Lesena audio video omarica

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Lesena audio video omarica

OdgovorNapisal/-a Adder » So Jun 03, 2006 6:57 pm

Prosim za nasvet za izdelavo lesene audio video omarice/mize okvirnih dimenzij dxšxv 120 x 40 x 60 cm s po dvema vmesnima policama.
Uporaba: zgoraj plazma tv, na policah končna stopnja, predojačevalec, cd plejer, dvd plejer, tuner, kasnejen av receiver.

Kateri material (vrsto/sestavo lesa) izbrati, kakšne spoje uporabiti, kako podložiti noge, police.

Ostali materiali zaradi zahtev prostora žal odpadejo.

Vnaprej hvala za vse nasvete in predloge.

Lp, BlackAdder
Adder
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 20, 2005 9:54 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Jun 05, 2006 11:57 am

Poglej na stran g. Kuzme, to je ena od rešitev, seveda pa je vprašanje kakšne stvari boš položil na stalaže. Mislim na cenovni razred, saj je od tega odvisno tudi koliko si pripravljen plačat za to.
lahko pa pogledaš tudi tu
http://www.finite-elemente.de/produkte
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Adder » To Jun 06, 2006 4:08 pm

Najlepša hvala za odgovor in povezavo.

Na žalost ne dosegam hi end višav, osnovni sistem je ranga cca. 3000 eurov zato bi raje kak nasvet za naredi sam (mizar :lol: ) omarico, po možnosti brez kovinskih elementov (razen spojnih in podlog/konic za noge).

Lp, BlackAdder
Adder
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 20, 2005 9:54 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Jun 06, 2006 4:54 pm

Poglejte malce po internetu ,kjer ima veliko proizvajalcev stojal svoje slike in se bodo ideje nabrale. Omarica mora biti čim bolj toga in lesene police naj bodo vsaj 20mm. Mogoče najboljši les je javor.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Sr Jun 07, 2006 3:53 pm

Glede na to, kaj namerava naložiti na stalaže, sumim, da bo 20 mm zadosti, razen če bodo na sredini podprte. Sicer pa mislim, da pri takem cenovnem rangu opreme ni potrebno doktorirati zaradi izboljšave slišnosti, pač pa je bolj v ospredju design.
Tu pa že nastopi problem domačega mizarja, namreč ali bo tudi kvalitetno naredil ali ne. Jaz bi šel malce po štacunah (BOF, Big Bang, pa tudi v Vklop bi pogledal, je njihov šef kar obseden z designom - mislim pozitivno)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Adder » Sr Jun 07, 2006 4:50 pm

Ja, konstrukcijsko bi bile tri vertikale in štiri horizontale - torej šest "polic" za komponente in seveda prostor na vrhu za tv.

Morda kak konkreten predlog za izvedbo?

Lp, BlackAdder
Adder
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 20, 2005 9:54 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Jun 07, 2006 5:04 pm

Najbolj enostavna rešitev bi bila štiri police, distančinki med policami iz Al, Ms ali cevi iz nerjavečega jekla, ter med seboj povezane s sponskimi vijaki , ki se dobe do dolžine 1 m z navojem npr. M8 ali M 10. Podobno so povezane police v mojem salonu- glej sliko na vstopu v slovenski del. Seveda je potrebno prilagoditi zgoraj in spodaj prostor za matice- oziroma izstružiti primerne pokrove z navojem ter spodaj konice ki bi bile kot matice. Vmes pa je potrebno narediti ležišča, da se cevi usedejo.

Enostavnejša, a podobna rešitev se lahko izvede, da se namesto cevi uporabi zopet lesena" dilca" kot distančnik npr. deb 50 mm in potrebne višine. Oziroma, bi se lahko celo zlepilo( + vložki)- saj bi zaradi treh navpičnih sten stvar bila kar precej toga.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Adder » Sr Jun 07, 2006 8:44 pm

Hvala, sem si bolj natančno pogledal sliko iz salona.

Kakšen les je uporabljen za police (morda posebne vezane oz. lepljene plošče, tudi debelina je kar precejšna)?

Lp, BlackAdder
Adder
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 20, 2005 9:54 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Jun 08, 2006 7:22 am

javor 10 cm- lameliran.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Jun 08, 2006 3:22 pm

Mimogrede, sam sem delal omarico po Kuzmi, pa lahko povem, da so take stalaže (128x50x10cm) javorjev lepljenec iz 5 plasti 50.000 Sit za kos, brez lakiranja in rezkanja za spojne elemente. Da o kovini ne govorim. Pa o teži tudi ne, zato sem ti že rekel, poišči kaj cenejšega, saj tudi v opremo ne misliš investirati prav veliko ( to je sicer zelo relativen pojem pri HiFiju)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Adder » Če Jun 08, 2006 8:25 pm

Glede na ceno teh (neobdelanih) polic bo vsekakor treba poiskati cenejšo rešitev.

Lp, BlackAdder
Adder
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 20, 2005 9:54 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Jun 09, 2006 10:38 am

Morda kot ideja za cenejšo, lahko zelo estetsko rešitev (ki pa ni najbolj "audiofilsko pravoverna"):

Naredi si nosilni okvir iz železa (lahko ga relativno poceni dobiš v železnini) ali še bolje iz rostfraja. Tudi tega relativno poceni dobiš, recimo pri MDM v Lj. Dobi se ga v vseh mogočih kvadratnih, pravokotnik, kotnik in okroglih profilih. Tu je vse prepuščeno tvoji domišljiji in znanju. Okvir obdelja po želi (poliranje ali barvanje).

V to ogrodje vstaviš ali vgradiš lesene police. Barvo in kozmetiko teh polic si lahko izbereš v vsakem salonu pohištva, kjer recimo prodajajo kuhinje ali dnevne sobe domačih proizvajalcev, nato pa pokličeš direktno proizvajalca in rečeš, da bi rad polico za tisto kuhinjo, da hočeš take in take dimenzije in da hočeš 6kom. Pa bo. Malo boš počakal, pa tudi grozno drago ne bi smelo biti. Meni so v SVEA na ta sistem naredili celo omarico (pa ne za hi-fi) po čisto mojih načrtih. Za omarico z dojimi vrati sem dal 100.000 če se ne motim. Torej bi samo police lahko bile precej manj.

Bo pa taka polica zelo verjetno iverka. Lepo obdelana, pa še vedno iverka. Če ti zadošča glede kvalitete zvoka, pa jaz ne vem.

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Jun 09, 2006 10:55 am

Če bi na vsak način hotel javor, vendar tanjši, mislim, da v kakšnem hobi centru dobiš že gotove police, le pri dimenzijah ne moreš tako izbirati, se hitro zgodi, da je kar nekaj izgube materiala.
Imajo tudi druge lepljence, vsi pa so neobdelani, kar pomeni malce brušenja in lakiranja ostane kupcu za domačo nalogo.
Vsekakor pa prebrskaj svetovni splet za ideje, kot recimo:
http://www.audio-objekte.de/
http://www.sellpage.de/shop/racks_uebers.htm
http://www.armondo.de/index.php?ref=webdocid1248z%tocngzls/5217441/qhrzuoldsmgvjh/12854%4id145/dox/ygutosewqavf%lx54dk.doc
ali pa v Googla vpiši Hifi rack pa se ti bo skegljalo od naslovov
Vsekaor veliko uspeha želim
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov