Kvaliteta vs cena?

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Kvaliteta vs cena?

OdgovorNapisal/-a ak » Po Dec 04, 2006 9:39 am

Čez vikend sem bral v Dvokanalnemfiju test Zanden CD predvajalnika.

Nekaj mi pa ne gre v glavo. Pustimo to, da je CD predvajalnik za $43K imel katastrofalne meritve. Baje se je še vedno slišal vrhunsko. Zbodlo me je nekaj drugega:

Kako zaboga se lahko zgodi, da kupiš CD predvajalnik za $ 43K, pa ga dobiš narobe zvezanega? Ja, ja, saj se napake zgodijo vsakemu ampak....ljubi jezus, če so poslali CD predvajalnik z napako na testiranje v revijo, ki je načeloma zelo pomembna in pri kateri je jasno, da bodo opravili tudi meritve, ja kaj je pa potem z normalno proizvodnjo in normalnimi kupci (če so pri tej ceni sploh še "normalni"?)?

Pa to ni prvi tak test, ki sem ga bral...naprava, vredna miljone, zvok soliden, meritve tragične, potem pa opravičilo proizvajalca, da je poslal napravo z napako (da ne bo pomote, ne gre za nekaj, kar se zgodi med transportom ampak za nekaj, kar je narobe zvezano v fabriki). A je to normalno?

A je tudi pri proizvodnji vrhunsko dragih aparatur premalo dobička, da bi izvedel neko kontrolo, preden izdelek zapusti fabrko?
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Dec 04, 2006 2:00 pm

Kot prvo- to ni "fabrika" ampak butična proizvodnja z zelo malo zaposlenimi in se večina stvari dela ročno- maloserijsko. Tako kot večina avdio proizvajalcev.

Še Mercedesu je bilo odpuščeno za napako in to v velikoserijski proizvodnji in to firmi, ki je stara 100 let in je vodilna na svojem področju.

Lahko pa gledamo tudi drugače- to pomeni, da so naredili audio izdelek, ki je enak kot vsi ostali in "ni boljši", prirejen za test!

No ,kar se tiče samih meritev samih CD playerjev- že prvi CD predvajalniki so se merili fenomenalno- le zvok je bil razočaranje.

Tako, da je slišni test "slabo zvezanega" in normalnega ZANDEN CD playerja le malce odstopal od zvoka in v končni fazi bo pač kompetentni dealer s pomočjo proizvajalca to napako odpravil.

Se pa strinjam, da je vsak kupec tedaj razočaran, in to ne glede ali je dal za aparaturo 400 ali 40.000 EUR.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Po Dec 04, 2006 5:11 pm

[quote="administrator"]Kot prvo- to ni "fabrika" ampak butična proizvodnja z zelo malo zaposlenimi in se večina stvari dela ročno- maloserijsko. Tako kot večina avdio proizvajalcev..


Ja, saj ravno pri maloserijski zadevi lahko pregledaš in ročno podpišeš vsak izdelek, a ne?

[quote="administrator"] Še Mercedesu je bilo odpuščeno za napako in to v velikoserijski proizvodnji in to firmi, ki je stara 100 let in je vodilna na svojem področju. .


Ja, Mercedes je imel konstrukcijsko napako. Ni pa recimo na enemu avtu izpuha zvezal na vpih klime v kabino :D :D :D

[quote="administrator"]
Tako, da je slišni test "slabo zvezanega" in normalnega ZANDEN CD playerja le malce odstopal od zvoka in v končni fazi bo pač kompetentni dealer s pomočjo proizvajalca to napako odpravil..


Ja, če bo kupec kdaj izvedel, da ima napačno zvezano aparaturo. Običajno ne greš razdirat in kontrolirat takih aparatur. Res pa je, da očitno hudega vpliva na zvok ni bilo in bi torej z napravo z napako tudi mirno živel (jaz že, he,he,he)
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Dec 04, 2006 5:27 pm

In ravno zato je tudi možnost človeške napake večja.Lahko pa da je stroj za izdelavo čipov zajebal kodiranje in je zopet krivec velikoserijski proizvajalec.

Je CD stroj, ki kaže danes kaj je CD medij sploh sposoben reproducirati in so takšne"bedarije" kot zlati CD, pa ne vem kakšen vsesempling, čoping, .... popolnoma brezpredmetne.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Dec 10, 2006 4:39 pm

Opis hudega audio sistema v Hong Kongu na 6moons:


http://www.sixmoons.com/audioreviews/audioexotics/audioexotics_3.html

Na to na izvornem mestu ni moč odgovoriti, ampak sem čutil tako močan "poriv", da sem te, dragi admin moral prenesti sem.
Gre namreč zato, da ti "pamet stane", ko vidiš vse te denarje v mašinah, pa na žalost čito revščino pri tretmanu prostora, da o raznih "stalažah" na katerih vse skupaj stoji sploh ne govorim.
Pa bi želel, da tudi drugi forumovci poveste, kaj menite o tem. Še posebej me zanima kako v takih prostorih sploh lahko podajo kakšno relevantno oceno o celoti, ki jo poslušajo
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Dec 10, 2006 5:13 pm

kaj pa je narobe s tretmajem sobe, ki mislim , da je zelo dober:

Po tleh pri sistemu tepih.
Stranske stene grobe in različne ter s slikami, ki imajo globoke 3D okvirje.
Zadnja stena težke dvojne zavese.
Strop grob in dvojni nivo z nevzporednim nivojem na obeh straneh- simetričen in zanimiva rešitev- mogoče je zgoraj celo bastrap.
Zadaj masivno pohištvo in oblazinjeni kavči in stol.
Police za aparature- mogoče ne najmočnejše a vse iz masivnega lesa.
Ne vem, kaj bi še sam dodal?
Mogoče manjka vino!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Ne Dec 10, 2006 6:29 pm

Meni je zanimivo, da je tepih samo pod sistemom. Zakaj ni potegnjen še pod poslušalce? Morda se je izkazalo, da preceč zaduši zvok? Mrtev prostor?

Najbolj me pri tem tretmaju motijo ravno tiste zavese...pri tako nagraužnem vzorcu :roll: bi jaz težko poslušal muziko. Morda z zaprtimi očmi? 8)

Ostalo se pa strinjam z adminom...ni treba, da poslušalnica izgleda ko studijo.

Bi pa dodal še en komentar...tip je zmetal toliko denarja v sistem, pa ni zmogel za stabija štirimotorca? Baaaah-brez veze..... :wink:
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Dec 10, 2006 6:48 pm

sorry, ampak tiste zavese za mašinami so tenke, pa je menda tako ali tako vseeno, saj naj bi bilo glavno dušenje za poslušalci, tam pa je le del zavese in zid. Tudi mene moti tepih, ki se neha pod zvočniki, menda ne sevajo nazaj.
Zavese, vzorec je stvar ukusa in krajevnih modnih smernic, imajo za težek material preveč finih gub, izgledajo mi bolj cunjaste, se pa morda motim.
Ampak kost sem vam pa vseeno vrgel!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Dec 10, 2006 7:01 pm

Štirimotorec pride ven uradno Feb 07.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Dec 10, 2006 7:18 pm

par vprašanj. Če bom pravilno vstavil slike, me zanima naslednje:
ali naj bi strop na mizo prevlekel s knaufom ali podobno, isto velja za strop za poslušalcem.
Ali naj bi isto naredil s stenami?
BTW hiša je v celoti lesena in ne vem kaj ne morem delati, pa tudi dimenzije sobe 3,4 x 5,2 m so bolj majhne
[img]http://www.moj-album.com/uredi/fotr/6022223/?os=6022250[/img]
[img]http://www.moj-album.com/uredi/fotr/6022223/?os=6022247[/img]
[img]http://www.moj-album.com/uredi/fotr/6022223/?os=6022244[/img]
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Dec 10, 2006 7:20 pm

saj sem vedel da ga bom usral, kako vtaknem noter sliko, če imam link??
Hvala vnaprej, častim, ko se srečamo
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a ak » Po Dec 11, 2006 7:21 am

Fotr, a si mislil nekako takole ? (info za ostale: tole so tiste tri fotrove slikce, ki jih je skušal objavit in ne moje slikce)

Slika

Slika

Slika

Jaz to naredim po naslednjem postopku:
1. odpreš sliko v internet-raziskovalcu
2. klikneš na sliko z desno tipko miške
3. klikneš "properties"
4. v oknu, ki se ti odpre skopiraš naslov slike (Adress URL), ki je drugačen, kot ga ti skušaš objaviti
5. na foumu klikneš IMG, stisneš "paste" in spet IMG.

pa je.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Dec 11, 2006 8:37 am

Hvala, ti si duša, zdaj pa samo še čakam na odgovore na zastavljena vprašanja.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Dec 11, 2006 11:24 am

Tale opaž je za zvočni tretma sobe sigurno boljši kot knauf plata. Če boš čez to našraufal navadno knauf plato, bo grozno. Povsem nekaj drugega je seveda perforirana knauf plata, ki se uporablja za studie. Tisto se montira na recimo 5cm distančnike (late), vmes pa se natlači absorbcijski material. Žal pa ne vem svetovati, kje bi take perforirane plate dobil, ker jih tudi sam ne najdem... :cry:

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Dec 11, 2006 3:47 pm

[quote="Rogouc"]Tale opaž je za zvočni tretma sobe sigurno boljši kot knauf plata. Če boš čez to našraufal navadno knauf plato, bo grozno. Povsem nekaj drugega je seveda perforirana knauf plata, ki se uporablja za studie. Tisto se montira na recimo 5cm distančnike (late), vmes pa se natlači absorbcijski material. Žal pa ne vem svetovati, kje bi take perforirane plate dobil, ker jih tudi sam ne najdem... :cry:

R :P


Ecophon plošče, pa mir v bajti. Mislim da Kalcer uvaža. Sicer niso poceni, so pa "die beste njemačka roba".
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost