resonance krožnika (pa ne za juho)

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

resonance krožnika (pa ne za juho)

OdgovorNapisal/-a akacjan » Po Feb 27, 2006 11:14 pm

Vprašanje za Andreja- a se spomniš,ko smo se na žurki po hi fi sejmu v Portalu pogovarjali o resonancah oz. o zvonenju krožnika pri S-u (no res nismo bili nevem kako trezni,vsaj jaz).Do sedaj namreč, pri najboljši volji nisem opazil kakršne anomalije na to vižo.Če potrkam po krožniku, res malo zazveni in to nekje na območju a-2,se pravi 880 hz.A bi se moralo to potem manifestirati kot težave v tem delu spektra? Torej govorimo o sopranu v visoki legi,piccolu v nizki,flavti v srednji legi,violini v nizki do srednji legi,oboi....jaz ,kot rečeno pri najtanjšem ušesu ne opazim tam nič,kar bi me motilo.Seveda ,govorim za mojo glavo -Benz micro LP.A ima kdo kakšne druge izkušnje ?
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Pe Mar 03, 2006 11:33 am

Sori, tehnika me zeza ampak zdej sm spet on-lajn. :P

Ja, veš da se spomnim. Mmmm, sej v bistvu se ne spomnim točno, kaj je v bistvu kdo trdil, vem samo, da ti zanalašč nisem hotel dati prav. :P :P :P

Ok, v tem je itak Franc doktor profesor, moje razmišljanje gre pa takole: Tistih 880Hz se ne bo pojavilo, če resonanca ne bo vzbujena. Po moje bi to lahko naredil edino nekvaliteten ležaj ki bi vnašal v krožnik hrup, ta pa bi hrup pretvoril v resoniranje na njemu najljubših frekvencah. Po moje ta resonanca tudi če se pojavi nima večje teže. Kot prvo je dušena z matom, itak je pa bistveno pomembnejša ročka. Daj, pojdi malo trkat po njej. Če bo tam kaj zvenelo, bi se pa jaz začel sekirat. :P :P :P :P :P

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a akacjan » Pe Mar 03, 2006 12:21 pm

Ja ,priznam, tudi jaz zanalašč nisem popustil,ampak kljub temu ...ročica pa ne more resonorati ,ker je narejena tako ,da je tuba konična kot veš. In ,če bi to zajebavalo,bi bil potem efekt malega hornčka,kar pa na srečo ni.Cela zadeva me je pa zaintrigirala potem, ko sem debatiral z g.Fletcherjem (Nottingam analog),ki je razlagal o svojih pogledih na gradnjo gramofona.In pravzaprav mislim,da še dolgo ne bom zatajil svojega gramofona (no ja, saj poznamo tisto zarečenem kruhu),ker mi dobre performanse le tega, dobivajo potrdilo od zunaj.
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Mar 03, 2006 1:52 pm

[quote="akacjan"]...ročica pa ne more resonorati ,ker je narejena tako ,da je tuba konična kot veš.
A.


Samo malo...saj je brez veze, pa vendar - v prvem post-u govoriš o resonanci krožnika pri S-u, torej verjetno StabiS. A imaš na Stabi S monitano Stogi REF ročko :?: , ker kolikor se mi zdi, sta samo Stogi REF in Air-Line ročki konični. StogiS se mi ne zdi kaj dosti konusna, bom pa pogledal, ko pridem domov...

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Mar 03, 2006 4:30 pm

Stogi ref in Air line konusna cev
Stogi in stogi S ravna cilindrična cev
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a akacjan » Pe Mar 03, 2006 11:40 pm

Nimam stabi S,ampak SD in da,ena od ročic je Stogi ref.
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov