Burson Supreme Sound Opamps

samogradnje ojačevanikov, predelave, gr. ojačevalnikov, ojač. za slušalke, nasveti, izmenjave izkušenj...

Burson Supreme Sound Opamps

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Nov 26, 2014 6:25 pm

Tisti, ki prebirate DiY teme gotovo poznate avstralsko družbo Burson Audio, ki že leta izdeluje odlične diskretne operacijske ojačevalnike. Sam jih uporabljam že kar nekaj časa, saj so zvokovno BISTVENO boljši od klasičnih čipov. Nedavno so na trg poslali novo serijo "operacijcev", ki so nekoliko manjši od predhodne verzije, pa tudi zvenijo nekoliko bolje. Na test so mi poslali nekaj kosov, ki sem jih preizkusil v svojem sistemu na različnih mestih in rezultate si lahko prebere na spodnjem linku.

http://www.whatsbestforum.com/showthrea ... post294111

Burson stari.jpg
Burson stari.jpg (85.46 KiB) Videno 5387 krat


Burson novi.jpg
Burson novi.jpg (87.47 KiB) Videno 5387 krat
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Burson Supreme Sound Opamps

OdgovorNapisal/-a smrk13 » Pe Dec 19, 2014 11:26 am

Pred nekaj meseci sem v svoj močnostni ojačevalec tudi sam dal vgraditi Burson operacijske ojačevalnike, ki so zamenjali 6 tovarniško vgrajenih Burr-Brownov. Že takoj po vgraditvi je bilo slišati ogromen napredek predvsem v basu, ki je postal močnejši, globlji in bolj kontroliran. Po dobrih 100 urah uigravanja se je zvok mojega sistema izboljšal, kot če bi ojačevalec zamenjal z vsaj za en razred kvalitetnejšim. Oder je postal boljši in postavitev instrumentov je lahko natančno določiti. Visoki toni so postali mehki in gladki, ki so bili prej pri nekaterih posnetkih že na meji sikanja. To me je zelo motilo, zato sem veliko časa in sredstev porabil zamenjavanje različnih kablov, elektronk, vendar brez večjega uspeha. Z vgradnjo Burson op-ampov je moj sistem končno postal poslušljiv na vseh področjih. Priporočam!
smrk13
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 8:39 am


Vrni se na DIY ELEKTRONIKA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost