivega znanja. Ferplej in poznavalskost naravnost prekipevata ob strahovitem obisku. HIENDFI se lahko skrije. :wink:
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,
Na vrh

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Pe Apr 01, 2005 10:08 am

Drži se svojih besed, če si karater:

" Saj je bilo že večkrat povedano, da je internet svobodni medij in da lahko človek odide "na boljše" kadarkoli, kamorkoli. Ni treba odhajati z jezo v srcu, sploh če mu nihče ni storil ničesar žalega."
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 10:24 am

[quote="Dare Rutar"]Drži se svojih besed, če si karater:

" Saj je bilo že večkrat povedano, da je internet svobodni medij in da lahko človek odide "na boljše" kadarkoli, kamorkoli. Ni treba odhajati z jezo v srcu, sploh če mu nihče ni storil ničesar žalega."


Vidim, da se Francovi prijatli podpisujete na raznoraznih forumih, pod različnimi "pravimi" imeni :D :D :D Ta je dobra.
Držal bi besedo, če ti svoje primitivnosti ne bi stresel name na tak način, da tega nisem mogel storiti. Ti si mi to preprečil, sedaj pa ti je žal!? Naj se ti FK kar zahvali za podporo, treznim avdiofilom pa "malo čiste kaplice" ne bo škodilo.
To se bo končalo s tvojim iskrenim opravičilom (ki ga res ne pričakujem) ali z mojim "neprostovoljnim odklopom" in izbrisom iz tega okolja. Za to se obrni na administratoja, ki bo morda vsaj vedel, kak folk ima za sodelavce (če niso tvoja imena vse njegovi lastni niki)
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 10:39 am

BH,

če misliš udeležence foruma žaliti in jim podtikati kaj so ali niso ali mislijo z raznimi izmišljotinami, te bom moral blokirati in boš moral zopet iti v ilegalo.

Enako velja za ostale udeležence- saj se je sedaj vsa municija že izstrelila v prazno in malce kulturnega dialoga brez kaj je kdaj kdo rekel ali naredil.

Vsak se naj drži svojega avdia ali posla in vsak lahko poda samo svoje mnenje, brez , da bi nekimu drugemu rekel, da je butec.

Npr.:avdio debata za prvošolčke in tiste ki ne razumejo en primer:


Janez: Uporabljam izključno CD gramofon z 20 w tranistorašem, ker se mi to zdi edin pameten medij za poslušanje glasbe brez šuma in popačenj in niti pod razno ne bi poslušal hreščeč vinil.
OK-admin

Franc: Meni osebno pa edino zadovoljstvo daje poslušanje glasbe z vinilnih plošč navkljub prasketanju.
OK-admin

Brane: tvoj sistem s tvojim CDP je zanič, moraš ga sfrizirati, ter kako lahko tak plehnat šrot imaš. Če nimaš lamp ni nič.Tudi na ročko daj šibično škatlo, pa bo manj prasketalo.Malce si spucaj ušesa, ter si nabavi pravi HIFI.
NI OK- admin


Želim lepo sporazumevanje in obilo koristnih informacij- ponavljajoče tekste in teme bom zbrisal delno ali v celoti
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 11:05 am

[quote="administrator"]BH,

če misliš udeležence foruma žaliti in jim podtikati kaj so ali niso ali mislijo z raznimi izmišljotinami, te bom moral blokirati in boš moral zopet iti v ilegalo.



Hja... tu smo. Dobro ti veš in ostali člani foruma tudi, pod kaj se je podpisal g. Rutar :roll: na hiendfiu. To ni nobeno podtikanje in je nazorno jasno vsakomur, ki malo pogleda na hiendfi in prebere njegov odgovor meni pod temo "digitalno". Torej, malo si to oglej, predno me obtožuješ, da neupravičeno obtožujem.

Glede žalitev, se ti njegove žalitve, namenjene meni (s tem je on začel) pod temo digitalno, zdijo primerne (tam res gre za žalitve), moj odgovor, da je ta njegov način primitiven, pa si označil kot žalitev in griziš, da me boš odklopil? Ali pa je razlog odklopa preveč resnice? Pa ne da misliš, da se bojim tega, da me boš odklopil? :roll: Ta forum bo brez mene "umrl".
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,
Na vrh

Naslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov