avdio sistemi

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

avdio sistemi

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Feb 08, 2006 8:16 am

Zanimivo bi bilo, če bi v tej temi vsak predstavil svoj sistem ter, če želi, povedal kaj mu je všeč in kaj ga moti pri njegovem sistemu.
To seveda nima nobene veze z ceno sistema.
Ravno tako bi bilo zanimivo opisati npr. dva sistema,ki sta vas prepričala z zvokom ter če želite dva, ki sta vas razočarala glede na pričakovanja- ne glede na vzroke - razen če jih seveda veste.

Izvori:
ojačevalniki:
zvočniki:
kabli:
stojala:
ostalo:
opis:
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Feb 09, 2006 1:51 pm

Evo moje izkušnje:

O mojem sistemu lahko preberete drugje na teh straneh in se pri meni tudi sami prepričate kako igra.

Kar se pa tiče ostalih sistemov, le nekaj utrinkov :

1972 Kranj:pri prijatelju šok za ušesa in glasbo ter dušo
Thorens 160&SME 3009, oj. se ne spomnim, ter ITT 70W zvočne trosistemske omarice-DIY

1978 Milano sejem: občutek , da poslušam koncert
Izvora ne vem ,toda igrali so tedaj največji INFINITY zvočniki z Threshold A klasa ojačevalniki.

1982 Frankfurt sejem: to hočem imeti!
Sound Lab A3 full range elektrostat, ostanek sistema ni bil niti važen.

1995 LAS VEGAS sejem: razočaranje zaradi prevelikih pričakovanj
Wilson Grand Slam&ARC

1995 LAS VEGAS sejem: koncert!
AVALON SENTINEL, Classe ojač, NAGRA analogni izvor

2004 Sea Cliff- USA- sistem Harry Pearsona
Nola Grand reference( bivši Alon),Antique Sound Lab Hurricane( 4 mono bloki), ASR phono, CJ ART 2 ter Nordost kabli , gramofon Stabi ref& Air Line& Miyabi dozo ter ARCICI stojala.

Sistem mi je pokazal, kaj vse se še da spraviti iz LP( RCA Living stereo- The Royal Ballet. Prisoten je bil tudi dober poznavalec originalnega master traku tega posnetka in je ob poslušanju plošče vzkliknil, da tega in tega sploh ni opazil na master traku!!!

PS: iz takih ali drugačnih razlogov ne bi omenjal sistemov, kjer sem( bil) poslovno vezan.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Feb 10, 2006 10:24 am

zanimivo, zvočniki stanejo cca 128.000$, hurricani pa le cca 30.000 (vsi štirje) ali pa še manj. Ali bi to s Karanom igralo bolje??
Zanimivo je tudi, da so povezovali s cardas drati, ki so tudi opri meni do sedaj pokazali daleč največ. (res pa nisem prav veliko testiral, poleg home mada še nekaj Zen - ovih interkonektov in zvočniških ter napajalnih kablov)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Feb 10, 2006 10:32 am

pa še moj sistem (sedanji)

Stabi S z ročico in glavo Benz Ace (čaka na denar za Benz LP)
CD Marantz 48 (z Vidovo predelavo- Dobro!)
CJ PV12 (z nekaj Bobekovega posredovanja)
Antique Sound Lab Hurricane 2 monobloka (enkrat bo treba nove lampe)
Epos 22 (ki so uspešno zamenjali Sonuse Concerto)
kablovje (čaka denar, bo pa skoraj verjetno Cardas golden cross)

Včasih pa sem imel gramofone Hitachi, Thorens TD 160; Kuzma stabi 1 z Grace ročico in Supex glavo, kasetar Sansui 5100, tuner Sansui 7900 , integriurani ojačevalec Sansui 7900 in zvočnike neke Grundigove trisistemce, ki pa še danes zanimivo igrajo (nekje na Dolenjskem)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Feb 10, 2006 12:11 pm

Evo še mojega:

- StabiS/StogiS z Grado MM glavo (v bližnji prihodnosti morda kaka MC?)
- Marantz SA8400 SCAD
- Aiwa dopeltdecker kasetar in Marantz ST40 radijo za vrtenje zvočne kulise obiskom
- CJ EV-1 phono
- CJ PV14L2
- CJ MV60SE
- Van Den Hul (ali kakor se pač to že napiše) interkonekti
- B&W DM603i (prva inkarnacija izpred ca.8 ali 10let) zvočniki z (mislim) Vivanco kabli - ja, ja saj vem...

Upam, da bom kmalu zmogel zbrati gnarčke za nove zvočnike in zvočniške kable, pa morda še interkonekte.

Še bolj kot zvočniki in kabli pa mi gre na živce, da je poslušalnica tudi dnevna soba. Potem pa premikam zvočnike, pa priganjam familijo na zgodnje spanje,...Za novo poslušalnico pa bi potreboval novo hišico. Glede na to, da počasi zbiram gnarčke za nove zvočnike, ni za verjeti, da bi jih bilo kaj kmalu za novo poslušalnico.

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Feb 11, 2006 9:01 am

HP sistem ima komplet Nordost kable in ne Cardas. Kar se tiče Hurricanov se lahko vstavijo tudi lampe EAT in to dvigne ceno ojačevalniku za cca 50%.trenutno ta sistem sedaj uporablja- ga še nisem slišal, toda nekateri, ki so to slišali pravijo, da še ni nikoli tako dobro igralo nikjer drugje, ASR ojačevalnike. Enega za glavne stolpe, drugega pa za base.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a jr » To Feb 21, 2006 10:34 pm

Moj sistem je pa takšen:

Izvor zvoka: univerzalni player McCormack UDP1 (odličen),
ojačevalnik integriran: Unison Research Unico,
zvočniki: Opera Platea,
kabli povezovalni: Van den Hul The Second,
kabli zvočniški: Van den Hul CS 122.

Z zvokom sem trenutno zadovoljen, čeprav bi si želel še kaj več (fini detajli, boljši soundstage).
V prihodnosti načrtujem najprej menjavo kablov ali pa menjavo kablov in zvočnikov. Tudi gramofon bo enkrat prišel na vrsto.

lp

P.S. Prvič sem bil res navdušen nad dobrim zvokom na hifi šovu v Ljubljani pred leti, ko so igrali zvočniki mini utopija.
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

OdgovorNapisal/-a hi-end » Sr Feb 22, 2006 12:53 pm

He he, tist sejem je tudi meni zelo ostal v spominu. Tisti sistem z Mini Utopijami je bil res eden boljših kar sem jih mel priložnost slišati.

Moj sistem je trenutno v razsulu, tako da ne morem napisati kakšen sistem imam, bom pa to napisal upam da kmalu.
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fotr » Sr Feb 22, 2006 1:43 pm

Zanimivo, da je tudi meni tisti sistem ostal v spominu kot nekaj ah in oh, ampak ne vem, ali so bili ostali toliko slabši ali je le kaj na Utopijah.
Kaj pa FK misli o tem, sam je to najdalj poslušal??
Da pa je spomin le bolj kratke sape pove tudi to, da v glavi ne morem tistega primerjati s tem, kar ima Franc sedaj. In to se mi zdi odlično! (to kar ima in ne, da se ne morem spomniti)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Avdio sistemi znanih osebnosti.

OdgovorNapisal/-a jr » Če Apr 05, 2007 10:29 am

Zanima me ali lahko kdo napiše če ve, kakšne aparature (avdio sisteme) imajo oziroma na njih poslušajo glasbo slavni glasbeniki, ustvarjalci glasbe in druge osebnosti v tujini in pri nas.

lp

jr
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 05, 2007 11:09 am

Večina slavnih ljudi je bolj malo doma in večina nima ne vem kako dobrih sistemov.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Avdio sistemi znanih osebnosti.

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 11:21 am

[quote="jr"]Zanima me ali lahko kdo napiše če ve, kakšne aparature (avdio sisteme) imajo oziroma na njih poslušajo glasbo slavni glasbeniki, ustvarjalci glasbe in druge osebnosti v tujini in pri nas.

Meni poznani slovenski jazzerji imajo večinoma poceni sisteme i ne prav velike zbirke plošč. Tolkalec Z.Kaučič npr. ima kar prenosnega Sonya, zanimive "must" plošče pa mu "nabira" brat Boris. Soliden sistem ima kitarist Samo Šalamon, ki je eden redkih z veliko količino tisoče nosilcev zvoka.
Tudi svetovno znani violinist Alexander Balanescu nima za avdiofilske kriterije nekega vrhunskega sistema, pridružuje se mu tudi Trevor Watts, ki pa lahko kvalitetno posluša v svojem studiu Arc Music.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

ODPRTO ZA VSE

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Sep 05, 2007 1:19 pm

Nova rubrika- glej spodaj: Avdio sistemi:

V tej rubriki lahko vsak( registriran in neregistriran obiskovalec foruma) opiše samo svoj avdio sistem kot "nova tema". Komentarji in pripombe na sisteme ter vsi ostali komentarji bodo izbrisani in jih je potrebno vnesti drugje.
NE POZABITE DA JE TA DEL FORUMA ODPRT ZA VSE!
ŽE NEKAJ ČASA NE VEČ-ZARADI VDOROV JUNK POSTE.
Zadnjič spremenil kuzma2, dne Če Dec 20, 2007 7:01 am, skupaj popravljeno 1 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Audio sistem lastnikov Transparent Audia

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Dec 20, 2007 7:00 am

Link:[url]http://modernhometheater.com/virtualtours/transparent/slideshow/[/url]

Hiša Mrs&Mr. Sumner-USA
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a jr » So Apr 25, 2009 4:49 am

Mojemu sistemu se je sedaj kon?no pridružil gramofon Stabi S z ro?ko Stogi S in Benz Lp glavo. Po prvem predvajanju doma ploš?e, ki je prej še nisem nikoli slišal, je ob?utek res enkraten. Gramofon je mojstrovina za ušesa in o?i. Bravo!
lp
jr
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov