BH FILES

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

BH FILES

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 12:03 pm

Zarda obilice tekstov, ki niso direktno povezani z avdio odpiram novo temo- BH FILES, kamor bom prestavil tekste skupaj, da bodo lažje na vpogled, če mi bo uspelo.
Zadnjič spremenil kuzma2, dne Po Apr 28, 2008 4:19 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 12:20 pm

Žal mi to zaenkrat še ni uspelo narediti. Je tega preveč.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: BH FILES

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Apr 01, 2005 1:35 pm

[quote="administrator"]Zarda obilice tekstov, ki niso direktno povezani z avdio odpiram novo temo- BH FILES, kamor bom prestavil tekste skupaj, da bodo lažje na vpogled, če mi bo uspelo.


Franc, je to tudi forumska prvoaprilska šala? Boš prenesel tudi svoje avtomobilistične in frizerske tekste? To je FORUM (ali pa je bil???)!!!

lp Iztok
Gost
 

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 1:49 pm

Ne, ampak toliko še ne obvladam administriranje foruma in pomanjkanje časa in zato mi še ni uspelo to zbrati skupaj. Namreč nič si ne zapomnim, ko , mi nekdo , ki se spozna na računalnike, arogantno razlaga kako se inštalira miška.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 3:36 pm

BH 1. april: The best of:

----------------------------------------------------------------------------------
Odjemna doza visokega kakovostnega razreda, je lahko nekaj zelo različnega. Odvisno je tudi, kako čistite. V nevarnosti je lahko namreč suspenzija (v kateri je vpeta igla). Tu pa gre za zelo različne materiale in izvedbe (obstajajo tudi take brez suspenzije). Če gre za zelo blago sredstvo za čiščenje, verjetno ne more narediti pkode nikjer (koristi pa verjetno tudi ne). Dobro bi bilo tudi vedeti, kako je igla vpeta v kantilever (tu tudi obstajajo različne tehnologije). Če se vam ne da poglabljati v vse to, je najbolje povprašati pri proizvajalcu glave ki jo imate, ker vas zelo poslplošeni odgovori lahko zavedejo in na daljši rok skrajšajo življensko dobo
------------------------------------------------------------------------------------
Ta odgovor se mi zdi povsem neresen. Seveda lahko spreminjate zvok, če razstavite nastavitve. Če ročko zvijete in iglo upognete, bo tudi možno vplivati na zvok. Ko je ročka ustrezno nastavljena (to ni nobena znanost ali kako ultraprecizno delo) pa več nimate kaj, če je gramofon OK. Če vam ne igra kot bi želeli, je problem nekje drugje. Če vam igra boljše z drugim gramofonom, je problem v gramofonu, sicer pa kje drugje.
-----------------------------------------------------------------------------------
- Očitno je tu več AKjev s Kuzma gramofoni
- Na ostalo ne bom odgovrajal, ker je preveč v duhu (tega) foruma in (tega) okolja. Na strokovne pripombe (teh) pa bo odgovarjal FK.
------------------------------------------------------------------------------------
Pardon (popravek), sem malo bolje pogledal. Moja zgornja pripomba se (med zgornjimi) nanaša samo na DR. Čim več podobnih, pa bo hiendfi ostal edini forum v državi.
Sem že prišel Pa ti Kam boš pa ti prišel s tvojim nastopom
-----------------------------------------------------------------------------------

OK, sem se hotel umakniti (včeraj zvečer) a glede na pripombo tega, kis se je podpisal pod DR, se ne morem. Torej, nadaljujemo, da bom še bolj wanabee (no, gramofonov se mi ne dela, ostalo bi pa raje ne bil wanabee)
------------------------------------------------------------------------------------
Ambicije, da bi se hiendfi ukvarjal s forumi tega tipa so menda jasne Govorimo o avdiu. Tu je forumov že sedaj veliko, le da 99% populacije sploh ne ve zanje, kaj šele, da bi to brali. Je pa naveden dan blizu, če pogledamo obisk hiendfia (tudi izven avdiofilskih krogov). V kontekstu obiskov vseh ostalih strani, pa morda ni tako obiskan
-----------------------------------------------------------------------------------
To ne drži. Single Ended pomeni samo, da je ena sama elektronka na izhodu (v A klasi). Tak dizajn pa je možno izvesti z nešteto različnimi konstrukcijami, pa še znotraj konstrukcij je možno nešteto "nastavitev", kot so delovne točke, razmerja v izhodnih transformatorjih, različne driverske konstrukcije. Pa še če to vse zajamemo, je možno nešteto verzij usmernikov, lamp (od katerih lahko zelo zavisi tudi ta parameter, ki ga iščete), ...
------------------------------------------------------------------------------------
Tak ojačevalnik bo recimo (vzemimo da bo) z zvočniki Hardliner (serijski) igral zelo prostorsko (3 D oder) s Hardliner Signature pa zelo raztegnjeno (levo desno), ne bo pa 3D dimenzije (bodo pa neke druge prednosti). Torej, ali velja neka taka splošna izjava, če se bo isti ojačevalnik na različnih omarical, obnašal povsem različno? Take, zelo posplošene izjave praviloma ne
Najbolj pomembna je konstrukcija. Če CJju zamenjamo ojačevalni del, bomo dobili povsem drugačen tip zvoka. Tega ne bi mogli dobiti, če bi ga izvedli v P2P tehniki. Seveda ne bo nič od konstrukcije, če bo izvedba slaba. Tehnologija izdelave je morda manj pomembna, a je za kritičnega poslušalca še vedno ravno toliko pomembna, da lahko prevesi tehtnico na "poslušljivo". Avdiofile motijo že veliko manj zaznavni vplivi.
W je W, m je m in kilo je kilo.
--------------------------------------------------------------------------------

Vendar če ti manjka polnost srednjega spektra, dinamika, mikrodetajli, muzikaličnost, .... dobiš hitro vtis "manjše moči". Gre za realni občutek moči, ki ga človek zaznava kot zvok in ne za merilno količino. Kot recimo, če poješ dober ali slab zrezek. Po slabem, si še vedno lačen in ti ne pomaga veliko, če poješ še dva.
Glede cenzure. Seveda. Če ne bo "vojščakov" jih bomo pač "virtualno" ustvarili.
--------------------------------------------------------------------------------------

Glede 1. aprila. Pozivaš zaveznike na pomoč? Nekam ob strani se držijo zaenkrat. Naj se raje prijavijo še enkrat pod anonimnimi imeni pa bodo lahko pisali. Samo nisem siguren, da vsi tebi v prid.
Bomo še na hiendfiu razpisali kako nagrado: Kaj misliš? Se bom spomnil česa, kar bi ti lahko bilo všeč? Idej je veliko. Že dolgo me zanimajo izkušnje uporabnikov, ki so imeli tvoje in kup drugih solidnih gramofonov doma. Zanima me, ali jim je bilo ob branju številnih mednarodnih recenzij, kaj lažje.
V tem primeru, je treba zaupati trgovcu in tu so razlogi, da si ni moč izposoditi Referencea. Ker ni nobene tako dobre aparature v Sloveniji.
Ja, vendar v tujini ni tako sposobnih trgovcev, ki bi bili še veliki konstruktorji, proizvajalci in izvozniki, kot je to običaj pri nas. Tako lahko pri nas imamo precej več avdio trgovcev na 1 milion prebivalcev.
Seveda. Točno. To še posebej velja za postavitev "na trdo" na plavajočem podu, kot ga ima doma večina poslušalcev. Ta pod potem odzvanja v ritmu kontrole, preciznosti, ...

--------------------------------------------------------------------------------------

1 - o friziranju smo menda že razčistili pod "digitalno" V glavnem, tvoja ekspertiza ni vdržala kritične presoje.

2 - od kdaj pa ti toliko veš o novih idejah na področju lampaških dizajnov? To je kot da bi jaz komentiral nove ideje na področju žlahtne kaplice. Lahko se pa malo pogovoriva o novih idejah na področju lampaške elektronike, če te zanima (tehnično) podrobneje
Temu se pravi "profesionalec". Ta pa ima vedno cajta za delo. Jaz delam 16 ur na dan, včasih tudi več. Z veliko vaje postane izkoristek večji (si za to že slišal?). To tu zame niti ni delo, bolj za oddih med pavzami.
------------------------------------------------------------------------------------

končno si pričel normalno komunicirati? Morda nisi niti tako "trd", prej verjetno "lahkomiselno zaletav"
Jaz še nikjer v svetovnem tisku nisem prebral dobre recenzije tvojih izdelkov, a veliko (preveč, ker me to na zanima kot tebe) svojih. Misliš da sem jaz kak bebo, ki mu je moč karkoli razlagati na tem nivoju? Zaradi mene lahko dosežeš, da ti tisti tvoji napišejo, da si mega proizvajalec, 5m visok in s tremi glavami. To še ni razlog, da bim jaz zgubljal čas z branjem tega. Nešteto vrhunskih recnzij (od katerih ima HL neprimerno več resnih od tebe) so dobile naprave, za katere ti nimaš dobrega mnenja (naših in svetovnih znamk, ki jih prodaja predvsem tvoja konkurenca). Nek Technicsov plastični gramofon, ime neprimerno več in boljše recenzije od tvojih. Kot da ima to kako težo pri komerkoli. Kateri proizvajalec gramofonov, pa ni večji, neprimerno bolj razvpit in cenjen v svetu od tebe? Pa tudi pri nas doma ?! In koliko si ti cenjen kot proizvajalec ali poznavalec avdioelektronike, zvočnikov, .... ?! Daj ne ga s.... To so pravljice za tiste, ki berejo Rdečo Kapico. Ko boš jutri star in bolan, naj ti v recenziji napišejo (ali pa si sam napiši), da si lep in zdrav mladenič, pa to pokaži novim puncam.
--------------------------------------------------------------------------------------
To ni res. Še kao mu pomaga.
-------------------------------------------------------------------------------



O tem verjetno vedo kaj več Štejerci. Favšija v slavi, bogatstvu, uspehu, ženskah, obisku, muski, družbi in nivoju. Daj bodite no resen. Samo malo smo se prišli pogovorit
--------------------------------------------------------------------------------

Naj vam pokaže kar vse, kar je tam govoril. Da ne bi izpadlo, da ima .....................

------------------------------------------------------------------------------------
Admin: se oproščam za napake v prenosu podatkov- prenosne napake niso izklujučene in se opravičujem zanje
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

prenos

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 4:06 pm

Tak prenos me načeloma ne bi motil, če bi se pranašali tudi teksti, na katere sem odgovoril. Če se bo pa dogajalo to kot se je že, da se prenesejo samo odgovori, ne vidi se pa razlog teh odgovorov, lahko to označim samo kot obrambno potezo, oziroma izgovor za brisanje, za administratorja, neljubih prispevkov.

Če pa vse ostalo ostane v forumih kot je, me taka dodatna "rubrika" ne moti.
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 4:08 pm

Vsekakor ne pride vpoštev, da bi izbrisal odgovore tam kjer spadajo.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

napake

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 4:09 pm

Ja, napak je pa res kar veliko. Vse so v mojo škodo. Recimo dva odgovora, dvema različnima osebama, na dve različni temi sta združena tako, da vse skupaj izgleda, kot da bi bil kak bebo, ki piše vse vskriž.
(Ostović, pričakujem odgovor, oziroma strinjanje)
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 05, 2005 7:18 am

V škodo?Se ponovno oproščam.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Apr 09, 2005 12:46 pm

BH je napisal o svoji firmi:( prenos iz nasvetov)

2 - jaz proizvajam stokrat več tipov aparatur in stokrat večje količine od tebe. Med resnimi avdiofili in dealerji, tudi za resne firme, ki se ne pustijo "farbati", oziroma to tam ni možno. Bi prav rad videl tvoje izvozne papirje in promet (to se da preveriti, a ti tega očitno ne veš). Veš koliko bo imel letos prometa ED (moj proizvod)? Miliardo dvesto, s par zaposlenimi, v naslednjih dveh letih pa 6 - 10 krat več
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 21, 2005 3:55 pm

Prenos teksta od danes iz rubrike gramofoni, kjer tekst pove vse:


Žal se tukaj nadaljuje ampak tudi končuje debata povezana z pisanjem na nekem drugem slovenskem forumu o meni in mojih izdelkih in je vse skupaj za večino bralcev nerazumljivo in brezveze:

Vse se je začelo ( vsaj tako mislim) s tem, ker je nekdo na marčevskem avdiofilskem srečanju v Vklopu omenil nekega proizvajalca ojačevalnikov v Sloveniji, da ima težave s kvaliteto izdelave. To je bilo omenjeno na tem forumu v kratki reportaži . Nekdo (BH) se je v tem spoznal in začel s taktiko obramba je najboljši napad, z napadi podtikanj in izmišljotinami o meni, tem forumu in mojih izdelkih. Nadaljevanja pa tisti, ki so uspeli slediti vsemu temu itak poznate. Seveda, gre zgodovina malce bolj nazaj, ko se BH ni strinjal s pisanjem o avdio problematiki v prilogi Dela in Dom in se je celo pohvalil, da je on uspel doseči, da rubrike ni bilo več!!! Ampak po njegovih komentarjih so članki izhajali še dve leti, skoraj vsak teden, vsak mesec,… res lep dosežek.

»Svetovni proizvajalec« elektronike ED z direktorjem BH, ki ( je imel nedolgo dva zaposlena) se s svojimi dosežki na področju varnostnih sistemov hvali na lastnem avdio forumu , kako so veliki in vseznalski , istočasno, pa se intenzivno ukvarja z diskreditiranjem po njegovem majhne in nepomembne firme Kuzma d.o.o. , ki deluje na popolnoma drugem področju.

Ne vem zakaj proizvodnja Kuzma gramofonov in zastopanja nekaterih firm v Sloveniji BHja tako moti, da ne zna napisati dva stavka, ne da bi vmes omenil kako so moji izdelki zanič- z izgovorom, da se samo brani ter istočasno da v nič še ves svetovni tisk in firme. Možno je ,da se mogoče mora firma razširiti še na slovensko avdio sceno- da preživi? Je to mogoče eden od načinov kako pridobiti svoj tržni delež?

Resnico si sicer lahko vsak sam ustvari. Na eni strani imamo BHjev forum, kjer se sam razglaša za edino merodajnega, kaj so dobre aparature, ter na drugi strani ves svetovni avdio svet. Res je težko ugotoviti, kdo ima prav.

Nikoli nisem napisal o njegovih izdelkih, da so zanič, da so skrupcalo, da zgorijo, da se je bivšemu lastniku njegove naprave skoraj vžgala dnevna soba, da se njegovi izdelki ne dobijo nikjer izven Slovenije, še na Hrvaškem več ne, da je njegov phono zanič ( rekel sem, da mi ni všeč). Nikoli nisem napisal da se mu pol Slovenije smeje kako je obseden z mano. Da se celo hvali z dvema testoma v isti reviji, kjer je Kuzma izdelek ( Air Line ) bil razglašen za Analogno komponento leta, ki jo zase uporablja tudi urednik teiste revije, ali da drugače mislečim ponuja fizični obračun. Nikoli nisem rekel, da se njegovi izdelki ne vidijo ali dobijo nikjer v svetu. Da zanj sploh nikjer še nikoli niso slišali. Da so ga na nekem svetovnem DIY forumu izključili zaradi samohvale in grobega obnašanja. Nikoli nisem rekel, da si lahko ogledate moč njegove kreativnosti v Pear Audio. Zato ne razumem njegovo obsedenost z FK ,Stabi, CJ in Vikingom. Ali nisem komentiral njegovega omenjanja Ipod in Stabi Ref, ki je sicer iztrgan članka in iz intervjuja z mano v časopisu Financial Times.

Sem pa dobil par namigov , kaj to pomeni s strani strokovnjakov, ki se bavijo s študijem ljudskega obnašanja.

Na forumih lahko vsak pač napiše to, kar hoče, na bralcih pa je, da si ustvarijo svoje mnenje o vsem skupaj.

Zato bom sedaj to energijo rajši potrošil za razvoj nove klasične ročice, ki bo predstavljena zelo blizu igralnic leta 2006 v ZDA.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Kdo je Rogouc????

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Apr 21, 2005 6:57 pm

Živijo!

Spodaj prilepljen tekst je iz foruma hiendfi; avtor BH:

--
..(v duhu FKjevih "bojevniških" tradicij), pospremljeno s sočnimi komentarji s strani Kuzmovega "pomočnika MPja", (ROGOUC je nike niame) svetovno znanega revjuverja iz Slovenije, kar tadva nista naredila prvič....

...2 – V Delu in Dom ste bili v hudem sporu z g. Hunjadijem (Audio Galerija), ki je MPja (ROGOUCA?) in tebe osmešil...

...Nedvomno, za to njegovo stanje, ni kriv HL niti HIENDFI, nas pa veseli, da nas tako pozorno prebira. To zadnje bi priporočal tudi njegovemu pomočniku (ki ima zanimivo novo ime ROGOUC) in še kateremu sotrpinu, saj je dvig nivoja Kluba "Avdiofilov" ...
--
tukaj je pa nitka:
http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?t=368&postdays=0&postorder=asc&start=15


Zdaj pa moj komentar:
1 - še dolgo se bomo režali; (deduktor press :) :))
2 - še dobro, da vemo, kdo sem jaz, ker sicer bi tudi name nalepili MP ali FK, pač po trenutni potrebi :lol: :lol:

Uživajte!
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 21, 2005 7:43 pm

Uživamo,

a če se bo začelo vse skupaj tukaj ponavljati- bo snip-snip.

lp
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Identiteta

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Pe Apr 22, 2005 12:18 am

A je to, da me ima nekdo za Puša kompliment al zmerjanje? :P :P :P

Sploh nisem vedel, da sem tako temeljito razcepljena osebnost, da samega sebe držim za besedo in prosim, naj junija prinesem na srečanje merilne CDje in voltmeter. :P :P :P

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

Paranoja

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Pe Apr 22, 2005 12:13 pm

Ne se sekirat Rogouc.
Na njegovem forumu so tko al tko vsi, ki mu nekam ne lezejo, Puš.
Sem ziher da bo v roku nekej dni napisal da sem tut jaz Puš al pa vsaj Kuzma.
:idea: Hej, kaj pa če si ti Kuzma?

VCC, ti pa nič ne glumi, rajš priznej da si Puš.
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

Naslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov