Komentarji o prispevkih na drugih forumih

kaj ste prebrali v revijah, forumih, izrazite svoje mnenje..

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a NLP » Ne Jul 12, 2015 9:42 am

Ni brez veze, če obiščeš takšen sejem parkrat pač vidiš pomanjkljivosti, ker pa organizator predobro zaračuna razstavljalcem, bi lahko v današnjih časih kaj tudi vložil v poslušalsko okolje, če je namen sejma avdio sistemi.

Tudi sem napisal da je lepo it s prijatelji in se imeti fajn ampak kaj dosti razen tega ne bo, samo čudil se bom očem lepim (ali tudi grdim) produktom, morda celo se jih malo dotaknil, pobožal.
Tud pisal sem da verjetno bom še kdaj šel in ponovil vse skupaj.
To je bil moj zoren kot gledanja na sejem.

Pred seboj imam opevan predvajalni sistem za par sto tisoč evrov, je fizično prisoten, ni 2D kot v reviji (katere je namen marketinško piskanje) a primarnega dejstva zakaj sem prišel da bi to čudo tudi slišal, ga ne morem.
Tisto kaj slišim je seštevek večih motečih faktorjev.

Ta receptura ne velja za vsakega, recimu tistemu ki mu je to hobi npr., kakor ste napisali da si razširijo obzorja in premleti izkušnje takšne in drugačne itn. samo dobro slišal pa ne bo v katero čudo tehnike gleda.
Ja zakaj pa ne.

Je pa res, da večina ljudi od nekdaj kupujejo zadeve ki so hype, ne pa ker mu je res všeč (karkoli je že to; avto, pohištvo...).

Drugače pa vidim da se v bistvu strinjava.

administrator2 napisal/-a:Citat od nikjer:
»Sejem ribištva je brez veze, sejem pohištva je brez veze, sejem avtomobilov je brez veze, sejem akustike, sejem znamk, plošč je brez veze?
Ja, če me to ne zanima!«



Vsak ima pravico do svojega mnenja, toda ali naj se piše o neki temi na forumih tako, da se ta tema bogati in je informativna za ostale udeležence ali se le s kritiziranjem vsega ustvarja lastni ego.

Čemu so torej forumi res namenjeni. SAF forum je pač tak kot je , ki želi včasih osvetliti še drugačno mnenje o avdio tematiki in tisti, ki to prebira si nato ustvari svoje mnenje. Ampak izgleda da to nekatere občasno žuli.

Po vašem pisanju se nekomu nima smisla udeležiti avdio sejma, ker je tam zvok zanič in vse je zelo drago.

Ali je mogoče v vašem interesu in ostalih avdio uvoznikov v SL, da ljubitelji glasbe ne gredo na avdio sejme, ker bi jih bilo potem težje prepričevati o tem kateri je pravi zvok in aparature?

Podobno se govori o revijah- da so brez veze in pod vplivom reklam. So, a so tudi prva informacija o novih napravah.

Ali ni dobro iti na sejem, mogoče s prijatelji, se razgledati in razposlušati, premleti izkušnje, kupiti nosilec zvoka. Mislim, da je to poceni in vredna izkušnja za vsakega avdiofila, ki mu bo razširila avdio obzorja in bo pod manjšim vplivom avdio trgovcev, proizvajalcev, gurujev, forumov in revij, kot pa če ostane doma in bere le na forumih, kako je sejem brez veze ter občasno obišče avdio salon pri nas. Mogoče je strošek 200 EUR za obisk sejma najboljši avdio vložek?

Kar se pa tiče razstavljalcev tam. Je zelo drag sejem in od tega ima največ organizator. Toda kot vsak posel je pač potrebno vlagati v reklamo in promocijo tako kot v vsak posel.
Upam da večina bralcev ima službe in vedno da je za uspeh podjetja ali obdržati službo trdo delati.

Seveda, ker pa je večini bralcev to le hobi ali zato pričakujete naj bi se tudi avdio industrija tako obnašala?

Franc Kuzma
NLP
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 14, 2014 11:34 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Avg 24, 2015 4:56 pm

AK- forum - debata in moje razmišljanje o pomembnosti akustike sobe.

Seveda ima velik vpliv na končni zvok. Če bo nekdo notri imel sistem za 3 jurje ne bo dal za akustiko 10 jurjev.
Toda dobra soba je lahko primerjiva tudi takole: Če grem jaz pet ali igrat v najboljšo dvorano na svetu ne bo to spremenilo dejstva da ne znam peti ali igrati.
Po drugi strani pa smo v moji običajni dnevni sobi imeli koncert 5 pihal in se nihče ni spraševal ali je kaj narobe z akustiko.

Normalna dnevna soba- tepih, zavese, mehko pohištvo, fotelji, police, knjige, rastline, različe skuplture, vaze,..... ( ne govorim o današnjem modernem pristopu,kjer je ogromno stekla, ploščice za talno gretje in kovinsko steklene omarice- vse odbija zvok), ki je primerno velika in ob primerno izbrani velikosti zvočnikov za to sobo ter dobri postavitvi, ni potrebno razmišljati o nekih dragih dodatnih akustičnih posegih v sobi.
Žal tu nastopi faktor želja drugih oseb, ki bivajo v tej sobi in to običajno ne gre skupaj.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Avg 27, 2015 7:09 pm

AK- forum in moje razmišljanje ob temi Slovenski HIFI trg oz. avdio trgovine in marže ( zadnje teme- "ostalo" )

1. Če je tak profit v tej branži kot ga nekateri omenjajo na AK forumu oz. to razberejo iz podatkov AJPESA, ne vidim razloga zakaj vsak ne odpre svoje avdio trgovine. Pri tekstilu so marže celo še večje.
2. Če gledaš nabavo in promet je ta razlika profit- tu ni pomoči tistim, ki bodo pod točko 1. odprli posel, ker bodo ob takem razmišljanju zagotovo propadli.
3. Če nekaj kupim, in nato prodam moram obračunati DDV. Kako plačam čim manj DDVja? Tako da imam čim manjšo maržo in s tem manjšo končno ceno in s tem tudi čim manjši DDV ter s tem čim manjši končni profit.
Razlika pa gre lahko v gotovini v žep oziroma, če robo preprodam v tujino z majhno provizijo in s tem kršim dobre poslovne odnose.
4. Po zdravi logiki je potem tista trgovina z največjo maržo in tista, ki plača največ DDVja, najboljša v Slovenji a se mogoče tudi drži zakonov, mar ne!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » So Sep 05, 2015 4:14 pm

AK- tema na Slovenske HIFi trgovine- moje razmišljanje :

Vsi ljubitelji dobrega zvoka, predno se spustite v komentiranje cen in zaslužkov avdio trgovcev pri nas, si postavite najprej sledeče vprašanje:
Koliko sem se na začetku o avdiju naučil oz. spoznal, ko sem najprej obiskoval sejme pri nas, govoril s trgovci, si nabiral izkušnje, hodil na prezentacije in poslušal avdio sisteme pri naših trgovcih. Mogoče vam to da nek vpogled ali potrebujemo avdio trgovine pri nas ali ne. Toda žal brez vaše podpore nič ne more preživeti.

Kot pravi "grški" pregovor: Hlako ej itib ktirik- oz. po slovensko: Lahko je biti kritik!

Ali kot tudi pravijo , kdor je vrgel prvi kamen naj najprej sebi sodi. Oz. koliko aparatur ste kupili v tujini, ne da bi jih slišali in da bi vas ne nategnili, pri nas pa zahtevate trojni demo in še nižjo ceno kot v tujini. Oz. ali sploh preverite dejanske cene v tujini in pri nas. Npr.: Poznam ljubitelja dobrega zvoka, ki je kupil v tujini rabljeno dražjo aparaturo, kot bi ga stala nova pri naših trgovcih vključno z "visoko maržo".?!? No comment!

PS: Ko berete te komentarje ne pozabite, da živim samo od proizvodnje in prodaje HIFIja že preko 33 let.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a NLP » So Sep 26, 2015 8:28 am

Predvsem odvisno kakšna je dnevna, iz česa so stene, ali se predvajalni sistem posluša tako da je simetrija glede na os poslušanja, drugače je stereo slika nestabilna...

Pohištvo žal ne uredi nizkih frekvenc (izpod recimo 300Hz).
Prioriteta je urediti nizke, srednje in visoke pa "po želji" (če vemo kaj si sploh želimo).

Kot pa sem večkrat opisal je lahko akustičen tretman skrit in se ga niti ne vidi in lahko izgleda kot običajna dnevna soba (hiter primer http://www.harrisgrant.com/residential.php ... seveda videz je lahko drugačen), ni pa poceni, tako kot ne dober predvajalni sistem.

Ali pa gledano iz druge strani; morda je tudi odveč (pre) dober predvajalni sistem (par 10.000€ in še mnogo več), če je urejena akustika, saj se mnogo!!! niti ne sliši dovolj kvalitetno in bo dovolj dober za zelo!!! lepo uživanje nek "povprečno boljši" predvajalni sistem... Vse je relativno.

administrator2 napisal/-a:AK- forum - debata in moje razmišljanje o pomembnosti akustike sobe.

Seveda ima velik vpliv na končni zvok. Če bo nekdo notri imel sistem za 3 jurje ne bo dal za akustiko 10 jurjev.
Toda dobra soba je lahko primerjiva tudi takole: Če grem jaz pet ali igrat v najboljšo dvorano na svetu ne bo to spremenilo dejstva da ne znam peti ali igrati.
Po drugi strani pa smo v moji običajni dnevni sobi imeli koncert 5 pihal in se nihče ni spraševal ali je kaj narobe z akustiko.

Normalna dnevna soba- tepih, zavese, mehko pohištvo, fotelji, police, knjige, rastline, različe skuplture, vaze,..... ( ne govorim o današnjem modernem pristopu,kjer je ogromno stekla, ploščice za talno gretje in kovinsko steklene omarice- vse odbija zvok), ki je primerno velika in ob primerno izbrani velikosti zvočnikov za to sobo ter dobri postavitvi, ni potrebno razmišljati o nekih dragih dodatnih akustičnih posegih v sobi.
Žal tu nastopi faktor želja drugih oseb, ki bivajo v tej sobi in to običajno ne gre skupaj.
NLP
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 14, 2014 11:34 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih- AK

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Okt 16, 2015 6:48 am

AK- rubrika Ubiq model one- ne vem sicer kaj tu dela komentar o Kuzma ročicah na sejmu MMS 2015 a ob branju tega imam tele misli:

Nekdo je bojda meril zven Kuzma ročic z gl. vilico in stetoskopom in s tem ocenjeval kvaliteto zvena ročic- kot sem sam ta prispevek razumel. Toda utrne se mi nekaj misli ob tem:
- Če vzameš gumijasti "šlauf", tolčeš po njem pa ne bo zvenel in ga nato odrežeš kot cev ročice in ne bo nič zvenel pri višjih frekvencah kot npr. trdnejše kovinske cevke- se pa bo zato zelo zvijal in upogibal pri nizkih frekvencah in referenčna točka ohišja odjemne doze zato ne bo na miru in bo to mazalo cel spekter glasbe in fokus inštrumentov, da seveda o resoluciji in basu niti ne govorimo.
- Ali lahko uporabiš vilico in stetoskop da ugotoviš kvaliteto inštrumenta???
- Toda če znaš uporabiti ročico v vrhunskem sistemu- od odj. glave.......... do zvočnikov, bo to kar dober pokazatelj kako dobra ali ne dobra je neka ročica. Seveda je treba imeti zraven tudi občutek kaj je dober zvok in nekaj izkušnj s takimi sistemi.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Dec 06, 2015 7:47 am

AK- rubrika- Ali je vinil format prihodnosti?

Jasno je da to ni, a vseeno morajo nekateri " digitalci " kritizirati zvok iz plošč do onemoglosti ( jasno da se ga da) ter vseopče superiornosti 101010.... čeprav sploh nikoli niso slišali kako dobro se lahko sploh sliši dobra črna plošča- ali naj raje rečem glasba. Trakovi so super a dobe se kopije kopij ter sam trak izgublja na kakovosti tokom časa. Cena enega LPja na kopiji master traku je v rangu 500-1000 EUR.
Vinil pa ostane tak kot je pod določenimi pogoji ( mala obraba, temperatura.....) in v tem je poanta obstoja vinila. Jasno je tudi da je predvajanje vinilne plošče zelo enostaven proces naprav digitaliji. Plastika se ne razkraja tako hitro kot pada magnetnost traku oz. se menjajo digitalne naprave ali formati.
Kar pridite k meni poslušati prvo ploščo Stanley Clarka ( ena mojih plošč za testiranja) katera je bila predvajana vedno preko dobrega gramofona vsaj 2.000x!!!!!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a NLP » Sr Dec 16, 2015 11:22 pm

Se v glavnem strinjam ampak ne rabiš 500+ € da si kupiš master kopijo traku, na RTV-ju (ali pri resnejših audiofilih) si lahko presnameš, seveda če koga poznaš.

Vsekakor so sami koluti že sami po sebi dragi ampak ne toliko.
Trak se v resnejših studijih ali založbah vsake toliko desetine let (ki je arhiviran pod kontroliranimi pogoji) presname, naredi kopija oz. seveda več njih.

Še zmeraj je to izvoren format in presnemavanja ne bodo preveč izobličile zvoka... vsaj še do dandanes ne.
Ne da podpiram piratizacijo ampak zelo malo audiofilov je slišalo kako pravzaprav vsaj približno zveni produkcija snemana na trak in potem prenesena na ali vinil ali kasete ali CD.

Glede na izjemno nizke cene kolutarjev (tudi dobro ohranjenih) + koliko XY € zapravijo nekateri auidofili za raznorazne kable, podložke za kable, specialne keramične (in ne vem še kakšne) antivibracijske podložke za vse in svašta... metafizike kolikor hočeš... potem naj še podoživijo to, ker je sedanji čas dokaj ugoden za to.

Nekje "tam v oni temi" sem obesil povezavo, da prav tako kakor gramofoni/ vinil tudi kolutarji/ tape doživljajo nekakšen nostalgičen "revival", mogoče bo to vplivalo tudi na nižje cene kopij master tape-ov, morda pa ne.

Za resnega zahtevnega audiofila, naj to ne bi predstavljal nek hud problem.

Drugače pa vsekakor vsaka čast naprednim gramofonom, ki so dandanes tehnološko zelo prefinjene naprave.
NLP
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 14, 2014 11:34 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Dec 17, 2015 8:14 am

Sam imam okrog 30 kopij master trakov in rečeno mi je da so to originalne studijske kopije narejen iz originalnih trakov, vključno z škatlami in podatki napisanimi na njih. No in za te sem iz različnih krajev sveta plačal od 300- 1000 EUR po LPju. Vse to naj bi bilo legalno, a obstoja le nekaj kopij po svetu. A nikoli ne veš kje je nateg, ki te stane kolikor sem napisal.
Imam servisirane 3 Studerje A80, imam master trakove od Deep Purplov, ELP, Hendrixa, Joni Mitchell, Led Zeppelin, Miles Davisa, Pink Floyd, Nirvana, Weather Report, Sade, Dave Brubek, Doors, RR, Opus,.. pa še kaj.
No in z veseljem poslušam iste Lpje na mojih gramofonih. Seveda vsak vrhunski gramofonski sistem še ne pomeni, da je tudi res dober približek traku ali ga celo presega. A nekateri ga lahko in plošča stane samo nekaj eurov. Problem je v temu, da večina avdiofilov sploh ne ve kaj imajo skritega na svojih ploščah. Žal to ne pride poceni in zahteva tudi nekaj znanja. No tudi kolutarju je potrebno nastaviti glave, vzdrževanje, ipd.....
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a NLP » Če Dec 17, 2015 10:04 am

Vsekakor vzdrževanje marsikoga odvrne od tega, čeprav tudi to ne stane ogromno, je pa seveda trak okornejši za uporabo.
Se strinjam z napisanim.
NLP
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 14, 2014 11:34 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Dec 17, 2015 10:21 am

Pozabil sem še omeniti problem obstoja master trakov iz sredine sedemdesetih let- npr. Ampex, ki so začelu razpadati oz. pacati magnetofonske glave in jih je bilo potrebno pogreti in presneti in so nato razpadli- podrobnosti se ne spomnim več.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a NLP » Če Dec 17, 2015 11:26 am

Več je podobnih štorij ja, pač vsekakor so bili takšni in drugačni problemi.
NLP
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 14, 2014 11:34 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Dec 18, 2015 12:58 pm

Ko sem se pred leti zgovarjal s bendom Hiša, da bi izdali vinil s starimi posnetki, je bil odgovor, da le, če rešimo glasbo iz pokvarjenih trakove...
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a NLP » Pe Dec 18, 2015 1:50 pm

Bi jih morali kvalitetno arhivirati (navajajo se cifre tudi do 90 let TDK in BASF trakovi) in morda tudi digitalizirali ali pa na vsakih 10 ali 20 let presneli na drug trak.
NLP
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 14, 2014 11:34 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih- A. KONTAKT

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Feb 29, 2016 5:32 pm

A. Kontakt:

Nekje sem naletel na misel- ali nasvet strokovnjaka, da v dnevni sobi- poslušalnici za glasbo naj ne bi bilo tepiha na tleh, ker je akustično boljše , če ga ni.

Žal nisem uspel najti celotnega članka na to temo a res me zanima, kaj in zakaj sploh dati na nekaj tla, ki bočlj odbija zvok: ploščice, les, plastiko,.....v normalnih bivalnih prostorih.
Ali se pač želi imeti bolj poln odmeven neprecizen zvok in več visokih?
Kaj mislite?

F.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na AVDIO REVIJE IN FORUMI

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost