Štajerska

Vpišite vašo izkušnjo po obisku: pa naj bo to dobra ali slaba izkušnja

Štajerska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 19, 2007 9:13 am

Ocenite lokale iz te regije.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Kalan-Zg. Polskava

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Apr 09, 2007 7:58 am

Gostilna Kalan
Ogljenšak 10
2314 Zg. Polskava
02 803 64 62
Obisk: 8.4.07

Gostilna se ponaša s široko izbiro hrane ter tudi "slow food"ponudbo. Ob našem obisku je bila v času po kosilih gostilna prazna, kar je tudi razumljivo ( Velikonočna nedelja). Menu ni ponujal divjačine( kot smo nekje prebrali) ali " kaj zelo posebnega". Toda štirje različni meniji kosil po 7 EUR so ponujali poleg juh še pečeno kračo, postrv,pečenko ali če me spomin ne vara zrezek, pečen ali maslen krompir, solato in sladico( na ta dan obvezna potica). Jedilni list je ponujal standardno izbiro jedi.
Juhice so bile odlične. Tako gobova, kot goveja ter česnova.
Polnjeni kaneleoni z zelenjavo ali mesom so iz oddelka nadevane zavite palačinke ter vse skupaj ocvrto- dobro, toda ne tisto, kar človek pričakuje. V meniju je bila krača okusna, mogoče malce trša kot po navadi, prelita z omako z ogromno porcijo pečenega krompirčka, postrv po tržaško( tržaška omaka je prišla šele po naknadnem naročanju) je bila zelo pusta in očitno ne prav sveže pripravljena, sesekljani zrezek je bil sočen poln okusov, biftka v gobovi omaki in smetanovi pa uležana in pravilno pečena. Tako, da navkljub jedenju mesa že za zajtrk sta bila biftka pospravljena.
Za sladice seveda ni bilo prostora. Mislim, da je praznični dan malce vplival na kuharja oz. kuharico.
Belo vino je bilo iz okolice-Sl. konjice- to je bilo prijetno pitno in lahkotno in kot je sedaj že običaj- odprti merlot iz Goriških brd.

Ko bom slučajno blizu in lačen:Ocena: PŠ.
Zadnjič spremenil kuzma2, dne Po Mar 03, 2008 4:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Rožmarin- Maribor

OdgovorNapisal/-a jr » Če Maj 17, 2007 10:35 pm

ROŽMARIN
restavracija, kavarna, vinoteka,
Gosposka 8, 2000 Maribor
Galerija Gosposka
center Maribora, Glavni trg, Gosposka, desno
T: 02/23 43 180
Obisk:april

Skoraj vse o tej restavraciji izveste na spletnih straneh
www.rozmarin.si , kjer si med drugim lahko ogledate tudi jedilni list. Restavracija je nova, moderne arhitekture in res lepo zasnovana ter oblikovana, toda glavno šteje jedača in pijača. Za predjed sem si naročil Terina, jed iz svežega kozjega sira s pistacijami in pršutom, za glavno jed je bil goveji rostbif (sedaj vem zakaj nekateri obožujejo biftke) s paradižnički, pinjolami, origanovim oljem, šalotko, pečeni njoki. Zraven pa sem si (po priporočilu, ker imam rad sveža vina) privoščil Batičev rose letnik 2006, ki je bil najdražji obrok na računu. Na koncu je prišla sladica imenovana Parfait, s pinjolami in mariniranimi jagodami. Še nikoli do sedaj nisem tako podoživljal harmonije okusov in svežine jedi kot takrat ter vsem toplo priporočam obisk te restavracije.

Zagotovo: PŠ

jr
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Maj 18, 2007 6:05 am

Malce sem popravil izgled prejšnega posta: povdarjeno ime lokala in dodal Maribor v naslovu. Upam, da to ne moti.
Ja, biftki: eno je roastbif, drugo je biftek-oboje je seveda goveje a z različnih koncev -tako goveda kot Slovenije. Nekateri imajo rajši roastbif kot biftek, ker naj bi imel polnejši okus. Seveda mora biti eno in drugo kvalitetno in pripravljeno kot mora biti- drugače je brez veze.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Ribi?- Ptuj

OdgovorNapisal/-a bariton » Sr Dec 05, 2007 8:47 pm

Gostilna RIBIČ
Dravska ulica 9
2250 Ptuj
tel. 02 74 90 635

obisk: 30.11.2007


Po neuspešnem iskanju primerne gostilne v okolici Ptujske gore ( če kdo ve za kakšno, naj mi prosim sporoči ) smo se na priporočilo prijatelja odpravili na Ptuj ter pristali v gostilni Ribič. S parkiranjem, če nisi skopuške sorte ( mestno parkirišče plačaš 40 centov ) nimaš težav saj se nahaja v neposredni bližini gostilne. Objekt leži na obrežju Drave. Mislim, da je poleti lokacija zelo zanimiva.
Ob vstopu v gostilno je mojo pozornost pritegnilo veliko znakov z črkama PP- Perutnina Ptuj. Ker sam nisem ravno velik prijatelj pernatih živali ( na krožniku ) sem začel dvomiti o pravilnosti naše odločitve. Kasneje sem v pogovoru z natakarjem izvedel, da je gostilna del Perutnine Ptuj-Gostinstvo d.o.o.
Po jedilniku sodeč so se posvetili predvsem različno pripravljenim piščančjim jedem. Je pa tudi takoj jasno, da ostali jedci, ki prisegajo na druge vrste mesa ( prašiča-kralja živali ) tukaj ne ostanejo lačni.
Pri aperitivu sem izbral viljamovko .Dobro bi bilo, če bi vodstvo gostilne poiskalo kakšnega domačega žganjekuhca. Mislim, da sta bila tako moja viljamovka, kot sosedov borovničevec proizvod tovarniške kuhe.
Juha – gobova je bila postrežena zelo v redu. Kruhov krožnik oziroma lonček smo dobili na mizo že prej. Tako se izogneš bojazni, da ti bo juha, ki - naj bo natakar še tako hiter- že nekaj časa stoji v lončku, pritekla sredi obeda na spodnji krožnik. Okus je bil zelo v redu, motila me je nekoliko pretemna barva.
Kljub moji nenaklonjenosti piščančjemu mesu sem se po priporočilu kuharja odločil za krožnik, ki je vseboval tudi to meso. Na jedilniku je pisalo, da je primeren za dve osebi. Sedaj vem, da bi lahko mirne duše pripisali še besedo »lačni«.
Presenetila me je priprava mesa na krožniku. Vse meso je bilo namreč nabodeno na dolgih vilicah, ki so bile bolj podobne sablji. S tako pripravo mesa sem se že srečal v Južni Ameriki in ponekod na Balkanu, v Sloveniji pa sem to videl prvič. Meso – svinjsko,piščančje,goveje-je bilo pripravljeno odlično.Sveže,ravno prav zapečeno. Priloga – štruklji,zelenjava na nivoju mesa. Kot se za gostilno v lasti perutninskega podjetja spodobi so bila na krožniku tudi pohana piščančja bedrca. Zdaj razumem reklamo na jumbo plakatih, ko pravi lepa gospa, da ne bo njegovih bedrc nikoli pozabila. Zlato rumena barva, hrustljave krušne drobtine, meso odlično zapečeno tudi ob kosteh.
Kar se vina tiče je gostilna dobro preskrbljena. Široka vinska karta kaže, da znajo goste razvajati tudi po tej plati. Mi smo se glede na jedi odločili za odprt Laški rizling domače ptujske kleti.
Sladico sem preskočil, so bili pa moji sojedci navdušeni nad Vročo ljubeznijo. Vredno poskusiti!
Vsekakor: PŠ
bariton
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Sep 30, 2007 10:42 pm

Gostilna Štorman- Šempeter

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 03, 2008 4:57 pm

Gostilna Štorman
Rimska Cesta 10
3311 Šempeter
T:03 7038 300
Obisk:25.2.2008

Tista gostilna, ki smo jo najprej želeli obiskati v tem koncu je bila zaradi počitnic zaprta. Zato nam ni preostalo drugega kot postanek v edini modprto gostilni v ponedeljek.

Znana obcestna gostilna in je del Štorman imperija. Seveda ni več ob najbolj prometni žili, ki sedaj poteka po avtocesti že nekaj let.
Včasih smo se tukaj ustavljali ob vračanju iz Obrtniškega sejma v Celju.

Ponudba je standardna a dokaj široka. Svinjsko pečenko, postrvin file z mandeljni ter mozzart file so zadovoljili želodčke. Moj steak je bil prepečen, čeprav so mi oni ponudili možnost izbire- po angleško. Zraven omaka iz gosjih jetric. Prosil sem za nov steak, ki je bil sedaj pravilno pečen. Tudi meso je bilo obakrat kar solidno uležano a je bil prvi steak boljši. Zakaj? Izgleda, da se je gosta gosja omaka bolje upivnala v bolj zapečeno meso kot v manj zapečen stejk. Ni kaj, zanimiva izkušnja. Ocena:PŠ( ko greste mimo in ste lačni)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Tramšek-Ivanjkovci

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 24, 2008 11:24 am

Gostilna Tramšek
Žerovinci 25b
2259 Ivanjkovci
T:02 719 40 97

Stara gostilna( katere se še moj fotr spomni kot mulc) leži ob glavni cesti iz Ormoža v Ljutomer( le nekaj km pred Ljutomerjem). Tam se ustaviva mogoče enkrat na leto in to ni gostilna, kjer boste dobili ogromne porcije mesa iz tunke( seveda strežejo tudi to) , šnicle ali velike količine poceni belega vina.
Ta lokal ima prefinjeno kuhinjo, kjer kombinirajo tradicionalne jedi z novimi prijemi.

Npr. kot predjed gosta kompaktna skuta prelita z bučnim oljem. Cvetačna juha z zdrobom. K pečenim račjim prsom ter dobro uležanemu stejku so postregli tako imenovano domači prilogo v obliki krompirjevega pireja postreženega kot rezina rolade( z namazom), mešanica zelenjave kot rahla omleta z začimbami, ter zelenjavna gibanica- več različnih plast zelenjave prijetno tudi na pogled. Skratka kar originalne jedi. Zraven pa seveda zelo okusen domač kruh ali pa majhni krukhi v obliki krofkov z ocvirki.
Biftek in račja prsa so bila v bistvu zelo dobra in se je čutilo, da so prsa iz okolice. Bolj polnega okusa in hrustljavo pečena zunanja maščoba. Biftek je bil lepo uležan in skoraj tak kot mora biti( gosto, kompatno meso).

Zraven pa Modri pinot Kogl in počasi bom začel piti štajerska rdeča vina.
Rahla sladica je bila postrežena v kozarcu in sicer spodaj nekaj rdečega , zgoraj nekaj rdečega- maline, v sredini pa nekaj takega kot vanilijev puding. Izkazalo se je ,da je to samo jabolko, spodaj višnjeva marmelada, zgoraj malinova in kombinacija je bila odlična, sladka in osvežujoča. Jabolko je bilo malo kuhano, nato zmiksano z kostanjevim medom in ohlajeno, da dobi trdnost je razložil natakar.
Ocena: PŠ
PS: Sredi dneva je bil vedno lokal skoraj prazen,cene pa pričakujte, da niso štajerske, ampak bolj ljubljanske.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostiš?e Taverna-Jeruzalem

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Apr 07, 2008 2:42 pm

Gostišče Taverna
Jeruzalem-Svetinje
Veličane 59
2259 Ivanjkovci
T:02 719 4128
Obisk:5.4.2008

Sredi Jeruzalemskih goric med Ormožom in Ljutomerjem leži ta lokal z parkiriščem, ki ima enega najlepših pogledov v Sloveniji. Po imenu nekako spada- oz. je spadalo pod vina Kupljen.
Oba moja starša sta rojena v teh krajih, zato te kraje malce poznam.

Vsekakor je ta lokal enih novejših, ki pa je urejen v zelo starinskem stilu s tramovi in starinami oz. starimi kmečkimi izdelki in orodji. Strežejo dokaj klasični meni, vkljuzčno z picami, ki vsebuje nekatere lokalne posebnosti kot npr. ajdovo pogačo.

Sedaj se kar v precej lokalih po Sloveniji streže čemaževa juha( divji česenj), ki je kar prijetno sedla k belemu domačemu vinu. Osebno me je na jedilniku pritegnil telečji zrezek v omaki z ajdovimi žganci, kislo smetano in ocvirki. Navkljub pomislekom je bil celotni zrezek popolnoma mehak v dobri sočni omaki, in kombinacija z žganci je bila res dobra.

Domača svinjska pečenka je za ceno 7 EUR vsebovala zajeten kos mesa, pražen krompir, sveže mešano solato ter na koncu še ajdovo pogačo s skuto.

Tretja jed je bila kombinacija svinjske ribice in nadevan roastbeef s slanino v omaki , rižom ter pečeno zelenjavo.

Za zaključek pa pogača in kropec- to je tanki sloj testa, podobnega kot za pico brez testa,nanj se naloži plast skute s smetano in nato zapeče kot pica.

Solidne jedi,ki smo jih z veseljem pojedli, le ne vem kam je izginila štajerska prijaznost ( oz. močno zastopana mrkost- kot da bi bil na Jadranu na morju) kelnerjev, ali se res le "šparajo" za severne sosede.
Škoda, ker te takšen odnos odvrača od tega, da bi se tam zaustavil.
Ocena:PŠ ( pogojno)

PŠ: podobno doživetje sem imel pred letom v bližnjem Vinskem hramu.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Vinski hram- Jeruzalem

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 22, 2008 6:43 am

Vinski hram- Brenholc
Jeruzalem 18
2259 Ivanjkovci
T: 02 719 45 04
Obisk: 12.4.2008

Sredi jeruzalemskih goric se nahaja ta gostilna s prenočišči v prenovljeni stari vinski preši-ki je bila ena največjih tam naokoli. Zunaj so mizice in klopi z pogledom, ki paše na razglednice.
Prostor je seveda obiskan ob koncih tedna z množicami avtobusnih turistov, tam se dogajajo razna slavja- poroke, birme, ločitve,...

Čeprav je bilo polno avtomobilov, se je še vedno dalo parkirati in tudi prostor smo dobili v ogromni avli, kjer so bile včasih preše( mi je razložil oče, ki je tam delal kot fantič).
Zelo prijazen natakar( čisto nekaj drugega, kakor pa obisk izpred letom ali dve) nam je postregel dnevno kosilo: jasno, goveja juha z rezanci( zelo dobra), nato pa na enem krožniku tri vrste mesa( puranji dunajski, svinjska pečenka, ter piščančja prsa-nisem čisto siguren) z različnimi prilogami in omakami ( krompirjeva lazanja, riž, ocvrtki, zelenjava) in mešana solata z bučnim oljem. Zraven domači beli jeruzalemčan, nato pa še sladica kot pana cotta z borovničevo omako.
Za 8 EUR- fenomenalno. Tudi za 16 EUR bi bilo!
Seveda nekih kulinaričnih doživetij tam ne bo, ampak včasih so že okusi "običajnih" jedi tam drugačni-bolj pristni.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Pizzeria Rondo- Sevnica

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Apr 28, 2008 11:09 pm

Pizzerija Rondo
Planinska cesta 3
8290 Sevnica
telefon (07) 814 07 61

ob krožišču v Sevnici
Potepanje po Sevniškem gradu in ogled vseh njegovih zbirk, je botrovalo odločitvi, da gremo na, tako so nam rekli, izvrstno pico.
Pa je pogled na jedilni list odkril tudi mehiško kuhinjo. Opremljeno s slikami, da si lažje predstavljaš, kako izgleda posamezna jed, katere ime pozabiš še predno si do konca naročil.
Skratka klapa štirih je preskočila menda odlično kraško pico in si naročila Piščanca v nacho siru , piščanca v neki drugi omaki, popečeno govedino z zelenjavo in vegeterjanske tortilie.
Glede na soboto in polnost lokala, zaradi mene smo sicer sedeli zunaj, kjer je ambient mnogo bolj neugleden, kot znotraj, smo bili precej hitro postreženi.
Vse jedi so bile okusne, porcije obilne, cene sprejemljive, pijača pa čisto slovenska. Union pivo, pa Laško pivo, pa temno laško, pa voda iz pipe, pozna trgatev.
Pogled po okoliških mizah je razkril, da skoraj vsi naročajo mehiške variante bolj ali manj pikantnih jedi.
Za točnejšo oceno bom moral še na kakšno primerjavo kje drugje, vendar iz pojedenega lahko samo priporočam.
Ocena : če pridem še v Sevnico, potem obvezno PŠ
PS očitno je Rondo priljubljeno ime za Pizzerije, saj so še v Hrastniku, Novem mestu in na Jesenicah
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Gostilna Ribi?-Ptuj

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 29, 2008 9:21 am

Gostilna RIBIČ
Dravska ulica 9
2250 Ptuj
T: 02 74 90 635
Obisk:27.4.08
Glej prejšni obisk: 30.11.2007

To je že po imenu sodeč predvsem ribja restavracija, čeprav imajo širok jedilni list. Njihova specialiteta pa so sladkovodne ribe kot ščuka ali smuč. Notranjost je prijetno urejena in zunaj lahko sedite na terasi in občudujete Dravo.

Tu smo že pred leti parkrat dobro jedli, tako, da seveda človek to želi ponoviti.

Naročiva posebej reklamirano kopunovo juho( za tiste, ki ne vedno je to kura a isto kot bik:vol) in nato pečen smuč v pečici s prilogo za dve osebi. Zraven odprt haložan in čakava- ker je nedelja, je jasno, da vse ni takoj. Nato se prikaže prijazen natakar z vozičkom in vpraša, ali bom sam "raztrenčiral" ribo ali naj jo on. Presenečen vprašan, kaj pa juhe in odvrne- uf pozabil sem, bodo pa zato sladice na moj račun. Prav, riba je bila pač že tu in jo je nato mojstrsko serviral.
Odlično pečen kromir, omaka ter pečena zelenjava in res vrhunska riba- tako dobre ribe nisem jedel že zelo dolgo in spomnil sem se, da je bil smuč tukaj vedno fenomenalen- toda cena je ne najnižja.

Nato dobiva kot obljubljeno, sladico presenečenja, vsak svojo porcijo odličnega jabolčnega štrudla, ki je bil odličen, toda čez "hi fi štrudel" moje mame ga seveda ni, ampak...
Kozarček sladkega Pullusa ter kavico in račun: 40EUR/osebi.
Ocena:PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna Prosnik-Ormož

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Maj 10, 2008 9:35 am

Gostilna Prosnik
Hardek 34 E
2270 ORMOŽ
T:02 7401821
Obisk:9.5.2008

Verjetno ena najbolj znanih gostiln v tem koncu, kjer strežejo vse- trenutno je tam tudi aktualna dalmatinska kuhinja.
No najin hitri postanek je potekal tako, da sva izbrala iz posebne dnevne ponudbe tole: špargljevo juho ter file kovača v škampovi omaki ter file žrebička v poprovi.
Kremna špargeljeva juha je prišla( ne da bi kdo vprašal) že z koščki kruha in tako juho verjetno lahko strežejo celo leto in ni imela nobene veze, da je sedaj sezona le teh. Ali pa se motim?
Kovačev file je bil zopet prelit na debelo s smetanovo omako in škampkovi repki.
Trije tanki koščki mesa pa so bili kot žrebičov file v poprovi omaki zapečeni po štajersko navkljub drugačnemu dogovoru- res pa je da takšno meso kot je bilo postreženo tudi ne dovoljuje drugačne priprave.
Vse skupaj je bilo kot anemičen paradižnik- brez nekega pravega okusa ali karakterja.
Zraven zanimiv kozarec rdečega vina, katerega imena se ne spomnim.
Ocena:NV( toda na sosednji mizi so lepo izgledali in dišali kosi ocvrtega piščanca in kar verjamem, da so bili dobri, tako, da mogoče.... na standarno hrano pa PŠ)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Gostilna pri Treh ribnikih- Maribor

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Okt 14, 2008 7:59 am

Gostilna pri Treh ribnikih
Ribniška 9
2000 Maribor
T:
Obisk: 28.9.2008

Gostilna, ki že nekaj časa kraljuje v osrednjem mariborskem parku. Poleg standardne ponudbe se seveda najde tudi še kaj drugega, toda ime lokala pove kaj se tam naroči.

Kot predjedi, kremna paradižnikova juha je bila OK, rezanci s plodovi s Pohorja( jurčki) pa so bili odlični.
Postrvin file s sezam semeni in prilogo ter ob izbiri fileja krapa ali amurja, sem se odločil za slednjega. Pripravljen je bil tako, da je bil ocvrt , prehodno posut z moko, priloga je bila malce zelenjave in riža- varianta džuveča. Če le ne bi bilo toliko kosti...

Odprto vino Protner je lepo sedlo k ribjim jedem.
Sladica kombinacije šarlote in strjenke je bila zelo zelo dobra in lahkotna.
Ocena: PŠ
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Maj 13, 2009 3:09 pm

Gostiš?e Miran
Trnovec pri Dramljah 56
3222 Dramlje
T: 03 579 8320
Obisk:10.5.2009

Gostilna, takoj po izhodu iz avtoceste v smeri Šentjura v smeri Rogaške slatine. Meni kaže, da to ni obi?ajna gostilna. Imajo široko , zanimivo ponudbo malce druga?e pripravljenih jedi. Poleg gostilne je moderna sprejemna dvorana ter imajo tudi vinsko klet. Skratka, tam so lahko poroke, birme ali pa sprejem na rde?i preprogi.
Sedaj je ?as špargeljevih jedi, in zato izbor jedi po njihovo.Seveda laho naro?ite tudi posamezne jedi. Zraven pa špargljevo vino in na mojo zbadljivko o izvoru vina, me je zelo profesionalni kelner podu?il, da to ni vino iz šparglej.............
Hladna predjed: mešanica surovih zelenih šparglejnov( š.) in zaj?jega pršuta( !) prelitega z omako. Zelo zanimivo, a omakice nisem zasledil, ter po najino je bil okus zaj?ka( zelo dober) premo?an- vejetno ve? š. in manj z.
Š. vino- Protner iz MB dokaj sveže, pitno in ne predrago.
Š. juha je bila vse boljša in polnejšega okusa, ko se je ohlajala.
Š. z divjimi in doma?imo š. ter holandsko omako z ajdovo kašo je lepo sedla.
Nato pa osvežitev s svežim motovilcem in ostalo svežo solato.
Lahkotna frtajla z divjimi š. je bila so?na in bi lahko bila manjša( lahko bi jo seveda tudi pustil).
Nato limonin sorbet(!) postrežen v kozarcu iz ledu! Osvežujo?e.
Glavna jed pa tele?ji hrbet( dve rezini) na mešanici ješprena,koren?ka, š. ipd... okusno, mogo?e malce preenostaven okus, ki ni presenetil.
Sladica pa š. mus(!) z dodatki in ga je hitro zmanjkalo.
Postrežba na nivoju, prijatnost tudi, mogo?e je manjkalo pri jedeh malce vež živahnosti ter bi pri?akoval malce ve? odmika od osnovnih okusov, ker jih lahko druga?e hitro pozabiš.
Ocena: PŠ
(!): nadpovpre?no- za zapomniti ali za probati
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Štajerska

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Jun 12, 2009 10:04 am

Gostilna Milenium
Zgornje Hoče 64
2311 Ho?e
T:02 61 81 714
Obisk: 7.6.2009

Gostilnica v središču vasi brez vrta toda z menijem, ki zajema marsikaj. Od tega ,da imajo štiri degustacijske menije, do jedi, ki jih lahko naročite kot 1/2 ali celo 1/4 porcije. Na zidovih so plazme, ki kažejo lepo aranžirane jedi- kar seveda začne sčasoma z prehitrim menjavanjem slik motiti- toda kaže, da se kuhar trudi. Tudi jedilnik kaže, da to ni ravno "šnicl & pečenka gostilna. Toda navkljub zelo zanimivi ponudbi so cene ugodne.
Najdražji 5 hodni meni je 19.5 EUR, oz. kot nedeljsko kosilo- ki naj bi bilo vedno drugačno je bilo tokrat tole:
Hladna predjed je bila nekakšna telečja rulada s palačinkami postreženo na pikantni zeleni solati.
Juha iz svežih špargelnjev je bila v skodelici z penjeno smetano-dodam malo soli in popra z el. mlinčkom, pa je bilo.
Topla predjed so bile sveže lisičke z malo omlete postreženo na tanki popečeni zviti rezini sira( !)
Glavna jed sta bili dve rezini svinjskega hrbta nadevani s sirom, rezino kruhovega cmoka in kuhanega štruklja, pripravljenega iz listanega testa ter koščki popečene zelenjave z omako. Zraven pa sveža zelena & zelnjata solata.
Domače belo suho odprto vino je bilo kar primerno za tisti deževen dan.
Sladica je bil tiramisu z bezgom in postrežen v kozarcu za martini.
Kot celota- odlično.
Nedeljski meni je bil 16.50 EUR.
Torej , priznam, da komaj čakam, da grem zopet tja. Jedi so narejene z prefinjenostjo, tako, da imaš občutek, da ješ hrano, ki jo je nekdo ravnokar pripravil, ki ve kaj dela, ne da bi pretiraval z nadevi, aranžiranjem, ipd.....
Lahko si seveda naročite posamezne jedi od biftkov( 14 EUR), račjih prsi, soma, ne pozabite pa, da večino jedi dobite lahko tudi po 1/4 porcijah in si sami sestavite "slow food" varianto.

Ocena: PŠ ( obvezen obisk)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Naslednja

Vrni se na GOSTILNE IN RESTAVRACIJE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov