Kateri angleski ( angelski op.) par izbrati?

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Kateri angleski ( angelski op.) par izbrati?

OdgovorNapisal/-a mirjam » To Feb 21, 2006 7:07 pm

Sem novi tukaj, lp.

moj najozji izbor komponent, ki jih nameravam kupiti v kratkem, zato bi vas prosil, da mi pomagate:

1.Receiver NAD 743
DVD Player NAD 524

ali

2.Receiver Cambridge Audio Azur 540 D
DVD Player Cambridge Audio Azur 540 R

vse bo poganjalo zvocnike Audio Physic
4 Yara Evolution
1 Yara center
1 Yara Sub Bas

za kaetri par bi se odlocili oziroma katera komponenta je najsibkejsi clen ?

hvala
mirjam
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To Feb 21, 2006 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Feb 22, 2006 7:50 am

Živijo,

NAD ne bom komentiral, ker ga ne poznam...sem pa bral, da imajo zelo dobro razmerje kvaliteta/cena. Samo, a niso Danci ali Nizozemci?

Glede CA pa sem se tudi sam zanimal (pri Intek-u) in sicer za Azur 640-V2. Prosil sem jih za cenik, ki sem ga takoj dobil, tako da so e-maili očitno delovali. Nato sem jih vprašal, ali je možno dobiti kako mašino na test... in potem vse tiho je bilo (tudi na ponovljene maile) :x

Sem pa na enem drugem forumu (AudioAsylum) bral kar precej komentarjev na račun slabe kvalitete izdelave njihovih CDP-jev. V glavnem je šlo vse v smislu: "saj je dobro špilal, ko je špilal...samo ni špilal skupaj nikoli več kot nekaj tednov - potem pa ponovno na servis". :? Takih komnetarjev je bilo več, od različnih ljudi.

Ker mi pri BigBangu niso delali nobenih komplikacij s testi mašin na domu (dva Marantza sem imel doma več kot en mesec), sem vzel mašino pri njih - kar pa ne pomeni, da te skušam potisniti v Marantzov objem, da ne bo pomote.

Moj predlog: dobi mašine na test za kak teden ali mesec. Pa boš videl (oz.slišal :) ).

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Sr Feb 22, 2006 8:23 am

Ja NAD ima ok zastopnika(www.audioclub.si),kjer lahko doma stestiras zadeve(1 teden, 1 mesec je malo dolga) ob zalozitvi denarja, gredo pa tudi na roko, tako da lahko brez problema priklopijo tvoje zvocnike v trgovini. Moja kombinacija NAD T753,Onkyo DV-SP 501,SA 1280, SA 210AV, SA 905,Mirage Omni S10, je veliko bolje zaspilala ko sem na sprednje zvocnike priklopil Nordost Flatline Gold MK 2.
Se pa recimo pozna pri sliki(sem imel na testu pioneer 757ai),kjer je imel pioneer boljso sliko, za zvok se pa nisem dovolj skoncentriral da bi rekel kater je boljsi(premalo casa sem ga imel na testu), vsekakor pa drugacen(je pa omenjeni pioneer veliko drazji....)
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Feb 22, 2006 1:47 pm

Izposoja aparatur:

ni nujno, da test doma pokaže pravi zvok aparature na dolgi rok, ker se lahko pravi karakter( dobre in slabe stvari) maskira zaradi ostalih komponent sistema in se lahko človek čisto napačno odloči. Nato pa izboljša ali spremeni sistem- ali kabel in naenkrat tista komponenta pokaže prave kremlje( dobre in slabe).

Pravi karakter aparature( ki je na dolgi rok edino merodajen) je ta, da se aparatura sliši v zelo dobrem sistemu. Seveda to ne velja na tak način , če človek že izbere ojačevalnik in zvočnike vnaprej skupaj kot celoto.

Kar pa se tiče izposoje in izposoje na dolgi rok v nekaterih trgovinah pa samo tole: V BB kupite nov CD, ki je vakumsko zaprt in mislite da je nov!!! Zraven pa imajo aparat za folijsko zapiranje CDjev. Oziroma sploh lahko verjamete, da ste kupili novo aparaturo , ali je predhodno že bila nekje nekaj mesecev in bi se morala prodajati kot rabljena ali vsaj ex demo. Toda podarjenemu konju-beri ugodni ceni, se ne gleda v protezo, mar ne.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Če Feb 23, 2006 8:13 am

[quote="administrator"]Izposoja aparatur:

... Nato pa izboljša ali spremeni sistem- ali kabel in naenkrat tista komponenta pokaže prave kremlje( dobre in slabe).

Pravi karakter aparature( ki je na dolgi rok edino merodajen) je ta, da se aparatura sliši v zelo dobrem sistemu. Seveda to ne velja na tak način , če človek že izbere ojačevalnik in zvočnike vnaprej skupaj kot celoto. ...


Vsekakor se strinjam, da bi za "pravi" karakter aparature bilo potrebno testiranje v dobrem sistemu. Samo par problemov je s tem.

Prvič: ni lahko dolgo testirati aparature v dobrem sistemu, če ga nimaš sam doma. Kratko (nekaj minutano) testiranje pa je tudi lahko zavajajoče, a ne?

Drugič: hudo malo mi pomaga, če aparatura odlično špila v odličnem sistemu, če pa si odličnega sistema nikoli ne bom mogel privoščiti. V tem primeru mi je nekoliko bolj všeč povprečna aparatura, ki dobro šila v mojem sistemu, kot pa odlična (in tudi dražja) aparatura, ki v moj sistem ne paše. Da bi pa pogosto in radikalo menjal in rekonstruiral cel sistem ali nnjegove bistvene komponente pa ni za verjeti, ker enostavno ni $$$. :( . Če pa bom moj sistem spreminjal, imam pa seveda riziko, da bom opazil, da povprečna aparatura ne špila tako dobro, kot sem mislil.

Še vedno mislim, da je najbolje testirati komponento doma, v lastnem sistemu in videti, ali ti komponenta leže na ušesa ali ne. Če ti je zvok povprečne komponente v povprečnem sistemu všeč, je po mojem malo verjetno, da ti bo njen zvok postal zoprn ob izboljšavi sistema. Ali pač? Glede na to, da nisem velikokrat menjal komponent v sistemu (glej zgoraj) imate drugi lahko popolnoma drugačne izkušnje.

Kar se novih/rabljenih/testiranih mašin pri BB tiče je pa jasno - tistega Marantza, ki sem ga jaz vrnil, sem čez par dni videl na polici v BB in nikjer ni pisalo, da gre za ex-demo ali že testirano mašino. Je pa res, da je po mojem testiranju špilala malo bolje, kot pred tem, ker sem jo že nekoliko ulaufal. :wink:

Legenda:
* povprečen sistem...nekaj na nivoju mojega sistema (kvalitetno in finančno gledano)
* dober/odličen sistem...nekaj na nivoju Francovega sistema (kvalitetno in finančno gledano)

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Feb 23, 2006 10:17 am

Testiranja doma je vsekakor pravi pristop, toda to je malce podobno lovljenju mačke lastnega repa.

Namreč, komponenta mora" pasati" v dani sistem, kar pomeni, da ni nujno prava in nevtralna (kot bi lahko ugotovil, če bi izbiral in poslušal komponente v vrhunskem sistemu in s tem eliminiral komponente, ki imajo nek osnovni problem). Sistem nato " nekako dobro igra". Čez čas hočeš sistem izboljšati in zopet testiraš boljšo aparaturo v tem sistemu in nakup bo odločen če zopet paše v sistem.Toda izbor se bo zopet končal pri komponenti ,ki paše v sistem in ne na tem, da bi dejansko nadgradil sistem za nek večji korak.

Kako lahko v takem začaranem krogu človek nadgradi zvok sistema pa mi ni čisto jasno, tako kot ni mnogim , ki tečejo tak krog.

Potrebno je to presekati, nabaviti boljšo komponento in nato na njej graditi nov zvok na višjem nivoju.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a jr » Če Feb 23, 2006 3:31 pm

Jaz pa bi, poleg že vsega povedanega, premislil tudi o tem, ali bi se odločil za "povprečen" večkanalni sistem (zvok) ali rajši za "dober" stereo sistem (zvok).


jr
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

OdgovorNapisal/-a mirjam » Če Feb 23, 2006 4:18 pm

kaj ne obstaja dober veckanalni sistem?
mirjam
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To Feb 21, 2006 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Feb 23, 2006 5:16 pm

Ali ni logično da več kanalov( ojačevalnikov, zvočnikov) več stane! Oziroma se za isti denar lahko kupi višjo kvaliteto , če se kupi le dva kanala.

Upam le ,da se ne pogovarjamo o BEST BUY nivoju ala AV receiver 7x 100W ali celo 7x 200W za 100.000 SIT ,kar je gotovo najbolj ugoden nakup. Ali pa set zvočnikov hišnega kina za 100.000 SIT.

Ampak koliko ima to veze z dobrim zvokom, je pa čisto nekaj drugega.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a mirjam » Če Feb 23, 2006 5:39 pm

[quote="mirjam"]kaj ne obstaja dober veckanalni sistem?


seveda ob predpostavki, da denar ni ovira
mirjam
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To Feb 21, 2006 2:45 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Feb 23, 2006 5:50 pm

seveda obstoja:

6 kanalni lampaški predojačevalnik( npr. CJ MET)
ostalo velja kot za stereo:
5 dobrih mono blokov ali podobno
vrhunske zvočnike
vrhunske kable
vrhunski DVD player

pa bo!

Ampak če denar ni ovira se da še vedno kupiti bolje stereo aparature!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Po Feb 27, 2006 10:01 am

Malo sem bil bolan, pa se nisem uspel vključevati...

Ja, krog je potrebno vsake toliko časa presekati in v sistem vgraditi aparaturo, ki zvoka sistema ne kvari, vendar sistem morda ne uspe potegnit ven vsega potenciala aparature. Jaz sem to storil, ko sem na integriran Marantzov ojačevalec z mizerno phono stopnjo priklopil StabijaS. Špilalo je (znosno), imel sem "taprav" gramofon, me je pa tudi "prisililo" v nabavo resnega ojačevalca in phono sopnje (eeej-resnega za moje finance, da ne bo spet kake pomote, kaj je resno in kaj ne).

Sicer pa malo tudi lupam pa se delam pametnega, če sem pošten. Ojačevalc sem kupil brez domačega poslušanja na besedo nekoga, ki sem mu zaupal. V tem primeru se pač nisem opekel...lahko bi pa tudi se. Še vedno bi raje zadeve slišal doma kot pa verjel na besedo.

V primerjavi med povprečnim večkanalnim in dobrim sterozvokom, bom pa verjetno še nekaj časa na strani dvokanalcev. Večkanalni posnetki (vsaj tisti, ki sem jih imel priliko slišat na raznih sejmih) so imeli skoraj vedno umetno povdarjeno in "navito" prostorsko sliko in prostorske efekte. Sigurno je možen tudi vrhunski večkanalen zvok, samo da potrebuješ tudi ustrezen večkanalni posnetek (recimo tak, da boš od zadaj slišal ozadje, ne pa da ti bo vijolina igrala za hrbtom, kot sem že doživel...).

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Feb 27, 2006 10:36 am

Živijo!
[quote="ak"]stopnjo priklopil StabijaS. Špilalo je (znosno), imel sem "taprav" gramofon, me je pa tudi "prisililo" v nabavo resnega ojačevalca in phono sopnje (eeej-resnega za moje finance, da ne bo spet kake pomote, kaj je resno in kaj ne).

Zamima me, katero odjemno dozo uporabljaš in kater phono preamp.
Hvala.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Po Feb 27, 2006 12:16 pm

Glavca je Grado Signature (MM).
Phono je C-J EV-1

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Jan 05, 2007 1:19 pm

V zadnji številki revije TAS 168( Jan-Feb 2007) so izbirali "revjuverji" komponente leta po različnih kategorijah( cenejše-dražje,izvori, ojačevalniki, kabli, zvočniki,.....).

Najboljša splošna komponenta leta med vsemi so tokrat zvočniki in sicer Magico Mini loudspeaker- majhni dvosistemski zvočniki, ki stanejo cca 22.000 USD v ZDA( ex tax). Ne igrajo naglas, ne igrajo basov, ne ustvarijo razbijaškega koncertnega zvoka, pa so vseeno prepričali ocenjevalce, da tisto kar odigrajo, da najbolj pravo reprodukcijo glasbe.

PS: seveda delajo tudi večje modele:
[url]http://www.magico.net/[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov