Link, ki ga ne kaže spregledati

Gostilne in restavracije. Vsi imamo različne izkušnje- zakaj jih ne bi zaupali drugim- dobre in slabe.
Vnesite svoje nove izkušnje ali le dodajte lastno izkušnjo.

Link, ki ga ne kaže spregledati

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Dec 22, 2008 12:00 am

Sam sem naletel na to stran, ko sem iskal naslov gostilne Skaru?na, nam tako dobro znane preobjedovalnice.
Takega opisa in receptov še nisem sre?al, na voljo je tudi nekaj videoreceptov. Vsekakor branje za sedanje ve?erne ure, pa prav gotovo vredno tudi kakega tiska za kasnejšo uporabo.
toplo priporo?am, tudi kot vodi? za izbiro oštarij, gostiln, kr?em in podobno
http://kruhinvino.com/ :roll:
Še posebno priporo?am adminu, ki je ljubitelj izbrane hrane :wink:
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Link, ki ga ne kaže spregledati

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Dec 22, 2008 12:23 am

Sem pozabil dodati, da je pisec vsaj po srcu audiofil, k vsakemu receptu namre? pripiše tudi k jedi upasano melodijo, ki si jo med pripravo lahko ogledamo na Youtubu
Pa ne spreglejte njegove ocene Skaru?ne!
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Link, ki ga ne kaže spregledati

OdgovorNapisal/-a fotr » To Feb 10, 2009 11:56 am

Še ena stvar, ki jo, mislim, spremljevalci te duhovite rubrike ne bi smeli spregledati. Knjigo Marka Zorka z naslovom Knjiga Mrtvih.
Izredno duhovito napisana knjiga, ki prav za prav ni le neka oblika kuharske knjige, pa? pa v njej spoznaš tudi Marka in njegovo življenje, vse skupaj zabeljeno z odli?nim humorjem, v?asih tudi hudo ?rnim.
Prednost te knjige je, da jo lahko za?neš brati kjerkoli želiš, prav tako kot vsako kuharsko knjigo, pa vendar boš povsod naletel na zabaven opis, tako kuhe, kot obrobnih dogodkov, pri pri ?emur pa vsekakor ne gre prezreti, da so recepti izredno zanimivi.
Priporo?am!!

pa še link http://www.gurman.eu/index.php?S=1&Article=102

Žal je Marko kmalu po izzidu knjige umrl.
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Link, ki ga ne kaže spregledati

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Mar 17, 2010 7:18 am

Ocene restavracij in gostiln: http://www.finance.si/dobrojedci.php

Včasih je Tomaž Sršen z jedci pisal za Nedelo, sedaj pa to nadaljuje že nekaj časa v Financah. Njegov( i) pogledi na hrano, ocene in stanje so zelo poučni in berljivi- ne spreglejte jih.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Link, ki ga ne kaže spregledati

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Maj 14, 2010 2:38 pm

Najboljše restavracije na svetu po izboru angl. revije Restaurant Magazine, kjer izberejo lokale 1/3 kuharji,1/3 ocenjevalci lokalov in 1/3 ostalih vključeni v to industrijo- skupaj preko 4.000 glasov. Spoznor je Pellegrino voda. Na vrhu so znani in manj znani lokali, mnogo naprestižnejših lokalov se ni uvrstilo na ta seznam.

Link: http://www.theworlds50best.com/

Toda restavracija JB iz Ljubljane je na 89. mestu na svetu in tako pred mnogimi razvpitimi tudi 3 michellin zvezdicami okičanimi lokali.
Sam poznam lokal še iz časov, ko je bil lociran v Domžalah, kjer smo vedno odlično jedli- ja, tudi stejke.

Nam drugi najbližji lokal pa iz Kvarnerskega zaliva na Hrbvaškem celo na 81. mestu: Plavi podrum - Volovsko, kjer pa sem pred kakim dobrim letom doživel takšno razočarjanje( zelo preje 2x zelo dobro ) da tja zaenkrat ne grem. Od hrane do postrežbe je bilo "nikakvo"! Izgleda , da sem celo pozabil vpisato oceno po rubriko "Tujina"-
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Link, ki ga ne kaže spregledati

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Pe Maj 14, 2010 7:39 pm

...kar kaže na relativnost takih ocen. Plavi podrum JB-ju ne seže niti do kolen (recimo, da sem obe obiskal najmanj štirikrat do petkrat), čeprav daleč od tega, da bi bila to slaba konoba. Žal tam ne vedo, kaj je konsistentnost kakovosti in postrežba je pogosto tipično hrvaška - neprijazna in neprofesionalna, med tem, ko je JB na najvišji ravni v vseh pogledih.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana


Vrni se na GOSTILNE & RESTAVRACIJE 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost