HAD pri LAMM Industries

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a raketar » Po Jun 11, 2007 6:29 am

Hvala, si me prehitel z objavo. Hotel sem počakati na "review" ampak nič zato, pa malo zanimivega branja za začetek.

LP, Igor
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a raketar » Po Jun 11, 2007 7:03 am

Mogoče še ena recenzija proizvoda, ki mi že nekaj časa zbuja simpatije.
Nažalost ga nisem slišal ampak izgleda zanimivo, predvsem cena in zanimive lampe, preprost ustroj. Nekateri ki so ga slišali so zvok za ceno zelo pohvalili.[url]http://www.sixmoons.com/audioreviews/almarro5/318.html[/url]
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Jul 11, 2007 3:19 pm

Ocena za D/A konverter Stylos HAD na Sixmoons, kjer ga primerjajo z najboljšimi:
[url]http://www.sixmoons.com/audioreviews/stylos/had_2.html[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Jul 12, 2007 11:34 am

[quote="raketar"]Mogoče še ena recenzija proizvoda, ki mi že nekaj časa zbuja simpatije.
Nažalost ga nisem slišal ampak izgleda zanimivo, predvsem cena in zanimive lampe, preprost ustroj. Nekateri ki so ga slišali so zvok za ceno zelo pohvalili.[url]http://www.sixmoons.com/audioreviews/almarro5/318.html[/url]

Igor. DAC z visokimi nogami je reklamni "zadetek". Ker ga Srajan zaradi velikosti ni mogel postaviti v rack, ga je izpostavil v prvo linijo! Po drugi strani pa ga njegova konstrukcija lahko postavi v vlogo "nosača", v tem primeru nosi testni ojačevalec Almarro A318B.

iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a raketar » Če Jul 12, 2007 11:38 am

Seveda smo zelo zadovoljni z napisanim, slišanim, predvsem s tem, da nas postavljajo ob bok s svetovno elito proizvajalcev digitalnih komponent, mnogokrat s precej dražjimi stvaritvami (upam da primarno v zvokovnem smislu; viziji »dobrega zvoka«, ki pač mora obstajati pri butičnem avdio proizvajalcu). Iz napisanega se da razbrati tudi to, da se v nekaterih kombinacijah z različnimi zvočniki, HAD pokaže kot »mnogo boljši« od ostalih, dosti dražjih konverterjev. Finalni sklep je postavljen na zvočnikih, katerih visokotonci, bazirajo na dveh 2 inch. visokotoncih, papirnate kupole (srebrno navitje;če se ne motim, 800-25.000) v kabinetu takem in takem.
Mogoče pa zajec tiči v drugi luknji? Ali pa tudi ne? Kaj porečemo tisti, ki prisegamo na lahke, rigidne (tudi svila ni težak) membrane za visokotonsko področje?
In ravno to področje je problematično!?
Je pa res, da primarno, zmeraj igra avdio sistem – dobra kombinacija dizajna, mehanike in elektronike. Na kateri ravni? Saj so tudi zvočniki ali pa bilo katera avdio komponenta, po svoje, avdio sistem. Raven, obseg, velikost niso pomembni. Več ko jih je, težje jih je dobro uskladiti med seboj.

LP, Igor
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Jul 12, 2007 3:42 pm

Srajan govori o osebnih preferencah pri izbiri digitalne kombinacije. Če iščemo "verno" digitalno kombinacijo je po mojem mišlenju edini pravi test, da kvalitetno presnamemo(na CD) LP ploščo (z odlične gramofonske kombinacije) in potem primerjamo analogno in digitalno verzijo. Vsako digitalno odstopanje od analognega ni več stvar osebnih preferenc, ampak samo zmožnost naprave predvajati material brez dodajanja ali odvzemanja.

lp

P.S.: Igor, kaj pa slovenski ocenjevalci? Si je že kdo upal oceniti HAD ?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a raketar » To Sep 18, 2007 10:38 am

Link na forum z drugega konca sveta, kaj menijo o STYLOS SYS-HAD konverterju:

http://www.audioexotics.hk/forum.php

Moram povedat po pravici, da mi je to največja duševna hrana, ko nekdo nadomesti vrhunsko komponento ranga +30.000$ z našim konverterjem in potrditev zaupanjav nas, vseh tistih, ki HAD konverter imajo.
Po mnogih letih vztrajanja v HI-FI, ki ni glede na zastavljeni cilj prav nič rožnato se kdaj pokaže tudi malo sončka.

PS
Še ponudba, ki jo STYLOS SYS Team ponuja audiofilom, predvsem v SLO (ni mišljeno kot del ponudbe STYLOS SYS) :
Predelava-modifikacija predvajalnika PIONNER PD-D6, ki je vsaj zame digitalna komponenta po mnogih letih, ki je lepa, odlično konstruirana in ima (čeprav predvaja tudi SACD) samo L in R analogni izhod.
Predelava "košta" 400EUR + recimo 500EUR, ki jih odštejete za komponento.
Še nekaj za vse tiste, ki kalkulirajo po vrednosti vgrajenih (novih) delov: NI ZA VAS.
Zvok: nekaj najboljšega kar sem imel možnost slišati iz digitalne tehnike do sedaj (seveda si ravno v zelje ne hodimo). Prevsem pa potrditev, da SACD ni zgrešena tehnologija... saj je tudi CD rabil cca. 20 let, da je začel spodobno igrati.
Da nekaj poštenega ponudimo tudi lokalni skupnosti, katere del smo.
Možnosti predhodnega poslušanja ni, kdor želi mora slepo zaupati (predvsem tisti, ki bo prvi; pošteno je tudi da dobi popust) našemu znanju. Tako smo se pač odločili.

LP, Igor
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

Prejšnja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov