Primorska & Obala&Notranjska

Vpišite vašo izkušnjo po obisku: pa naj bo to dobra ali slaba izkušnja

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Avg 13, 2010 6:51 pm

Gostišče pizzerija Jazbec
Idrsko 56
5222 Kobarid
Obisk: 7.8.2010
T: 05 38 99 100

Lokal ob glavni cesti južno od Kobarida streže vse, a ker sva hotela imeti hitro kosilo sva naročila tris testenin in ko vse poješ si žal preveč sit( njoki z gorgonzolo, žlikorfi z bolonjsko omako ter rižota z jurčki). Sklepam, da so verjetno ostale jedi tudi okusne, čeprav sta pri sosednji mizi gosta pustila pol jote.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Avg 13, 2010 6:52 pm

Franko restavracija
Staro Selo 1
5222 Kobarid
Obisk: 7.8.2010

Torej ena najbolj razpoznavnih restavracij pri nas. Obiskala sva jo že pred leti in bila navdušena. Žal naju pot ni zanesla preje tja. Zato je bil obisk tega lokala vzrok za vikend v tem koncu.
Tisti ,ki ne poznate, morate vedeti, da je to lokal , ki ne pripravlja biftkov, šniclnenov, ampak majhne jedi z karakterjem, inovativnim pristopom in vrhunskimi sestavinami. Tja se gre na večerjo mogoče ob posebni priložnosti, da poskusimo malce drugačno hrano ob dobri družbi in izbranih vinih.

Jedilni list vam obrazloži jedi a če bi jih radi poskusili čim več naročite( jeseni bo drugačen meni) »poletno kolekcijo« ki zajema okrog 7-8 jedi in sladice( 70 EUR). Zraven vam postrežejo vina na kozarec( bilo jih je kar nekaj) po izboru natakarja, ki vrhunsko obvlada posel- oziroma celotni lokal tako deluje na top nivoju. Strežejo le slovenska vina. Toda vino bo dražje kot meni. Mogoče je boljše izbrati dve dobri buteljki.

Torej kaj smo jedli ne bom razlagal toda resnični so izstopale tele jedi, ki jih MORATE poskusiti:
Kapesanta z drobtinami( ne se smejat kar piše- jed je bila unikatna in fenomenalna)
Ravioli z račjim nadevom( stvar je bila bolj kompleksna kot tukaj piše in se mi ko to pišem cedijo sline)
Golobova prsta v omaki( kot bi jedel leteč stejk)
Sorbet rdeče pese, ostalo naj bodo presenečenja, ja pa sladice……..
Zraven je izstopalo dvoje belih vin ( imeli smo 4 bela in 2 rdeči vini) in sicer Rebula Slavec 2005 in Malvazija Fon 2007. Morate poskusiti.

Torej takšen obisk za nas večino ni poceni in je izkušnja, ki jo mora človek tu in tam doživeti in naslednji dan lahko še vedno z užitkom poješ dunajca ali pa svinjske rebrce, kar pa seveda ne ostane kot doživetje.
Ker sva tam prespala sva imela tam še zajtrk, ki je bil eden najbolj prijetnih. Od postrežbe, do ponudbe( samo ena domača salama a 5 sirov- 3-4 leta stari) domačih a vrhunski sestavin- sadje, melone, borovnice, namazi, ocvrta jajca……..topel kruh, sokov….. za dve osebi 110EUR stane prenočitev z zajtrkom.
Ocena: PŠ( komaj čakam na dober izgovor za obisk)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Avg 13, 2010 6:54 pm

Gostišče Hedvika
Kal
Koritnica 36A
5230 Bovec
Obisk: 8.8.2010

Obcestna gostilna, ki je bila v nedeljo polna a sva po malce čakanja dobila mizo: dobra jota( ki je kar dolgo prihajala na mizo) in dobra postrv na žaru in dva kosa tankih biftkov, ki so bili solidni- saj veste ga naročiš, ga poješ do pol in se sprašuješ zakaj si ga naročil, ko si enkrat že sit.
Ocena: PŠ( ko greste mimo in vas zagrabi lahkota)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Okt 31, 2010 8:06 am

Restavracija Hotela Marina
Veliki Trg 11
6310 Izola
Obisk: 30.10.2010
Glej prejšnji obisk: 26.10.2008

Nekateri so sicer sedeli zunaj in jedli oblečeni v bunde- midva sva bila rajši notri, kjer je okolica prenovljena a deluje malce staromodno- duh socializma.
Tokrat sva dobila na vpogled velikega kalamara in sipice.
Za predjed vongole na buzaro ter črna rižota s sipami, nato fuži z škampi in bučkami( blekancev- vrsta domačih testenin) niso imeli ter biftek s tartufovo omako in pomfrijem( včeraj je bila doma riba).
Vongole so bile dobre v dokajdobri a redki omaki( ribja juha?), rižota dobra, čeprav so bile sipice kar ala dente, ter biftek je bil mehak, sočen, spustil rdeč sok( na vrhu so bili naribani tartufi, omaka je imela okus po tartufih a vonja prav nobenega) in čeprav kao na žaru- zopet brez pečene zunanje skorjice- se pravi tipičen za pri nas, a kaj ko sem pred tedno dni jedel enako dobrega- oz. malce boljšega za polovico cene na Štajerskem. Zraven lahkotna pitna malvazija in nato kozarec refoška- ja priznam , bil je ne preveč kisel a še vedno le refošk.
Po pogovarjanju katero sladico sva jedla zadnjič, sva ugotovila da naju spomin vara ( da je zadnjuič nisem priporočal) in sva naročila pana koti z gozdnimi sadeži- kje je kakijeva marmelada v tem letnem času?
Skupni vtis je bil, da je vse skupaj ok, a nič več, manjka malce več okusov in očitno je da imajo drugega kuharja ali pa se mu ne da več.
Ocena: NV
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Jan 04, 2011 10:50 am

Gostilna Grgič
Orleška c 8
6210 SEŽANA
Obisk: 2.1.2011

Gostilna tam stoji že mnogo let in je bila to pred leti ena izmed boljših gostiln, nato pa je bila nekajkrat zaprta , ko sem se tam hotel ustaviti. Notranjost je iz še modernih časov SFRJA in seveda Sežane kot obmejnega mesta z Italijo, kamor so hodili "biznismeni in Italijani".

Danes prijetna gostilna- gostje družine in pari srednjih let. Mesna in ribja klasična ponudba. Njoki s tartufi in ravioli polnjeni z klobasico so bili čisto dober začetek. Nato pa biftek na žaru in z zeleni poprom( kjer biftek ni plaval v omaki). Zraven odprto rdeče- cabernet. Biftka sta bila ena boljših- pri nas! Čisto prijetna izkušnja.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Feb 08, 2011 9:42 am

Gostilna Istranova
Padna 34
6333 Sečovlje
Obisk: 6.2.2011

V osrčju slovenske Istre je hrib z idilično vasico Padna, kjer šele dobre pol leta obstoja tudi gostilna, ki se hvali predvsem z domačimi surovinami in jedmi.

Pogled naokoli je fenomenalen, notranjost lokala je nova in zgornjim sobam manjka domačnosti in pristnosti- očitno je v tej fazi zmanjkalo financ da bi lokal izgledal kot »konoba«. Tako pa zaenkrat nima nobenega karakterja razen zunanje terase in notranjega žara- oz. možnosti ispod peke.

Ob pozdravu topel domač kruh in olje , meni ima tipične jedi- brez povdarka na ribah. Npr. bakalar, domače klobase, fuži, bobiči, njoki s piščancem, ipd.

Odločiva se za mesni pokušinski meni z 6 jedmi. Natakarica je delovala, kot da je tam prvi , mogoče drugi dan. Končno približno izveva kaj ta meni vsebuje. Ribjemu sva se odrekla zaradi pomanjkanja informacij.
Najprej dobiva zelo dober sir( zelo dober!) in domača klobasa na rukoli, zraven seveda topel kruh in zelo dobra( a malce pretopla) odprta malvazija.
Nato hobotnična solata na rukoli, ki je potrebovala malce dodajanja olja in kisa.
Sledila je juha- bobiči- pasiran fižol, koruza, krompir, koščki mesa- dobra gosta a ne pretežka juha.

Nato sledijo fuži z tartufi( navkljub mojemu pomisleku o letnem času) ,ki so bili fenomenalni- a napaka je bila, da je bila porcija velika kot samostojna jed, a jo je bilo težko pustiti- zato sem bil tedaj že sit.
Glavna jed je bila ombola z praženim krompirjem in zeljem z veliko koščki mesa( in seveda rožmarin), ki so dajali lep vonj. Okusna priloga a meso je bilo za dve veliki rezini pustega svinjskega mesa. Meni to ni delovalo kot da bi to bilo del svinjske ribice in je bilo meso dolgočasno.

Sladica – štrudel z jabolki in orehi
Celotni meni za 35 EUR
Za zaključek pa še šilce sladkega žganja.

Ocena: NV ( žal je pomanjkanje pristopa osebja in opreme sob takšno , da me ne vabi tja ponovno)

Mogoče bi moral probati fiorentinca ali biftek- toda fuži……..
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Feb 21, 2011 10:35 am

Gostilna Razem
Lokev 215
Lokev
Obisk: 19.2.2011

Iz Divače se peljete v smeri kobilarne Lipice in pridete v Lokev( pršutarna), ki je v bližini italijanske meje in je zato tam vsaj 5 dobrih gostiln.
Malce izven glavne ceste je gostilna Razem- po znaku sodeč specializirana za ribje jedi.
Notranjost je verjetno še iz 80 letih in večinski gostje so imeli skoraj vsi ribe na mizi.

Izbor predjedi in toplih predjedi je standarden, toda npr. cena testenin z škampi ali črne rižote je le 5 EUR.
Biftek 10 EUR( ???), seveda ga niso imeli- le ramstek.

Naročiva kapesante( 3 kos 10 EUR), ki so bile brez sira, hrustljavo zapečene in zelo dobre. Domač sivi pinot je bil kar preveč piten.
Ker niso imeli biftka, sem( sva) se odločila za mešano ribjo ploščo, plus solata.
Vsak sva dobila hrustljavo zapečen manjši file orade, 4 kose kalamarov na žaru in tri velike škampe na žaru , porcija za 12 EUR.
Človek dobi prijeten občutek, ko se ravno prav in dobro naješ, želodec ni nabit in cena je pravšnja.
Ob plačilu dobiva še 10% popust ter obvezen sadjevček ali borovničevec. Tako, da ob pogledu na račun navkljub pogrinjku ( sovražim plačilo pogrinjka, ko nič ne dobiš 2x 1.5 EUR) sem dobil popust 5 EUR, a sem nato »moral« dati še »tringelt«.

Ocena: PŠ ( čeprav bi rad v Lokvah jedel še v ostalih gostilnah)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » To Apr 26, 2011 3:14 pm

Restavracija Lambada
Strunjan 148
6320 Portorož
05 676 44 64
Obisk: 25.4.2011

Tipično povprečna primorska ribja restavracija, kakršnih se poskušam izogibati. Odprta malvazija je sicer blaga in pitna, vendar brez okusa. Za uvod sicer obetavna morska solata, kateri so sledile solidne kapesante na žaru, vendar je bila orada za glavno jed v sredini krvava (bljak!), kovač iz pećice pa suh kot žaganje. Orado so na našo željo dopekli, kovaču pa žal ni pomagala niti izdatna polivka iz olivnega olja. Krompirček kot priloga je bil še najboljši. Tiramisu je že na pogled deloval "šiptarsko nadrealistično", okus pa je bil temu primen tako, da je v glavnem ostal na krožniku. Okus je nekoliko popravila dobra ruda, celotnega vtisa pa ne. Meni se cene ne zdijo ravno nizke - 130 EUR za tri osebe...ocenite sami.

NV (razen če v okolici ne bo nič drugega odprtega) Naslednič poskusimo srečo pri konkurenci...
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Maj 04, 2011 8:19 am

Gostilna Panorama
Šared 28d
6310 Izola
Obisk:28.4.2011

Nad Izolo, je par lokalov in pri imenu Panorama človek pričakuje pogled. Zunaj običajni stoli in mize, drugi zunanji del pokrit z plastiko in plastičnimi okni, kamor smo se zatekli ob lepem vremenu in vetru. Žal imaš občutek, da ješ v šotoru brez oken. Pečen jagenček je obljubljal mnogo, dobili smo list solate, pol narezane čebule in suho pečeno meso. Nič omakice, ajvarja, ipd.....
Ocena: NV
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Maj 04, 2011 8:21 am

Gostilna Sidro
Sončno nabrežje 24
Izola
obisk: 28.4.2011

Glej obisk Panorame- torej isti dan pozno popoldne: seveda je pomagal sonček, mizica ob obali in dobre školjke na buzari ter rezanci s tartufi in dobra malvazija in za zaključek še dva šilčka ta domačega na račun hiše.
Ocena. PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Avg 14, 2011 4:54 pm

Gostišče pod Skalo
Vipava
obisk: 25.7.2011

Ob samem izviru reke Vipave je v senci lokal, kjer smo pred meseci dobro jedli mešane plošče. Tokrat le kosilo( juha, gl. jed-dvoje mes, solata, sladica) za cca 9 EUR. Tako zelo dobro za tako malo denarja še nisem jedel.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Dec 16, 2011 12:36 pm

Restavracija Primorka
Strunjan
Obisk:1.11.2011
glej prejšnje obiske

Kot sem tam navajen, predjedi in riba odlično, le mogoče postrežba je malce šepala ta dan- praznik?
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Jan 13, 2012 1:25 pm

Gostilna Gombač
Lokev 165
6219 Lokev
Obisk: 12.1.2012

Verjetno je to vas, ki ima zaradi bližine Trsta največ dobrih gostiln v Sloveniji( najmanj 4 –če se ne motim)

To je še vedno zelo domača gostilna z notranjostjo, ki spominj na na neke prejšnje čase. Večinoma italijanski gostje in dva američana. Biftek zanjo( 13 EUR brez priloge), zame florentinca, pomfri, solata, dober domač teran (ja priznam, ni bil preveč kisel). Biftek- krepko nadpovrečen, florentinc tudi ( manjši stran odlična, druga večja stran kot običajno malce manj okusna). Toda, če niste res velik jedec vzemite rajši biftek- je manj mesa in cenejši ter boljši, a vseeno še dovolj velik.
Ocena: PŠ ( na biftek zagotovo, mogoče celo na teran)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Primorska & Obala&Notranjska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Jan 16, 2012 9:05 am

Restavracija Hruševje ( bivša Milena)
Hruševje 4
6225 Hruševje
Obisk: 14.1.2012

Gostilna ob bivši magistralki malce izven Postojne v smeri Kopra. Notranjost izgleda moderno, če se prestavite 30-40 let nazaj. Meni je obširen a izbor je padel na dobro govejo juho, zelo piten refošk( očitno je leto 2011 zelo dobro), ona je imela dober biftek z tartufi ( nadpovprečen) zame pa rezanci z tartufi.
Ocena: PŠ ( na obratni vrstni red hrane kot tokrat)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

GOSTILNA POD TRTO

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Ne Mar 04, 2012 9:28 am

Gostilna pod trto
Strunjan 32
Strunjan
05 678 23 72
Obisk:3.3.2012

Oblačen, dolgočasen dan Ljubljani in sončna primorska, nas je zvabila v "toplejše kraje" in ker sem prebral recenzijo te gostilne na tem forumu, smo si rekli, pa poskusimo še mi. Razočaranje bi bil vsekakor premil izraz za opis našega vtisa. Kosilo se je sicer začelo dobro, zunaj na terasi, na prijetnem soncu, kerj je bilo dovolj toplo za obed. Malvazija je bila podobna kot v Lambadi, "pitna in lahka", a zame je to prej odraz redčenja z vodo, kot pa značilnost sorte. Če bi bila vsaj primerno hladna, bi najbrž še šlo. Naročimo ribji in govejo juho, vse OK, nato pride kombinacija rib in morskih sadežov s kuhanim krompirjem in blitvo, vendar so bili okusi vsega tako industrijski in podpovprečni, kot sem že nekajkrat doživel, ko je nekdo na celini, recimo v pizzeriji ali gorenjski kmečki gostilni, naročil morsko hrano. Prav nič boljše, prej bi rekel še slabše. Zaradi kakovosti hrane na tej ravni se na primorsko vsekakor ne splača voziti in žal, po mojih izkušnjah, je v večini gostiln na primorskem točno tako. Je treba res poznati gostilno, najbrž pa tudi lastnika, da si deležen kakovostne hrane in postrežbe. Ja, tudi s postrežbo se je kasneje zapletlo, ko sem moral natakarja 3x (!!!) prositi za sladico in kavo in šele po urgenci pri šefici se je spomnil, da je pozabil in nato še 4x (!!!) za račun. Če me pa kaj razjezi v slovenskih gostilnah je to, da se moraš skoraj na kolena vrečt, da plačaš...No, sladica - jabolčni štrudel je bil najbrž zelo dober, če že ne odličen, ko je bil spečen, ampak ko ti ga pred postrežbo vržejo v mikrovaalko, kjer se jaboljka še enkrat skuhajo in moraš potem čakti 5 minut, da se zadeva ohladi, da jo lahko sploh poješ, te že vse mine. Kupil sem tudi liter "domačega extra deviškega olivnega olja", ampak o tem potem, ko ga porabim. Upam, da ni na ravni gostilne. In na koncu še račun. Za tako sranje sem odkartal ...pozor, 80 EUR (2,5 osebe) + 10 za olivno olje. To je pa kraja.

Ocena: Absolutno NV = Tam me ne vidijo nikoli več, raje potrpim do prve pizzerije.

PS/Ja res, krožniki pa so bili topli in tudi hrana je bila postrežena na vroči plošči, a kaj ko je bila slaba. Tudi natakarji so bili prijazni, a kaj nam to pomaga.... Če hočete uživati v vrhunski morski hrani, potem je najbolj zanesljivo mesto Krpan v Ljubljani ali Tabor v Podbrezju. Tja bi jaz peljal prenekaterega primorskega oštirja, ki misli, da zna...
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GOSTILNE IN RESTAVRACIJE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov