Kako priti do "bulk" oz. kablovja s koluta za ugod

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Kako priti do "bulk" oz. kablovja s koluta za ugod

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » To Mar 13, 2007 3:10 pm

Rad bi staknil nekje poceni dober kabel za napajanje HI-FI-ja. Konektorje in to imam. Sem ze izdelal nekaj power cordov z Lapp kablom, pa nisem cisto zadovoljen oz. bi rad zadevo izboljsal, lahko tudi izolirane zile vsako posebej. Predvsem je bistvo as cheaper as possible oz. best price performance. Je kdo ze kaj podobnega pocel in mu je uspelo narediti zelo dober kabel za malo denarja? Je kdo ze kdaj pokukal v kaksen kabel visjega cenovnega razreda?
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Rogouc » To Mar 13, 2007 7:02 pm

Če iščeš as cheaper as possible, sploh ne vem zakaj iščeš. To je tisti, ki ga že imaš doma. Če pa bi rad kaj izboljšal, pa naredi naslednje: Uporabi navaden napajalni kabel, vzdolžno ob njega pritisni golo bakreno žico, z aluminijastim trakom v spirali zavij skupaj žico in napajalni kabel, prek alu folije daj kako termoskrčljivo cev ali pa kar ovij s selotejpom, en konec gole bakrene žice pa priključi na ozemljitev v primeru euro kabla, če pa naprava ni ozemljena pa golo žico priključi na ohišje ojačevalca.

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a raketar » To Mar 13, 2007 7:24 pm

Odlično se obnese tudi prozoren kabel z različnim številom žil v notranjosti ter ter EMI oklepom, ki se ga je dobilo v Connrad-u (za naročit). Upam, da go imajo še v katalogu. Obstaja verzija 3x1,5mm2 ter oklop. Oklop priključite tako kot je napisal Rogouc. Razlika v zvoku med standardnim kablom ter takim je bila velika. Testirano na kar nekaj lampaših ter tranzistorskih ojačevalcih. Razlika je bila najbolj slišna pri SE ustrojih ojačevalcev. Na drugih komponentah sam nisem testiral. Poceni upgrade, vredno preizkusiti.

LP,Igor
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » To Mar 13, 2007 8:19 pm

HI
Sem gledal tudi proizvode a la Monster Cable, Clearaudio, Furukawa, W&M Audio. Recimo najbolj sovrazim, ce bi recimo kupil eno "firmo" potem pa clovek dojame da je samo lepo zapakiran low cost belden ali kaj podobnega(in seveda, tudi zveni tako kot obican kabel). Za meter kabla bi recimo dal ene 20 eur (jebiga za probavanje se mi se to zdi veliko denarja, lapp kabel 3x1,5mm shieldan stane dobra 2 eur meter. Kaksen vpliv ima na zvok feritni obrocek? Ali pa recimo kaj je recimo v "skatlicah", ki so nasredi kabla - filter? Je torej vse v kablu, zilah in izolaciji?. Koliko vpliva recimo, glede na to da nas vecina pozna Oyaide, Furutech, koliko vpliva zamenjava solidnih konektorjev s temi? (Na Gryphonovem MK 3 power cordu lahko vidimo konektor za manj kot 4eur, ampak kabel poskrbi za tisto cemur je namenjen. Ali je pri vseh shieldanih power kablih, scit povezan na ozemljitev na en strani, na drugi pa v "luftu"?
Pri meni se recimo pozna kako je obrnjen napajalni kabel od ojacevalca, ker sub brni, in ce ga obrnem - tisina.
Pozna se mi tudi na obeh sistemih, ko se zalaufa neonka(na senzor) ali pa kaksna druga luc, se slisi na sistemu vklop luci kot pok.
OK, toliko zaenkrat
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a raketar » To Mar 13, 2007 9:07 pm

Kaj pravzaprav sploh iščeš? Poceni kabel ali odgovore?
Naj bolj točno si lahko odgovoriš če stvari preizkusiš, najhitreje pa s spraševanjem po forumih in brskanjem po internetu. Po napisanem sodeč je najboljša izbira Gryphon MK3 power cord in imel boš kabel, ki bo služil svojemu namenu. Pa še glavobola ne bo, saj boš tocno vedel koliko koštajo njegovi konektorji.

LP, Igor
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Mar 13, 2007 9:13 pm

Evo, tukaj imam Transparent kabel ranga 40 EUR 1m in 120 EUR 1 m- narejene si pridi izposodit. Ampak kabel se res pozna šele ko ima dobre konektorje.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Sr Mar 14, 2007 6:33 pm

Sam sem kupil pri Francu prav tak kabel o katerem govori (120€), sem ga pa direktno vezal na predojačevalec in razdelilec, tako, da sem rabil samo dva vtikača. http://www.lotusgroupusa.com/schuko.htm Ki pa sta vseeno draga cca 90€ kos. s tem sem se izognil stroškom za dodatne furotechove vtikače, pa še kontakt je boljši, saj je vse skupa kar prispajkano na samo napravo.
Edino kar lahko rečem, je da stvar deluje. košta pa tudi!

Lahko pa probaš tudi to http://www.tnt-audio.com/clinica/merlino.html
pa tudi na hrvaških forumih pišejo o nekih kablih, ki jih kupujejo v ljubljanski Elektronabavi. Gre za oklopljene napajalne kabel.

Ampak moj nasvet, najprej porihtaj vse druge kable, pol si pa sposodi napajalne kable pri Francu. In pol si ga najeb....ker boš študiral kje dobiti cash za te kable.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Če Mar 15, 2007 12:47 am

Ja ravno v tem je stos, da bi rad dobil best price/performance kabel oz. ga sam naredil, konektorje ze imam, niso pa Oyaide. Bom cimprej probal skocit do Franca, pa da sprobam kabla. Nekaj me se zanima(preden dobim kable), ali je trik tudi v konektiranju ali samo dizajn kabla in pa kvaliteta konaktov. BTW, tudi pri meni se najde kaksen drazji kabel a la ISODA, Blue Heaven, Red Dawn, vsaj zame so to ze zelo dragi kabli, da ne omenjam tistih, kjer se pripeljes do trgovine, vzames kabel, jim pustis kljuce avtomobila in in se z busom odpeljes proti domu.
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

Re: Kako priti do "bulk" oz. kablovja s koluta za ugod

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Nov 05, 2010 4:11 pm

Na poceni kabel vgradite tole, pa imate "ta drage MITe":
Slika
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov