Internet in glasba

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

Internet in glasba

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Feb 07, 2010 10:00 pm

Časi se menjajo in verjeli ali ne , tudi zagrizen plastičar ( polivinilar) z veseljem poslušam določene internetne strani. POleg BBC3 je odlična tudi ta stran http://www.bluebeat.com
Ponuja 320kbps in izredno širok izbor glasbe. Zanimivo je, da lahko brskate po raznih kriterijih ( ne samo zvrst) in si vse plošče, ki jih poslušate lahko tudi ogledate in če sta pristaš CDjev in podobnih ploškov, tudi kupite.
Sam izrabljam stran zato, da si delam spisek, katere LP je moram nabaviti ( bo pa še proces ugotoviti od katere založbe so boljše)
Napovedujejo tudi cenovno ugodno opcijo downloada, upam, da ne le MP3 ali podobnega sranja.
Registracija je brezplačna, je pa nujna za hitrost 320, sicer poslušaš lahko s polovično zmogljivostjo.
Skratka, čas je za en manjši notebook ali še kaj manjšega in en tistih Streamerjev, ki jih ima Franc, pa vse skupaj na vaše, še tako drage naprave, pa potem "šinfanje"
Vendar za čas, ko si ti ne da menjat LPjev , ali pa kaj delaš ob glasbi, je to prava rešitev!!
Pozabite na vse bolj ali manj drage Tunerje, internet bo to napravo počasi (žal) pospravil na smetišče zgodovine.
Preskusite, ne bo vam žal, vendar ne poslušajte tega preko zvočnih kartic vgrajenih v računalnike. Za en Francov streamer bo pa že treba zbrat! Ali pa za en pošten DAC in PC ki ima S/PDIF izhod.
Na koncu še zahvala. Hvala Aco, da si našel to stran!!
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Internet in glasba

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Po Feb 08, 2010 10:35 am

fotr napisal/-a:Časi se menjajo...Pozabite na vse bolj ali manj drage Tunerje, internet bo to napravo počasi (žal) pospravil na smetišče zgodovine...

Pametne firme gredo s časom naprej in Magnum Dynalab na primer, za skoraj vse svoje modele že ponuja vgraditvene module za D/A pretvorbo, sledijo (če že niso na razpolago...) pa še opcije sprejemanja satelitskega in internetnega radia...
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Internet in glasba

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Feb 08, 2010 11:51 am

Marko Puš napisal/-a:Pametne firme gredo s časom naprej in Magnum Dynalab na primer, za skoraj vse svoje modele že ponuja vgraditvene module za D/A pretvorbo, sledijo (če že niso na razpolago...) pa še opcije sprejemanja satelitskega in internetnega radia...


To je sicer fino, ampak pri digitalnem signalu po mojem opravičilo za drage zadeve odpade. Razlika med sprejemom na PC in preko DACA na sistem ( pri čemer PC lahko uporabljaš še za en miljon drugih stvari) in Magnum Dynalabom bo po mojem veliko manjša, če sploh bo, kot pa je razlika v ceni med njima.
Pa še to, ta stran, ki sem jo navedel, ni internetni radio pač pa "glasbeno skladišče" in do takih tunerji ne morejo dostopat. Žal, morda pa enkrat bodo??
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Internet in glasba

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Po Feb 08, 2010 12:12 pm

Jaz sem velik zagovornik (FM) radia Mišo in ne največji navdušenec mešanja računalnikov in avdia. V tem trenutku so zadeve, o katerih govorimo na robu velikih sprememb in čas bo sigurno prinesel nove zanimive opcije tudi za take, kot sem jaz. Vsakemu svoje pravim in dokler bo digitalni radio (ni važno ali gre za internetni, satelistski, kabelski ali kakršenkoli drug) na ravni hitrosti od 120 do 300 kbps me absolutno ne zanima. Verjamem pa, da je za mnoge to povsem dovolj, kot MP3 in podobna sranja.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Internet in glasba

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Feb 18, 2010 3:38 pm

Na satelitih obstaja ogromno radijskih postaj. Sam se posnel oddajo z RAI3 s festivala All Frontiers iz Gradiške in pa tudi z nemške postaje, kjer so vrteli glasbo s festivala Kaleidophon iz avstrijskega Ulrichsberga. Zapis je bil 16 bitni 48Khz. Zvok je variral in je bil jasno odvisen od posnetka.

Je MP3 res tako slab? Kot sem že na drugem forumu zapisal sem primerjal dva mixa istega komada, prvi je bil v MP3ju, drugi v WAVu. Pri drugem mixu je bil kontrabas spodaj nekoliko odrezan. jasno, da je MP3 igral veliko boljše kot WAV. Ergo, dober zvok je največ odvisen od posnetka in ne toliko od formata.

Moja posnetka, ki sta v NEL avdiu, lahko pretvorim v MP3 in nazaj v WAV. me zanima, kdo bo ugotovil, da je posnetek v MP3ju?

Sicer, lahko si pogledate karakteristike najboljših mikrofonov. Do koliko KHzjev sežejo? In kaj je z linearnostjo? Groza!
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec


Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov