CEVI:TRANZISTORJEM

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

CEVI:TRANZISTORJEM

OdgovorNapisal/-a Kuzma » Pe Feb 04, 2005 9:01 am

Moje mnenje je, da je izvedba ojačevalnika bistveno bolj pomembna kot pa katero tehnologijo izberemo za izdelavo.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a Kuzma » Če Feb 17, 2005 4:36 pm

Ravno tako velja, da je na določen ojačevalnik potrebno priključiti le temu primerne zvočne omarice in seveda obratno. Ali ima kdo kaj lastnih slabih izkušenj s tem ? Da je kupil vrhunske zvočne omarice, a zvoka iz njih ni bilo nikoli tako kot bi moralo biti?
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a Kuzma » So Feb 26, 2005 5:22 pm

Vsekakor ne drži, da imajo lampaški ojačevalniki v praksi večjo moč, kot enako število vatov pri tranzistorskih ojačevalnikih pod pogojem ,da primerjamo kvalitetno izvedene ojačevalnike in obremenitve.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

Re: CEVI:TRANZISTORJEM

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 9:25 am

[quote="Kuzma"]Moje mnenje je, da je izvedba ojačevalnika bistveno bolj pomembna kot pa katero tehnologijo izberemo za izdelavo.


Najbolj pomembna je konstrukcija. Če CJju zamenjamo ojačevalni del, bomo dobili povsem drugačen tip zvoka. Tega ne bi mogli dobiti, če bi ga izvedli v P2P tehniki. Seveda ne bo nič od konstrukcije, če bo izvedba slaba. Tehnologija izdelave je morda manj pomembna, a je za kritičnega poslušalca še vedno ravno toliko pomembna, da lahko prevesi tehtnico na "poslušljivo". Avdiofile motijo že veliko manj zaznavni vplivi.
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

OdgovorNapisal/-a BH » Pe Apr 01, 2005 9:30 am

[quote="Kuzma"]Vsekakor ne drži, da imajo lampaški ojačevalniki v praksi večjo moč, kot enako število vatov pri tranzistorskih ojačevalnikih pod pogojem ,da primerjamo kvalitetno izvedene ojačevalnike in obremenitve.


W je W, m je m in kilo je kilo.

Vendar če ti manjka polnost srednjega spektra, dinamika, mikrodetajli, muzikaličnost, .... dobiš hitro vtis "manjše moči". Gre za realni občutek moči, ki ga človek zaznava kot zvok in ne za merilno količino. Kot recimo, če poješ dober ali slab zrezek. Po slabem, si še vedno lačen in ti ne pomaga veliko, če poješ še dva. :wink:
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 05, 2005 8:02 am

Made in China:

Kdorkoli, ki ima nekaj malega denarja se gre lahko " svetovnega" avdio proizvajalca. Na Kitajskem je firma, ki ob minimalni količini 25 kos naredi lampaški ojačevalnik, potiska vaš izbran logo in ste v biznisu in se lahko hvalite kakšen konstruktor ste in kako vse obvladate. To dela kar nekaj "proizvajalcev" tukaj v EU.Končne cene so zelo ugodne.

Resnim interesentom odstopim naslov proti plačilu seveda.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a BH » To Apr 05, 2005 10:40 am

[quote="administrator"]Made in China:

................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................

Tekst BHja prestavljen v" provokacije"-admin
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

OdgovorNapisal/-a Gost » To Apr 05, 2005 11:26 am

CJ ART 2 in ACT 2
Moje vprašanje ni bilo razumljeno pravilno. Ob tako dragi komponenti se mi je porajalo vprašanje, zakaj uporabljajo lampe, ki so v "srednjem" kakovostnem razredu. Ali so te lampe najbolj ustrezna za njihov design, mogoče dobijo narejene po njihovi specifikaciji...? Ko je prišel nov ACT 2, sem prebral, da so zamenjali lampe. Se pravi, da je imel prejšnji pred (kljub tehnologiji,ki je ne odkrivajo na novo?) slabosti , če jih tako dobremu izdelku sploh lahko očitamo. Novi ACT2 je v istem cenovnem rangu, kot je bil ART, igral pa naj bi bolje. Je tudi samo v enem delu - ali so ugotovili, da je to boljše ? (o nepraktičnosti pri takem cenovnem rangu nima smisla debatirati).
Še kdo razmišlja v tej smeri ?

lp Iztok

P.S.:Naj mi Franc ne zameri, ampak CJ poznam bolj kot druge znamke, zato govorim o njihovih produktih.
Gost
 

Brisanja iz SMETI

OdgovorNapisal/-a BH » To Apr 05, 2005 1:38 pm

[quote="BH"][quote="administrator"]Made in China:

................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................

Tekst BHja prestavljen v" provokacije"-admin


.................................................................................
.................................................................................
.................................................................................
nadaljevanje v "provokacijah"

itd itd itd
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 05, 2005 2:24 pm

Cj ART:ACT-
"v tako dragi komponenti uporabljajo lampe cenejšega ranga". Ne vem kaj s tem misliš in tudi ne vem kako ti razumeš nivo cen lamp. Npr. kupiš eno lampo, stane 1 enoto, kupiš 10, stane 10 enot. Vržeš 5 lamp proč in sedaj 1 lampa stane 2 enoti. In tako dobiš dražje lampe.

ACT 2 je baziran okoli drugih lamp kot ART2.Nov ACT 2 stane manj kot ART in ga je možno slišati v mojem sistemu.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov