Dolenjska

Gostilne in restavracije. Vsi imamo različne izkušnje- zakaj jih ne bi zaupali drugim- dobre in slabe.
Vnesite svoje nove izkušnje ali le dodajte lastno izkušnjo.

Dolenjska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 19, 2007 9:12 am

Ocenite lokale iz te regije.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Rakar-Gornje Ponikve/ Trebnje

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 19, 2007 12:07 pm

Gostilna Rakar
Gornje Ponikve

Trebnje
07 346 61 90

18.3.07

Ta gostilna še najbolj spominja na moderno vilo. Poleg standardnega menija imajo tudi t.i. slow food« toda rajši to imenujejo kot več manjši jedi tipičnih za Dolenjsko prirejenih za današnji čas- manj maščob, lažje manjše porcije- za Dolenjsko mogoče.

S prijaznim natakarjem smo se dogovorili za tipičen meni za ta spomladanski čas. Hladna predjed je bil domači motovilec s okisanimi črnimi redkvicami in domačo skuto spečeno in servirano na vrhu podobno kot polpeta. Naslednja jed so bili pečeni jurčki z začimbami in ješprenčkovo pogačico polnjeno s sirom. Nato obvezni regrat z slanino in krompirjem. Kot prva močnejša jed so bili jagenjčkovi koščki mesa pečene skupaj s tanko narezanim krompirjem in porom v pergamentnemu papirju. Vse jedi so bile dobre, mogoče malce manj začinjene in dokaj blagega spomladanskega okusa, ki ga je poudarilo šele malce dodatnega soljenja . Običajno je zame gostilniška hrana dovolj slana.

Ob prvih jedeh so postregli belo buteljčno bizeljsko vino, a se proizvajalca žal ne spomnim. Mlado suho vino, prijetnega pitnega okusa. Ob mesni jedi pa Prinčič-Brda mešanica Caberne Savignona in Shiraza, letnik 2003- buteljka dobro prezračena. Vino je bilo prijetno a malce lahko- oziroma en komentar je bil tanko, drugi pa, kot da je malce razredčeno z vodo. Toda požirek vina med grizljanjem jagnjetine je bil presenečenje. Vino je skoraj izgubilo tankost in vso vodnost. Zanimivo, ni kaj.

Tega pogosto ne doživiš toda natakar je vprašal, če bi še eno jed pred sladico ali je že dovolj. Bilo je dovolj, a vseeno sem vprašal, kaj bi bilo- jelenov medaljon v omaki. Kdaj drugič.

Ob sladici, kozarček polsladkega vina iz Bele Krajine, ki je šlo krasno skupaj s pomarančno kremo in pudingom,čokoladnim musom z jagodovo marmelado in svežimi jagodami z malinovo kremno rezino- skratka tri lahkotne sladice na enem krožniku so izgledale tudi prijetno na oko.

Tam sem že bil in ni kaj
Ocena: PŠ.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Pav- Rakek

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Feb 11, 2008 4:54 pm

Gostilna Pav
Ul. Rakovške čete 6
1381 Rakek

Obisk: 10.2.2008

V bližini Cerkniškega jezera, oz. Cerknice po mojem ni prav veliko lokalov, kjer lahko človek kaj boljšega poje- predvsem v zimskem času. Med avtocesto in Cerknico je vas Rakek, kjer je to bojda edina gostilna( videl sem v bližini seveda tudi picerijo in celo kebab) in nas je lakoto zvabila tja- en teden po pustovanju.
No, standardni meni in po standardni goveji in odlični česnovi juhi so sledila klasika- jetrca na čebuli ter žrebičkovo dušeno meso v omaki s štruklji ter biftek na žaru z jajcem, podpovrečnim pomfrijem in svežo mešano solato. Jetrca dobra, tanka in obilna, žrebiček z omako kar dober, ter biftek pravilno pečen, soliden, a se ne je zaradi tega, ker bi bil samo soliden- to ni dovolj dobro. No, tudi ni bilo za pričakovati ,da bo kaj posebnega. Strežejo seveda tudi postrvi ter klasiko od ljubljanskega zrezka do pic. Ponudba je zajemala tudi divjega prašiča a žal sem zadnje čase osebno dokaj nezadovoljen z divjačino.
Po prelepem sprehodu ob jezeru je pač treba nekje nekaj jesti, toda bo potrebno še malce raziskati.
Namreč pred leti sem v neki v gostilni v Cerknici jedel odličnega soma. Toda čakali smo dve uri in verjemite mi- po tako dolgem čakanju je vse dobro in žal je bilo ribe absolutno premalo- tako, da smo naročili potem še sendviče. K "sreči" je bila tokrat ta gostilna zaprta zaradi prenove.
Ocena: PŠ ( če ni drugega)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna na Paj?ni-blizu Žužemberka

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Maj 25, 2008 8:34 am

Gostilna na Pajčni
Male Reberce 6a
1303 Male Reberece
T:01 788 6800
Obisk:10.5.2008

Praznovanje v širšem družniskem krogu je bilo organizirano v tej tradicionalni gostilni, ki je na cesti iz Ivanjčne Gorice ob reki Krki, le nekaj km pred Žužemberkom. Ko smo prispeli so se gostje iz Francije ravno zadovoljno odpravljali od kosila( 12-13 ura) na svoj bus, nekateri držoč v roki buteljke cvička.....

Skratka postrežba je bila tipična za npr. slovenske poroke v domačih gostilnah. Toda vseeno smo dobili v predjedi rezine pečene domače skute ter ob glavni jedi med drugim tudi s slivo nadevano rezino govejega fileja. Kakšne so jedi z menija ne morem reči, toda tam se splača ustaviti, tudi zaradi prekrasnega pogleda iz jedilnice ali terase na dolino( same vode ne boste zaradi zelenja videli). Prostori so veliki in dobro akustično obdelani, tako, da ob živi glasbi ni bolela glava.
Ker sva tam prespala, sva imela tudi zajtrk- ob izbiri natakarja sva se odločila za šunko z jajci. Dobila sva zelo tanke rezine prekajenega govejega vratu,prelito na tanko z jajci pečenimi na oko, toda zunanji rob beljaka je bil še tanjši in kot tak stekleno zakrknjen. Vse skupaj je bilo dobro in hrustljavo.
Ocena: PŠ( ne zaradi vrhunskih kulinaričnih užitkov)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Vila Oto?ec-Oto?ec

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Nov 25, 2008 12:22 pm

Vila Otočec
Gorenje Kronovo 8
8222 Otočec
T:07 38 44 250
Obisk: 23.11.2008

Po ogledu muzeja v Novem mestu ugotoviš, da je tam večina gostiln v nedeljo zaprta. Torej vsi, ki ste se vozili po stari cest( sedaj je tam že avtocesta) ste malce pred Otočec, desno na hribčku opazili veliko rumeno hišo-hotel oz. vilo, kjer so restavracija, slašičarna ter seveda so tam tudi prenočišča. Do tja priti, se je potrebno malce znajti med staro ozko cesto ob Krki, staro magistralko ter novo avtocesto.

Lokal ima veliko prostora in je moderno urejen( za osemdesta leta) s prekrasnim pogledom na okolico( vinogradi,grad Otočec,reko, Brežice, Gorjanci, Novo Mesto ). Ponudba je standardna in zelo primerna za družinska srečanja. Tedaj je bilo tam vsaj 5 omizij vsako nad 10 ljudi. Ponudba kosil je zelo široka in to za 9 EUR. V meniju je tudi nekaj, kar dela kuhar malce drugače, npr. na enem krožniku svinjski kotlet, del biftka z zanimivo prilogo in omako, ali pa Gorjanski cvet- povem le to, da porcija ni majhna.

Toda kosilo je "prevagalo" in sicer poleg juh( goveja in gobova) puranji zezek v sirovi omaki ter odojek z pečenim krompirjem ter cvetačo v omaki s slanino ter seveda zeleno solato, zeljem in fižolom. Korektna porcija odojka brez pretirane maščobe ali svinjarije, le cvetačna omaka je imela premočan okus po slanini in je bilo močnejše od samega mesa. Toda edina kritika je bila ta, da kožica ni bila hrustljavo zapečena. Na koncu pa še rulada s smetano. Zraven pa pol litra domačega polsuhega mešanega belega vina, ki bi lahko bilo tudi štajersko, ter pol litra radenske- vse skupaj za 25EUR!
Ocena:PŠ( ampak takrat na pravi meni)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Apr 03, 2011 6:47 am

Gostilna Repovž
Šentjanž 14
8297 ŠENTJANŽ
T: 07 8185 661
Obisk: 27.3.2011

Zapeljite se med griče pri Trebnjem mimo Mokronoga proti Zasavju. Na vrhu hribčka je vasica Šentjanž in zraven cerkve je tudi gostilna. Čeprav sredi raztrošenih kmetij, tam ni dunajcev in kalamarov. No ja ne primarno. V prijetni notranjosti eko gostilne in kmetije se vrti v ozadju džez!!!
Imajo meso, zelenjavo, imajo marsikaj a vse je iz okolice ali pa doma narejeno, tudi vino in jabolčni sok.
Želel sem domači biftek, a ga je zmanjkalo, želel sem testenine s potočnimi raki, a jih trenutno nimajo. Priporočeno je bilo spodaj napisano in moram priznati gospodar priporoči jedi na tak način da mu kar zaupaš in da bo tisto, kar ponuja dobro. In je tudi res bilo. Vključno z zelo pitno domačo( v buteljkah) modro frankinjo.

Kot predjed pirina rižota, tako kot se šika, okusna z zelenjavo in je kar ne moreš nehati jesti. Domači ravioli s smetanovo gobovo omako( okus gob, skoraj kot da bi bile sveže in ne da smo konec marca)- ene boljših testenin. Smučevi fileji s čemaževim pirejem ter žrebičkov medaljon s podobno prilogo, prezentirano kot se šika, okusno, da je veselje.

Bi kaj sladkega- Ne, se preveč dobro počutim a vseeno poskusim tiramisu, ki je bil lahkoten in poln okusa.

Po končanem jedenju treh jedi je bil v želodčku občutek prijetne sitosti in nič potrebe po kakšnem actimelu in podobnih štosih. Škoda ker taka gostilna ni bližje.
Cena 44.50 EUR ( Glej obisk Gorenjske en dan preje- 26.3.2011! Za enak denar katastrofa.)

Ocena: PŠ( komaj čakam)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Maj 09, 2011 3:16 pm

Ošterija Debeluh
Trg Izgnancev 7
8250 Brežice
Obisk: 7.5.2011

To je po različnih kritikah ena boljših slovenskih gostiln. Obisk v soboto je potekal v skoraj prazni gostilni, ko je imel kuhar celo čas obiskati svojega znanca pri sosednji mizi. Naju seveda ni niti videl čeprav sva bila le dve mizi stran.

Natakarica nama da menije in našteje dobrote, med drugim tudi dobre biftke in seveda sedaj je čas belušev. Odločiva se za lokalno Modro frankinjo ter gosja jetra na popečenem kruhku ter zanjo roastbeef- tagliata pečen srednje ter v dogovoru, namesto krompirja pečeno zelenjavo, zame pa biftek pečen rožnato, kar je bilo natakarici vse jasno.
Torej kako je bilo?
Vino je bilo zame dobro, malce tanko, zanjo malce pretrpko in se odločiva, da bova ob glavni jedi rajši kozarec dobrega kaberneja, kar so nakazovale tudi prazne buteljke razstavljene na okenski polici.
Predjed je bila dobro zastavljena, če ne bi bila jetra znotraj mlačana( hladna). Se zgodi, da se ob hitri peki to zgodi, toda to se ne bi smelo zgoditi v dobri oštariji, predvsem ko je prazna.

Ob sosednji mizi je njihov znanec naročil le pol biftka, ker bo cel zanj preveč.

Natakarica pride z buteljko Modrega pinoja, rekoč ali boste tole vino iz okolice- odvrnem prav pa naj bo, čeprav sem naročil kabernet. A zanjo bi vseeno rajši kozarec kaberneja.

Glavni jedi pridejo, zanjo lepo rožnato zapečen in narezan roasbeef in le trije ali štirje listki popečene zelenjave. Meso je bilo po zaužitju par rezin, navkljub toplemu krožniku, že kmalu hladno.

Moj biftek ( ne pretirano velik kos) je bil na sredini svetlo rjav z malce bledikave roza barve. Pojem ta osrednji pusti del in ostalo pustim. V večini primerov ne vračam hrane nazaj, ker sem ugotovil, da to nima smisla. Ena oseba je, druga pa čaka. Ali je to smisel druženja in jedenja v gostilnah ali restavracijah? Zato ne vračam jedi in potrpim- no ne vedno kot vedo prijatelji.

Ko pride natakarica, pogleda pol mesa na krožniku vpraša ali je bilo dovolj. Odvrnem, da je problem v preveč zapečenem mesu, a ona brez besed ali opravičila odnese krožnik.

Priznam tedaj je tudi nama bilo vsega dovolj: hladna gosja jetra, hladna tagliata ter preveč zapečen biftek ter ignoranca natakarice. Greva čim preje od tu. Natakarica prinese račun, zopet brez kakršnega koli opravičila.
Na računu je bilo vse zaračunano. Tudi popečena zelenjava, ki naj bi bila namesto krompirja in to za 4.5 eura ter jasno je bilo zakaj je namesto kaberneja, ki stane 2.6 Eura rajši ponujala modri pinot za 5.6 EURA. Ob plačilu sem dobil nazaj cca 13 EUR- vse v drobnem drobižu- po moje namerno, da to pač tam pustiš kot napitnino.
Takšne postrežbe v nekem lokalu že dolgo nisva doživela. Ob odhodu se nisem mogel zadržati in sem namesto nasvidenje dejal , tu pa naju ne boste več videli.
Žal takšne predstave »boljših gostiln« mečejo luč tudi na vse ostale, saj te mine da bi zapravil velik denar za slabo hrano.
O kritikih pa ne bom izgubljal besed. Vem, da so bili dobro postreženi in si nič niso izmislili. Toda, če lokal ni sposoben držati nivoja naj ga rajši zaprejo in kuhar naj kuha zase in svoje prijatelje. Namreč njegov znanec je dobil pol lepo rožnato zapečenega biftka, ki je bil na izgled večji od mojega celega.

Ocena: NV( NIKOLI VEČ)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Maj 13, 2011 11:19 am

administrator2 napisal/-a:... Toda, če lokal ni sposoben držati nivoja naj ga rajši zaprejo in kuhar naj kuha zase in svoje prijatelje. Namreč njegov znanec je dobil pol lepo rožnato zapečenega biftka, ki je bil na izgled večji od mojega celega.
....


Ali pa je zaj...kelnar'ca, ko je zamešala njegovo polovico dobro zapečenega in celega rožnatega :lol: :lol: :lol: Je pač prinesla napačno porcijo na napačno mizo :lol: :lol: :lol:
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Maj 13, 2011 7:13 pm

Ja, streženje dveh miz s štirimi gosti zahteva možgane ter očitno je bila dolga pot iz kuhinje, da se je medtem ohladilo par jedi, da ne govorim, da sva bila midva prva gosta in to z rezervacijo in sva bila celo do minute točna.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a ak » Ne Maj 15, 2011 5:55 pm

Ahh, pamet!
Pamet je EDINA stvar, ki jo je bog pravično razdelili med ljudi...NIHČE se namreč še ni pritožil, da jo je dobil premalo. :twisted:

Sicer pa: če v polni gostilni, kjer natakarji tekajo naokoli nisem deležen prvovrstne postrežebe...to razumem in preživim. Če pa smo praktično edini gostje v gostilni, pa ne dobim občutka, da smo "popedenani odspredaj in odzadaj"...me pa tam ne vidijo več zlepa, pa čeprav je znana in "vrhunska" restavracija.

Tako je recimo na dolenjskem z gostilno Vovko na Ratežu. Dolga leta smo hodili tja praznovat te in one družinske obletnice in zabave...vendar sem dvakrat doživel, da sem na prvo postrežbo čakal po deset minut v prazni gostilni (če ne bi imel lepših spominov, bi to doživel samo enkrat :evil: )...in sem si poiskal drugo gostilno.

Priporočam picerijo/restavracijo Šempeter (od gostilne Vovko oddaljena par km čez Krko, morda kak kilometer nad Otocem po Krki navzgor). Lokacija je vrhunska ob lepem vremenu - obvezno sedeti na terasi nad Krko. Od jedi priporočam hobotnico iz peči. Vrhunsko. Stejki so pa bolj loterija...včasih zelo dobri, velikokrat povprečni...glede tega ne pričakujte preveč. Ampak hobotnica je pa bila 9x od 10x vrhunska (enkrat pa samo dobra).

lp
ak
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Avg 14, 2011 4:41 pm

Gostilna Vovko
Ratež 48
8321 Brusnice
Obisk: 13.8.2011

Na Otočcu greste mimo gradu čez most in mimo Golf igrišča, nato zavijete desno proti Novemu mestu. Tam je gostilna , kjer strežejo domačo hrano a imajo štiri tipe biftkov na meniju.
Telečja jetra na žaru so bila tanka, velika, odlična in biftek je bil nadpovprečen in pomfri fenomenalen. Cene ugodne in verjamem, da je ostalo tam tudi dobro.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Avg 14, 2011 4:57 pm

Gostilna pri Mari
Novomeška c. 87
8351 Straža
Obiskl.19.6.2011

Tipična gostilna s klasičnimi jedmi. Standardno kosilo z juho, mesom, krompirjem ter sladico ( 8.5 EUR). Okusno, toda gobova juha je bila resnično dobra!
Ocena: PŠ( če ste v tem koncu lačni)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Mar 11, 2012 11:18 am

Gostilna Vovko
Ratež 48
8321 Brusnice
Obisk: 10.3.2012
Prejšni obisk: 13.8.2011

Ponoven obisk je potrdil oceno prejšnjega obiska: npr. odlične rezine srninega stegna z kuhanimi štruklji ( 9.90 EUR) ter zelo soliden biftek na žaru( oglje-16 EUR).
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm


Vrni se na GOSTILNE & RESTAVRACIJE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov