Primorska & Obala&Notranjska

Gostilne in restavracije. Vsi imamo različne izkušnje- zakaj jih ne bi zaupali drugim- dobre in slabe.
Vnesite svoje nove izkušnje ali le dodajte lastno izkušnjo.

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » So Dec 07, 2013 5:48 pm

Restavracija Tri vdove
Prešernovo nabrežje 4
Piran
Obisk: 7.12.2013

Prelep in topel sončen dan, kot nalašč za sprehod po obali. Ker sem se že naveličal "Pavletov" na tem delu obale, so prišle na vrsto Tri vdove. Res, postrežba je zelo dobra, ribja juha celo odlična. No, kovač v pečici s krompirjem in zelenjavo pa me je razočaral. Prva stvar, ki me je zmotila je, da je dobesedno plaval v omaki. Bil je sicer brez okusa, na eni strani kuhan, na drugi mehka skorja. Krompirček je bil še najboljši. Papriko imam sicer zelo rad, vendar ob malancanih in olivah to ni dovolj za dober okus. Pogrešal sem morda čebulo in korenjček, pa še kakšno začimbo...Ne vem, mene je kosilo pustilo hladnega in za zaključek spet v mikrovalki pogret jabolčni zavitek. Šit. Grapa je sedla, ampak v celoti spet klasično razočaranje v klasični primorski gostilni. Kdaj me bo izučilo... Pohvalim pa lahko koprsko malvazijo, ampak to ne bo dovolj, da bi šel tja še kdaj.

Ocena: NV!
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Dec 11, 2013 4:06 pm

Restavracija Hotela Marina
Veliki trg 11
6310 Izola
Obisk:8.12.2013
Prejšnji obisk: 27.4.2012

Sončno vreme te potegne na obalo kjer je bilo celih 13 stopinj v senci. Sredi Izole ste lahko z barke kupili liste po 12EUR/kg. Ajde greva zopet na testenine z jastogom. Ponudba je široka od kosil do posebnih menijev. Testenine z jastogom se še da dobiti a le za dve osebi po ceni 42 EUR.

Zato tokrat meni za 26 EUR po osebi: kot pozdravček iz kuhinje dober bel kruh s katerim lahko testiraš in primerjaš lanski in letošnji pridelek odličnega oljčnega olja. Nato hladni tris ribjih jedi( 4: hobotnica v solati, bakalar, ribja solata ter okisana sardinica v čebuli) in vsaka jed je imela svoj pečat. Fuži po primorsko so bili z zelenjavo ala dente in več kot odlični. Zraven odlična malvazija a se žal kletarja ne spomnim. List je bil pravilno pečen z prilogo( krompir z blitvo) ter nato panakota ali čokoladna tortica. Več kot odlično kosilo za svoj denar.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Dec 31, 2013 9:19 am

Gostilna Prunk
Lokev 166B
6219 Lokev
Obisk: 15.12.2013

Ena izmed mnogih gostiln v tej vasici blizu meje s Trstom. Lastnik je mesar in zato manj morske ponudbe. Okusen pozdravček iz kuhinje( tatarc z toastom), nato biftki (žar, tartufi- 16 E) in tagliata( 12.50 E), ki so bili nadpovprečni in pravilno pečeni.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Prejšnja

Vrni se na GOSTILNE & RESTAVRACIJE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost