tvikanje dvorane

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

tvikanje dvorane

OdgovorNapisal/-a akacjan » Ne Apr 25, 2010 8:20 am

Živjo, po dolgem času ... Imam takoj eno vprašanje: a je kdo bil na zadnjem koncertu SF v CD-ju ?? Igralo se je Brucknerja- sedmo. Namreč, malo smo potvikali oder, v želji po boljši kontroli na odru samem. Dobili smo pa to, kar se pri tvikanju ponavadi zgodi- problem je ostal, izboljšali smo pa druge stvari. Namreč kar par ljudi mi je reklo, da imajo godala opazno bolši zvok, predvsem v srednji legi, naj bi mehkeje zvenela...Meni se pa tudi zdi, da so bili basi in tuba -bas pozavna, dosti polnejši. Je bil pa eden boljših koncertov, vsaj zame...
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

Re: tvikanje dvorane

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Apr 27, 2010 11:15 am

Četrtek: sam nisem opazil nobene razlike, verjetno zato ker je bil dober koncert ob dobrem zvoku. . Godal ob njihovem glasnejšem igranju skoraj ni bilo slišati, ker so jih preglasili mogočni zlati inštrumenti.

Mislim, da je bil zvok godal v drugem(?) stavku lep in poln, a če me spomin ne vara, je bila v začetnem delu flavta kar skrita, ki je kasneje prišla bolj na plan- ali je to hotel B. ali je plod moje domišljije pa ne vem več.

Vsekakor eden boljših koncertov.

PS: ali kot pravijo "pravi" avdiofili, da je akustika prostora najbolj pomembna in ali kot jaz pravim, boljša akustika dvorane bo tudi bolje pokazala razlike med dobrimi in slabimi glasbeniki- beri aparaturami v sobi!In še tako dobra akustika ne bo pomagala nobeni aparaturi ali glasbeniku.

PS: PS: zgornji PS je namenjen avdiofilom in ne glasbenikom!!!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm


Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov