VINO

Gostilne in restavracije. Vsi imamo različne izkušnje- zakaj jih ne bi zaupali drugim- dobre in slabe.
Vnesite svoje nove izkušnje ali le dodajte lastno izkušnjo.

Decanter 2008 awards

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Sep 04, 2008 2:25 pm

Zopet so podelili medalje: zlate, srebrne, bron, ter pohvale.

3 bela sladka vina so dobila zlato medaljo, s tem, da je eno Čurinovih vin tudi regijski zmagovalec v tej kategoriji.

Dalje so bile podeljene 3 srebrne za bela in eno za Ščurkov rdeči UP. Nato kar nekaj bronastih medalj in preceh pohval. Toda rdeča so vsekakor bistveno slabše ocenjena kot bela.
Več:
[url]http://www.decanter.com/worldwineawards/2008/dwwa_search.php[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Vina Quercus

OdgovorNapisal/-a jr » Če Sep 25, 2008 7:13 pm

Sam zadnje čase prisegam bolj na bela vina, ker se mi zdijo bolj"precizna", čeprav, če je vino dobro to niti ni tako važno ali je belo ali rdeče. Vina znamke Quercus vinske kleti Goriška brda z. o. o. spadajo nekje v srednji cenovni razred s ceno okrog štirih evrov po steklenici. Meni osebno se ta vina, oziroma njihov karakter, iz te kleti zdijo res dobra, to pa pa potrjujejo tudi drugi ocenjevalci npr. vinski vodič 2008. Je pa res tudi to, kar hočem izpostaviti, da se vina istega letnika toda druge serije (polnitve) medseboj močno razlikujejo po kvaliteti. Tako ste lahko nanje zelo navdušeni ali celo malo razočarani. Iz svojih izkušenj menim, da so vina omenjena spodaj izjemna ter da prekašajo marsikatero drugo vino z enkrat višjo ceno.

Chardonnay: Lot/Serija 8, št. steklenic v seriji 80000, Reg. št.: GO-163/07 14 vol. %, letnik 2006

Sauvignon Lot/Serija:11, št. steklenic v seriji: 13.300, Reg. št: GO-375/07 14,5 vol.%, letnik 2006

lp
Jr

P.S. Ta vina se da dobiti v vsaki "Mercatorjevi" trgovinici.
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

Vina Quercus II

OdgovorNapisal/-a jr » So Okt 18, 2008 5:10 pm

Še eno izjemno vino iz vinske kleti Goriška Brda z. o. o.:
Sauvignonasse, letnik 2006, suho, Lot/serija 6, št. steklenic v seriji : 20000, reg. št.: GO - 148/07, alkohol 13,5 vol. %.
Vino ima slajši poukus, je zelo pitno, kljub temu da ima višji alkohol, ki ne moti.

lp
jr
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

Festival vin&kulinarike Ljubljana 08

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Nov 20, 2008 7:56 am

Evo link: 19-21 Nov 08 Hotel Slon

[url]http://www.slovenskifestivalvin.si/slovenski-festival-vin/obiskovalci/obiscite-festival/[/url]

:twisted:
Zakaj ne bi šli tja in vse po vrsti skritizirali, saj smo to že navajeni z avdio sejmov. Kako agresivno je to vino, tale rdeč pa nima bodija, ipd.........?!? To vino še ni ulaufano..... ipd.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a PSD » Če Nov 20, 2008 8:14 am

Z mojo sva tam jutri (petek).
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 10:44 am

Jaz sem bil tam dvakrat vendar samo na kulinaričnem delu, saj na vinskem nimam kaj početi. Trenutno se pozna, da je to prvi kulinarični sejem in je zelo malo razstavljalccev, vendar pa so vsaj meni izredno zanimivi. Preskusil sem nekaj olj , oljčnih in bučnih, krasen Nanoški sir ( vendar je razlika med tistim v trikotnih pakiranjih in tistim v hlebcu ogromna) Meni je bil zelo všeč 9 mesecev staran sir, ki ga servirajo tako, da ga dolbejo iz sredine navzven. Odlični so bili tudi hladno dimljeni lososi, ki jih v trgovinah sicer ni, lahko pa ga naročiš in ti ga pripeljejo. Dvakrat tedensko namreč vozijo v LJ. sveže testenine, pa navržejo še ribo. Cena je 30 € za kg, družinsko pakiranje pa tehta tam okoli 1,5 kg.
Izvrstna je bila tudi šunka iz prekmurja, iz Moravskih toplic, predvsem pa odlična tiskana promocija vseh razstavljenih izdelkov. Kar nekaj odličnih informacij lahko dobiš v teh materialih.
Seveda pa ne gre tudi prezreti vinskega kataloga, ki ne samo, da je lepo in pregledno oblikovan, tudi veliko informacij je v njem.
Skratka, tisti ki st e to zamudili, ne poinovite napake drugo leto.
Za vinopivce je bilo tudi nekaj odličnih delavnic na različne teme povezane z vinom.
P.S.. bi skoraj pozabil, kupil sem steklenico oljčnega olja s tartufi, izvrstana zadeva, par kapljic na kakšne testenine in imaš čudovit okus po tartufih. Cena 10€ za 2,5 dl flaško, kje bo to naprodaj pa še ne vem, v glavnem dobavlja za gostince !
V kolikor koga zanima se lahko potrudim in dobim naslove vseh razstavljalcev
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 10:46 am

evo za začetek katalog festivala vin in kulinarike
http://www.slovenskifestivalvin.si/data/upload/SFV08_katalog_mail.pdf
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Mar 07, 2010 10:05 am

E-vino

Nakup preko spleta je enostaven. Izbereš vino in pride na dom naslednji dan. Super, toda kaj narediti , ko pride slabo vino.

Dobiš tri flaške Simčičevega Dueta 2007, odpreš prvo za goste, ki bodo prišli zvečer že opoldne, poskusiš, rečeš, Ok, toda nekam čuden metaličen okus-verjetno bo dekantiranje do večera pomagalo.

Toda ob pripravi večerje malce pozabiš poskusiti vino in nato vseeno ugotoviš, da ni v redu- ni pokvarjeno v klasičnem smislu, toda poleg lepega polnega okusa ima čuden priokus( metaličen mi še najbližje opiše ta dodatek k aromi), kar ga naredi slabšega od okusa poceni vin. K sreči sem postavil na primerno toploto še drugo flaško,ter tretjo, drugega vinarja-Štekar-Brajda.

Drugi Duet je bil enak- zanič, potolažimo se potem le s Brajdo. Skratka večer je bil zaradi tega pokvarjen – po vprašanju spitja 2-3 kozarčkov( Riedel) dobrega vina.

Naslednji dan poskusim in okus se ni popravil- moje izkušnje so take, da včasih je vino potrebno imeti dekantirano vsaj 24 ur. Žal tokrat nič ni pomagalo.

Prvi delovni dan pokličem, povem moje mnenje , mladenka me posluša in začne s klasičnim pristopom, da različni ljudje, različni okusi, da do sedaj se še nihče ni pritožil, bla,bla, bla.
Dogovoriva se da bom eno odprto vino in še eno neodprto vrnil, oni pa mi bodo poslali nekaj
podobnega po njihovem izboru- ponudi mi Rdečo Karolino in se s tem strinjam.

Nakar me ponovno pokliče naslednji dan in mi začne razlagati o stroških pošiljanja, o tem, da bi moral vrniti tudi vino, ki je v Decanterju, da bi se moral osebno zglasiti,….. Jasno, da sem malce izgubil živce in ji dejal, da naj mi ne teži s temi problemi v ,mojem delovnem času ponovno, potem, ko so mi že itak pokvarili sobotni večer in naj mi vrnejo denar.

Nato dobim čez dan ali dva Dobropis, ki ga lahko potrošim pri njih!!!, Čez par dni vrnem vino in nato dobim klic od lastnika, ki me je začel spraševati v čem je problem z vinom- zopet v mojem službenem času. Na hitro ga odpravim rekoč, naj se pogovori z ženskim glasom, izpred par dni in naj mi že dajo mir s tem- človek se opraviči in pogovor zaključiva.

Poanta te zgodbe- jasno je da gre lahko stvar narobe- toda nato je to potrebno čim manj boleče reševati za stranko in ne za firmo.

Ali bom tam še naročil vino- ne! Grem raje v bližnji Mercator.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Ne Mar 07, 2010 3:30 pm

eVino.si?
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Mar 07, 2010 5:05 pm

Ja.
F.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Okt 28, 2010 4:39 pm

Ljubljanska vinska pot : 6.11.2010. 100 stojnic vin za pokušino v starem mestnem jedru. Zanima me če bodo stregli rdeče vino pri sobni ali ulični temperaturi?
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Jan 27, 2011 6:24 pm

Kitajsko vino- v roke mi je prišla flaška vina, ki se imenuje Dynasty- suho belo vino. Navkljub kitajskim znakom piše na sprednji strani pod imenom vina tudi tole:

"Constantly drinking this wine is good to your health."

Bom preiskusil, če se to bolje obnese kot iglice.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Jan 27, 2011 8:36 pm

Slikar Janez Potočnik je že zdavnaj napisal na tablico, ki je visela v gostilnici Ćarli (bilo pa prošlo na Petkovškovem nabrežju)
Zmerno pitje, tudi v neomejenih količinah, ni škodljivo

Žal se je kasneje mnogo prezgodaj zlil v grob
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: VINO

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Jan 28, 2011 12:09 pm

Moral bi "probati":
Neomejeno pitje v zmernih količinah ne škoduje zdravju!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

VINO

OdgovorNapisal/-a jr » Če Feb 03, 2011 10:41 pm

Tole je še ena odlična serija Chardonaya Quercus letnik 2009 iz vinske kleti Goriška Brda za dobre ca. 4 eure. Vino je izredno pitno ob hrani ali brez nje.

Chardonnay, letnik 2009, suho, alkohol 13,5% vol., lot/serija:4, št. steklenic v seriji: 47300, reg. št.:GO-2101/09

lp
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GOSTILNE & RESTAVRACIJE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov