AVDIO VEČERJA ZIMA 2014

obiski sejmov, vaše izkušnje, najave.

AVDIO VEČERJA ZIMA 2014

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Če Dec 11, 2014 2:21 pm

Ožji krog prijateljev povezanih z ljubiteljstvom do glasbe, avdia in tehnike se že tradicionalno srečuje dva do štirikrat na leto. Gre za zelo zanimiva, prijetna in vedno poučna srečanja, ki se praviloma začnejo z daljšo poslušalno seanso kakšne od Francove novosti in tudi tokrat je bilo tako. Franc namreč že nekaj časa razvija visokokakovosten zunanji obroč za plošče in bolj ali manj zaključen prototip je šel na strog komisijski preizkus. Kot smo v takih primerih že navajeni, je imel tudi ta "tvik" nerazumljivo velik vpliv na kakovost zvoka - bistveno večji kot klasičen "clamp". Še več. Če malo pretiravam bi rekel, da tako drastične izboljšave pravzaprav ne bi smelo biti. Gre namreč za izboljšave, ki so zatresle temelje zvoka sistema. Tokrat bom podrobnosti namenoma prepustil ostalim sodelujočim, sam pa dodajam samo še to, da če bi se mi ga dalo pred poslušanjem vsakič postavljati na ploščo, potem bi bil to vsekakor eden od najbolj učinkovitih "trikov" za izboljšanje zvoka.

DSC_0810.jpg
DSC_0810.jpg (40.32 KiB) Videno 10044 krat


DSC_0817.jpg
DSC_0817.jpg (32.46 KiB) Videno 10044 krat


Drugi in jasno obvezni del srečanja je bila večerja v stari kmečki gostilni, ob kateri ima lastnik depandanso za modele kot smo mi, ki večerje enostavno ne znamo zaključiti brez dobre cigare. Ljubitelji "svetega dima" ob kozarčku primerne pijače seveda bistveno bolje razmišljamo, ne samo o usodnih, celo za obstoj sveta odločilnih aspektih reprodukcije in vrhunskega zvoka. Ko pa se poglobljeni debati, ki se tokrat izjemoma ni končala s splošnim pretepom zagovornikov in nasprotnikov well done pečenih biftkov, pridružijo še trač zgodbice iz avdiofilskega podzemlja in poročila o zadnjem dvigu standarda state-of-the-art na jugozahodnem delu ljubljanskega barja, potem je zaključek lahko samo zaveza, da moramo to ponovit. Itak.

DSC_0829.jpg
DSC_0829.jpg (28.3 KiB) Videno 10044 krat
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: AVDIO VEČERJA ZIMA 2014

OdgovorNapisal/-a akacjan » So Dec 13, 2014 9:47 am

Ja, žur bil je živ....
Me je pa zelo prijetno presenetila prezentacija jazz-rocka, ki smo ga poslušali pred večerjo. Gre za meni zelo ljubo zvrst glasbe, ki je pravzaprav nikjer še nisem slišal tako dobro. Ne gre samo za glasnost, ampak predvsem za občutek žive in naravne reprodukcije glasbe, ki je v svoji osnovi zelo siromašna, kar se tiče barvne palete instrumentov. Imaš kitare v vseh oblikah, synth, bas v vseh oblikah in pa bobne in tolkala in tu pa tam še vokal. Pa vendar, se mi je zdelo, da slišim vse kot je treba. Morda je temu kriv fenomen, ki je pri analogiji še vedno nenadkriljiv. Začetki so pravilni, torej šum, ki ga povzroči lok pri godalu ali trzalica ( noht ) pri kitari in PREDVSEM to, kar temu sledi v mikro, pa vendar za digitalijo v neeeskončno dolgem času - rojstvo, razvoj in iznihaj tonov. Kot že rečeno, me pravzaprav ne moti ali je potem kitara malo svetlejša, ali ne - nepomembno. Itaq so pa skoraj vse moje antalogije Weather Report, Return to Forever, etc na LP-jih posnete v cca MP3 kvaliteti....
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm


Vrni se na AVDIO SEJMI IN DOGODKI

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov