Gorenjska

Gostilne in restavracije. Vsi imamo različne izkušnje- zakaj jih ne bi zaupali drugim- dobre in slabe.
Vnesite svoje nove izkušnje ali le dodajte lastno izkušnjo.

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Mar 07, 2010 10:18 am

Restavracija in picerija Marinšek
Hotel Marinšek
Glavna cesta 2
4202 Naklo
Obisk:6.3.2010
prejšnji obisk: 10.12.2009

Že ob prejšnjem obisku se mi je zdelo, da je strežbeni orkester malce razglašen in si misliš, nov lokal, gužva pred Novim letom, a tokrat ni bilo nič drugače.
Osem ljudi dobi dva menija, ko ob sosednji mizi ležijo štirje, katere nihče ne gleda več. Naročimo, dobimo pijačo a ne vso- namreč rdeče vino želim imeti ob začetku, da se bo do glavne jedi segrelo. Navkljub trem opozorilem dobim hladno rdeče čez pol ure. Srednje pečen biftek je bil več kot srednje, moj "angleško" ravno tako skoraj v celoti siv. Zadnjič je bil močan vonj in okus po tartufih, vključno z nekaj tankimi rezinicami samega tartufa, tokrat sem nosil k nosu omako in se mi je zdelo, da ima vonj po tartufih. Skratka, očitno se je po začetnem zagonu začelo "šparanje".

Večina hranje je bila ok, prinešena v dveh sklopih po 4.
Ko prinese eno sladico napačno in ko mu rečemo da je nismo naročili, odvrne, da si je pač tako zapisal. Vroče gozdno sadje s sladoledom je bilo dobro- kot da jem sladoledno juho s sadjem- očitno je nekje dolgo čakalo na postrežbo.

Skratka natakar je bil že od začetka neprofesionalen, nič kaj prijazen in celo aroganten in ni nam dal vedeti, da smo tam zaželjeni gostje. Skratka, taka strežba je bila včasih v času socializma v " državnih menzah".

To je bil tam moj tretji obisk( preveč zapečen biftek me pri vseh teh drobnarijah sploh ni več motil) in zadnji obisk.
Ocena:NV
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Mar 09, 2010 9:22 am

Gostilna Lipan
Hotavlje 5
4224 Gorenja vas
Obisk: 27.2.2010

Torej ko greste iz Šk. Loke v hribe zavijete v ta spodnjo dolino- Poljansko proti Žirem. Pri odcepu za Hotavlje je obcestna gostilna, ki ima zelo širok jedilni list- vse. Tudi kozlička. Tam sem se že ustavil večkrat a izgleda še nisem uspel o tem tu pisati.

Korektna juha, dimljena govedina na rukoli( iz Merkatorja?) korektna postrv- a ne tako dobra kot je v ta zgornji dolini- glej nazaj ter zelo dober žrebičkov file z jurčki in gorgonzolo ter ogromno količino omake, ki je nisem pričakoval.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Mar 09, 2010 9:23 am

Gostilna Repnik
Vrhpolje 186
1241 Kamnik
Obisk: 7.3.2010

Obcestna gostilna na začetku Tuhinjske doline iz smeri Kamnika. Tipična gostilna za nedeljska kosila, poroke, ipd. Tudi to nedeljo je bila glavna dvora polna gostov in glasbe v živo.

Tako, da sva dobila le mizo pri šanku. Meni pove kelner: juhe, pečenke in šniclni. Ali imate še kaj, pravi imamo smuča. Torej najprej ogromna porcija špargeljnove juhe , nato pa dva velika fileja pečenega smuča, pečene zelenjave ter odličnega praženega krompirja. Fileji so bili lepo in sočno zapečeni ampak brez kakšnega okusa- malo več soli, česna, olja,….. Škoda.
Tako, da sem poželjivo gledal pri sosednji mizi lep šnicl in polnjena telečja prsa.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Mar 12, 2010 8:08 pm

administrator2 napisal/-a:Gostilna Lipan
Hotavlje 5
4224 Gorenja vas
Obisk: 27.2.2010


Ocena: PŠ

Potrjujem, lani sem bil tam, ko smo iskali prenočišče v času dirk v Lučinah (tam blizu). Izredno prijazni, solidne cene, žal sva s kolegom jedla že v Idriji ( prišla sva namreč tam čez) in sva potolkla samo "štrudelj" z nečim ( ej malce mi RAM spodletava) in je bilo izvrstno.
Pred leti pa sem kot organizator turističnega rallya tam organiziral malico za več kot 120 ljudi , ga ni bilo ki ne bi bil zadovoljen.
Vsekakor priporočam in PŠ ( že letos, ko bo spet gorska dirka v Lučinah)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Mar 17, 2010 8:14 pm

Ribja restavracija Tabor,
Podbrezje 246
4202 Naklo
Tel: 04 533 01 31
Faks: 04 255 91 05

V tej izvrstni "gorenjski konobi" jem že več kot deset let in zelo redko sem jedel podpovprečno, v glavnem vedno odlično. V soboto pa je bilo vse, kar smo dobili tako zanič, da kar ne morem verjeti. Tako ribja kor goveja juha sta bili preslani za tri odtenke, natakar pa ju kasneje vsaj ni zaračunal - tako kot se spodobi. Glavna jed je bila še slabša, zobatec v pečici s krompirjem je bil skuhan (ne pečen) in povrhu še napol surov. Na koncu še poskus izboljšave okusa v ustih s čokoladnim suflejem, vendar žal spet razočaranje. Čokolada v notranjosti trda, biskvit prav tako...takšno izkušnjo je najbolje čimprej pozabiti.
PŠ seveda, saj enkraten spodrsljaj ne more pokvariti dolgoletnih pozitivnih izkušenj, vendar ta "dogodivščina" kaže na enega večjih problemov v slovenski gostilniški kulinariki - konsistentnost kakovosti!!!
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Mar 31, 2010 5:35 pm

Kantina Cubis
Poslovna cona A2
4208 Šenčur
Obisk: 29.3.2010

Nov lokal v novi stavbi industrijske cone (barvne škatlice) ob glavni cesti Kranj- Šenčur v smeri letališča Brniki( JP). V mesecu Marcu so reklamirali Mesec Stejkov.
Notranjost lokala je lepa , moderna, všečna, a name deluje kot da bi bila to neka industrijska jedilnica in ne kantina.

Te dni imajo izgleda novi lokali sledeče odgovor, če jih vprašaš, če imajo odprto vino- ja imamo, na kozarce, iz buteljk! Zato preglejte cene, predno le to naročite. Valjda vsi pijemo odprto vino iz buteljk- čeprav sam celo lahko pijem vino tudi iz zaprte buteljke in sem dobil že kar nekaj stav na ta račun!

Meni ni preširok in kar zanimiv. Zato smo za predjed naročili gosja jetra na ajdovih krapih polnjene s sirov in gobovo omako z mavrahi. Kar soliden primerek, katerega smo si štirje razdelili.

Toda na meniju »stejk« so bile tri vrste mesa- argentinsko, slovensko in prusko, ki ga je že zmanjkalo. V ceno je vključen izbor različnih prilog( sir, krompirji, zelenjava, čebulni obročki) ter omake( vinska, česnova, gorčična, žarna,…) biftek, T bone steak, ribeye ter roastbeef.

Po dogovoru z natakarjem naročimo angleško pečeno meso( ta fraza v svetu ne obstoja, je le v naši okolici) in sicer mešan izbor: SL biftek, argentinski T bone ter SL ribeye.

Torej kako so izpadli stejki: vsem je bilo podobno to, navzven prijetno zapečeni z vonjem in okusom po žaru,znotraj mehki in uležani, popolnoma rdeči, nič pink in nič »krvi« ter nič okusa.

Žal angleško pečeno meso ali rare ( ali mediumu rare- pink) ne deluje ob mesu, ki je premalo pregreto in s tem ni kuhano do določene temperature. Ker je mehko se valja in rezino mesa nož kar vleče s sabo.

Dober stejk bo lahko rdeč,a čvrst ter ga lahko odrežete na tanko rezino in bo okusen tudi brez vseh omak, s katerimi pri nas zapacamo okus mesa.

To meso bi bilo verjetno solidno, če bi bilo pečeno zelo rožnato ali še bližje rjavi barvi- tako, pa je vse skupaj bilo razočarjanje, čeprav sem ob prihodu stejkov na mizo vprašal, ali bo to v redu pečeno, ker je bila del stranice biftka popolnoma mesnatega izgleda- popolnoma nič pečena.

Občutek imam, da je večino ponudbe iz znanih nabavnih krajev, kjer gostinci kupujejo že pripravljene jedi za lokale.

Ocena: NV( gotovo ne na mesec stejkov)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Apr 27, 2010 11:59 am

Restavracija Topolino
Ljubljanska c. 26
4260 Bled
T: 04 578 17 81
Obisk: 18.4.2010

Ko pridete na vrh Bleda je za pumpo na vaši levi lokal, ki ne izgleda impresivno. Toda tam je že kar vrsto let vrhunska restavracija. Pred leti sem imel tam »slow food« morski meni, ki je bil eden najboljših, in tedaj so bile pri nas še cene normalne, tako, da je bilo tedaj plačilo tam kar šok nad pričakovano visoko ceno! Pravi mi je bilo, ker nisem vprašal. Zato me tam že nekaj časa niso videli.

No napočil je čas, in brez jedilnega lista sprejmem mešani( ribe&meso) degustacijski meni- ne predolg in ob ceni okrog 50 EUR kar sprejemljiv. 2x2 EUR je pogrinjek, a za to nisva dobila nikakršnega pozdrava iz kuhinje.

Belo vino na kozarec, a žal ne vem katero a vredno 4.5 EUR za kozarec.

Kot predjed je bil slovenski suši: ribja pašteta ovita v bučkin list na vrhu pa par čvrstih škampov in malce zanimive omakice. Začetek zelo obetaven in zelo okusen ter kar nasitna porcija.

Prihod naslednje jedi je bil časovno ravno pravšnji( cca 10 minut) Močno zelena špargljeva juha- z tampuro ocvrto zelenjavo in fižolovim pirejem je zopet navdušila.

Nato gorenjski burek: dva trikotnika tankega testa( 1-2mm) polnjena z skuto in koprivami, ter zraven lonček domačega jogurta- fenomenalno- jed dneva.

Glavna jed: 10 ur kuhana govedina na nizki temperaturi z grahovim pirejem in neke vrste vinske omake- zelo dobro a žal po vseh teh dobrih predjedih ni bilo nadgradnje.
( da ne govorim o tem, da sem slučajno ravno prejšnji dan sam kuhal govejo juho in ko je meso kuhano, takoj vročega ven, na dilo, velik nož, sol in kruh in takšno meso je eno najboljših. Če čakate, da ga boste jedli pozneje ali v juhi , ne veste kaj zamujate!!! ) Škoda, a ne razumeti narobe, bilo je dobro, a ni izstopalo.

Sladice: tri sladice: creme brulle, vijolični sorbet, ……?, ter čokoladne jagode. Dobro a izstopalo ravni ni.

Kot celota končno po dolgem času degustacijski meni( ki se ga tudi dober jedec naje), pravilno postrežen, z kar nekaj pozitivnimi presenečenji, kjer nimaš občutka da so jedi zložene skupaj zato, da lahko napišeš dolgi stavek o jedi, da nimaš občutek da so jedi od včeraj in da jih niso nabavili v » Metroju čez mejo«.
Ocena: PŠ( a v bodoče bom vprašal kaj bo za glavno jed)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Apr 27, 2010 12:05 pm

Gostilna pri Boštjanu
Križna gora 8A
4220 Šk. Loka
Obisk: 25.4.2010
Glej prejšnje obiske:

Seveda je ugodno tam naročiti Boštjanovo ploščo za dve osebi, a če je večina jedi brez okusa, ne vidim smisla to streči: suha sv. pečenka in ovrt piščanec, prekuhana cvetača, suhi štruklji,…a dober pražen krompir in ajdova kaša,…….. No, za 16 EUR je to še vedno ugodno. Ampak, takšna domača hrana- pozno nedeljsko kosilo- ob 14.00, pa je vseeno bolje, da tega zmanjka in bi naročil kaj drugega iz širokega jedilnega lista.

Pri sosednji mizi se je človek mastil, izgleda z užitkom, z biftkom- ki sem ga tudi tukaj pred leti sam naročil.
Ocena: PŠ( a nikoli več na razne plošče za eno ali dve osebi!)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Maj 25, 2010 8:41 am

Gostilna Matiček- Kranj
18.5.2010

Glej prejšnje obiske:
6 prijateljev je naročilo hladno divajčinsko ploščo: medvedova in divjega prašiča salama, jelenov carrpacio za predjed za 3 osebe. Kot pozdravček iz kuhinje smo nato vsak dobili na krožniku konzervo, kaj je bilo notri, naj ostane skrivnost.
Nato pa tri glavne jedi postrežene vsaka zase s svojo prilogo in razdeljene na majhne porcije na velikih zanimivih krožnikih: goveje file kot tagliata, nato jagnje ter file divjega prašiča. Za zaključek pa še sladica presenečenja. Koprški merlot je kar lepo tekel zraven. Vsekakor ena boljših večerij.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Maj 25, 2010 8:43 am

Hotel Triglav
Restavracija 1906
Kolodvorska c 33
4260 Bled
Obisk:23.5.2010

Leto dni nazaj prenovljen hotel( zunaj starinsko- znotraj moderno in primerno za sprejeme ali poroke) ob železniški postaji Bled s prekrasnim pogledom na Zako in jezero, ki želi biti majhen a na nekem višjem nivoju.
Čeprav je to restavracija, so imeli le kosilo, ki se ga bi dalo po pogovoru z natakarjem tudi malce modificirati- npr biftek. Toda obema je meni izgledal kar zanimiv in zato sva se odločila zanj:
Kot pozdravček iz kuhinje domača pašteta, ki je bila dokaj suha a kar okusna. Potreseni kalčki si ji dali malce hrustljavosti in svežine.
Predjed je bil brancinov carpaccio z tartufi in omako, pomarančo ter potresen z grobo soljo, ne pretresljivo a dokaj izvirno, špargljeva juha z riževemi rezanci- boljše še nisem jedel, nato pa glavna jed- mehka telečja lička z priželjcem z rjavo omako ter sirovim štruklom in polento z mascarponejem. Sladica je bila dvojna. Karamelin domač sladoled s jagodnim prelivom ter v kozarčku beli muss z pomarančnim ekstraktom. Odlično.
Ta restavracija ima izvirnega in zelo dobrega kuharja. Za 35 EUR je vredno iti tja na kosilo- vsak dan zna biti doživetje. Žal vsak dan ne morem zapraviti toliko. Kot celota, eno boljših kosil.
Ocena:PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Jun 01, 2010 1:00 pm

Gostilna Viktor
Kranj
Obisk: 28.5.2010- večkrat obiskano

Zopet smo bili trije "žrebičkar stejki" zelo zadovoljni. Ta lokal ima sedaj več ali manj kar nekaj časa stalni nivo hrane.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Jun 01, 2010 2:26 pm

Gostilna Kašča
Sp. Trg 1
4220 Škofja Loka
Obisk: 31.5.2010

Gostilna je v kletnih prostorih 500 let stare kašče. Sam lastnik je že deloval pred mnogimi leti v znani gostilni »Plevna« v bližini.
Kletni prostor je urejen restavracijsko prijetno, z močnim pridihom starine in patine. Meni je nadstandardni v smislu , da si lahko omislite žrebičke, jagnječje in telečje krače, polže, lososa, ali tudi pice. Poleg vsega » normalnega«.

Prijatelji smo imeli kot predjed malce domače paštete s tartufi, račja prekajena prsa, domač sir in mariniran sveži losos. Dober »odprt« cabernet s. Losos je mogoče potreboval malce soli in limonice ter je deloval sveže, kar pa seveda ni blizu neljubiteljem sušija. No, vsekakor ostalo je zmanjkalo.

Biftek je bil po prepričevanju kolega odličen, moj pečen losos je bil tako kot mora biti, zunaj lepo pečen, znotraj sočen- zraven pa pečen krompirček . Tudi ostale jedi, npr. porcijske jagnječe krače so bile sočno zapečene, telečji medaljoni so plavali v omaki in od jedca nisem dobil informacije. Saj tam smo bili zato da smo praznovali roj. dan, ne pa se šli neka testiranja hrane.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Avg 13, 2010 4:33 pm

Gostilna Lipan
Hotavlje 5
4224 Gorenja vas
Obisk: 18.7.2010
Glej prejšnji obisk

Na poti domov smo se ustavili za nedeljsko kosilo in po dobri goveji juhi pojedli dunajce, jetrica, žrebičkov file, in bili na koncu vsi siti in zadovoljni.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Avg 13, 2010 6:47 pm

Hotel Tripič
Triglavska c 13
4264 Boh. Bistrica
Obisk: 23.7.2010
T: 04 5721 282

Restavracija, kjer strežejo vse od pic do biftkov se nahaja blizu bazenskega kompleksa. Postrv po tržaško je bila sočno hrustljavo zapečena, biftek z jajcem pa je bil razstreljen. Ni bil lepo oblikovan ampak je bolj deloval kot morska zvezda z prirezanimi kraki. Tanjši deli so bili pečeni a srednji so bili rožnati tako kot treba. Aja, bil je nadpovprečen. Solatni samopostrežni del je bil dobro založen.
Ocena: PŠ ( ko sem tam blizu in lačen)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Dec 07, 2010 4:47 pm

Restavracija Avsenik- pri Jožovcu
Begunje
26.11.2010

Glej prejšnje obiske- ob otvoritvi razstave plošč in koncerta sem si privoščič zelo mlad goveji dunajc in je bil tak kot mora biti! Mnogo gostiln ti danes postrežejo trd telečji podplat.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GOSTILNE & RESTAVRACIJE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov