BH FILES

glasba,koncerti,posnetki,plošče, CD,avdio klub, srečanja,razno,...

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Feb 16, 2007 8:02 am

[quote="Gregor UDOVČ"]Prosil bi Vas če mi poveste kako se daje ta tekst v okvirju gor pa tudi kako se vstavljajo slike.

lp
Gregor



Pritisneš "quote" in nato spodaj pišeš. Sliko, ki je nekje na webu- ne da se direktno, skopiraš njen naslov( včasih moraš najprej klikniti "properties" in celo dodati jpg številko) , greš na forum, nato "Img", ter "paste" naslov in končaš s "Img".
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Pe Feb 16, 2007 8:22 am

Pritisneš "quote" in nato spodaj pišeš. Sliko, ki je nekje na webu- ne da se direktno, skopiraš njen naslov( včasih moraš najprej klikniti "properties" in celo dodati jpg številko) , greš na forum, nato "Img", ter "paste" naslov in končaš s "Img".


Aha, opa sem na pravi poti he he :D

Hvala
lp
Gregor
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Feb 16, 2007 4:15 pm

klikni na PZV v meniju foruma zgoraj, pa boš videl vse
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Rogouc » So Feb 17, 2007 9:22 am

Saj je bilo pri?akovano, ampak vseeno. :))))))))))))))

Samozadovoljevanje

Fotr, no, da vidimo ?e si upaš parirat s svojimi inferiornimi Avaloni. Ampak pazi:

"Zvokovni razultat naravnost odli?en za tak tip zvo?nika in vsi smo si bili edini da so s tem zvokovnim rezultatom originali povoženi . :) Kdor ne verjame bo imel priložnost slišati, ali bo pa imel pogum slišano priznati pa je verjetno odvisno od nivoja persone ki bo izjavo dala."

Kakšna grmada neumnosti. Soglasno proglašena zmaga brez da bi sploh slišali originale. :P :P :P :P :P Oh ja. :P :P :P Sploh pa... Spraviš se kopirati nekaj, kar naj bi bilo po tvoje zani?. Pametni ljudje, ki vedo, kaj bi radi dosegli, zastavijo povsem na novo. Samograditelji ki gradijo kopije, delajo to zato, da bi se za majhen denar približali originalu, tole je pa primer, kako za velik denar narediti nekaj, kar dobro špila na ta malem NADovem oja?evalcu. Na tem NADu se mislim da najbolje obnesejo JPW Minimonitor ki bi zdaj novi stali nekih 90 Ojrotov. :P :P :P So, what's the point?

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Feb 17, 2007 10:31 am

Citat: "Soglasno proglašena zmaga, ne da bi slišal originale".

To ni še nič v primerjavi , da je to izjavljeno predno je KOZA sploh ornk zaigrala.
Opomba:
KOZA-kvazikopija originalne zvočniške aparature.


Toda, ne spomnim se, da bi to izjavljali fan(t)a(s)tično navdušeni DIY izdelovalci. Nasprotno, kar sem se z njimi pogovarjal, so bili zelo realni.
Toda o vseh teh idejah in problemih okrog DIY smo že pisali pred leti.

Samo en premislek- zanimivo je da se pojavljajo ideje o samogradnjah KOZ(a), predvsem tistih firm, ki se( ali so se) dobili pri nas: AVALON, JM LAB, Shahinian( uvoz: Kuzma d.o.o., Pear Audio).

Ne vem zakaj pa se ne delajo npr. Avantgarde, Sonus,Dynaudio,B&W, Jamo,Chario,... ki se tudi dobe pri nas.( uvoz: Ubiq,Corrado,BB,Intek,...)

Ali tistih, ki se sploh ne dobe. Kako DIY pridejo na ideje kaj klonirati pa ne vem?

PS:
Bistvo gradnje je lahko tudi to, da si rečeš, saj sam znam to narediti bolje od originala( včasih smo to imenovali "iz uvoza") za pol cene- ne glede na to, koliko je potem to sploh stalo. Ja, kje so dobri stari časi SFRJ, ko je bil tak "entuzijazem" še državna vrlina!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » So Feb 17, 2007 12:02 pm

Fotr, no, da vidimo ?e si upaš parirat s svojimi inferiornimi Avaloni. Ampak pazi:

"Zvokovni razultat naravnost odli?en za tak tip zvo?nika in vsi smo si bili edini da so s tem zvokovnim rezultatom originali povoženi . Smile Kdor ne verjame bo imel priložnost slišati, ali bo pa imel pogum slišano priznati pa je verjetno odvisno od nivoja persone ki bo izjavo dala."

Kakšna grmada neumnosti. Soglasno proglašena zmaga brez da bi sploh slišali originale. Razz Razz Razz Razz Razz Oh ja. Razz Razz Razz Sploh pa... Spraviš se kopirati nekaj, kar naj bi bilo po tvoje zani?. Pametni ljudje, ki vedo, kaj bi radi dosegli, zastavijo povsem na novo. Samograditelji ki gradijo kopije, delajo to zato, da bi se za majhen denar približali originalu, tole je pa primer, kako za velik denar narediti nekaj, kar dobro špila na ta malem NADovem oja?evalcu. Na tem NADu se mislim da najbolje obnesejo JPW Minimonitor ki bi zdaj novi stali nekih 90 Ojrotov. Razz Razz Razz So, what's the point?



Ko sem prebral tolele na sosednjem forumu

Glede na vse skupaj (brzina in odsotnost dolgotrajnejših preizkusov komponent) je rezultat
nad pri?akovanji. Ta zvo?nik se lahko kosa z 99% vseh ki se prodajajo, kot High End na (svetovnem) trgu.
Od tistih par zavistnih nesposobnežev iz sosednejega foruma pa ?akamo novih kritik (da tisto trpe?e stokanje nad
lastnim nivojem ne imenujem kako druga?eSmile ) ki nam (hiendfi) bodo
gotovo dale novega poleta Smile Ker že vnaprej vemo da svojih "originalov" ne bodo upali primerjati
s "kopijjami" (recimo na kakem showu),... predlogov za ta del eventuelnih dogajanj ne bom dajal Wink
Trg bo pa svoje povedal (kot jim govori že nekaj let, da za 10x ve?jo ceno normalen ?lovek ne bo šel
kupovat ne?esa slabšega). Kupiti nekaj dragega in slabo zmogljivega, gotovo ni znak inteligence ali
poznavalstva (niti dokaz ljubezni do glasbe).


sem se zavedel vse svoje nesposobnosti in majhnosti našega foruma.
Zato ne bom odgovarjal na tvoj izziv, ampak bom z veseljem pripeljal na prvi Show v Ljubljani svoje inferiorne zvo?nike v primerjavo. Pa naj ljudstvo pove svoje. Kako bomo to izpeljali pa prepuš?am organizatorju Showa. Važno je, da bodo ljudje lahko primerjali, po mnenju sosedov verjetno popljuvali originale, sosedje pa bodo svet preplavili z vrhunskimi izdelki, ki stanejo 10x manj od originalov.
Tako kot jim je to že uspelo z gramofonom in nekaterimi drugimi izdelki.
Žal ne vem za imena vseh teh izdelkov, da bi vam lahko posredoval vse linke na katerih svet hvali in obožuje te izdelke. Kajti ko namre? iš?em z googlem , ugotovim, da so vsi svetovni recenzenti, eni brezveznjakovi?i, ki o vsem tem ne vedo ni?. Sram naj jih bo, pa po 30 in ve? let pišejo o tem.

tolk o tem, povero io
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Po Feb 19, 2007 8:09 am

Pozdravljeni,

Dragi kolegi meni ni več nič jasno. Moram to delit z vami. Pazite to.

Citiram:
p.s.2. Ta zvočnik zelo lepo deluje, če je postavljen na tla ali v bližino tal ter močno (za 45 stopinj) obrnjen navzgor.

še čel link :http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?p=15956#15956

No na tem mestu se mi porodi vprašanje, zakaj neki vsa literatura
govori o tem, da naj bodo zvočniki v višini glave, zakaj se potem postavljajo manjše primerke na stojala, itd. Kot kaže živim v zmoti! :D

Mislim da bom vso literaturo vrgel proč, kupil neke poceni zvočnike, naredil kište, ter prosil gospoda konstuktorja, da mi položi roko na njih in
to bo to pa še moje noge bodo deležne vrhunskih glasbenih užitkov.
:D :D :D :D :D

ne moreš verjet pol pa je hud če mu dobronamerno kaj rečeš.
Kolegi tak je to če pa smo amaterji!!!

lp
g
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Feb 19, 2007 8:25 am

Stvar je zelo enostavna:
Bližina tal ojača zgornje base, ki jih ima sicer majhen zvočnik nekaj, toda ne dovolj in dobiš kvazi občutek povečanja nizkih basov na račun povečanja zgornjih in
istočasno se zmanjša višek srednjih in predvsem visokih tonov ( usmerjenost), ki jih je verjetno preveč in so itak agresivni, ter se s tem še dodatno poveča občutek basov.

To je precej cenejše kot uporaba ekvalizerja.

Za enostavne in poceni sisteme je to dobra rešitev- bolj poln zvok brez agresivnosti. To je odlična rešitev, predvsem za zabave- še boljše je zvočnike postaviti v kote( zvočnik igra bolj na glas na basih), kjer je ojačanje basov še večje( bližina treh sten) in je več šans, da zvočniki zjutraj po zabavi še delajo.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Po Feb 19, 2007 8:54 am

Zanimivo je to da ko sem pred 10 leti izdelal prve zvočnike sem prišel do
istega zaključka kot ta tip. Takrat si nisem imel možnosti privoščit nekaj
boljšega in sem za mali denar kupil enote mislim da so bile Wastra nevem se ne spomnim več. Skratka vse skupaj me je stalo nekaj takega kot ta čudežni zvočnik in priznam za tisti čas je bil zvok bomba. Ker mi sprva zvok ni bil nič posebnega sem testiral razne postavitve in na koncu prišel do te postavitve o kateri govorimo (na tla, v kot , ob steno). Glade na male driverje je dal soliden bas in zvočno sliko. Samo kaj mi je to pomagalo če pa je bil lepo pobarvan zvočnik vedno na tleh od steni ker drugače ni dal od sebe to kar sem želel. Po tej logiki je vsaka zunanja obdelava škatle odveč ker se itak v nobenem primeru na bo videla oz. ne bo prišla do izraza. In potem zakaj se vsi znani konstruktorji hi-fi naprav doma in po svetu trudijo izdelovat boxe, ki dobro zvenijo in so nenazadnje tudi estetsko lepi, ter jih ni treba imeti na tleh ob steni ampak so postavljeni na arhitekturno oblikovana lična stojala, pa še boljše zvenijo?!

lp
g
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Feb 19, 2007 10:31 am

Zvo?niki se odmikajo od sten, tal in stropov enostavno zato, da je vpliv odbojev na direktni zvok in posledi?no zvo?no sliko ?im manjši. Govorimo seveda o normalnih bivalnih prostorih. Nekaj povsem drugega so npr profesionalni snemalni studii, kjer sta prostor in zvo?nik skonstruirana in tretirana tako, da zvo?nik pokaže svoje adute ko je vgrajen v steno. V primeru ki ga ti omenjaš (doti?ni zvo?nik položen na tla, nagnjen za 45 stopinj) je to seveda zgolj reševanje "kar se pa? rešiti da". Kdor je že slišal to zadevo, ve o ?em govorim. Nevroti?no popadljiv zgornji spekter je hudo dominanten, medtem ko mu spodnji registri karakterno ne sledijo, zato je v takih primerih edina rešitev tako kot je omenil Franc. Jimmy Hughes je imel za take primere ter za zvo?nike s trobljami še bolj odka?eno rešitev - z uporabo velike steklene površine oziroma oken. Zvo?nike je obrnil STRAN od poslušalca, v okna. S tem je dosegel, da so visoki bolj razpršeni po prostoru, srednji in bas je pri tej dimenziji zvo?nika itak omnidirekcionalen (pri velikih zvo?nikih seveda samo bas), balans se je popravil in ušesa so hvaležna. :P No, seveda v tem primeru ne moremo govoriti o neki vrhunski reprodukciji zvoka. Gre bolj za kreiranje bolj prebavljivega. Pa trik je dober, ko je prostor oziroma razdalja do poslušalca zelo majhna in se nam zvo?niki derejo direktno v glavo, pa s tem virtualno podaljšamo 'poslušalnico'. Npr pri obi?ajni postavitvi zvo?nikov ob ra?unalniku. Zabavno in vredno poskušanja.

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Po Feb 19, 2007 10:54 am

Pozdravljen,

se popolnoma strinjam, da če driver ne da to kar bi moral pač rešuješ to na druge načine.

lp
Gregor
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Po Feb 19, 2007 4:59 pm

[quote="BH"]Ni je lepše pesmi kot je spremljava lajajočih zavistnežev (mali kužki ki jih sicer ne bi nihče opazil) ob karavani ki gre svojo pot


Že večkrat sem nekaterim udeležencem obeh forumov povedal svoje mnenje, da umetno ograjo postavljajo samo od foruma odvisni. Poznam veliko dobrih fantov z obeh strani, poznam tudi kar nekaj njihovih sistemov. In ljubezen do glasbe. Moje mnenje je, pustite provokatorje lajati, psi to delajo, kadar se bojijo. Oba foruma lahko delujeta brez napadov navzven, nasprotno, oba imata največjo skupno točko-ljubezen do glasbe. Na enem se pogovarjajo še o vinu, na drugem vedo veliko o financah, dekletih, horoskopu. Tudi prav. Pogrešam pa kritičnost članov na svojem forumu. Npr., na HIEDFI se nihče ni oglasil, ko BH proglasi neuigrani,neuglašeni zvočnik kot boljšega od 99% ostalih HIEND stvaritev? Mu verjamejo?
Če se osredotočim na teh 99%:
BH je naredil kar nekaj omaric: Chameleon,Savin,Hardliner,HL troblje ... če k temu prištejemo še zvočnik v izdelavi Explorer in Avaclon, pridemo vsaj do številke ŠEST. Se pravi, če ne prištejem še drugih zvočnikov, ki ji BH daje v ta procent sledi, da je ta razred boljši od vsaj 594 zvočnikov (z vsakim naslednjim, ki ga da v tisti procent se ta številka dvigne za 99 !!!). Se pravi, gospod BH je intenzivno stestiral VSAJ 594 HIEND zvočnikov. Tudi, če kot veliki poznavalec za vsakega porabi samo minutko časa + nekaj ur za prenos- uigravanja verjetno ne potrebuje, je to ogromno časa. In zato, da daje korektne ocene, mu ga verjetno ni bilo škoda. "In the meantime" še naredi kako novo najboljšo komponento na svetu ...
Tudi ko sem bil "na drugi strani", mu tega nikoli nisem verjel, kar sem tudi javno povedal. In bil odstranjen. Da je šla lahko karavana v miru naprej? Če je na nasprotni strani še kak član, ki v najboljše komponente na svetu verjame, sem vedno pripravljen narediti demo npr. med HL Reference predojačevalnikom in mojim trenutno referenčnim, med phono stopnjo , med kabli ... HL komponenti, ki sem ju imel, sta bili na nivoju, še zdaleč pa ne ultimativni. PIKA. Sistem je slišal na drugi strani, tudi od BH ja, zelo cenjeni kritik zvoka Primož Zevnik in bil ZELO ZADOVOLJEN s slišanim. Še več, moj sistem ga je opozoril na slabosti njegovega in je to tudi prenesel BHju. Lajajoč odgovor mi Primož ni prenesel v celoti, ker mu je bilo pod njegovim nivojem. Ja, BH ocenjuje tudi na daljavo.

Mi je pa že od samega začetka samogradenj zanimivo, da fantje skoraj ignorirajo BHjeve zvočnike. So jim bili Avaloni, JmLabi in Diapasoni bolj všeč od BHjevih? Po drugi strani pa mu zaupajo kretnico? Ampak to je že vprašanje za HIENDFIjevce. Na žalost bo zalajal itak samo BH in mi, kot članu tega foruma očital zavist. Tudi prav.

Če BH zaradi davkarije ne upa povedati, koliko različnih komponent je prodal (vsaj približno!), naj pa vsaj pove, koliko ljudi, ki SO IMELI NJEGOVE KOMPONENTE, je zapustilo njegovo karavano. In kdo od aktivnih(ponavljam AKTIVNIH) na forumu ima kakšno njegovo komponento. Saj vem, namesto odgovora bom spet poslušal lajanje. BHjevo in lajanje njegovih "skritih adutov" ...


lp Iztok


P.S.: Bom povedal še eno resnično o mojstrovem ocenjevanju na daljavo. Ko je BH popljuval mojo oceno kablov CrnegaP(moje zadnje javljanje na forumu), za katere sem povedal, da so preveč ostri(grobi) v primerjavi za Nordost Valhallo, se je vsul plaz LAJANJA. Na Multimedia sejmu sem se pogovarjal z avtorjema tega izdelka, ki sta mi povedala, da je bil kabel zares bolj grob, ker je tak ustrezal njunemu sistemu in da je BH poslušal drugačnega.

Še enkrat, člani obeh forumov, naši cilji so enaki ne glede na LAJANJA koristoljubcev. Pa četudi so poti drugačne.
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Feb 19, 2007 7:27 pm

Jaz vseeno mislim, da je vsaka šola nekaj vredna. Fantje ki se iz teh eksperimentov ne bodo ni? nau?ili, pa? niso iz pravega testa, tisti pa ki se bodo, jim ne bo škodilo, ker se bodo gotovo u?ili še naprej. In takrat BH ne bo ve? njihov 'pastir', brez skrbi da ne. Ko u?enci ugotovijo, da jim u?itelj ni kos, je z njim konec. Zamenjati mora tako u?ence kot okolje, ?e ho?e s svojim na?inom nadaljevati. In kolikor sem opazil, se fantje u?ijo ZELO hitro, BH jih pa še kar naprej podcenjuje... :roll: ...ko bo dojel, bo prepozno. :shock:

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Feb 21, 2007 2:26 pm

[quote="Rogouc"]Ja. Tipični primer je Iztok Zupan, ki je po prehodu na drugi forum, tam postal nenevadno krotek in
spravljiv do upravitelja foruma (kar prej ni bil). Dokler je gojil iluzije da bo imel svoj forum
(tam bi pisal samemu sebi) je bil nekoliko bolj hraber, ko pa je spoznal, da bi ga to porinilo v pozabo,
se je prilagodil režimu tistega marginalnega sajta Sploh odkar si ga je Pero tam dobro privoščil.
Koliko tolerance in bonitet pa je bil pri nas deležen, ste lahko vsi videli.
R :P



Gospod BH LAJA in LAJA. Si ZMIŠLJUJE stvari. Ne upa pa pripopati mojega teksta na svoj forum. Ne zna? Se boji?

Prilagodil sem se režimu? BH, BLEFIRAŠ kot vedno. In vedno v prazno, brez dokaznega gradiva! Še vedno pa nisi osvojil COPY/PASTE ukaza :lol: !

Meni, nasprotno od tebe, ki se moraš z umikanjem podatkov o prodaji, umikanja cenika s sajta, umikanja s sejmov ... skrivati pred dacarji, gre prav lepo. Odprl sem firmo in kmalu bodo proizvodi tu. Počasi gredo tvoji produkti ven, zamenjali so jih VELIKO BOLJŠI. Ampak poudarjam, ne samo za mene, tudi za CENJENEGA kritika Primoža Zevnika. O tem si malo zamolčal ob metanju gnojnice. Še enkrat pa pozivam vse, ki temu ne verjamejo, da se sami prepričajo. Tudi na AB testu če želijo !!! :shock:

Kako pa kaj tvoja prodaja :oops: ? Se je ustavila :oops: ?

Moj predlog za naslednji sejem. Primerjava HL Phono reference in trikrat cenejšega Koroščevega Nibiruja ali desetkrat cenejšega Samo Selanovega phono predojačevalca.
Poleg tega pa še merjenje dveh Klingonov, katerih "smešne" meritve so bile objavljene na teh straneh. Pa še kakšne druge aparature bi se našle.
Si boš upal priti :lol: :?: :lol:

BH, kar nekaj jih je, ki z druge strani berejo ta forum. Informacij se ne da skriti. :lol:

lp Iztok


P.S.: In ko boš spet LAJAL, pripni zraven ta tekst če upaš.
:lol: P.S.: Damjane, preberi si še enkrat diskusijo o interkonektih CrnegaP in povej, kdo provocira. Kabla, ki sem ga jaz testiral BH sploh ni NIKOLI do takrat slišal ! Pa tudi o Nordost Valhalli se mu ni sanjalo. :wink:
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Feb 21, 2007 2:28 pm

Se oproščam Rogoucu, tekst je napisal BH na drugi strani!
Lahko pa administrator, ko sva v tako dobrih odnosih :lol: , popravi, pa bo.

lp i
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GLASBA&OSTALO 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov