?iš?enje oksida s kovin

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

?iš?enje oksida s kovin

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Če Mar 30, 2006 10:14 am

HI
Glede na to da naj bi bili tukaj majstri, me zanima nekaj glede odstranjevanja oksida z aluminija. Torej na aluminijastih nogicah imam madeze oksida (temnejsi sivocrni fleki) in bi jih rad odstranil - kaksen nasvet?
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

Re: ?iš?enje oksida s kovin

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Mar 30, 2006 10:38 am

Zdravo!
[quote="trancedeejay"]HI
Glede na to da naj bi bili tukaj majstri, me zanima nekaj glede odstranjevanja oksida z aluminija. Torej na aluminijastih nogicah imam madeze oksida (temnejsi sivocrni fleki) in bi jih rad odstranil - kaksen nasvet?
Have a nice Day
Matt

Najprej probaj z železno volno gradacije 00 ali 000 (namenjena za poliranje). Ta zadeva je zelo fina in zelo dobra za takšno obdelavo. Aluminijev oksid je sicer bel, tako da ti zelo verjetno nimaš gor aluminijevega oksida ampak nekaj drugega.
Jaz sem to volno kupil v trgovini tipa BauMax, BauHaus, Obi, se ne spomnim prav dobro. Proizvajalec je pa LUX.
Tale volna 000 gradacije je tudi perfektna za poliranje lesa! Namesto finega šmirgla 1200 recimo.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Če Mar 30, 2006 9:06 pm

HI
Hvala za nasvet - boljsega ne bi mogel dobiti. Zadevo sem sel nabavit takoj po sihtu v OBI in je fantasticna. Vzel sem gradacijo 000 za poliranje, stane manj kot jurja - vglavnem hvala
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Okt 06, 2006 8:21 am

sem malce pozno opazil tvoje vprašanje. Jaz imam za to nekakšno radirko, pri eni bivših firm smo jo imeli za čiščenje razstavnie konstrukcije iz aluminija, kje jo dobiš pa ne vem, menda prodajao to po domovih kot pripomoček za čiščenje plinskih štedilnikov. Povprašaj za nasvet gospodinje, ki so obsedene s čistočo.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov