TRANZISTORJI: CEVEM

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a PSD » Ne Avg 28, 2005 12:16 pm

tranceedeejay, da nisi ti malo preveč "napihnitisa" z dodatkom "arogantisa" ter ščepcem "nadutisa" požrl, ko si pisal tvoj zgornji sestavek ...

Mimogrede - po tvojem tu nekateri padajo/mo na ceno - a obenem se ravno ti hvališ, kako dragi so interni kabli v tvojih zvočnikih ...
Pa za ocenitev kvalitete sistema AGja ti je očitno edino vodilo "koliko je zanj dal" ...

Daj ti malo globoko zadihaj drugič, preden ti prsti izbruhnejo v pisanje ... Sem že na večih forumih zasledil tvoje "bistroumne" izjave, tako da očitno imaš določene probleme s sprejemanjem mnenja drugih ...
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Ne Avg 28, 2005 7:56 pm

Omenil sem kaksen je kabel uporabljen za notranje ozicenje zato,da bi sogovorniku dopovedal, da mogoce zvocniki pa le niso tako slabi oz. v kaksnem rangu so(sicer pa uporabljen kabel ne pove kako zvocniki dejansko igrajo). To je bilo navedeno le kot primer,ko je sogovornik omenjal kaksne denarje moram zmetat v ozicenje, kar pa ne drzi vedno-marsikatera firma s kabli uporablja kable ene cisto druge firme, zalota konektorje, snake skin in podobno in uala - kabel za ne vem koliko denarja)
Ne, ni mi vodilo za ocenitev sogovornikovega sistema(ocitno nekateri tega res ne zastopite, raje si se enkrat preberite post) kolicina denarja kolikor je zanj odstel je pomembna zato - naj vam povem en primer.... Kupujete nov racunalnik, en stane 100 jurjev, drugi veliko boljsi pa 200 jurjev in se boljsi za nadgradnjo, vi pa boljsega dobite za 120 jurjev - najbrz se boste se pomatrali in dodali 20 jurjev za veliko boljsega - upam, da vam je kaj jasno sedaj zakaj nisem recimo nabavil primare A10, ali NAD 372 ali Unison research Unico............Jaz sem za svoj ojacevalec odstel veliko vec, stevilke so samo za primer.
Cena je zelo pomembna, ni pa cena merilo za kakovost. Ce imate nek kabel za jurja, jaz pa ga dobim za 500 sit - imam potem slabsi kabel?
Torej vazno je koliko si za sistem dal in kaj si dobil za ta denar. Lahko tudi nekatere na videz komercialne komponente v dolocenem sistemu(mogoce tudi s kaksno drazjo komponento) zaigrajo dobro.
Vcasih sem malo prevec pameten ce mi nekdo kaj rece glede SA ali o cem takem v kar sem 100% da o tem vem veliko vec in da menim, da sogovornik nima prav - se opravicujem za izpade.
Vglavnem moja dva sistema sta se vedno v izboljsevanju tako da....
Sem danes zamenjal Nordostov Flatline Gold MK2 z visokotonskega dela na basovsko enoto, z Audioquest FF-8 pa na visokotonski del....vglavnem Nordost je veliko boljsi
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Ne Avg 28, 2005 8:24 pm

Vglavnem denarja ne pobiram po tleh in zato tudi ne morem imet vseh komponent naenkrat v nevem kaksem rangu. Vem da imate nekateri financno moznost nakupa(se samogradnje so zelo drage in zahtevajo precej znanja), nekateri pa pac nimamo financne zmoznosti vsega naenkrat. Stari macki bi bili lahko veseli da podmladek zmece skupaj toliko denarja za HI-FI(ko bi lahko za avto), marsikdo(se moji starsi) ne vedo kaj sploh je HI-FI(npr. ko ti pravi mat, kaj pa ce bi ti s tem ozvoceval in kaj zasluzil ali pa foter:Dej prines zvocnike na piknik da bo muska za zurko)
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a PSD » Ne Avg 28, 2005 9:17 pm

OK, lepo povedano in ni kaj - se je za strinjat z marsičem zapisanim v tvojih zadnjih dveh postih! V onem prejšnjem sem res dobil dokaj drugačen občutek ...

Upam, da nisem zasejal kake zamere ...
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Po Avg 29, 2005 11:15 am

Moje mišlenje: Denar je HIEND-a gospodar. Na žalost ! Obstajajo tudi "manufakture", ki ti na začetkih svojega dela za manj soldov naredijo dobre stvari, ko pa postanejo slavne, njihove cene krepko presežejo začetne zneske. Sam sem vsaj dvajset let zbira BEST BUY komponente nižjega in srednjega razreda in se s sejma vračal vesel, da mi sploh ne igra slabo. Krepko pa sem slišal pomanjkljivosti sistema po obisku koncertov. Danes so te pomanjkljivosti vedno manjše ...

Po drugi strani pa sprašujem, ali se splača kupovati CDjke, ali presneti posnetki niso dovolj, zakaj sploh kupovati LPje? Ali ni bolj pametno vložiti denar v sistem in ali presneti CDji ne bodo delovali boljše od originalnih na slabšem sistemu ? Moja malenkost bo še vedno metala denar v originalne nosilce, kaj pa ljudje s sistemi, ki ne padajo v HIEND cenovni razred?

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a zvocnik » Po Avg 29, 2005 10:35 pm

res je, ce sistem primerjas s sistemom je hitro dovolj, ker zares enkratnih ali pravilno posebnih je malo. ko sisteme primerjas z zivo izvedbo, tu je pa precejsen deficit. dober in pravilno sestavljen sistem ne more biti poceni, vsaj za sedaj takega sistema se ni, ce bi bil bi bilo super. tako pa vsi, proizvajalci in konzumerji, zivimo tam nekje, najboljse za denar ter neskoncno moznosti za polemiko in debate.

ce je sistem 'drag', pogojno receno tudi dober, bodo presneti posnetki na cd-jih igrali tako dobro, da originala vecinoma nebi niti pogresali. seveda tisto nekaj bo drugace sicer pa cisto ok. danasnjii cd playerji, tisti boljsi ne zaostajajo za gramofoni pa se veliko cenejsi so od dobre gramofonske kombinacije in ce pri takemu uporabimo presnet posnetek z lp-jke, ne bo toliko manjkalo, da bi se o tem prav pogosto sprasevali.
lp
zvocnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 12:31 am

OdgovorNapisal/-a AG » Po Avg 29, 2005 11:20 pm

[quote="trancedeejay"][quote]"Za primer vzamiva"legendarni PROAC MINI",KI JE ZELO MAJHEN ZVOČNIK A ZELO DARG...A GLEJ GA ŠMENTA...JE TUDI DOBER...verjetno
tudi dražji od vašega "več sistemca"...Torej ni vse v velikosti,membranah koliko jih je za določen denar...ampak koncept...Je treba slišat[/quote]

Ja seveda, zvocnike sem kupil, ker imajo toliko membran in so samostojeci in ne vem kaj se. Veste vcasih kaksen cenejsi zvocnik bolje igra. Ti zvocniki spilajo bolje od marsikaterega se enkrat drazjega zvocnika. Seveda ce bi npr. omenil kaksen SF Concerto bi rekli da je to cisto druga zgodba pa niso nic boljsi zvocniki(bi prej rekel obratno). Kar se zvoka tice sem zelo kriticen in zato pravim da spila solidno.
Veliko je kao audiofilov, ki se mecejo po komponentah z masivnim ohisjem in nevem kaj se in velikokrat nazadujejo ob nakupu nove komponente.
Poznam pametnjakovica, ki je imel najprej enega Thorensa, NAD, kup LP-jev, CD-jev in ene solidne zvocnike. Clovek je prodal gramofon in LP-je, prodal NAD, skratka cisto zamenjal sistem. Sedaj ima KODA zvocnike,Yamaha ojacevalec, predvajalnik je Grundigov DVD, zvocnike na konicah in vse ne vem kako podlozeno, spila pa kar nekaj glasbenih stolpov bolje, vglavnem cisto zanic.
BTW.
Tudi NAD je imel S300, ki je dober integrirec(kjer bi lahko debatirali kateri je boljsi ali Unison ali NAD), Jamo Concert serijo oz danasnjo D8......
Pri mojih malih SA 5010 Signature se uporablja za notranje ozicenje kabel za 30K/meter(Red Dawn) in tudi System Audio ima majhne zvocnike SA2K katerih cena je cez 3000Eur. Eni pa malo prevec na ceno padate. Dejstvo je da SA sploh ne poznate, kater njihov model ste sploh poslusali? In pa s cim seveda.
Kaksen sistem imate sami in koliko ste zanj zapravili?
Ce bi morali skozi mesec prit z vsoto kot je npr. 15 WBT konektorjev(ko se dodatno se kaj dela gre potem za HI-FI in ostalo) ,bi se pomoje cudili, kako sem sploh sklamfal denar za tak sistem.
Trenutno se bolj ukvarjam z izdelavo antivbracijskih nogic(in so veliko boljse od Soundcare) za CD/DVD predvajalnike, za ojacevalce in kaksne tezje komponente pa se zaenkrat se poglabljam kako izvesti zadevo, da bo cimboljsi ucinek. Ob spilanju sistema malo poslatajte ohisje komponent, ce se vam kaj tresejo.
In BTW, noben HT receiver(v cenovnem rangu do 300 jurjev) ne spila bolje.
Pa se en primer:
HT sistem:
System Audio zvocniki, primerna soba, Yamaha DD ojacevalec(ne receiver, in tudi nima veze z danasnjim sranjem od Yamahe kar se tice receiverjev), Mirage aktivni SUB, Pioneer 757ai DVD. Na nobenem HI-FI showu ali HI-FI trgovini se nisem slisal boljsega surrounda(tudi s se enkrat drazjim sistemom) in ga najbrz se nekaj casa ne bom. Seveda se sistem da slisat in ce mi najdete boljsega vas peljem na drinko(seveda naj bi bil konkurencni sistem do kaksnega 2miljona).
Drugace pa sem ravnokar priklopil na bi-wiring(basovec in visokotonec sta priklopljena s kabli razlicnih firm) in spila kar ok, bi bilo pa se kaksno malenkost za postimat(marsikdo pa bi bil verjamem ze cisto zadovoljen), bom pa vseeno domov prinesel na testiranje kaksen drug CD player.
Have a nice Day

Matt[/quote]
NIKOLI DOKONČANA ZGODBA - AUDIOFILSTVO

System Audio,Densen,Nad ... imajo nekje"iste"korenine in imajo podobno
filozofijo zvoka...So narejeni nekako tako,da nam je zvok všeč...Ni pa to pravilno,če jemljemo v "absolutnem smislu"...S tem ne mislim nič slabega...Še prav posebaj, če namje ta zvok všeč...To je kot sedaj ta nova digitalna fotografija,če se kaj spoznaš...So digitalne fotke še lepše od realnosti...še prav posebaj v srednjem razredu...Tako je tudi pri muziki!
Če komponenta ni predraga je čisto v redu,samo je bojazen ,da se ga ne naveličamo prekmalu...Je pa kar nekaj firem,ki imajo "strašno" pravilen zvok a je potem tako dolgočasen in suhoparen,da je ravno zaradi tega utrudljiv...Kar je še najslabše ,da je zvok predrag...Mi smo pa za tisto nekaj vmes...Za či manj denarja,čim več muzike...Tukaj pa ni čarobne paličke...vsak ima svoj recept...Jaz se držim načela slišati čim več in čimdlje časa,da dobiš iskušnjo...Če kupuješ "slavno"firmo moraš še firmo plačat...Še prav posebaj ameriško,ki je seveda dražja...(stroški,carine itd.)...Paziti je treba,da je sistem uravnotežen...to pa najbolje vidimo po ceni...seveda moramo vedeti,kaj je realna cena....Če je v sistemu komponenta ne vem ...vredna 200-300.000 sit ne bo sitem izkoriščen,če igrajo kabli,ki stanejo na "m"2-3000 sit,tudi če so super "best-Buy".
Dokler ti je sistem všeč je vse v redu...potem pa lahko experimentiraš...
Npr...Pri kablih delajo napako,da prinesejo v sistem samo povezovalni,ki je npr. 10x dražji od opstoječega...Pa skoraj ni razlike...V sistem prinesi vse...NAPAJALNI,LETEV,POVEZOVALNI,ZVOČNIŠKI... ...Pa ne predragih...Samo 2-3x dražje....Poslušaj,poslušaj,...Potem pa kakšne 10x dražje...Poslušaj,poslušaj...Potem pa nazaj na stare...Boš kmalu ugotovil kaj je kabelski "sindrom"...(Ali ti bodo predragi ali pa ti ne bo nič več všeč)...Je pa dobra rešitev...Za vsaj polovico manj denarja...rabljeni!
Delamo pa velikokrat narobe ,da se prekmalu naveličamo...sistem zelo redko dokončamo...prej komponente prodamo in smo zopet na začetku...!!!

AG POZDRAV
AG
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Avg 14, 2005 10:47 pm

a vas je navilo?

OdgovorNapisal/-a VCC » To Avg 30, 2005 8:45 am

Živeli!

Madonca, fantje, a ste se spet malo zaplezali v brezplodne debate kaj je HIEND in kdaj je sistem za svoj denar x€ boljši od tistega za z€ in podobna mlatenja prazne slame.
zvocnik napisal/-a:res je, ce sistem primerjas s sistemom je hitro dovolj, ker zares enkratnih ali pravilno posebnih je malo.

Hitro dovolj ?esa? Kako je lahko sistem pravilen in poseben? Oxymoron?
zvocnik napisal/-a:ko sisteme primerjas z zivo izvedbo, tu je pa precejsen deficit.

In velika nevarnost, ker ni tiste energije, ki jo dobiš od izvajalcev, ko jih gledaš in z njimi uživaš. Pojdi enkrat na koncert z zavezanimi o?mi, pa mi povej kako si se imel.
zvocnik napisal/-a:dober in pravilno sestavljen sistem ne more biti poceni, vsaj za sedaj takega sistema se ni, ce bi bil bi bilo super.

Tega seveda z ni?emer ne moreš dokazati ne ovre?i. Spet ena, s katero lahko utrujaš (ali utrujamo) na vse mile viže.
zvocnik napisal/-a:ce je sistem 'drag', pogojno receno tudi dober, bodo presneti posnetki na cd-jih igrali tako dobro, da originala vecinoma nebi niti pogresali. seveda tisto nekaj bo drugace sicer pa cisto ok.

A res, ne ga **at. Torej je zadosten pogoj (da bodo presneti posnetki igrali tako dobro, da originala vecinoma nebi niti pogresali) le zadosti "drag" sistem? Predvidevam, da govoriš o presnetih CD-jih (iz CD na CD). Prosim, kaj pa je original? A player "ve" ali predvajaš original ali ne? Vsakdo, ki je kdaj pogledal bitno sliko originala in "kopije" ti bo povedal da sta do bita enaki. Zato sta oba originala in hkrati oba kopije. Vprašanje je, zakaj potem igrata razli?no. Tukaj lahko razpredamo kar na dolgo in široko, pa ni jitter, kot se jih ve?ina obeša. Provokativna trditev: Vsak CDP, ki kopirano ploš?o odigra razli?no kot "originalno" je šlampasto zasnovan in izveden.
Iztok Zupan a.k.a. DaretovaSenca napisal/-a:Ali ni bolj pametno vložiti denar v sistem

Do neke mere. Poznam kar nekaj ljudi, ki majo "hude" (beri drage) sisteme in eno mizerijo audiofilskih ploš?, ki ob ve?inoma obupni glasbi in katastrofalni izvedbi (kaka Rebeka Golubi? na primer) kar naprej nekaj menjujejo in preprodajajo, po drugi strani pa poznam ljudi, ki so dali recimo 200k SIT za sistem in imajo tiso?e ploš? in neizmerno uživajo v glasbi. Kje se tvoja tehtnica prevesi na eno ali drugo stran je pa druga stvar.
Iztok Zupan a.k.a. DaretovaSenca napisal/-a:in ali presneti CDji ne bodo delovali boljše od originalnih na slabšem sistemu ?

Hardly. Ravno v DOBREM sistemu s kvalitetnim CDP ne boš opazil razlike med "originalom" in "kopiranko", ker je ne sme biti (glej zgoraj).
AG napisal/-a:?e je v sistemu komponenta ne vem ...vredna 200-300.000 sit ne bo sitem izkoriš?en,?e igrajo kabli,ki stanejo na "m"2-3000 sit,tudi ?e so super "best-Buy".

Tega seveda ne moreš z ni?emer utemeljiti, v grobem re?eno je ta izjava neumnost. So te indoktrinirali z "za kable vsaj 10% cene sistema ali ve?". Ravno kabli so najve?ji nateg HIENDa.
AG napisal/-a:Delamo pa velikokrat narobe ,da se prekmalu naveli?amo...sistem zelo redko dokon?amo...prej komponente prodamo in smo zopet na za?etku...!!!

No, temu se pravi, da se zaplezaš.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

Re: a vas je navilo?

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Avg 30, 2005 9:14 am

[quote="VCC"]

[quote="Iztok Zupan a.k.a. DaretovaSenca"]Ali ni bolj pametno vložiti denar v sistem

Do neke mere. Poznam kar nekaj ljudi, ki majo "hude" (beri drage) sisteme in eno mizerijo audiofilskih plošč, ki ob večinoma obupni glasbi in katastrofalni izvedbi (kaka Rebeka Golubić na primer) kar naprej nekaj menjujejo in preprodajajo, po drugi strani pa poznam ljudi, ki so dali recimo 200k SIT za sistem in imajo tisoče plošč in neizmerno uživajo v glasbi. Kje se tvoja tehtnica prevesi na eno ali drugo stran je pa druga stvar.
[quote="Iztok Zupan a.k.a. DaretovaSenca"]in ali presneti CDji ne bodo delovali boljše od originalnih na slabšem sistemu ?

Hardly. Ravno v DOBREM sistemu s kvalitetnim CDP ne boš opazil razlike med "originalom" in "kopiranko", ker je ne sme biti (glej zgoraj).
quote]
Vid, malo narobe si razumel debato o ploščah. Recimo, da je dobra zbirka npr. 3000 nosilcev. Vprašanje je bilo, ali je bolje 50.000 Eurov, kolikor bi stale plate (no, pa odbijmo kakih 3000 Eurov za zapečenke z ovitki) vložiti v sistem, kot pa imeti sistem za par tisoč eurov in 3000 originalov(in LPjev) ! Tudi po tvojem odgovoru sodeč je bolje imeti dober sistem in biti zadovoljen z zapečenkami, a ne de? Tudi sam podpiram to idejo, pa še vedno na veliko kupujem originale.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

Re: a vas je navilo?

OdgovorNapisal/-a VCC » To Avg 30, 2005 9:27 am

Živeli!
[quote="DaretovaSenca"]
Vid, malo narobe si razumel debato o ploščah. Recimo, da je dobra zbirka npr. 3000 nosilcev. Vprašanje je bilo, ali je bolje 50.000 Eurov, kolikor bi stale plate (no, pa odbijmo kakih 3000 Eurov za zapečenke z ovitki) vložiti v sistem, kot pa imeti sistem za par tisoč eurov in 3000 originalov(in LPjev) ! Tudi po tvojem odgovoru sodeč je bolje imeti dober sistem in biti zadovoljen z zapečenkami, a ne de? Tudi sam podpiram to idejo, pa še vedno na veliko kupujem originale.lp Iztok


Ah-ha. Možno. Zdajle se mi postavlja drugo vprašanje, ali je smotrno met 5000 plat (kakršne koli so že), ker kdaj boš to vse preposlušal. Enivej.
Jaz samo trdim, da dober predvajalnik CDjev ne bo delal razlike med kopiranko in originalno natisnjeno tlačenko.
Je pa dejstvo, da tudi meni veliko pomeni booklet in vse spremljajoče CDju, zato jih kar nekaj tudi kupim (kar nekaj pa tudi kopiram, heh)
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

Re: a vas je navilo?

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Avg 30, 2005 11:13 am

[quote="VCC"]Živeli!
Zdajle se mi postavlja drugo vprašanje, ali je smotrno met 5000 plat (kakršne koli so že), ker kdaj boš to vse preposlušal. Enivej.

Smotrno ni, je pa fino.Enostavna računica pove, da če poslušaš tri ure na dan, bi v enem letu preletel cca 2000 plat (po enkrat). Jasno, da stare stvari bolj poredko vržem na plajer, prodati pa jih iz nostalgije tudi ne morem.Novih pa se veselim kot otrok igrače. Juhuhu, ravno te dni pričakujem n-ti poletni paket nove glasbe. To poletje bo res bogato obrodilo pečenke.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a jozevolf » To Avg 30, 2005 2:34 pm

System Audio,Densen,Nad ... imajo nekje"iste"korenine in imajo podobno
filozofijo zvoka...


Vse, kar imajo (so imele) te firme skupnega je prodajalec oz. zastopnik za Slovenijo. No ja, SA in Densen sta pač danski firmi, NAD pa je britanski. Za nobeno od teh firm pa zagotovo ne bi rekel, da imajo njihove komponente nek specifičen, posebej všečen (namerno obarvan zvok). Za Densna mi je že marsikdo rekel, da se mu zdi njegov zvok nekako sterilen, kar je precej dober opis nevtralnosti. Kljub temu pa zna izredno dobro potegniti v glasbeno dogajanje.

Kar se fotografije tiče. Barve so v komercialni fotografiji že od nekdaj pretirano nasičene, ker je to množicam všeč. To ni nobena pogruntavščina digitalne fotografije, tako je že desetletja. Samo pomislite na tipično toplino Kodak Gold filma, ki je (bil) verjetno najbolje prodajani amaterski film na svetu.

Kabli pa so po moje največji nateg audio industrije. Ne trdim, da niso pomembni, ampak cene, ki jih kabli dosegajo v hi-fi-ju oz. hi-end-u so absolutno nerealne in pretirane. Je kdo kdaj preskusil kake kable iz kakovostne profi audio industrije, recimo firm Canare, Mogami, Sommer, Van Damme? Trdim, da je veliko kablov teh proizvajalcev veliko bolj nevtralnih od marsikaterega "čudežnega" kabla za par K Eurov po metru in to za ceno samo parih Eurov za meter. V večini studijev gre "zvok" čez mnogo metrov takih kablov, doma pa 20 cm kos Nordost Valhale naredi čudež oz. popravi v realno nekaj, kar naj bi realnost zgubilo že v studiju med potjo po številnih metrih "poceni" kabla. Ne me basat!
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Avg 30, 2005 4:32 pm

[quote="jozevolfKabli pa so po moje največji nateg audio industrije. Ne trdim, da niso pomembni, ampak cene, ki jih kabli dosegajo v hi-fi-ju oz. hi-end-u so absolutno nerealne in pretirane. Je kdo kdaj preskusil kake kable iz kakovostne profi audio industrije, recimo firm Canare, Mogami, Sommer, Van Damme? Trdim, da je veliko kablov teh proizvajalcev veliko bolj nevtralnih od marsikaterega "čudežnega" kabla za par K Eurov po metru in to za ceno samo parih Eurov za meter. V večini studijev gre "zvok" čez mnogo metrov takih kablov, doma pa 20 cm kos Nordost Valhale naredi čudež oz. popravi v realno nekaj, kar naj bi realnost zgubilo že v studiju med potjo po številnih metrih "poceni" kabla. Ne me basat![/quote]
Jože, kabli NAJ NE BI POPRAVILI zvoka, ampak ga čimmanj kolorirali. Vsi snemalci ne uporabljajo "poceni" kablov, komercialni studii naj nam ne bodo vzor! Največji nateg glasbene industrije? CDji ! Izdelava s kvalitetnim ovitkom je manj kot 1 Evro , v prodaji pa je tak izdelek več kot 15 Eurov. Avtorske pravice? Ne, avtorji dobijo od tega le drobiž. In če si vsak lastnik večje "originalne" kolekcije sešteje vsoto porabljeno zanjo, potem kabli predstavljajo manjši znesek. Kaj pa gramofonske glave nad 5000 K Evrov? Pa v bistvu vse komponente, katerih cena sega v višave?

Na svojem sistemu sem preposlušal veliko različnejših kablov, od cenejših do pregrešno dragih in na koncu sem pristal pri dragih. Razlika? Procentualno(če se to sploh da meriti) majhna, glasbeno pa ogromna. Sem bil zaveden s ceno kabla(dražji mora biti boljši)? Ne verjamem, pri zadnjem nakupu sem se odločil za kabel(firmi sta bili različni), ki bi moral biti po ceni slabši. Vesel bi bil, ko bi od zagovornikov "poceni" kablov dobil na test kak primerek in če mi bo bolj sedel kot obstoječi , ga z veseljem kupim.
Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

Re: a vas je navilo?

OdgovorNapisal/-a zvocnik » To Avg 30, 2005 9:39 pm

[quote="VCC"]Živeli!

Madonca, fantje, a ste se spet malo zaplezali v brezplodne debate kaj je HIEND in kdaj je sistem za svoj denar x€ boljši od tistega za z€ in podobna mlatenja prazne slame.


ce je to tako, se v avdiju pavzaprav vedno brezplodno menimo in mlatimo prazno slamo. kar je po svoje se res, boljse bi bilo, da bi sami kaj igrali in peli. tako bi imeli vse tisto o cemur sanjamo.

poslusanje glasbe pusca prosto pot domisljiji in odpira oci.

ce ze o tem, potem v kolikor moramo pri poslusanju sistema mizati potem se lahko vprasamo kaksen sistem to je? dober ze ni. sicer pa glasbo zaenkrat se poslusamo, mogoce bo kdaj drugace, kdo ve?

zakaj bi kdorkoli moral okoli vrednosti in kvalitete sistema kaj dokazovati, samo poslusati je treba. ze okoli opisa kdaj je nek sistem drag se da govorit vsaj 125 milijon krat kaj sele kdaj je dober. eno z drugim gre sigurno. vec denarja vec muzike.

da ne ponavljmo en drugega, ugotoviji smo, da presneti cd-ji ne igrajo enako dobro kot originali ... kljub temu, da imajo bitno sliko enako! ali res? ali se nobena 0la ali 1ka pri domacemu presnemavanju ne zgubi? ce se ne zgubi je tezko razumeti, da isti cdp enak cd (presnet posnetek) ne zmore predvajati enako kot original.
presneti lp-ji na cd-je pravtako presentljivo dobro zvenijo in se da prav spodobno poslusati.

ce se se navezem na 5000 tisoc plat to nima veza kdaj jih bos preposlusal, saj si jih ze in precej teh tudi prerastel. kdo pa iz svoje zbirke redno poslusa vec kot recimo 50 plat in se te najnovejse? zbirka, ki nastaja skozi cas je nek zivljenski arhiv in tega se ni nihce pripravljen odreci ali vsaj kar tako ne.

dober in drugacen text o kablih: http://www.tnt-audio.com/clinica/bitsofwire_e.html

lp
zvocnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 12:31 am
Na vrh

OdgovorNapisal/-a AG » To Avg 30, 2005 11:18 pm

KAAAABLI !!!

Ja vidim smo se kar ogreli...Bom pa ostal samo pri eni temi ...KABLI !!!
Vidim,da tukaj še vedno "bav,bav" nezaupanje...Takoj je treba nekaj razčistit...Tako kot povsod v našem vsakdanu nas "nategujejo" z daleč previsokimi "cenami",,,daleč od realnega...Lahko začnemo govoriti pri "benzinu" in končamo pri "urah ROLEX"...Povsod je nekdo,ki ponuja dosti za svoj denar ali pa prav nič...Samo "drek v lepi pakungi"...Tudi v audio industriji je tako...samo "nos" moraš imet,da najdeš,kaj je pravo...Tisti,zagovorniki,ki pravite,da je cenan kabel tudi dober...Ste sigurni,da je cenen...npr kakšen za 2-3000 sit je vreden v resnici(matarijal...ne razvoj)tolar ali dva... ali veste koliko stane na "kitajskem 1m srebrne žice"...Tudi manj kot 1 US dolar...samo jo moraš 5km kupit.Torej je relativno ... kaj je poceni...

Ravno tako je kabel komponenta,ki jo je treba,konstruirati...vložiti kar nekaj energije,da kaj rata...In ravno zato, ker izgleda tako preprosto se nam zdi,da je predrago...In vsi bi si KAR sami kable delali... ...vzameš meter srebrne žice pa je...Probajte...ni tako...lahko igra zelo slabo ali celo
slabše kot kak po materjalu cenen kabel...
Tukaj je treba še prav posebaj raziskovati...v nekaterih kablih je veliko vloženega materijala in znanja in je njihova cena...da bomo rekli še sprejemljiva...So pa tudi velki "proizvajalci",ki iz enega uspešnega modela stalno tuhtajo kako narediti podobnega za nič vloženega materijala...Samo dobra reklama....Podobno ime in uspeh je tu...Se morda vidite ,ko ste imeli kdaj tak kabel doma,ki je bistveno cenejši od rifernce a na videz zelo podoben...pa se prepričujejte,da ta tudi igra...

Če nimate ne vem kako dober sistem,je možnost napake manjša...razlike so manjše...Se pa tudi tu lahko naučimo poslušati...Tisti,ki malo poslušajo tudi manj zaznavajo...So pa nekateri,ki visijo gor non stop ...pa jih hitro kaj zmoti...
Zato se tukaj lahko brez veze kregamo...če nekdo zaznava zaznava.če ne pa ne...se ni za sekirat...

Najmanj možnosti za napako...da postavimo v sitem vse kable naenkrat...
NAPAJALNI,NAPAJALNO LETEV-RAZDELILC,POVEZOVALNI,ZVOČNIŠKI...
ČE SE LE DA...VSE OD ENE FIRME...MEŠANJE JE BOLJ ZA ISKUŠENE,KO ŽE VAJO KAKO KAKŠEN KABEL IGRA...PA ŠE SE RADO ZGODI...DA Z VSAKIM NASLEDNJIM KABLOM PREJŠNJEMU "KARAKTER JEMLJEMO"...
TUDI MEŠANJE VEČJI ALI MANJŠI MODEL NI PRIPOROČLJIVO...
...Žal je tako da se kvaliteta slišanega dviguje počasi...cene pa hitro...

....

...

ME PA TUKAJ ZANIMAJO IZKUŠNJE DRUGIH...NA NAČIN KAKO IN KAJ SO
SLIŠALI...ALI KAJ MISLIJO-MISLITE O NAPAJALNIH KABLIH...KI SO ŠE BOLJ NA UDARU KRITIKE...
AG
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Avg 14, 2005 10:47 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov