Štajerska

Vpišite vašo izkušnjo po obisku: pa naj bo to dobra ali slaba izkušnja

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Jan 08, 2010 10:00 am

Gostišče Ulipi
Zreče 35 (Zeče 35- tako piše na računu)
3210 Slovenske Konjice
Obisk: 22.11.2009

Ob stari cesti Celje –Maribor, pri odcepu za Zreče. Tipična obcestna gostilna , ki ima verjetno dosti prometa med tednom in seveda nedeljska kosila. Žal ne uspem naleteti na pitno vino z okusom iz teh krajev. Ampak konjičan za špricer pa je bil kar OK.
Dobre juhe( gobova in goveja) navkljub poznemu kosilu, sveže mešane solate ter dobra a ogromna porcija jetrc in telečji dunajski s praženim krompirjem ( zame premalo pražen- kar je danes kar običaj po večini gostiln). Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Feb 14, 2010 11:31 am

Hotel Evropa
Restavracija & kavarna
Krekov trg 4
3000 Celje

Obisk: 24.1.2010.

Po obisku muzejev v mrzlem in praznem Celju sva si zaželela kosilo v enem najstarejših hotelov na Balkanu. Notranjost restavracije, ki spominja na 60-7o leta p.s. ( prejšnjega stoletja) nekako ne gre skupaj z zunanjostjo. Mlado, profesionalno osebje je streglo kot urica. Glede na prazno mestno središče je bila restavracija kar dobro zasedena.
Meni odkriva cenejša kosila, ki pa niso šnicl ali pečenke. Ta dan so kosilo sestavljale jedi, ki niso običajne in kažejo, da ima kuhar ideje: hladna predjed, juha, morski list s prilogo, sladica za 17 EUR- več je na njihovih web straneh. Nadaljne prebiranje menija odkriva zanimive jedi in sestavljene menije od 30-50 EUR- jedilniki za pokušino. Vseeno se odločiva za toplo predjed: špinačni ravioli- ene boljših testenin, ki sva jih jedla v zadnjem času- morate poskusiti.
Nato zanjo hrustljavo sočen pečen file smuča z zanimivo zelenjavno prilogo in zame biftek z jurčki in ravno prav omake in drobno pečenim krompirjem. Biftek prave oblike, pravilno zapečen( rožnat brez sokov) nadpovprečen z plusom.
Zraven dva kozarca vina- beli Protner in rdeči Peršolja. Za zaključek pa bitka dveh žlic za eno sladico: zunaj hrustljava, znotraj tekoča čokolada.
Pojdite tja na cenejše nedeljsko kosilo, ne pričakujte pečenke, a jedi vas znajo preseneniti.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Maj 25, 2010 8:39 am

Hotel Evropa- Celje
Restavracija
17.5.2010

2. obisk
Mrzel dan in smo družinsko slavje končali na kosilu. Na netu si lahko pogledate dnevno ponudbo menijev. Za to nedeljo je bilo polno kosilo sledeče: terina na špargeljnih, tri juhe: bučkina, goveja in gobova, nato glavna jed: svinjski file in puraniji zrezek po dunajsko s sezamovi semeni in prilogo pečena zelenjava , tortelini polnjeni z špragljnim nadevom ter solata, kot sladica pa sahar torta. Zraven Čurinovo Pra vino- 15 EUR/1l. Po osebi smo zapravili 22EUR! Vse jedi, povdarjam, vse jedi so bile zelo okusne. Pojdite tja, sam tak meni je 17.5EUR in jeste v »vrhunski restavraciji«.
Ocena. PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Okt 31, 2010 7:53 am

Jeruzalem Vinski hram
Vinko Brenholc s.p.
Jeruzalem 18
2259 Ivanjkovci
Obisk: 24.10.2010
Glej prejšnji obisk: 12.4.2008.

V zgornjem delu je prekrasen pogled na gorice. Tokrat smo jedli a la kart- nič kosila. Jeruzalemska juha je bila varianta goveje juhe z mlekom in ajdovo kašo, nato pa - ja biftek za 11 EUR z pomfrijem in lovsko omako, kartero sem želel posebej in jo tudi dobil. Biftek je bil kar soliden, sočen, mehek a žal kot povsod- pečen na žaru, ki to ni oz. meso ne dobi skorjice- toda bil je eden boljših pri nas.
Domače belo vino- mislim, da se ne spomnim, kdaj sem bil tako nepitno vino- nič narobe sicer z njim- toda haložan je bil amerika proti temu zelo suhemu in kislemu vinu. K stejku sem sicer imel kozarec rdečega, ki je bolje sedel. Sladice smo izpustili.
Ocena. PŠ ( mogoče bo potrebno naročiti kakšno buteljko)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Jul 05, 2011 3:26 pm

Gostilna Milenium
Zg. Hoče
glej prvi obisk: 7.6.2009

obisk: 2.7.2011

Še vedno je tako kot pri prvem obisku, le da je mogoče manjkalo dodatne inspiracije- malce več okusov. Hladna predjed- mariniran kos purana- veliko kos mesa za predjed. Odlične testenine. Nato nekateri jurči na žaru so bili postreženi s prevelikimi in predebelimi stebli, kar je bilo potem nitasto in težje jedljivo. Ramstek na način šefa je bil samo kos tankega mesa z na hitro popečenimi koščki zelenjave+ solata. Dobro domače vino ter sladica- čokolada z sladoledom.
Kasneje izvem, da je šef odsoten in kuha njegov pomočnik( ves posel je družinski).
Še vedno priporočam, ker tak meni je bil le 24 EUR.
Ocena: PŠ( a me ne mika več tako)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Avg 14, 2011 4:36 pm

Penzion Amon
Olimje 24
3254 Olimje
Obisk: 9-12/8/2011

Torej če igrate golf (9 lukenj) imate radi mir ter dobro domačo hrano ob ugodni ponudbi- potem je to kraj za vas. Če želite lahko tudi jeste v restavraciji »a la carte«. Najin aranžma je zajemal polpenzion in ko sem ob kosilu imel na izbiro sardele ali kuhano govedino z praženim krompirjem in solato( ob predhodni juhi in nato še sladici)sem kar malce zastrigel z ušesi- in nejevoljno naročil kuhano govedino. Sicer jo imam zelo rad, a preden se postreže juha. Toda to kar sem dobil, je bilo bistveno bolj okusno kot večina pustih biftkov postreženih pri nas. Zato sem zvečer ob »pravi večerji« naročil biftek- ki je bil čisto soliden, a bled v primerjavi z kuhano govedino. Žal je tudi postrežba šepala , čeprav so bili isti natakarji in isti prostor kot polpenzionska ponudba.
Torej kaj naj rečem- takega mesa ne boste dobili pogosto. Jelenov zrezek z cmoki je bil zelo dober. Polpenzionska kosila ali večerje tudi- nič posebnega a dobra.
Ocena: PŠ( a ne na biftek)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Avg 14, 2011 4:38 pm

Penzion Jelenov greben
Olimje 90
Podčetrtek
Obisk: 11.8.2011

Farma jelenov z domačimi izdelki ( salame, med, vino) ter restavracijo. Mešana jelenova plošča( in domače vino) je obetala mnogo. Toda ajdova kaša z jurčki je plavala v smetanovi omaki in četudi so bili jurči notri, jih ni bilo čutiti- škoda. Moji žabji kraki na žaru so prišli ocvrti in prijazen nataker je ponudil zamenjavo, ki ne pride upoštev. Namreč ne bo ena oseba jedla, druga čakala in nato obratno. Ovrti žabji kraki so bili močno ocvrti in okusni a pomfri je bil premalo ocvrt.
Ocena: PŠ( na narezek in pogled)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Sep 11, 2011 9:30 am

Gostilna Ribič
Ptuj
obisk: 12.8.2011
glej prejšnji obisk: 27.4.2008

Torej file smuča z lisičkami in ješprenom je bil super.Odprto vino tudi. Ravno tako domači sorbet. Pa račun tudi. No ja, glavna jed 18.50 EUR.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Avg 22, 2012 5:01 pm

Slovenski hram
Slovenja vas 51
2250 PTUJ
obisk: 18.8.2012

Moderno urejena domača gostilna 4km proč od Ptujskih toplic. Pekel se je odojek, kasneje naj bi bil še kozliček. Toda pasalo je nekaj lažjega. Gospodar je v prazni gostilni sredi opoldanske vročine naredil odjokova jetrica na žaru in biftek ala Slovenski hram. Jetrica bi bila lahko malce tanjše narezana a so bila dobra, pomfri odličen, moj biftek z omako in prilogo je bil malce žvečljiv a zelo okusen in sem vse pospravil! Dobro pitno belo vino in rdeče iz brajd. Nič posebnega a vse okusno- vključno z solato.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Avg 22, 2012 5:03 pm

Gostilna Ribič
Ptuj
obisk: 17.8.2012
glej prejšnji obisk: 11.8.2011

Torej zopet file smuča z lisičkami in ješprenom je bil super.Odprto vino tudi a ne poceni 27EUR/lit.
Ocena: PŠ ( za nekaj časa imam smuča v isti obliki dovolj)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Avg 22, 2012 5:08 pm

Pizzerija Slonček
Prešernova 19
2250 Ptuj
obisk: 18.8.2012

V tem času sva sicer bila gosta hotela grand Hotel Primus a žal večerna hrana v hotelu je bila brez pravega vonja, okusa , ..... in sva se odločila iti v mesto nekaj pojesti. Pice jem poredko a v tem lokalu priporočam pico, npr. z vratovino, zaseko in tako pripravljeno kot mora- pravilno pečena, do roba naložena in nič ni padalo dol. Običajno pojem pol, tokrat sem celo. Res dobro.
Ocena: PŠ( no, ja ne pretiravati s picami)
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Po Okt 29, 2012 1:35 pm

Gostilna Slekovec
Mala Nedelja 22
9243 Mala Nedelja
Obisk: 20.10.2012

Pred leti smo obiskali to gostilno ,kjer se je veliko dogajalo( 2 poroki, birma,...naše kolesarjenje), kjer je bilo zelo živahno, prijetno in domače.

Zato sem se odločil zopet obiskati to znano domačo gostilno ( 4 osebe). Parkirišče polno a dobimo mizo brez težav v sprednjem delu gostilne( šank). Mlada nakaarica ni ravno kazala prijazne domačnosti. Meni je bil kar na mizi( majhna tablica) a imeli so le kosila. Jedi z jediulnega lista ne strežejo, ker so polno zasedni. Odličomo se za kosilo: goveja ali gobova juha ter sv. pečenka, kihana govedina, riž, pražen krompir ,ter njihovo domače belo vino, ki je bilo dobro. Dobimo juhe- gobova je igledala zelo vrečkasta( četudi mogoče ni bila), nato dobimo malce riža, krompirja, dve tanki rezini mesa, hrenovo in vinsko omako. Pojem vse in sem bil lačen( sam malo pojem) po obisku štajerske gostilne. Hvala lepa za tako kosilo( je bilo le 6.5eur).
Ocena: NV!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Maj 02, 2013 3:03 pm

Gostilna Grič ( restavracija Zlati grič)
Skalce 83
3210 Slovenske Konjice
Obisk: 1.5.2013

Stoji na prekrasnem gričku sredi vinogradov tik za mestom. Meni kaže da tukaj niso doma šniclni ampak se skuša kuhati malce drugačno hrano. No čas špargeljnov v povezavi z testeninami je dal dobro jed. Čas mavrahov in čemaža je dal biftek z gobovo omako in čemaževim pirejem, ki je deloval kot omaka.

Okusno ter okus zaokrožen z modro frankinjo lokalne vinske kleti Zlati grič.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Dec 04, 2013 1:09 pm

Gostilna Anderlič
Za Kalavarijo 10
2000 Maribor
obisk: 26.10.2013

Tipična domača gostilna s širokim jedilnim listom ter možnostjo obiska večjih skupin. 8 oseb je sedelo ta dan na sočnem vrtu na hribčku za Mariborom in uživalo v kosilu, kjer je bila glavna jed 3 kosi odličnega ocvrtega smuča s krompirčkom in solato za majhne denarja. Drugje bo smuč precej dražji.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Apr 28, 2015 8:57 am

Restavracija Ribič
Ptuj
obisk: marec 2015
Glej obiska za nazaj

Kot ponavadi naročiva smuča a tokrat sem se raje odločil za surf and surf-biftek z jagnejčjimi kotleti- dober biftek je ostal v senci super kotletov! Smuč je bil dober kot ponavadi. Toda obisk za drugi dan sva odpovedala zaradi slabe postrežbe na koncu ko sva dolgo čakala na možnost naročila sladice.
Ocena: PŠ
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GOSTILNE IN RESTAVRACIJE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov