Prekmurje

Gostilne in restavracije. Vsi imamo različne izkušnje- zakaj jih ne bi zaupali drugim- dobre in slabe.
Vnesite svoje nove izkušnje ali le dodajte lastno izkušnjo.

Prekmurje

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 19, 2007 9:13 am

Ocenite lokale iz te regije.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Maj 02, 2009 7:47 am

Gostilna k Rotundi
Selo 30a
9207 Prosenjakovci
02 544 10 35
Obisk:29.4.2009

Zadnje ?ase redko zaidem v te kraje. Ob vra?anju iz Madžarske postanek za kosilo v tej znani gostilni( tu sva bila pred 3-4 leti). Ker me je še ?akala vožnja na Gorenjsko je takoj padla odlo?itev, da samo glavna jed brez juhe in sladic. Poleg standardne ponudbe so imeli tudi seveda bogra? in divja?ino.
Toda zakaj pa ne zopet smu? na žaru- tri rezine pe?ene kot treba( hrustljava kožica- so?no meso) , zraven solata in tržaška omaka, ter biftek s prilogo( pe?en mlad krompir?ek ter obilo razli?ne okusne kuhane zelenjave). Ob tem pa še kozarec doma?ega belega vina.
Navkljub dobremu jedenju ob Blatnem jezeru sem( sva) uživala jedi v tej gostilni. Tako kot mora biti , okusno, sveže, ja biftek je bil ve? kot soliden! ?e ste brali moje zadnje vpise , veste da je to kar dobra pohvala.
V ceni, ki jo bom napisal na koncu dodajte še ?aj z limono, radensko ter krožnik zelenjavne juhe.
Ra?un: 34.30 EUR.
Ocena: PŠ
PS: z novo prekmursko avtocesto ste lahko sedaj v manj kot dveh urah iz LJ že na madžarski meji.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Jan 08, 2010 4:07 pm

Utrinek: Oktober Hotel Livada Prestige
Moravske Toplice

Jesensko tri dnevno kopanje v tem hotelu s petimi zvezdicami je postalo navada. Urejeni in prazni bazeni, sprehodi,golf, masaže ter seveda vrhunska hrana. Poleti berem , da imajo sedaj novega kuharja iz naših krajev, ki naj bi nivo dvignil še višje.
Žal sva bila razočarana. Ne bom šel v detajle, a npr.preje je bil zajtrk nekaj posebnega- poleg standardne ponudbe še prekmurske specialitete, ki so se izgubile v ponudbi. OB večerji manj izbire in predvsem slabše in manj okusno. Prvi večer npr. rižota z morskimi sadeži- to je bil na suho kuhan riž z prelivom iz paradižnikove omake in nekaj koščkov školjk- vsaka šolska menza ima boljšo rižoto. Toda za zajtrk si še vedno lahko natočite srebrno penino. Višek hranjenja je bil obisk penziona & gostilnice v samih Moravcih, kjer sva jedla pravo prekmursko juho kot predjed, nato pa pa divjačinski golaž z testeninami( domače- pljukanci, ali nekaj podobnega) , svežo mešano solato ter dober domač tiramisu za PET EUROV po osebi!Če bi bilo 15 EUR bi bilo tudi OK. Res je Prekmurci pretiravajo s količinami hrane.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Apr 25, 2011 2:36 pm

Okrepčevalnica pri Joži
Levstikova 16
9226 Moravske Toplice
Obisk: 20.4.2011

Tam je kar nekaj gostiln in še več v neposredni bližini in so navajeni avstrijskih gostov. Ta lokal je bil izbran naključno za hitro kosilo( lokal je za cerkvijo in je imel včasih drugo ime, če se ne motim). Prijazna postrežba, biftek v poprovi omaki, ob debati kako zapečen je natakarica komaj sprejela, da je lahko tudi manj ko zelo zapečen. Vdal sem se v usodo- kar bo pač bo, ob prijetni štajerski modri frankinji.
Postrv je bila okusna in dobro pečena, moj biftek je celo kazal znake roza barve in ob praženem krompirju , dobri omaki v kateri biftek ni plaval in ustrezni lakoti je bilo vse skupaj zelo zelo dobro.
Ocena: PŠ ( a žal je v okolici še nekaj lokalov za preizkusiti ob priliki)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Apr 25, 2011 2:38 pm

Hotel Livada
Moravske Toplice
5 zvezdic
Obisk: 3 dni 19-22.4.2011
Glej prejšnji obisk.

Torej topla voda, dobra hrana( šampanjec za zajtrk, vrhunska hrana), luksuzne sobe ( sadje v sobi) so stvar obiska izpred treh let.
Nato je »stabilizacija« že naslednje leto naredila svoje- zajtrkom so odvzeli nezdravo ponudbo prekmurskega zajtrka ( ponudba šampanjca je ostala) ter večerje naredili dolgočasne z okusom hrane na nivoju za goste, ki morajo jesti hrano, ki na menijskem listu izgleda impresivno a je za bolnišnico.

Tudi tokrat ni bilo nič drugače.
Topla voda, šampanjec za zajtrk, golf, a od hrane tudi nisem preveč pričakoval.

Zajtrki so dobri ( šampanjec, jagode) z široko ponudbo narezkov, sirov, omlet,… sadja, zelenjave, lososov, bio hrane, sokov, vode,…sladic.
Večerja – samopostrežba dveh hladnih jedi, dveh juh- oprane vode, ter testenine že vnaprej narejene, solata omejen izbor, npr., premalo kuhan stročji fižol ali cvetača- mogoče dalj zdrži. Nato izbereš eno izmed treh glavnih jedi, greš po sire, sladico in sadje. Navadne vode se zvečer ne da dobiti zastonj.
Naslednjič,……….
Ocena: PŠ (Naslednjič prideva le na zajtrk( B&B) , za večerje pa obisk lokalnih gostiln.)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Apr 25, 2011 2:39 pm

Okrepčevalnica Oaza
9226 Moravske Toplice
Obisk: 21.4.2011

Sledite oznakam iz centra MT in ob gramoznem jezercu je moderen lokal ( jezerce se še ureja) , kjer je poudarek na žaru in argentinskem mesu.
Naročiva biftek na žaru ( cena cca 20 EUR) in se s natakarjem skoraj skregava kako naj bo zapečen.
Ko me vpraša kako, je bil eden naročen srednje, moj pa rožnato. Ker je natakar slišal, da midva govoriva angleško pravi aha, eden, medium drugi pa medium plus. Ko slišim plus se mi je seveda dvignil pritisk in pravim, če že tako, potem pa meduim minus. Ne, ne pravi, rožnato je bolj zapečeno od medium. Po dolgi razpravi od za mene barve mesa ob pečenju: rdeče (rare), rožnato( medium rare), svetlo rjavo( medium) in rjavo ( well done).

No, lahki Modri pinot ( Talaber) je bil zame boljši kot večina rozejev. Ko pride meso me je šokiralo, da sta bila oba lepo debela kosa a moj je bil pol manjši. Takoj sem se spomnil tega , da ko nekdo naroči well done, poberejo slabše kose mesa, da se jih znebijo.
Priloga je bil odličen pražen krompir, z pečenimi šampinjoni in šalotkami. Moj manjši kos mesa je seveda komaj na sredini izgledal malce bledo rožnat in sem se spogledoval z boljšim bolj rožnatim kosom na drugem krožniku, ki je bil postrežen samo z zelenjavo. Ne, moj je moj, in ne želi tujega biftka. Toda……odlično meso in okus in v spominu je zbledela slaba izkušnja iz znanega BTC lokala v LJ in to za pol cene. Eden boljših v SL.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Po Maj 02, 2011 3:14 pm

Okrepčevalnica Oaza
9226 Moravske Toplice
Obisk: 30.4.2011

V Oazo redno zahajamo zadnje tri leta. Tam VEDNO jemo ZELO dobro, ne glede na to, kaj naročimo. Celo ribe so pripravljene tako kot je treba. Tokrat sem po dolgem času naročil (argentinski) biftek, ki je bil pečen tako, kot sem ga naročil - medium. Okus je bil intenziven, bogat in drugačnega značaja, kot tipično "slovensko meso". Ob biftku že dologo nisem užival tako kot tokrat. Pečena čebula je vse skupaj lepo dopolnila, pa seveda tople lepinje, a žal je bilo argentinsko vino podpovprečno. Saj se ga je dalo spiti, vendar je bil okus kot da bi bilo prekuhano, s premalo taninov, ko bi uravnotežili prezrelost, ki je mejila na sladkobnost. Da bi si popravil okus sem za konec naročil še kozarec nekega slovenskega modrega pinoja, ki pa je bil še slabši. Vinska ponudba bi definitivno potrebovala okrepitev vsaj s kakšnim krepkim čilencem iz "hleva" Concha y Toro, ali pa s kakšnim argentinskim shirazom Graffigna, če že ne s kakšnim od številnih odličnih bordojcev, ali še bolje, burgundcev. V Shambali so nam enkrat k biftkom postregli fantastičnega burgundca, ki je s svojim telesom, polnostjo in kompleksnostjo zlahka dopolnjeval hrano. Modri pinot je zame pravi car, ne cabernet ali merlot!

Njihove žganjice so odlične, prav tako sladice, med katerimi meni še posebej leže lahkotni Ledeni veter...



PS/ V hotelu Livada hrana ni nič boljša kot lansko ali predlansko leto = slaba in nekaj ravni pod hotelskimi petimi zvezdicami...Zato pa bližnji vinotoči in kmečki turizmi ponujajo vse, kar v hotelu ne boste nikoli dobili.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Če Maj 03, 2012 3:27 pm

Okrepčevalnica Oaza
9226 Moravske Toplice
Obisk: 27.4.2012 in 1.5.2012

Tradicionalni spomladanski obisk Prekmurja in seveda obvezen obisk ene najboljših gostiln z "balkansko ponudbo" obogateno z argentinskimi zrezki. Prvi obisk in spet zelo dober biftek (sicer malenkost prepečen), tokrat brez vseh dodatkov. Pečena čebula ali jurčki imajo tam vedno nekakšen priokus, ki pokvari mesu osnovni značaj...Tokrat sem zraven izbral svež (2010) Simčičev Cabernet Sauvignon, ki je najbrž najboljše vino te gostilne. Soliden Ledenei vetrc, starana slivovka in Romeo y Julieta Hermosos Edicion Limitada 2003 so zaključili to gurmansko doživetje.

Naslednji obisk pa je bil čisti presežek. Leskovačka pleskavica, čevapčiči in ražnjići....To je vse kar rabite za kaj takega. Tako sočnega, pristnega in neokrnjenega okusa svinjine lahko doživite le še redkokje. Tak okus je imela na primer svinjina lansko leto v neki tradicionalni balkanski gostilni v Novem Sadu...Odlična šobska solata in ostre paprike so bile izvrstna priloga, vino enako kot prvi dan, nepozaben obed pa je zapečatila korektna panakota in zrela Partagas Piramides Edicion Limitada 2001. Če upoštevam pred tem še tri ure uspešnega golfiranja in dobro tajsko masažo v spa hotela Livada, pa pripovedovanje zgodbic iz mladosti moji hčeri bi rekel, popoln dan, večer in dopust. No, pa tudi to še ni vse, zato preberite naslednje poročilo....

Ocena: PŠ jasno
Zadnjič spremenil Marko Puš, dne Ne Maj 06, 2012 2:47 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Če Maj 03, 2012 3:41 pm

Vinotoč Lipič Passero
Tešanovci 24,
9226 Moravske Toplice
Obisk: 26.4.2012 in 28.4.2012

Kmečki turizem z verjetno najlepšim pogledom na Prekmurje. Ob lepem vremenu in tokrat je bilo tako, se vidi celo Sljeme na Hrvaškem, pa Pohorje in vsa čudovita pokrajna vmes, pa tišina, mir..... Tu strežejo samo suhe mesnine in hladne jedi - npr. svinjska rebrca, odojek... s svežo lokalno zelenjavo. Mešani krožnik za dve osebi je sestavljalo: Kuhana prekajena šunka (okus kot legendarne šunke mojega dedka), prekajen pršut, dve vrsti salame, pa tunka in domača pašteta, hladna rebrca in sezonska zelenjava, vse izjemno okusno. Na razpolago je nekaj sort belega in rdečega vina lastne pridelave (Renski Riesling presladek, Saugvinon pa ravno prav suh), za sladico pa jasno gibanica, ki prav tako ni razočarala.

Ocena: PŠ ,vsakič, ko bom v teh krajih.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Maj 16, 2012 7:51 am

Okrepčevalnica Oaza
9226 Moravske Toplice
obisk: 11.5.2012 in glej tudi prejšnje obiske ter MPjev
27.4.2012 in 1.5.2012

Petkova večerja dveh parov in ob polnem lokalu streže en sam natakar cca 20 miz- zato smo sedeli ob prazni mizi 10 minut. Njihova specialiteta je argentinski biftek z popečenimi jurčki in pečenim krompirčkom.
Dami dobita dva lepa prava biftka( veliko jurčkov in trije košči pomfrija), sam dobil skrpucalo od zadnjega dela fileja, moj prijatelj pa je dobil še slabši kos mesa -konček fileja v obliki repa, ki ni bil niti blizu 300 gramom napovedanega mesa. Skratka ne duha ne sluha o biftkih kot pri damah. Pa vsi štirje smo naročili isto v t.i. "prekmurskem steak housu".

Če bi bila z ženo sama, bi to skrpucalo zavrnil. Toda z leti sem ugotovil, če imaš obiske, je njim še najbolj nerodno in tega večinoma ne počnem več. Toda takšen odnos do strank- saj bodo vse požrli, kar jim postrežemo- je zame milo rečeno žaljiv.

Ko si odrežem košček mesa- ne, ni se ga dalo rezati v tanke rezin( okus kar dober), je bilo meso hladno. Vrnem na gretje in dobim nazaj čez 10 minut. Seveda me je apetit do tedaj že minil.

Toda bistvo je bilo itak druženje s prijatelji.

Sladica je bila kar dobra a tudi hišna grapa ni pomagala k spremembi ocene.

Ocena: NV( verjetno še pridem tja, ker je bil ženin biftek zelo dober)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Dec 04, 2013 1:39 pm

Gostilna in pension Šinor
Martinjakovci 32
9221 Martinjakovci
obisk: 24.11.2013

Obcestna gostilna na poti v Moravske toplice, ki nudi vse. Od šniclnov, do biftkov ter rib. Jedi pridejo kompleksno postrežnene, kjer se vidi vpliv avstrijskih gostov. Toda nič ni preveč. Za predjed domači namaz z bučnim oljem in domačim kruhom. Biftek je bil kar soliden tipično slovenski in pravilno pečen z omako in ogromno prilogami - lažje bi skoraj naštel česa ni bilo- toda vse je bilo okusno. Fileji smuča z prilogo, jurčkovo rižoto in pečenim kruhom premazanim z česnom in bučnim oljem. Tudi zelo okusno in zanimivo. Dobro odprto vino ter seveda cena. Ja cene: npr. biftek z prilogo 12 EUR.
ocean: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm


Vrni se na GOSTILNE & RESTAVRACIJE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov