DIY - Samogradnja zvo?nih omaric

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a FOTB » Po Apr 28, 2008 4:05 pm

[quote="administrator"]Še cenejši so SIY zvočniki.

Primož Zevnik je prepričan, da njegovi SIY Avacloni zvenijo bolje, kot pa je kdajkoli slišal zveneti originale. Za ceno 1300 Evrov -brez kretnice.

P.S.: Kot sem že omenil, mi zvok njegovega sistema ni všeč in primerjave z originali ne bi delal. Da pa ne bi na prazno udarjali po SIY ali DIY, si lahko vsak njegov sistem ogleda in posluša. Primož bo vsakega obiska zelo vesel.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a ak » Po Apr 28, 2008 8:42 pm

[quote="FOTB"]Fantje so za osnovo vzeli všečno ohišje, koliko pa so ga modificirali(izbira lesa, dumping...) pa ne vem in me ne zanima. Od tu naprej so ekspirementirali z driverji,kretnicami. Ti to ni dovolj? Bi bilo po tvoje za DIY potrebno vzgojiti tudi drevesa, iz katerih bo ohišje? :shock:
Bi potem npr.Kuzma moral za gramofone narediti tudi svoje motorje? Pa on ni DIY, ampak konstruktor.


No, na ravno gojiti drevesa...ampak tako, kot si to opisal, mi zveni bolj, kot da so g.Zevniku naredili zvočnike po njegovih specifikacijah. Ja, tako nekak kot Kuzma, saj slednji tudi najbrž ne struži svojih krožnikov. Torej bi lahko rekli, da je g.Zevnik kontruktor maloserijskih zvočnikov. Ponavljam, da o tem zvočniku vem samo to, kar sem prebral tukaj, da ne bo pomote. Če si je sestavil in dobil zvočnik za €1300, ki mu igra bolje, kot original za €30k (ali kolikor koli že), pa bi mu lahko rekel samo "You lucky SOB". Meni to še ni uspelo...namreč, da bi staknil poceni zvočnike, ki bi posekali drage, serijske zadeve. Čeprav sem že slišal drage zvočnike, ki mi niso bili všeč. Samo so vedno bili zraven kaki (dragi), ki pa so mi bili zelo všeč. Tistih, ki mi niso bili pa ne bi šel kopirat, če bi hotel dobre zvočnike.

[quote="FOTB"]
Nekaj pa si se iz te debate naučil .
Hej, ko boš nabral še enajst kupcev premisli o direktni nabavi. Baje je še ceneje :lol: :lol: :lol: Ne verjameš :?:


He, vsak dan se naučim kaj novega. Ideja sploh ni slaba. Tudi tista o direktni nabavi ne...tole bom pa še moral malo premleti...Hvala.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Apr 28, 2008 10:26 pm

Še vedno so najcenejši SIY zv.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Po Apr 28, 2008 10:48 pm

[quote="administrator"]Še vedno so najcenejši SIY zv.


Ok, bom ugriznil v vabo....Kaj je tisti "S"?
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 29, 2008 7:12 am

Saj je le: "Steal"

Zgodbica gre nazaj vsaj 10 let ko smo zastopali Rotel komponente. Po telefonu me je vprašal kupec za ceno 2x 50W končne stopnje( cen se ne spomnim točno več, ampak to niti ni bistveno, razmerja so važna), ki je stala 500 DM. Tedaj je bila še kar visoka carina- mislim da 23% , seveda plus prometni davek,... Skratka cena je bila 500 DM, ki je bila že podobna kataloškim cenam v tujini, s tem, da si imel tukaj garancijo, servis,demo,ipd.

Torej potencialni kupec pravi, da je predrago. Da on lahko dobi ugodneje komponento v Nemčiji za manj kot 450 EUR. Sem mu dejal, da je to mogoče možno, toda ob uvozu v Slovenijo bo potrebno plačati še vse dajatve in to bo prišlo krepko preko 550 EUR, plus ponjo je potrebno iti in servisiranje bo v Nemčiji ali pa bo pri nas servis za plačati.
Dejal sem mu ,da ne vidim v čem je komponenta cenejša in mi pravi, da bo pač komponento prešvercal, prevoz pa ga itak nič ne stane, ker gre sam ponjo v Nemčijo. Rekel sem, da sam ne vidim v čem je to cenejše od naše cene, predvsem ob možnosti carine, da ga ujame in mu robo zapleni. Toda, kupec ima prav........

Potem pa sem mu dejal, da obstoja še bistveno cenejša možnost nabave aparature. Takoj sem mu zbudil dodatno pozornost in me je takoj vprašal, kje se še da dobiti robo cenejše.
Rekel sem mu zelo enostavno- samo ukradeš jo, pa je.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Sr Jun 11, 2008 6:45 am

Še malo, še malo :). Mojster ličar je izvrstno opravil svoje delo in rezultat je spodaj v priponki.

lp


http://shrani.si/f/12/Bp/1JFf9bxT/box.pdf
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a ak » Če Jun 12, 2008 6:37 am

Super...sem najprej mislil vprašat, kaj so tiste smeti v laku, pa sem ugotovil, da je lak tako "speglan", da se v zvočnikh vidi še pol sobe...med poslušanjem boš moral ali ugasniti luč ali pa imeti sončna očala, he,he,he...

OK, šalo na stran - zgleda res krasno. Čestitam.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » So Jun 14, 2008 10:14 am

Dodajam še par slik na stojalih, tik pred finalizacijo.
Še sprednje zaključne blende in bo končano. :)

http://shrani.si/f/2L/r7/4fzBe8NK/boxi.pdf

lp
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Po Jul 07, 2008 8:49 am

Pozdravljeni!

Projekt je zaključen. V prilogi so slike celotnega sistema.

http://shrani.si/f/2S/Ry/3sZgaKOR/boxfin.pdf

lp
Gregor
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jul 07, 2008 12:53 pm

Zelo dobro izgleda, le postavitev v sobi je čudna( preveč skupaj zaradi slikanja?) ter sama soba izgleda zelo malo dušena.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » Po Jul 07, 2008 1:00 pm

Pozdravljeni,

postavitev je začasna, zgolj za slikanje.

lp
Gregor
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

OdgovorNapisal/-a _bremc » To Jul 08, 2008 10:44 am

zvočniki zgledajo odlično, kakšen je pa zvok?
_bremc
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jun 05, 2008 8:15 pm
Kraj: Senicno

OdgovorNapisal/-a Gregor UDOV? » To Jul 08, 2008 1:11 pm

Pozdravljeni,

kljub dejstvo, da soba in postavitev nista primerni je kvaliteta zvoka presenetljiva. Neverjetno odprt, dinamičen in naraven je zvok visokotonca, ki igra zelo umirjeno. Tudi pri visoki glasnosti ne utruja in ni naporen za poslušanje, zelo presenetljivo. V kombinacijo z mid-basom tvori uglašeno celoto in poslušalcu nudi transparentno zvočno sliko primerljivo z igranjem v živo. Presenetljiva je detajlnost predvajanja.
Vse skupaj pa dopolnjuje še aktivni bas, ki poskrbi, da poslušanec ne ostane ravnodušen. :)

Na kratko, zelo sem pozitivno presenečen in zadovoljen z končnim rezultatom. Je tako kot sem si želel in ni ni žal niti enega centa, ki sem ga vložil v ta sistem, kjub dejstvo, da se je skupna številka ustavila precej visoko.

Zvočnik mali : cca. 3000 € (par), komplet vse;
Zvočnik bas : cca. 1250 €, prav tako vse;
Stojalo : cca. 400 €,
DVD Marantz : cca. 800 €
A/V Marantz : cca. 1000 €

no to bi naj bilo nekje tu okrog : cca. 6450 €

lp
Gregor
Gregor UDOV?
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Feb 14, 2007 8:30 am

Prejšnja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov