Gorenjska

Vpišite vašo izkušnjo po obisku: pa naj bo to dobra ali slaba izkušnja

Gostilna Bizjak-Preddvor

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Jul 08, 2008 6:35 am

Gostilna Bizjak
Zg. Bela 20
4205 PREDDVOR
T:04 2555600
obisk: 4.7.08
glej prejšni obisk: 3.3.2008

Ko je kelner našteval kaj imajo- uh kako sovražim to, da si moram vse zapomniti, je omenil tudi biftek- kar poskočim, saj tam ga nikoli niso imeli.

Za aperitiv Tuborg točeno pivo- pač so ga tedaj imeli tam in seveda je bil tedaj zelo vroč dan.

Za predjed smo naročili lisičke z jajci in pečene jurčke na žaru. Zelo dobro, ob vedno različni ponudbi kruhov( olivni, teranov,ocvirkov,...),le steblasti deli jurčkov so bili malce vodeni( premalo pečeni).

Telečja jetrica so bila fenomenalna, odličen žrebičkov zrezek ter seveda moj biftek uležan in pečen "a la krvavo" toda zunaj nič zapečen kot naj bi bil na žaru in samo meso brez okusa in ob rezanju se je meso kar "rolalo"- torej bolje, da biftek ostane tako, kot je bilo zadnjih 15 let- se pravi bolje, da ga ne strežejo. Sem pa se spomnil podobnega mesa, ki mi ga je "priporočil" prijatelj iz enega od avstrijskih diskontov in v zvezi s tem z njim ne govorim več o tej temi.
Odprta vina kot vedno odlična, brez borovničeve torte ni šlo, saj je sezona.
Ocena: PŠ

PS: tisti, ki mislite, da je ob nepečenem biftku na krožniku kri se motite- to je mesni sok z mioglobinom( v krvi je hemoglobin), ki daje slučajno mesu rdečo barvo in nima razen skupne barve nobene veze s krvjo- ja, tudi sam tega do nedavno nisem vedel.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Restavracija Brioni-Kranj

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Avg 26, 2008 7:28 am

Restavracija Brioni
Koroška c. 10
4000 Kranj
04 201 0750
Obisk: 25.8.2008
Prejšni obisk: 21.5.2007

Kot slovo od poletja smo sedeli zunaj v restavracijskem delu, kjer je 2 EUR po osebi za pogrinjek bodlo v oči. Dosti blizu pa mize, kjer mlade dame in gospodje pijejo sokove, jedo sladoled, ipd....
Menija sta dva- dnevni, ki zajema široko ponudbo testenin in drugih jedi in pravi- dražji meni. Ker nismo hoteli preveč zapraviti, se je jedel piščanec in telečji zrezek z zanimivimi prilogami. Na meniju imajo tudi posebno govedino iz poljske Mažurije, katerega cena bi bila cca 45EUR za T bone steak. Ker je bila razlika med slovenskim in argentinskim biftkom le 2 eur( 22:24 EUR) sem se odločil za tujega.
Glede na to, da je bila govedina v Švici( dopust) cca 40 frankov, si je na dopustu nisem privoščil. Doma , zakaj pa ne, saj je 40 frankov ravno 24 EUR, kolikor je tukaj stal ta biftek- skratka imamo švicarske cene!!!
Toda priznam, da je bil biftek s pire prilogo in šparglejni res odličen- pravilno pečen znotraj in zunaj ter okusen- nisi rabil omake ali dosoljevanja! Zraven pa kozarec rdečega vina( imajo veliko izbiro vin 3-6 EUR 1 dl ) in to argentinskega Shiraza.

Torej, kaj naj rečem, švicarske( ali so to ljubljanske?) cene sredi Kranja.
Obisk:PŠ
( tako 1x na leto zaradi nostalgije in seveda, ko me zagrabi potreba po dobrem bifku)

PS: verjeli ali ne, toda na računu pogrinjkov ni bilo!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna ?ubr-Komenda

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Sep 07, 2008 9:07 am

Gostilna Čubr
Križ 53
1218 Komenda
T: 01 834 1115
Obisk: 6.9.2008

To je stara gostilna, ki so jo pred leti prevzeli "ta mladi" kot izgleda. Tja ne zaidem pogosto, ker so ob nedeljah zaprti. Včasih smo tja hodili na polnjena telečja prsa, med drugim.
Slišal sem, da so ponudbo nadgradili in zato sem izkoristil bližino, soboto in lakoto za obisk.

Ob meniju prinesejo še košaro v katerem so uvodni hrustljavi domači popečenci. Sam dobim meni s cenami, ostali del omizja( žena, ki plačuje) pa meni brez. Same cene so povprečne za rang boljših gostiln, kjer ne strežejo" kosil".

V uvodu menija piše , da nekaterih jedi nimajo vedno na razpolago in se zato opravičujejo že vnaprej.
Aperitiv v obliki viljamovke, Bljane penine in radenske je hitro pogasil žejo.
Izbereva hladno dimljeno svinjsko ribico ter dimljeno tunino s prilogo.
Nimamo, odvrne kelner in pove kaj imamo- moj spomin se mora zbuditi iz sproščenosti in zapomniti katere tri hladne in katere tri tople predjedi strežejo v sezoni. In zopet smo pri prevajanju, ponavljanju kaj imajo, itd- a hudiča res ne premorejo PCja s tiskalnikom, kjer bi notri zmetali svežo dnevno ponudbo.....

Izbereva hobotnico v solati ter bučkine testenine s škampi, biftek z Rochefort sirom in špargeljni- kelner nama pove, da sedaj ni sezona šparglejnov( pred tednom sem jedel odlične ob biftku na "Brionih" v Kranju). Zato zraven ponudi zeleni poper-prav, še dogovor o "krvavosti" biftkov ter katero rdeče odprto vino imajo. Kot dodatno hrustljavost sva dobila tudi 4-5 vrst domačega kruha.

Refošk, odvrne kelner. Vprašam, ali imajo še kaj drugega- pravi cviček in se ob tem kar stresem in mu odvrnem, da pač ne maram kislih vin. Kaj imate od belih? Imam dobro polsuho vino- misleč, da ker ne maram kisline v vinu bi želel potem bolj sladko vino?

Ali imate buteljčna vina na kozarce- da se dobiti. Odločiva se za "flaško" Bužinela( uh, kako so tam v Brdih v njihovi gostilni dobri biftki s tartufi) in sicer 2006 Cabernet savignon. Bilo je malce lahkotno a prijetno.
Hobotnica v solati je bila odlična, buče same na tenko narezane so bile testenine , zraven pa na žaru pečeni škampovi repki z omako ter zraven še korenčkova omaka kot okras in okus. Kombinacija- čudovita.

Biftka sta prišla v rumeno zeleni sirovi omaki, zraven pa dva ocvrtka, domača lazanja kot priloga ter ocvrt sirov štrukelj- zanimiva kombinacija.
Čez biftek nisem imel nobenih pripomb, le utrnila se mi je sledeča misel- vse je zelo dobro a zakaj vseeno ne uživam. In sem ugotovil, da je preveč različnih stvari in omak na krožniku.Zato se je tisti nežni okus biftka izgubil. Zato najprej pojem del priloge in nato z majhno količino omake in kruha zmažem biftek. No vseeno sem ga malo pustil in dejal kelnerju, če ga lahko zavije,pa tako za hec pravim, pa ni potrebno ostanke dati v škatlico z mašno.

Malce kasneje dobim na mizo velik svetleč aluminjasti bombon z zavihki!!!

Ena sladica za dva: jajčna krema s sladkimi jagodami in jagodovim sorbejem na vrhu, kjer so se okusi lepšo mešali in je krasno zaključila zelo prijeten obed.
Ocena: PŠ

PS: zvečer sem hladni košček biftka prerezal po debelini, na dve tanki rezini stoletnega kruha namazal čisto malce majoneze in picallilija ( angleška stvar- toda narejena pri nas- mešanica zelenjave z kisom, moko in kurkumo- to je tista rumena zadeva, ki da curry jedem rumeno barvo) dodal tanko narezane kisle kumarice, rjavo popekel rezine biftka na minimalni količini olja, rožnato stran pa le za 3-5 sekund in dal med obe rezini kruha, nato pa še malce v ponev, da se je kruh pregrel in napojil olja- ja olivno je bilo. Potem pa hop na krožnik, ter pred televizijo. Ja, kot običajno je bil biftek še boljši!!!
Zraven pa še špricer- ja ,zdravlje je pol življenja, kaj pa je druga polovica?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Arvaj-Kranj

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Okt 07, 2008 6:54 am

Gostilna Arvaj
Kajuhova ul. 2
4000 KRANJ
04 280 01 00
Obisk: 29.9.2008

Torej gostilna je že zelo dolgo časa v lastni znane kranjske( z Britofa) mesarije.Včasih se je reklo Pri Mostu, čeprav smo vsi pravili pri Trebcu- ne vem če je tja zahajal znani kurjač Trobec. Gostilna stoji na robu kanjona reke Kokre in mostu in smo tja zahajali še v zelo rosnih letih, kjer se je od hrane dobil samo polpet, ki je "pasal" v poznih lačnih urah. Kasneje je lokal postal središče "nejapijev", kjer je bil žar enkraten- do prihoda mešanja soje v mleto meso. Veliko žurov in ostalih dogodkov se je tam zvrstilo.

Pred nekaj leti( mogoče že 10) pa se je lokal totalno prenovil in olišpal- star vrt in klientela sta izginila. Tako da je to sedaj prava moderna gostilna in tja ne zahajam prav pogosto- zato šele sedaj prvi zapis. Ponudba klasika- seveda z bio teletino in nagrajeno kransko klobaso Arvaj- toda ne naročajte T bone stejka.
Ocena:PŠ( ko zmanjka opcij ali gremo tja obujat stare čase).
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Pension Mikli?&Mikli?- Kranjska gora

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Okt 20, 2008 3:32 pm

Pension( restavracija) Miklič&Miklič
Vitranska 13
Kr. Gora
T: 04 5881635
Obisk: 19.10.2008

Znan lokal pod smučiščem, kjer lahko dobite vse-od ribje plošče za dve osebi, do ocvrtega piščana ali različne biftke. Strežejo poleg smučarjem ( ne še) še na veliko italijanskim in avstrijskim gostom. Solidno urejena restavracija z zelo ustrežjivim in profesionalnim osebjem.

Torej, ko vidim na meniju pikantni hišni biftek (biftek lahko dobite s širokim izborom različnih omak- od sirove, do česnove), kaj drugega lahko sploh še naročim. Pikantna omaka z zelenjavo in popečenim kruhkom je bil zelo dobra nadgradnja nadpovprečnega biftka( eden srednje, drugi krvavo, a velike razlike med njima ni bilo). Zraven zelo dobro odprto rdeče vino iz Brd, ki je imelo zelo lep poln sadni okus in ni bilo standardno "goriško gorenjsko" rdeče vino, ki ga dobite povsod. Toda cena za hišni steak je kar dvignjena, predvsem, ker ga reklamirajo kot malce večji- 300gr. Prav, pa nič juhice in potem je bila cena sprejemljiva, pa še celega sem lahko pojedel.
Tokrat brez sladice. Za zaključek pa brezplačni aperitiv in izbereva viljamovko, ki je bila zelo dobra- sladkobna.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Chilli bar&Restaurant-Bled

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Okt 28, 2008 6:48 am

Chilli bar&Restaurant
C. svobode 9
4260 Bled
T:
Obisk: 25.10.2008

Nov lokal na Bledu se nahaja v bližini festivalne dvorane- če se ne motim je bil tam dolgo časa le bife.
Sedaj imajo tam vse. Od piz, mehiške hrane do zrezkov in rib. Nahaja se le 50 m od glavnega sprehajališča na Bledu. Notranjost je prijetna, tipična za novodobne lokale, ki imajo pridih kmečkosti.
Torej odprta vina so na nivoju Janževca. Gobova juha je bila klasika, zanimiva je bila kremna bučkina juha s kapučinom( ja točno tako). Pečena polenta z jurčki je izgledala, kot da so to pečeni »steaki« z jurčki. Hobotnica iz pečice za eno osebo je bila narejena v manjši lončeni posodi. Žrebičkova tagliata je bila solidna, biftek na žaru s pečenim krompirjem in zelenjavo tudi. Biftek in žrebiček bi potrebovala nekakšno omako oz. vsaj zeliščno maslo. Tudi Jukatan- mešanica piščanca in zelenjave je bil všeč jedcu, ki je to naročil.
Kot sladica cimetova strnjenka s smetano toda izstopal je sufle- verzija pohorske omlete.
Zaključek, nič dramatičnega, toda vse je bilo dobro in če so vsi zadovoljni za omizjem je to potem največ vredno, mar ne.
Ocena: PŠ
PS: Vsako leto grem v zdraviliški park( tudi še v Dec) na pečen kostanj, kjer je bil zadnjih nekaj let res odličen! Tokrat sem skoraj polno vrečko odvrgel v koš. Trd, težko luščljiv in neokusen. Upam, da ni zamenjava »kuharja« kriva, temveč slaba letina kostanja.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Rstavracija Mona Lisa- Kranj

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Okt 28, 2008 7:29 am

Restavracija Mona Lisa
Jake Platiše 17
T:
4000 Kranj
Obisk: 27.10.2008

Lokal se nahaja v pritličju blokov na Planini že kar precej let. Pred nekaj leti smo bili tam in navkljub dobrim ocenam, smo lokal predčasno zapustili. Novi lastniki so tam že nekaj let in povdarek je na italijanski hrani- konkretno imajo sedaj dneve toskanske kuhinje. Na meniju boste našli tudi malce drgačnosti- npr. pečena telečja jetrica v solati. Bojda so tam zelo dobre pice. Obisk je bil mišljen kot nekaj pojemo in nato gremo drugam. Zato nič predjedi ali sladic.
Tris testenin( njoki, lazanja, pašta) za dve osebi- solidno a mogoče vsega preveč na kupu. Goveji giros je prišel z grško lepinjo, veliko pečenega krompirja, jogurtov "namakos" ter na tanke koščke narezana popečena govedina. Če bi le bilo meso manj popečeno( grško je bolj zapečeno) in če bi lahko zvečer več pojedel- tako sem izpraznil le dobrega pol krožnika. Zraven pa zelo dober odprt "kjanti". Telečji kotlet na žaru je izgledal kot telečji kotlet na žaru. Vse skupaj je bilo kar dobro, a povprečno.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna-restavracija Avsenik- Begunje

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Nov 04, 2008 5:11 pm

Gostilna-restavracija Avsenik- Begunje
Begunje 21
4275 Begunje na Gor.
T: 04 5333402
Obisk:2.11.2008

Torej v središču Begunj poznana gostilna , kjer seveda povsod vidite in slišite zakaj se gostilna tako imenuje. Jasno je da tja med tednom pridejo trume avtobusov predvsem iz nemško govorečih dežel, ki še vedno " obrajtajo" najbolj znan slovenski ansambel. No, mimo galerije nisem mogel, da ne bi tam kupil LP-imajo jih še nekaj.
Ponudba je standardna za današnje čase, ko se dobijo plošče za dve osebi, dnevna kosila, ribe, ter kmečke jedi ter seveda pice.Poskrbljeno je celo za vegetarijance.

V nedeljo je bilo v glavni jedilnici kar precej zatohlo in toplo- pač mnogo ljudi višjih EMŠO številk- ja, v nedeljo skoraj ni bilo severnih sosedov.

Ker sem hotel pojesti tisto, kar bom naročil in ne potem hoditi naokrog z preobloženim trebuhom, je padla odločitev že na začetku, nič juhe in sladice.

Stregli so že "mladi Chardonney" , ki je bil kar dober, a malce pretopel.

Nato pa iz široke izbire jelenovi medaljoni v omaki z cmoki in štruklji, zame pa tipični telečji dunajski, pomfri in mešana solata. Oboje ni izstopalo z nekimi presežniki, toda bilo je odlično in sva pojedla brez pripomb.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostiš?e Tulipan-Lesce

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Nov 25, 2008 12:05 pm

Gostišče Tulipan
Alpska c. 8
4248 LESCE
T: 04 537 88 00
Obisk: 23.11.2008

Klasična gostilna, ki je bila pred leti zaprta in nato obnovljena in seveda sedaj deluje že kar nekaj let in je namenjena okolici za družinska srečanja in različna slavlja.

Standardna ponudba brez izstopanj ter seveda kosila, kjer poleg obvezne juhe dobiš glavno jed in sladico za cca 10 EUR. To nedeljo torej zame goveja juha, riž z ohrovtom , manjši "dunajski" ter sesekljan zrezek, sveža solata ter sladica v obliki jabolčne pite. Žena pa lepo hrustljavo zapečeno postrv z zelenjavo. Dobro se naješ in nato obvezen sprehod.
Ocena:PŠ( če bom tja vabljen)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Penzion Zaplata-Preddvor

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Dec 04, 2008 3:39 pm

Penzion Zaplata
Tupaliče 32
4205 PREDDVOR
T: 04 255 62 50
Obisk: 3.11.2008
Zadnji obisk: 4.4.2008

Torej, pač zopet obisk lokalne a boljše gostilne- oz. restavracije. Standardno dobro narejene juhe in tris gobic, postrv,kalamari ter dunajski s sezam semeni in biftki so bili kar solidni, odprta vina tudi, seveda za s stola dol past pa tudi ni bilo. Predvsem, ker njihove posebnosti- divjačine, tokrat v obliki jelenovega zrezka ni bilo lahko rezati ali jesti zaradi trdih žilic- čeprav je bilo samo meso in ostalo okusno. Res je da pri divjačini ni vedno enostavno izbrati, a če ti to priporočijo, potem mora to biti "ornk".
Postrežba in prijaznost pa kot vedno na nivoju.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Dec 10, 2008 11:30 am

Gostilna Krištof 5.obisk
Predoslje pri Kranju
glej zadnji obisk:19.3.2008
Obisk: 7.12.2008

Pa? poznan lokal, a precej blizu- zato ve? obiskov. Torej imajo zelo zanimive jedi in dva degustacijska menija- širši, dražji brez vin je 48EUR:
Pozdrav iz kuhinje v obliki maj?kenega sušija ter rezine pršuta z doma?im kruhom.
Hladna predjed so bila gosja dimljena prsa ter na žaru pe?ene bu?ke, nato varianta redke juhe z kislo repo in slanino,motovilec s smrekovimi semeni, nato v kozar?ku za vlaganje krvavica z repki poto?nih rakov( škampov?), kunj?ja jetrca s tartufovo omako in pirinim cmokom , kot glavna jed pa rezine fileja divje svinje v ingverjevi omaki. Kot sladica tris kakijevega musa,kostanjevega sladoleda ter reznico kuhanega štruklja. Zraven pa dva kozarca našega in španskega rde?ega vina.?asovno prihajanje jedi je bilo to?no takšno, kot bi si ga želel.
Dober in zanimiv meni, toda kun?ja jetra so bila presuha( preve? pe?ena?) a je omaka to zakrila, ter file bi bil vrhunski , ?e ne bi bil preve? slovensko zape?en- in je odli?na omaka pomagala, a res škoda samega fileja!!!
Ocena: PŠ(?)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Dec 30, 2008 9:39 am

Chilli bar&Restaurant 2&3 obisk
C. svobode 9
4260 Bled
T: 04 574 30 27
Obisk:22&27 Dec.08
Prejšnji obisk: 25.10.2008

2.obisk: S prijatelji predsilvesterska ve?erja. Solidona z drobnimi nerodnostmi npr: naro?imo pelinkovec in prijazen natakar pravi, ali lahko z ledom in limono- pravimo- prav. Toda, ko pija?o dobimo je brez ledu in limone, ki jo je sam ponudil.

Mehiški priokus je bil z štirimi omakami, v katere smo umakali tacos, glavno jed pa je bila zastopana le z ogromno porcijo variante pe?enega mesa na žaru katerega ogromnost in okus je bil ogromen. Sam sem poskusil žrebi?kov steak, ki je prišel z pe?enim krompir?kom in zelenjavo-solidno meso a ko sem prišel do polovice( ne jem prav po?asi) sem ga pustil, ker je bil že dokaj hladen- pa še la?en nisem bil ve?. Pili smo butelj?no vino, ki ga ne komentiram-saj je bilo dobro a naš izbor.
Zaklju?ek je bil, da nas je bilo 6 kar zadovoljnih( žrebi?ek malo manj) a ker niso imeli kremšnit, smo odšli na sladico drugam.

3. obisk: hitro kosilo z solato s piš?an?jim mesom , file postrvi z testeninami v šampanjski omaki( ribica malce brez okusa- v smislu da del?ke ribe pa? moraš zmešati z omako) ter tortilje z mletim mesom, dvema omakama, rižom- malce pikantnosti in priznam, da sem jih res z užitom pojedel. Zraven pa literski( le en kozarec)- odprt haložan, postrežen v velikem kozarcu in je bil boljši kot ga v?asih pijem doma.
?e imate sre?o lahko parkirate za lokalom, kjer imajo lastni P.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Dec 30, 2008 1:21 pm

Gostilna Aleš
Breg ob Savi 38
4000 Breg ob Savi
T:04 233 29 59
Obisk: 9.12.2008

To je v našem koncu bila ena boljših gostiln že v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. Po stari cesti med Kranjem in Zbiljami ob reki Savi, kot že ime kraja pove. Splet okoliš?in- brez razloga je bil tak, da tam nisem bil že vsaj 10 let. Že nekaj ?asa ponujajo zelo širok meni in možnost obiska zaklju?enih družb.

Prednovoletno sre?anje za 14 oseb je za?elo odprto vino in aperitivi, profesionalna postrežba ter nato izbor razli?nih hladnih predjedi, od pe?enega kozjega sira, carrpaciov, morskih variant, pršuta,namazov, kar zanimiv izbor in vsak si je vzel, kar mu je odgovarjalo, ali pa poskusil vse. Imajo izbor morskih rib, toda ve?ina je naro?ila tris divja?in z prilogo in ta jed je bila velik hit. Sam sem moral preiskusiti steak, ki je izpadel nadpovpre?no.
Razli?ne sladice ob polsladkem štajercu so zaklju?ile prijetno ve?erjo.
Ocena:PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a fotr » To Dec 30, 2008 6:16 pm

GOSTILNA LECTAR
Linhartov trg 2
Radovljica
04 537 48 00
web http://www.lectar.com/lectar.html

Po celodnevnem potikanju po Ikei, povem vam, to je mu?enje za najve?je sovražnike se ga spomnite, nas je lakota in obisk iz Boegrada pripeljalo, do odlo?itve, da gremo na Bled.
Mraz in drobicljanje po trgovini so nam izbili iz glave idejo o sprehodu ob ?arobni vodi in smo udarili en sightseeing tour z avtom okoli jezera in jasno kot se za obisk spodobi smo zavili še na grad, da si kolegica ogleda res ?aroben Bled ob zahodu sonca.
Pa smo si rekli, da bomo pa še jedli kar v restavraciji na gradu. Pa je biloa ideja lepša od možnosti, kajti tisti dan so imeli restavracijski upravitelji druga?ne plane in so nam že na vhodu povedali, da bomo morda dobili kavo ali ?aj in to bo to.
Ok saj je bila ura že skoraj 6 zve?er, pa ?aj pol pa kam drugam na futr.
Ampak POZOR! zato, da bi šli na kavo ali morda ?aj bi morali pla?ati vstopnino po 7 € po glavi!!! Torje bi nas koštalo cca 30 €, da bi popili ?aj in ali morda kavo????? Halo, vem, da Bled kandidira za olimpijado, ampak da so tako prepri?ani v zmago, da so že nastavili olimpijske cene, to je pa vseeno malce pretirano. Kar zadeva mene bodo lahko organizirali olimpijado za svoje tuje "hokejiste" ( BERI PALI?NE TURISTE) ampak mene ne bodo videli v neki skorajšnjosti.
In ker sem se pred tem ustavil v nekdaj odli?ni doma?i gostili poleg železniške postaje Bled, znani so bili po odli?ni doma?i hrani, kjer pa me je prijazno nagovorila mladinka s ?istim koroškoavstrijskim naglasom in mi povedala, da delavskih malic nimajo ( ko sem jo povprašal za žgance kislo zelje in pripadajo?o prehrano) smo se odlo?ili, da iskanje po Bledu opustimo in gremo do Lectarja.
Tam nisem bil že celo ve?nost in se mi je zdelo vredno preskusit njihov sloves.
Kar se ti?e naše družbe si ga zaslužijo in obdržijo. Za uvod smo si ponudili gobovo juhico, to je bilo tudi logi?no, saj le ta pride do krule?ih želodcev zelo hitro. Je namre? že narejena pa še te?e prav lepo. Izvrstna, v kruhovi šal?ki, s pravimi gobami in okusom po tistem, kar smo neko? še nabirali po naših gozdovih. Primerna doza za?imb, ki ni pokvarila gobje arome je na koncu dodala ?isto petico za to jed.
Potem pa , joj prejoj, dva sva si izbrala namre? " Vegeterijansko kme?ko pojedino", ampak ti jo imajo in celo v jedilnem listu je navedena. Kolegica si je privoš?ila postrv s praženim krompirjem. Kje sicer v Beogradu lovijo postrvi ne vem, vem pa , da je trdila, da boljše postrvi še ni jedla v življenju, pa ga koristi že ve? kot 50 let. Pohvalno in mlackavo je zaklju?ila svoj obed ob kozar?ku doma?e rde?ine.
Midva sva z mojo ob tem mlatila po vegeterjanski kme?ki ploš?i. Repa, kislo zeleje, sirov in orehov štrukelj, pa še krapki z nedolo?ljivim nadevom, ki pa je bil izvrsten, so bile sestavine, ki so si prislužile prav tako najvišjo oceno.
Krepak kos doma?ega jabol?nega štrudla je samo še potrdil oceno PŠ PŠ PŠ
In za konec, te prijazno osebje povabi še v klet kjer imajo lectarski muzej in v živo lahko vidiš izdelavo lectovih sr?kov. Vsa oprema je stara cca 100 let ampak deluje. Skratka izredno prijeten zaklju?ek in v priporo?ilo vsem bralcem tega foruma.
Vsaka boljša avto revija na koncu navede tudi minuse, pa bom še jaz povedal kje jih ?aka minus
Niso uspeli postaviti spodobne kadilnice, kjer bi ?lovek po izvrstni ve?erji posrebal še kavo in Pušnil kako cigaro, ki jo ima s seboj, tiste v njihovem humorju ( ni namre? humidor) pa? ne bi!! Pa saj tak minus zasluži skoraj vseslovesnko gostinstvo, mar ne??
Pa še PS od PS: lastnik Lectarja , gospod Andrijaš, je bil letošnji kandidat za predsednika republike kar da še posebno draž tej gostilni, pa ?eprav ga razen na sliki nismo videli.
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Dec 31, 2008 9:56 am

Gostilna Lectar
Glej oceno obiska 21.3.2007.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GOSTILNE IN RESTAVRACIJE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost