Jm Lab aktivni woofer Chorus ali Cobalt

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Jm Lab aktivni woofer Chorus ali Cobalt

OdgovorNapisal/-a Messo » Sr Mar 29, 2006 2:31 pm

KUPIM Jm Lab aktivni woofer, model Chorus ali Cobalt.
Za kakršnokoli informacijo se lepo zahvaljujem.
Hvala

Pa še eno vprašanje...
Zanima me, kaj bi človek pridobil z vzporednim vezanjem dveh enakih aktivnih wooferjev na isti receiver, s tem da bi razdelil en signal na dve poti, ki ga receiver pošilja v woofer.
Upam da sem dovolj jasno tole podal... :shock:

LP vsem na forumu
Messo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Mar 29, 2006 2:12 pm
Kraj: Ljubljana

Dva suba

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Sr Mar 29, 2006 3:22 pm

Pridobil bi iz dveh razlogov. Prvi razlog je razmerje volumnov subwooferja napram sobi. Pri dveh subwooferjih se to razmerje močno popravi in bo bas bolj tranzientno dinamičen. Pri tem seveda mislim na enako glasnost reprodukcije, ne pa o povečnaju glasnosti zaradi uporabe še enega subwooferja. Druga prednost pride s postavitvijo. Če ju ne postavimo skupaj, ampak dovolj narazen (kot npr stereo zvočnika), dobimo na delni usmerjenosti basa. Npr, pri postavitvi subov 2m narazen, se nam bas usmeri nekje za frekvence nad 40 Hz. S tem dobimo manj basa izven smeri poslušanja, v smeri poslušanja pa se nam ojača in postane jasnejši. Tako nekako...

Rogouc

ps: Aja, izgubil bi pa denar. :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

Hvala za odgovor: Dva suba

OdgovorNapisal/-a Messo » Sr Mar 29, 2006 6:53 pm

Hvala za zelo hiter odgovor!!
Stvar je namreč taka. Imam že sub JM lab Chorus 700, in načeloma bi lahko po ugodni ceni dobil še enega. Zato tudi te vrste vprašanje :roll:
Ali bi morda bilo bolje prodati še tega ki ga imam in kupiti večji oz. boljši sub? Morda Jm Lab Cobalt 800s... Ali pa kaj čisto drugega...
Pri Chorus 700 me moti prevelika robustnost zvoka (spet jaz z mojimi izrazi :wink: ) oz. prevelika agresivnost brez neke vrste mehkobe, nežne globine...
Polom... Raje se bom nehal sploh izražati... :oops:
Že zdaj se zahvaljujem za pomoč!
LP
Messo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Mar 29, 2006 2:12 pm
Kraj: Ljubljana

700, 800s

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Sr Mar 29, 2006 7:10 pm

Kaj pa je narobe s tvojimi izrazi? Nič kar se mene tiče. Itak gre pri opisu zvoka za nekakšne analogne asociacije in tvoji so prav primerni. Hmja, si kar predstavljam, kaj te moti. Imaš namreč precej impozanten kompresijski sub. Lastnost le teh je, da so hitri in čvrsti, nič ne plavajo, nič ne izzvenevajo, nič si ne izmišljujejo mehkobe. Če bi jaz iskal, bi iskal točno to. Tudi 800s je kot vidim komprecijec, le da je driver še dve coli večji. Novi Chorus 700s je pa basrefleks. Ti so pa že zaradi principa delovanja malo mehkejši, počasnejši, ... Torej, če te moti karakter in ga ne moreš odpraviti z nastavitvami in pozicioniranjem suba, ti priporočam, da si za poskušino sposodiš kak basrefleks sub, Aja, pozicioniranje. Agresivnost suba lahko odpraviš tudi tako, da ga porineš bolj proti steni, celo v vogal sobe. S tem seveda naraste nivo basa zaradi vzbujanja basovskih resonanc v prostoru, tako da bo treba kar precej znižat nivo, ampak karakter se bo pa precej spremenil. Poskusi, te nič ne stane.

Rogouc :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

Hvala za preprost nasvet!!

OdgovorNapisal/-a Messo » Po Apr 03, 2006 10:36 pm

Hja, kaj naj rečem. Na podlagi tvojega preprostega nasveta sem prišparal nekaj deset cekinov :wink: Sem si v soboto vzel čas in prestavljal sub po sobi gor in dol, sem ter tja, da bi ugotovil najboljšo pozicijo, kar se zvoka tiče. In kaj sem ugotovil?? Da se najbolje odziva s tistega mesta, kjer sem imel že prej imel postavljenega, le malo sem ga še bolj v kot zasukal. In kaj še?? Da, če bi dodal še en sub, to sploh ne bi bilo smiselno, ker nikjer drugje v sobi postavljen sub sploh ne pride do izraza. Soba tako ali tako ni primerna za akustiko, niti po velikosti, niti po postavitvi pohištva, ki pa se ga ne da prerazporediti. Čez čas bom tako ali tako zamenjal lokacijo, pa se bom potem s temi stvarmi naprej ubadal, v neki drugi sobi. Baje da bi moglo biti takrat bolje. Zaenkrat bom ostal zadovoljen z JM lab Chorus sw700. Enim samim.
Še enkrat hvala za super nasvet!!
LP
Messo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Mar 29, 2006 2:12 pm
Kraj: Ljubljana


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov