Odgovor Daretovi senci

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Odgovor Daretovi senci

OdgovorNapisal/-a plamenjakovasenca » Če Okt 19, 2006 6:26 pm

Opala moralni apostol. Ali nisi bil do pred kratkim se ti podsef tistega "up to the level" foruma? A tam te pa ni skrbelo da so se objavljale lazi in se je nakladalo
tako, da se je kar kadilo. Lepo te prosim... Tole tukaj je bolj ali manj duhovita satira, da se bomo vsi skupaj od srca nasmejali, ceprav bi se bilo dostikrat bolj za zjokat ce clovek cita tiste norosti. Je pa res da lahko resnica zaboli, se posebej odkrite ali bolj prikrite clane omenjene sekte. Saj tako nizkega strokovnega nivoja s takim nekompetentnim nakladanjem pac ni mogoce nikjer zaslediti. Morda kje v Bambustanu, sicer pa ne. To je pac davek ki se placuje na slogan "power of truth"!
Par bypasskov in 2 upora= 700 Eur= Power of Bull Shit. Zgodba o Alanu Fordu ti pa tudi ni povsem neznana. In pa kdo je tam Grunf??? Sicer pa je pomembno da se vesoljna Slovenija zabava in ima party...
plms
plamenjakovasenca
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Okt 18, 2006 10:03 pm

Re: Odgovor Daretovi senci

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Če Okt 19, 2006 7:13 pm

[quote="plamenjakovasenca"]Opala moralni apostol. Ali nisi bil do pred kratkim se ti podsef tistega "up to the level" foruma? A tam te pa ni skrbelo da so se objavljale lazi in se je nakladalo
tako, da se je kar kadilo. Lepo te prosim... Tole tukaj je bolj ali manj duhovita satira, da se bomo vsi skupaj od srca nasmejali, ceprav bi se bilo dostikrat bolj za zjokat ce clovek cita tiste norosti. Je pa res da lahko resnica zaboli, se posebej odkrite ali bolj prikrite clane omenjene sekte.

Plamenjakovasenca. Med nama je bistvena razlika, da se jaz ne skrivam pod nekim psevdonimom, ti pa ! To ti daje neskončno moč, a ne? Ker si tako načitan, boš vedel, da na oni strani nisem bil samo "kimavec" ali molčečnež ... No, pa saj vse to dobro poznaš! Moje mnenje "moralnega apostola" je, da ne blebetaj(mo) vsevprek ! Naredi nekaj takega, kot je naredil Rogovc s testiranjem Klingonov, sposodi si npr. moj HL predojačevalec in ga spljuvaj, če si to zasluži. Ali pa fono. Jaz ju zaenkrat hvalim. Rezultate so nekateri s tega foruma že slišali. Moja bistvena pripomba o BHju je njegova osebnost, o kateri pa sem se na oni strani tudi že povsem razpisal. In pri tem se nisem skrival :!: Kot npr. ti :twisted: Je tako težko pisati javno ? Se bojiš reakcij? Si bil že kdaj na tapeti?

No vidiš, tudi to je del satire :lol: :lol: :lol:
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Če Okt 19, 2006 7:23 pm

PlemenjakovaSenca. Pozabil sem se zahvaliti, da si odgovoru meni odprl novo temo :!: . Mi bo še nerodno ... :oops: :oops: :oops:
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Okt 20, 2006 6:52 pm

PRENOS IZ ENE TEME V DRUGO:Odgovor Daretovi senci



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


www.KUZMA.si Seznam forumov » HIFI » Odgovor Daretovi senci
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo


Odgovor Daretovi senci
Objavljeno: Pet Okt 20, 2006 5:54 pm

plamenjakovasenca

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 23:03
Prispevkov: 3


Daretova Senca,
nerodno ti je lahko morda zaradi kaksnega pisanja "neumnosti" na drugem forumu, zaradi tega ti pa ni treba bit. Ja Daretova Senca a ti stalno visis na racunalniku ali kaj? Ali si brezposelen ali v penzionu? Ali ti pa sistem ne delujejo dovolj dobro, da namesto da bi poslusal raje precepis cele dneve na internetu? Odgovori so namrec tako bliskoviti, da se clovek tole vprasa. Ali pa se morda motim?
Na drugo temo pa naj povem, da smatram tvoj komentar kot zelo aroganten. Kot ves je to prosta izbira vsakega da lahko pise pod katerim koli imenom. Pomembno je kaj pise. No tu si pa ti pac napacna instanca za kakrsne koli "moralno politicne ocene"in kvalifikacije.
Na temo predojacevalca pa samo tale komentar...
1.Phono: ce se pri tvojem primerku tvoj guru in"ekspert" ni zmotil in ce je delal tako kot pri drugih, ki smo jih imeli priliko videti to sploh ni RIAA. Lahko mi posljes detaljno fotografijo, pa ti bom takoj lahko povedal ali si tudi ti eden on nategnjenih, ki so narocili RIAA, pa so dobili nek drug zmazek. Samo ne pridi mi sedaj z argumenti "ja pa mi dobro igra",ker smo take bedarije ze imeli priliko videti in slisati v preteklosti. Vprasanje je tu samo ali je notri RIAA da ali ne. Ce je ni se tu ni kaj za zgovarjat med pravo stroko.Nekaj podobnega smo ze doziveli ravno pri od tebe omenjenih koncnih stopnjah, kjer je samozvani slavni mojster trdil, da ce se je ojacevalec pri tranzientu sesul, da tako to mora biti. Zguba casa in popolni blef.
2.Predojacevalec- tudi dva nista zvokovno enaka kolikor vem. Napravi"Bill of materials" in sestej 1 PLUS 1= tam 10. Tako je bilo v drugih primerih.
Sicer pa so te razlicni ljudje opozarjali ze pred casom kolikor vem o nekarakterju tega individua, pa se nisi zmenil, ker si verjetno pac verjel, da se bos tam zvokovno
malo ogrebel hehe. Iz te moke ne bo kruha. Tam se ne da nic ogrebst, ker nicesar ni, razen slabega zvoka, plagiatov in natega. Zato nic ne jokaj nad tem kaksen je.
To kaze morda samo na trdoto tvoje hrbtenice, ker do danes se nismo slisali od tebe tega, kar bi po vseh "swingih" moral izrect, namrec ljudem, ki si jih razocaral.
Ne pa da se kar naenkrat skusas arogantno pozicionirati kot neka nad instanca . Za to pac ni nobene podlage. Ne strokovne in ne moralne.

Pa brez zamere...


_________________
plms

------------------------------------------------------------------------------------




Re: Odgovor Daretovi senci
Objavljeno: Pet Okt 20, 2006 6:56 pm

DaretovaSenca


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:39
Prispevkov: 87



plamenjakovasenca je napisal/a:
Daretova Senca,
nerodno ti je lahko morda zaradi kaksnega pisanja "neumnosti" na drugem forumu, zaradi tega ti pa ni treba bit. Ja Daretova Senca a ti stalno visis na racunalniku ali kaj? Ali si brezposelen ali v penzionu? Ali ti pa sistem ne delujejo dovolj dobro, da namesto da bi poslusal raje precepis cele dneve na internetu? Odgovori so namrec tako bliskoviti, da se clovek tole vprasa. Ali pa se morda motim?
Na drugo temo pa naj povem, da smatram tvoj komentar kot zelo aroganten. Kot ves je to prosta izbira vsakega da lahko pise pod katerim koli imenom. Pomembno je kaj pise. No tu si pa ti pac napacna instanca za kakrsne koli "moralno politicne ocene"in kvalifikacije.
Na temo predojacevalca pa samo tale komentar...
1.Phono: ce se pri tvojem primerku tvoj guru in"ekspert" ni zmotil in ce je delal tako kot pri drugih, ki smo jih imeli priliko videti to sploh ni RIAA. Lahko mi posljes detaljno fotografijo, pa ti bom takoj lahko povedal ali si tudi ti eden on nategnjenih, ki so narocili RIAA, pa so dobili nek drug zmazek. Samo ne pridi mi sedaj z argumenti "ja pa mi dobro igra",ker smo take bedarije ze imeli priliko videti in slisati v preteklosti. Vprasanje je tu samo ali je notri RIAA da ali ne. Ce je ni se tu ni kaj za zgovarjat med pravo stroko.Nekaj podobnega smo ze doziveli ravno pri od tebe omenjenih koncnih stopnjah, kjer je samozvani slavni mojster trdil, da ce se je ojacevalec pri tranzientu sesul, da tako to mora biti. Zguba casa in popolni blef.
2.Predojacevalec- tudi dva nista zvokovno enaka kolikor vem. Napravi"Bill of materials" in sestej 1 PLUS 1= tam 10. Tako je bilo v drugih primerih.
Sicer pa so te razlicni ljudje opozarjali ze pred casom kolikor vem o nekarakterju tega individua, pa se nisi zmenil, ker si verjetno pac verjel, da se bos tam zvokovno
malo ogrebel hehe. Iz te moke ne bo kruha. Tam se ne da nic ogrebst, ker nicesar ni, razen slabega zvoka, plagiatov in natega. Zato nic ne jokaj nad tem kaksen je.
To kaze morda samo na trdoto tvoje hrbtenice, ker do danes se nismo slisali od tebe tega, kar bi po vseh "swingih" moral izrect, namrec ljudem, ki si jih razocaral.
Ne pa da se kar naenkrat skusas arogantno pozicionirati kot neka nad instanca . Za to pac ni nobene podlage. Ne strokovne in ne moralne.

Pa brez zamere...



po vrsti:
- piše se leto 2006 in računalnik je nekaterim nekaj podobnega, kot drugim svinčnik. In zato, da računalnik uporabljaš, še ni potrebno biti penzionist ali brezposeln. To bi izobraženec kot si ti lahko vedel, kajne . Ko boš pa enkrat poslušal in hodil na koncerte kot jaz, se bova pa o tem lahko kaj več pogovarjala Arogantno ? Je je, ampak samo kot odgovor na tvoje še bolj arogantno vprašanje. Naj ti povem, da bom v prihodnjih štirinajstih dnevih na dveh festivalih in še štirje koncerti izven tega ne bodo minili brez mene. Pa ti ? Boš ta čas tuhtal RIAA načrte in koliko , glede na elemente,je vredna neka aparatura ? Sori, ta je bila res malo arogantna
- naj seštejem material pri komponenti? Ali ti to delaš tudi z drugimi ? Si že poizkusil npr. z Audiostatic zvočniki , ali pa s Hovland predojačevalcem ? In do česa si prišel? Krat 20
- kdo se kje grebe je stvar debate. Verjetno tudi tebe "prava" oseba pozna in boš od tega imel velike koristi. Ali pa jih že imaš
- komu naj bi se opravičil? Verjetno misliš na FKja? No ja, lahko narediva en rezime "tiste" debate in ti ga pošljem (Copy/Paste). Ne bi pa s tem obremenjeval drugih.
- RIAA nisem naročil, je bil že del fonota. V tvoje veselje lahko naredim sliko in ti jo komentiraj. Mene to ne moti ! Oguljena fraza, da "mi igra" še vedno prevlada, pa če me ti hočeš prepričati v nasprotno ali ne. Ko sva že pri seciranju komponent. Neka kompetentna oseba je bila primorana odpreti Hovland predojačevalec. Še sam sem bil začuden nad njegovo zgroženostjo nad aparaturo...
- draga Senca, ti si res prava oseba, ki lahko odloča o moralnosti in strokovnosti. Z dvema moralnima in strokovnima člankoma to res dokazuješ. Verjamem pa, da si pod drugim imenom že na veliko blestel po mreži
- vsak lahko piše pod "skritim" imenom ! Nekateri jih uporabijo tudi več. Vse je OK, dokler ne napadaš drugih. V takih primerih pa bi jaz take imenoval BREZJAJČNI. Podpiši se pod pravim imenom in mi povej, kaj te muči. Verjetno pa bi z objavo imena tudi nakazal kaj več, in to je "malo" zoprno.
- pripisuješ mi guzenje BHju ? Ravno tako bi ti jaz lahko rekel, da se guziš lastniku tega foruma. Pa je to res Boš tudi ti potegnil kako zvokovno izboljšavo na račun tega? Dej no nehi na tako poceni, prežvečene fore. Pomahaj mi s teksti s forumov! Zelo bi bil vesel, če bi bili v kontekstu in potem lahko razpravljava. Prosim !
- za konec draga Senca pa še to. Ko je moj in Francev prijatelj Simon pred letom hotel posredovati med nama, ni bilo z moje strani nobene ovire. Takoj sem se bil pripravljen pogovarjati(z vsem stiskanimi dopisovanji na forumih). Do tega pogovora NI PRIŠLO


lp Iztok

P.S.: Ob treh računalnikih doma in dveh v službi lahko pričakuješ še naprej hitre odgovore . Nekateri brezposelni in penzionisti(to tebi ni AROGANTNO, a ne de?) se dnevno pasemo po mrežni borzi in kupujemo rabljene LPje, nove CDje in DVDje. Nekateri tudi snemamo koncerte in po tem na računalniku delamo CDje. Nekateri lahko od doma delamo službene stvari, jasno, preko računalnika. Nekateri kontaktiramo z glasbeniki, organizatorji koncertov... Nekateri fotkamo in potem , ti vraga spet na računalniku, slike urejujemo, pripravljamo razstave, pišemo članke ... In če si na forumu nastaviš, da te obvesti ob prispelem sporočilu, potem lahko hitro "odreagiraš"... Čisto zares smo v ENAINDVAJSETEM stoletju, pa če je RIAA pravi ali ne !
PlamenjakovaSenca, nekaj si pa le skoraj uganil, konec naslednjega leta bom šel v vsaj delno penzijo, hi hi hi

P.S1: Senčica, končuješ s prežvečenim "brez zamere". Le komu naj zamerim? Imaginarni osebi ? Ojoj




------------------------------------------------------------------------------------




Objavljeno: Pet Okt 20, 2006 7:22 pm

DaretovaSenca


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:39
Prispevkov: 87



Še eno kost za "tvoje" razmišljanje:
izdelava LPja (količina 1000 izvodov in več) pride z ovitkom okrog evra in pol. Avtorske pravice(razen za velika imena-minimalne) . Končna cena 12-15 Evrov. Doplačilo za 180g vinil je manj kot EN evro, koliko pa je potem v prodaji pa dobro vemo. Enako velja s CDji, katerih izdelava je še cenejša.

Po drugi strani pa, si se kdaj spraševal, koliko so vredne barve v sliki F.Slane, ki jo cenijo na nekaj milijonov? Bom enkrat vprašal Franceta .

lp Iztok




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Objavljeno: Pet Okt 20, 2006 7:38 pm

administrator

A se da to debato spraviti v eno samo temo tukaj, prosim!

_________________
FK
Zadnjič spremenil kuzma2, dne So Okt 21, 2006 8:06 am, skupaj popravljeno 1 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Okt 21, 2006 8:01 am

NADALJEVANJE OD DRUGOD
www.KUZMA.si Seznam forumov » HIFI » Odgovor Daretovi senci-prenos tekstov drugam
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
Odgovor Daretovi senci-prenos tekstov drugam

-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Objavljeno: Pet Okt 20, 2006 10:37 pm

plamenjakovasenca


Pridružen/-a: Sre Okt 2006 23:03
Prispevkov: 4




Daretova Senca pa imas res probleme. Tudi drugi hodimo po koncertih ne samo ti. Sicer pa je ocitno da imas res slabo vest, saj sicer ne bi tako obcutljivo odreagiral.
Lahko ti pa povem samo to, da ti vse to se ne daje kompetence da bi imel prav veliko veze o pravem hi- fi ju. Lahko celo trdim da ti manjkajo izkusnje, saj med pravimi "znalci" te komponente ki jih omenjas pac nimajo kaksnega posebnega referencnega statusa. Ocitno je tu tvoj horizont zelo limitiran. Sorry(pa ce tudi samo od anonimne Sence). Sicer pa je debata s tabo precej dolgocasna, saj ni razvidno ali si tako "upset" zaradi izgube tvojega "guruja" eksperta za RIAA. Don t be sad. Shit happens.
Sedaj se pa pomiri. Tebe je skartiral se guru, sedaj si pa nekako brez funkcije zgleda in nekako skusas narediti "case, where there is no case"...
Predlagam ti, da dejansko priklopis novi forum na svoj, pa bos lahko potem se naprej mlatil prazno slamo kolikor te bo volja in s komer koli, ali pa se morda se enkrat sklonis in prosis guruja za odpuscanje...Let s wait and see...


_________________
plms




------------------------------------------------------------------------------------

Re: Odgovor Daretovi senci
Objavljeno: Sob Okt 21, 2006 12:27 am

DaretovaSenca

Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:39
Prispevkov: 90

...................................................................................................
plamenjakovasenca je napisal/a:
Daretova Senca pa imas res probleme. Tudi drugi hodimo po koncertih ne samo ti. Sicer pa je ocitno da imas res slabo vest, saj sicer ne bi tako obcutljivo odreagiral.
Lahko ti pa povem samo to, da ti vse to se ne daje kompetence da bi imel prav veliko veze o pravem hi- fi ju. Lahko celo trdim da ti manjkajo izkusnje, saj med pravimi "znalci" te komponente ki jih omenjas pac nimajo kaksnega posebnega referencnega statusa. Ocitno je tu tvoj horizont zelo limitiran. Sorry(pa ce tudi samo od anonimne Sence). Sicer pa je debata s tabo precej dolgocasna, saj ni razvidno ali si tako "upset" zaradi izgube tvojega "guruja" eksperta za RIAA. Don t be sad. Shit happens.
Sedaj se pa pomiri. Tebe je skartiral se guru, sedaj si pa nekako brez funkcije zgleda in nekako skusas narediti "case, where there is no case"...
Predlagam ti, da dejansko priklopis novi forum na svoj, pa bos lahko potem se naprej mlatil prazno slamo kolikor te bo volja in s komer koli, ali pa se morda se enkrat sklonis in prosis guruja za odpuscanje...Let s wait and see...
............................................................................................


He he, v dobro foruma se nauči odgovarjati in to ne vedno z novo temo
O tem, kdo ima probleme bi se dalo razpravljati. Očitno ti, ki te jaz tako prekleto motim. Odgovor o količini poslušanih komncertov je bil samo na tvojo provokacijo, da mi zaradi delovanja na netu zmanjkuje časa za poslušanje. Si že malo pozabil, kaj si rekel Glede mojega sistema pa le to, da ga res dobro poznaš, čeprav ga še nikoli nisi slišal. A ja, komponente med znalci nimajo velikega pomena. Pa ti veš, kaj imam trenutno doma ? Če te moti Primare, ti lahko povem, da ga v kratkem ne bo več, prihaja Kronzilla (med znalci ničvredna?). Ali ne vidiš, kam si se spustil? V ocenjevanje tujega sistema, o ti beda ti. In ocenjevanje tujih horizontov ! Pa saj si tak kot moj guru Ko mu zmanjkuje pravih nabojev začne uporabljati še slepe.

lepo noč i

P.S.: Res prosi nekoga, naj te nauči odgovarjati na forumu. Prišparaj administratorju editiranje. In pazi na RIAA





------------------------------------------------------------------------------------


Re: Odgovor Daretovi senci
Objavljeno: Sob Okt 21, 2006 12:38 am

DaretovaSenca


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:39
Prispevkov: 90


.............................................................................................
plamenjakovasenca je napisal/a:
Predlagam ti, da dejansko priklopis novi forum na svoj, pa bos lahko potem se naprej mlatil prazno slamo kolikor te bo volja in s komer koli, ali pa se morda se enkrat sklonis in prosis guruja za odpuscanje...Let s wait and see...
.......................................................................................


A to te moti, nov forum ??? Pomiri se no, če bi bral brez jeze bi videl, da jaz nimam kakega namena pisati in mlatiti slame. Saj veš, sem limitiran Ponudil sem samo neodvisen forum, za katerega je bilo že več članov z obeh strani. In nič drugega. Če pa bodo oni mlatili slamo po njem tudi prav. Pa saj jo tudi ti v telih treh postih in kot izgleda, ti jo še ne zmanjkuje
A si ti kaj v sorodu z DaretomRutarjem ??? Vem, da nisi on, kajti on je vsaj obvladal internet ampak vseeno me spominjaš nanj in na njegovo skrb za moje zdravje (pomirjanje...). Če malo prebrskam po facah, ki jih poznam, si te že malo predstavljam, ha ha ha. Si med top tri "osumljencev" ! Pa nič ne skrbi, mi je čisto vseeno. Kaj bi ti delal probleme, ko jih imaš že sam zadosti.

lp Iztok




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Objavljeno: Sob Okt 21, 2006 8:51 am

administrator

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 16:22
Prispevkov: 893


NO , A se res ne da obdržati vsega v eni temi.
Naredil sem prenos teksta in bom to enako- ponovljeno temo zaprl. Če se komu zdi, da kaj manjka, pa naj ponovno tukaj napiše.




_________________
FK
Zadnjič spremenil kuzma2, dne So Okt 21, 2006 8:16 am, skupaj popravljeno 2 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Okt 21, 2006 8:08 am

Upam, da se bo sedaj samo tukaj nadaljevala debata- oz. kakorkoli se temu lahko reče.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » So Okt 21, 2006 2:28 pm

[quote="administrator"]Upam, da se bo sedaj samo tukaj nadaljevala debata- oz. kakorkoli se temu lahko reče.


Jaz pa upam, da se bo tale debata čimprej nehala.
:?
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

Kon?ni odgovor Daretovi senci

OdgovorNapisal/-a plamenjakovasenca » So Okt 21, 2006 3:11 pm

Ti kar spekuliraj, kolikor hoces. In interpretiraj.. Lahko si celo interpretiras da imas dobro RIAA. Si pa ti tisti, ki se izogiba namigom o hrbtenici in agresivno reagira na
to in podobne teme. Ravno to je tisto, zaradi katere je nakladanje z takimi kot si ti izguba casa, ker pac morate biti vedno zadnji in imeti prav. Zaradi tega je to moja
zadnja replika tebi. Ljudje so pac ocenjeni ne po tem kaj klafedrajo ampak po tem kaj delajo in naredijo. Tvoje vedenje je bilo skrajno neprimerno in nekarakterno
ter seveda nelojalno. Lahko nakladas in obracas besede tako kot tvoj Guru kolikor hoces, pa teh dejstev ne bos mogel spremeniti Ti si menda sam izjavil da je tvoj Guru car, no ce je to tako, kaj si pa potem ti? Na tvojem mestu bi mi bilo zaradi zgoraj navedenega zelo nerodno in se ne bi hlinil in silil tam, kjer te takega nihce ne potrebuje in ne mara. Da si ja ne bos domisljal da si kaksna moralna ali pa strokovna instanca. Forget it. Sedaj mi pa dokazi da sem se zmotil, ko sem rekel da moras vedno imeti zadnjo besedo...
plms
plamenjakovasenca
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Okt 18, 2006 10:03 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov