Koliko za komponento?

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Koliko za komponento?

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Okt 11, 2006 7:59 am

Čisto iz firbca me zanima, koliko je spoštovano občestvo pripravljeno odšteti za neko hi-fi komponento? Recimo za ojačevalec ali za zvočnike.

Pa ne mislim v cifri denarja, ampak v delu mesečenga prihodka ali številu mesečnih prihodkov. Ste za zadnje zvočnike dali pol plače? Ste za njih dali pet plač?

Pa CC-jevci se ne oglašajte :D . Vi prodajalcem komponent pustite za dve kavici denarja. Če bi vam pa šel računat inženirske ure, porabljene na projektu, bi za ta denar lahko kupil kaj velikega pri Igorju K. :P :wink:
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Okt 11, 2006 8:14 am

Evo moj odgovor za pokušino:

100% ves denar( minus Lpji in obiski koncertov)), ki sem ga kot dijak in študent zaslužil od leta 1970 do 1980. S tem, da sem delal kar precej, od različnih pomoči, do fizičnih del, ter nato največ kot kinooperater velikokrat poleti ter med vikendi. No, nekaj od zaslužka je pobrala davkarija( beri starši).

Potem pa je ta procent začel padati zaradi poroke, ter počasi višjih dohodkov v službi in nato poslu.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Sr Okt 11, 2006 10:25 am

Zvočniki- darilo prijateljev za 50 letnico (2500 DEM)-prodani , sedaj imam Epos 22, second hand izredno ugodno 400€(ob nakupu cca 70% plače)
Zbiram za Nolo Viper 8s sejma, ampak bo verjetno treba dolgo čakat na ex demo)

Stabi s- eno leto brez cigaret ( takrat 20.000 SIT/mes)Danes pokadim skoraj za reference

Glava- ACE-best Buy by Kuzma-300€ (pol takratne plače)-sedaj kupujem novo(staro) za tretino sedanje plače Benz Open air+obnova???

CD Player Marantz 48- tretina takratne plače+predelava by VCC(20.000 sit)

Predojačevalec Viking- pol takratne plače-sedaj že prodan

Predojačevalec CJ - second hand Puš/Kuzma (skoraj dve takratni plači)+nove lampe ki so bile cca tretino plače

Prva končna stopnja Ubiq- nov bi bil cca 300 DEM, pol leta star pa me je koštel le 800 DEM (verjetno cca eno takratno plačo) -sedaj še čaka na prodajo, ampak trenutno ni v uporabi
sedanje končne stopnje Hurricane monobloki, second hand by Kuzma (ex demo- cca 4 takratne plače)

Kabli- še čakajo, po predvidevanju bodo koštali cca 2,5 sedanje plače (ki je hvala bogu že skoraj spodobna

Pa ne čisto na koncu, čistilna mašina za LPje- cca

poleg tega pa še cca 20.000 SIT povprečno na mesec za LPje in Cdje
To je presek od leta 2000 dalje, ali počasi se daleč pride.

Priporočam ex demo nakupe :arrow: :D
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Okt 11, 2006 12:44 pm

Če odštejem stranske stroške, ki so povezani z mojim primarnim hobijem (demonstracije in sejmi v tujini), ostale hobije in razvade, šport, dopuste in vsakdanje življenske potrebe, potem za Hi-Fi zapravim 100% ostalega denarja, :lol: :lol: :lol: in ni mi žal niti za en tolar, evro ali dolar. Kaj na svetu pa je za človeka bolj pomembno kot veselje, zadovoljstvo in duševni mir?
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a hi-end » Sr Okt 11, 2006 2:25 pm

Ja zanimiva tema, moja zgodovina je na kratko kratka :)

Prvi in zaenkrat edini CD Player Marantz CD-57 (nov) 2x štipendija + lastna predelava.

Prvi zvočniki (neki Jamo 307) so me stali 1 in 1/2 štipendije (seveda second hand), ki pa so hitro odjadrali v odprodajo. Sledili so JPW ML910, kateri so me stali 1/2 poletnega dijaškega zaslužka. Sedaj samogradnja z ScanSpeaki, katerih cena bo nekje 1 moja plača ali 10 štipendij, če gledam nazaj :)

Prvi ojačevalnik (poleg nekaj samogradenj) Rotel RA-970BX nov novcat za nekaj let. Cena preostala 1/2 poletnega zaslužka ali nekje 3.5 štipendije. Le ta je šel po testiranju Zen-a v odprodajo, sledil je RB-970 končna stopnja, ki je šla po samogradnji Aleph-a 5 v odprodajo. Cena za izdelavo A5 je bila nekje 10 štipendij. Vrhunska zadeva!

Gramofon - Gerrard na Grunding stolpu (tista ogromna ležeča škatla z kasetnikom in tunerjem). Kdaj pride na vrsto nov gramofon še ne vem - vem pa da pride. Ciljam na StabiS, a trenutno cenovno ne znese. :roll:

Kakorkoli človek obrne, se mi zdi da je največ vredna zbirka plošč in CD-jev, ki se počasi a vstrajno nabira.
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Okt 11, 2006 2:47 pm

[quote="hi-end"]Kakorkoli človek obrne, se mi zdi da je največ vredna zbirka plošč in CD-jev, ki se počasi a vstrajno nabira.

Za CDje ne bi dal roke v ogenj ! LPji pa te bodo verjetno preživeli. Pred kratkim sem dobil LP iz 1957 leta, ki še vedno odlično dela ! Bodo CDji pri petdesetih letih starosti še prinašali zadovoljstvo ? Ja, ampak samo njihove kopije na N-ti medij.
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a hi-end » Sr Okt 11, 2006 3:23 pm

[quote="DaretovaSenca"][quote="hi-end"]Kakorkoli človek obrne, se mi zdi da je največ vredna zbirka plošč in CD-jev, ki se počasi a vstrajno nabira.

Za CDje ne bi dal roke v ogenj ! LPji pa te bodo verjetno preživeli. Pred kratkim sem dobil LP iz 1957 leta, ki še vedno odlično dela ! Bodo CDji pri petdesetih letih starosti še prinašali zadovoljstvo ? Ja, ampak samo njihove kopije na N-ti medij.


To je že vprašanje druge teme. Morda je res da bodo CD-ji čez 50 let še uporabni - verjetno res ne. Ampak menda bodo že iznašli kakšen relativno dostopen in bolj trajen medij od CD-ja, ki pa bo tudi zvokovno bolj verodostojen od sedanjega formata.
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Okt 11, 2006 10:54 pm

Hm...zanimivi odgovori. Sem pa opazil, da sam nisem dal nič od sebe. :oops:

Evo popravljam:
Kot študent ob koncu faksa z našparanimi štipendijami in finančno injekcijo staršev sem za Marantzov sistem dal
- CD 63MKii = 1 štipendija (še špila v sekundarnem sistemu)
- ojačevalc PM80MK2 = 3 štipendije (še šila v sekundarnem sistemu)
- zvočniki B&W DM603 = 3 štipendije (še šilajo v primarnem sistemu) :oops:

Ko so se nabrali gnarji od službe je pa šlo:
- StabiS+StogiS+glava = ca.1,5plače
- Marantzov SACD = pol plače, ali nekaj takega
- CJ (pred+phono+končna) = 5 plač

Na vidiku so zvočniki (pojma nima kaj), vendar verjetno nekje okoli 2-3 plače.

Ja, pa CD-ji pa LP-ji = ufff, sploh ne grem računat, me bo glava bolela
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov