T bolt III subwoofer

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

T bolt III subwoofer

OdgovorNapisal/-a jr » Po Avg 28, 2006 8:00 pm

Nikjer na internetu nisem zasledil, da bi imeli ti subwooferji možnost priključitve preko zvočniških priključkov, mislim pa da je nimajo. Zanima me tudi, kako se obnese sistem z kvalitetnimi manjšimi zvočniki in dvema subwoofer-jema oziroma ali je boljše na dolgi rok razmišljati o sistemu z večjimi "full range" zvočniki. Ima kdo izkušnje s tem?

lp
JR
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Če Avg 31, 2006 7:16 am

A nima kar precej firm podobne rešitve - namreč kvaliteten "monitor" na ločenem ohišju "subvuferja"? Recimo Watt/Puppy sistem ali pa Parsifali od Verity audio. Ker se jih prodaja skupaj in sta "monitor" in "subvufer" narejena in konstruirana tako, da delata skupaj, se jim pač reče "full range" zvočniki. Dejansko gre za full range zvočnike, ki imajo ohišje ločeno na dva dela.

Po mojem bo taka zadeva delovala bolje, kot pa če boš nabavil kvalitetne majhne zvočnike (ki ne bodo "monitorji", ampak full range zvočniki, ki ti ne igrajo dovolj nizko) in potem dva "subvuferja", ki nista namenjena delu v paru, ali celo nista predvidena za sinergijo s tvojima "monitorjema".

Torej: ali nabavi full range zvočnike (ne glede na to, ali imajo ohišje iz enega, dveh ali treh kosov) ali pa satelit/subvufer sistem, ki je predviden, da dela skupaj. Kombinacija "bookshelfov" in potem dodanega kar nekega "subvuferja" ali celo dveh po mojem ni najboljša - lahko pa se seveda motim. Če bo tebi zvok tvojega sistema všeč, je čisto vseeno, kaj jaz mislim. 8)

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: T bolt III subwoofer

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Avg 31, 2006 7:23 am

Zdravo!

[quote="jr"]Nikjer na internetu nisem zasledil, da bi imeli ti subwooferji možnost priključitve preko zvočniških priključkov, mislim pa da je nimajo. Zanima me tudi, kako se obnese sistem z kvalitetnimi manjšimi zvočniki in dvema subwoofer-jema oziroma ali je boljše na dolgi rok razmišljati o sistemu z večjimi "full range" zvočniki. Ima kdo izkušnje s tem?
lp
JR


Prijatelj ima sistem s subom, sestavlja ga pa par Rega ELA (ali EL1, sem pozabil) glavnih zvočnikov (enaki driverji kot v Rega Kyte, škatla je pa samostoječa za labirintom vendar še vedno majhna) in en sub. Sub je kompresijski (!) v cca 160 L omarici z 38 cm driverjem in ojačevalnim modulom, ko se ga da kupiti recimo tudi v Terni. Glavna zvočnika sta poganjana full-range.
V tem sistemu je bas (sub) tako dobro integriran v zvok, da ga tudi slučajno ne opaziš. Absolutno nikjer ni nobenega pumpanja, izzvenevanja, one-note-samba in podobne svinjarije, ki jo prinesejo (majhni) bas reflex subi. Ena sama zvočna celota, ki jo redko dosežejo tudi veliki zvočniški sistemi. Bas je en sam tranzient.
Kakor jaz vidim, je to edina prava smer za sub, se pravi velik driver v relativno veliki in obvezno (!!!) kompresijski škatli.
Če ga boš pa kje v trgovini našel takšnega, pa težko rečem.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a jr » Če Avg 31, 2006 7:47 pm

Hvala obema za mnenje oziroma nasvet. Sam sem imel v mislih, da bi se v prvi fazi odločil za npr. Nola viper Ia, ki bi ju kasneje nadgradil z T bolt III, enim ali dvema subwooferjema. Kako konkretno to skupaj "paše" pa bom verjetno moral vprašati kar Franca ...

lp

JR
jr
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To Feb 21, 2006 7:03 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov