PMC in transmission line ...

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

PMC in transmission line ...

OdgovorNapisal/-a dexter » So Feb 19, 2005 10:38 pm

Ima kdo izkušnje?! Kaj menite? Kakšna je vaša amplifikaija če jih je kdo kupil...

Lp,

Andrej
dexter
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 19, 2005 10:19 pm

OdgovorNapisal/-a Kuzma » So Feb 26, 2005 5:10 pm

Očitno zaenkrat ni nikogar, ki bi odgovoril na vaše vprašanje.
Toda naj velja osnovno vodilo: manjši zvočnik lahko dobro poganja ojačevalnik manjših moči. Večji zvočnik- samostoječ npr. trisistemski pa zahteva več moči.Seveda igra tukaj tudi vlogo izkoristek zvočnikov in bolj pomembno- kvaliteta ojačevalnika, ki se odraža v tem ,da lahko poganja bolj zahtevne kompleksne zvočnike. Višji podatek v dB( pazite, da je podatkek za 8 Ohmov- če je za 4, odštejte 3dB) o izkoristu zvočnika avtomatično ne pomeni, da je zvočnik enostaven za poganjanje.

Vsak zvočnik igra bolje z več kvalitetne moči- kot da bi mu skoraj dodali subwoofer. Toda moč mora biti kvalitetna- ne govorimo o ojačevalnikih, ki imajo veliko deklarirano moč- npr. 100W, v praksi pa se sesedejo ali imajo frekvenčno omejeno moč( predvsem lampaši s svojimi izhodnimi transormatorji) in dajejo samo par vatov moči.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a dexter » So Mar 05, 2005 7:34 pm

Vse napisano mi je popolnoma jasno. Zanima me samo mnenje oz. konkreten odgovor na moje vprašanje. Kaj menite o FB1+ in OB1. Ne pričakujem primerjave omenjenih modelov, ker imam o njiju lastno sliko, vendar kakšno mnenje iskušenih ušes...
dexter
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 19, 2005 10:19 pm

OdgovorNapisal/-a Kuzma » So Mar 05, 2005 9:12 pm

Nimam izkušenj z njimi.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a marijan radaljac » Po Mar 28, 2005 11:25 am

Pravzaprav me je kar strah odgovoriti, na nekem sorodnem forumu sem bil obtožen in popljuvan, da sem nekdo drug, nek kvazi audiofilski pisun, ki se prijavlja pod raznimi niki, samo zato, ker sem si drznil izjaviti, da imam PMC-je. Imam IB1, pred nakupom pa sem poslušal OB1, GB1 in FB1. Iskušenost mojih ušes je sicer realno lahko vprašljiva pa vendarle moje mnenje: Odlična transparentnost in realna reprodukcija timbra. Bas kakovosten tudi pri nižji dinamiki. Odlična kontrola in reprodukcija dinamičnih odklonov pri reprodukciji posnetkov kompleksnih del. Ljubijo ojačevalnike z nekaj višjim TDH v stilu Bedinijev, Brystonov... vendar odlično delujejo tudi recimo z DIY samogradnjo Pass Aleph 2 monobloki. V kolkor te zanima jih lahko slišiš pri meni.
Lep pozdrav!
marijan radaljac
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Mar 28, 2005 10:58 am
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a dexter » Po Mar 28, 2005 4:10 pm

Torej je amplifikacija DIY ?!

Lp,

Andrej
dexter
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 19, 2005 10:19 pm

OdgovorNapisal/-a marijan radaljac » Po Mar 28, 2005 5:22 pm

Tako je, končne so DIY Pass ali Bedini, spredaj pa Electrocompaniet EC 4.6 predojačevalec, TEAC 25x VRDS, Stabi 2 z Rego 300 ortofon MC15 in Paravichini phono P834. Pre pre sta Supex SDT1000 in hampton cevni MC (DIY). Moram priznati da sem pri nakupu PMC padel na večji model ne glede na to da sta fb1 in ob1 (gb je bil nekako premajhen) izvrstno opravljala nalogo v sobi moje velikosti. IB serija je vendarle nekaj drugega. Značilna PMC-java odlična dinamika spodnjega spektra je, ne glede na to da nisem nek bas fan in ne glede na to da je cel spekter izredno korekten, vendarle bila tako privlačna (spoloh pri klasični glasbi, ki jo še vedno protežiram) da se nisem mogel upreti.
Lep pozdrav!
marijan radaljac
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Mar 28, 2005 10:58 am
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a dexter » Po Mar 28, 2005 8:00 pm

Nekaj časa že nisem posodabljal sistema. Problem so predvsem zvočniki, saj se ne znajdejo v novem prostoru... Torej: Cyrus PRE, 2× Cyrus POWER, Cyrus dAD3, Rogers LS3/5a (11Ohm). No tu je še Cyrus FM in AV master, ter Tube Pre DIY in Quad 405Mk2 (zelo modificiran).
Glede PMC IB serije se popolnoma strinjam, saj gre bolj za monitor in ne toliko za HiFi zvočnik, kot je to primer pri FB in OB.

Lp
dexter
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 19, 2005 10:19 pm

OdgovorNapisal/-a jozevolf » Če Mar 31, 2005 2:24 pm

Jaz imam PMC TB2s v sledečem sistemu:

Integrated amp.: Densen DM-10
CD transport: JVC XLZ-1050TN
DAC: California Audio Labs Sigma II Tube Analog Processor
Speakers: PMC TB2s
Interconnects: Illuminations D-60, Van den Hul The First Ultimate
Speaker cables: Sommer Orbit 240
Headphones: AKG K 240 DF

Sistem igra OK (beri: tako kot mi ugaja) in ugajalo je tudi več znancem, ki so prisluhnili sistemu. Moja ocena je, da so zvočniki zelo nevtralni in dobro izrisujejo prostor. Izkažejo se pri močnih dinamičnih odklonih, zadovoljili pa bi tudi tiste, ki glasbo radi poslušajo zelo naglas. Ob tihem poslušanju brez težav izražajo dinamiko glasbe, pri čemer veliko malih zvočnikov povsem odpove, enako pa velja tudi za glasno poslušanje, kjer veliko malih zvočnikov zaide v območje popačenja (kompresije). Če ne bi bil prisoten, ne bi nikoli verjel, da tako majhen zvočnik lahko z dobrim zvokom napolni tako velik prostor (konferenčna soba v pritličju hotela M v Šiški). Poslušanje glasbe na tem sistemu me ne utruja in ne "boli", ravno tako pa me ne uspava. Zvočnike sem imel možnost slišati na več različnih sistemih v več različnih prostorih in svoj osnovni karakter (precej brez karakterja :-) so uspeli ohranjati v vseh kombinacijah.

To je zgolj moje mnenje, ki velja za zvok zvočnikov v mojem sistemu in mojem prostoru. Verjetno bi kdo drug lahko prišel do drugačnih zaključkov ali pa bi podal drugačno analizo, recimo na podlagi več audiofilske kilometrine, kot jo imam sam. Kolikor jaz poznam audiofile, imajo pa itak vsaka ušesa svojega "malarja" in povsem dopuščam, da se komu ti zvočniki ne bi zdeli dobri.
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a dexter » Če Mar 31, 2005 2:43 pm

Jože,

hvala za mnenje.

Lp,

Andrej
dexter
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 19, 2005 10:19 pm

HIENDFI

OdgovorNapisal/-a BH » Če Mar 31, 2005 8:43 pm

[quote="marijan radaljac"]Pravzaprav me je kar strah odgovoriti, na nekem sorodnem forumu sem bil obtožen in popljuvan, da sem nekdo drug, nek kvazi audiofilski pisun, ki se prijavlja pod raznimi niki, samo zato, ker sem si drznil izjaviti, da imam PMC-je.


Šele sedaj sem to slučajno opazil. To sem vas očitno jaz "napadel".
Pred časom (to se zdaj več ne dogaja), se je skupina "klincev" prijavljala na forum pod raznimi "niki". Odkrili smo jih pod istimi IPji, potem so pa začeli uporabljati softver za spremninjanje IPjev. Če bi to pustili, da na forumu počnejo kar hočejo, bi foruma že davno več ne bilo. Sčasoma so odnehali (nekaj časa smo restriktivno blokirali in čistili prijave), pa je že dolgo mir. Povsem možno je, da ste "vletel" ravno v tem času, pa se ni dalo ločiti "plevela od zrnja". Pravijo: "kjer je vojna, so žrtve", tudi nedolžne. Dobro, s tem ne zagovarjam zmote. Če ste nedolžna žrtev hiendfia, lahko to nemudoma popravimo. Bi pa bilo modro, prijaviti se tudi na hiendfiu s pravim imenom, ker potem ne more priti do takšnih napak, oziroma je to manj verjetno.
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 10:24 am

No comment.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a jozevolf » To Apr 19, 2005 9:04 am

Nekaj za tiste, ki jih zanima PMC/Bryston...

Leto nazaj sem kupil PMC TB2s. Kmalu zatem je PMC nadgradil ta (in še nekaj drugih) modelov in ga označil z dodatnim znakom +, torej TB2s+. Zamenjali so visokotonec (sedaj je enak kot pri njihovih večjih modelih), prilagodili in izboljšali kretnico ter vgradili novejši tip damping materiala. Novi model naj bi imel tako boljši power handling, boljšo vertikalno in off-axis disperzijo ter posledično še boljši stereo imaging, zaradi nove damping pene pa naj bi bilo bolj precizno tudi srednejtonsko in basovsko področje.

Najlepše pri tem tehnološkem napredku pa je, da se za modele, ki so bili posodobljeni, da dobiti upgrade (visokotonec, kretnica in damping material) in se tako TB2s preprosto nadgradi na TB2s+. Jaz sem se za zadevo odločil in bom v soboto že imel novi model zvočnikov. Več povem, ko bom nadgrajenim zvočnikom temeljito prisluhnil. Taka možnost ugrade-anja (ki je posledica tehnološkega napredka) je dokaj redek pojav v audio svetu in je kot tak vreden pohvale.

Še nekaj... PMC/Bryston-u lahko po novem prisluhnete tudi na Dunaju, saj je Edvard Potisk prejšnji teden odprl showroom, ki ga sestavljata dva prosotora, eden cca. 45 kvadratnih metrov, drugi cca. 20. Več na
[url]www.avitech.at[/url].
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a dexter » To Apr 19, 2005 9:23 am

Lepo od proizvajalca, da ponudi takšen upgrade. Opozoril bi samo na doslednost upoštevanja navodi pri zamenjavi damping materiala, saj zna to pri TML konstrukciji biti v praksi težje, kot izgleda. Upam, da bo napredek vreden odštetega denarja.
PMCje lahko slišite tudi v Zagrebu, kar bo nekaterim bliže, kot Dunaj.

Lp in hvala za info,

Andrej
dexter
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 19, 2005 10:19 pm

OdgovorNapisal/-a marijan radaljac » To Apr 19, 2005 9:28 am

[quote="dexter"]Lepo od proizvajalca, da ponudi takšen upgrade. Opozoril bi samo na doslednost upoštevanja navodi pri zamenjavi damping materiala, saj zna to pri TML konstrukciji biti v praksi težje, kot izgleda. Upam, da bo napredek vreden odštetega denarja.
PMCje lahko slišite tudi v Zagrebu, kar bo nekaterim bliže, kot Dunaj.

Lp in hvala za info,

Andrej


Vendar pa je g.Potisk izredno prijeten gostitelj in se ga splača obiskati ravno na Dunaju :) . V (sicer velikem) stanovanju, kjer je nekaj časa vršil demo, žal res ni bilo idealnih možnosti izvesti kvalitetno predstavitev, verjetno bo sedaj zadeva na dosti višjem nivoju.
Lep pozdrav!
marijan radaljac
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Mar 28, 2005 10:58 am
Kraj: Laško
Na vrh

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov