AVDIO REVIJE

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

AVDIO REVIJE

OdgovorNapisal/-a Kuzma » Sr Mar 02, 2005 3:26 pm

tema je bila po pomoti izbrisana in bo kmalu vrnjena iz arhiva nazaj.

4.3.2005:
Žal ne gre in prosim za ponovni vnos zanimivih prispevkov.
Zadnjič spremenil Kuzma, dne Pe Mar 04, 2005 11:49 am, skupaj popravljeno 1 krat.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a Kuzma » Pe Mar 04, 2005 11:49 am

Sam že zelo dolgo sledim avdio tisk. Trenutno stalno prebiram tele revije:

HIFI NEWS
HIFI +
The Absolute Sound
Stereophile

Žal nemško in italijansko ne znam ,da bi lahko sledil te revije. Zanimivo bi bilo, če bi udeleženci tega foruma sami omenjali zanimive članke in teste, ki so jih zasledili po tisku.
FK
Kuzma
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Dec 23, 2004 1:09 pm

Testi

OdgovorNapisal/-a Rogouc » To Apr 05, 2005 4:10 pm

Malo brskam za informacijami, pa me zanima, če kdo ima kak link do testov Hajdinjak Labs predvsem zvočnikov in integriranih ojačevalcev? Sicer sem našel en test ojačevalca Jubal, ki pa je na žalost v nemščini, ta pa mi je premalo razumljiva, o zvočnikih pa ne zasledim nikjer nobenih zapisov. A kdo ve za kak dober spletni prevajalnik iz nemščine v angleščino?

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

Re: Testi

OdgovorNapisal/-a BH » To Apr 05, 2005 5:07 pm

[quote="Rogouc"]Malo brskam za informacijami, pa me zanima, če kdo ima kak link do testov Hajdinjak Labs predvsem zvočnikov in integriranih ojačevalcev? Sicer sem našel en test ojačevalca Jubal, ki pa je na žalost v nemščini, ta pa mi je premalo razumljiva, o zvočnikih pa ne zasledim nikjer nobenih zapisov. A kdo ve za kak dober spletni prevajalnik iz nemščine v angleščino?

Rogouc


Kak zvočnik ali integrirec je objavljen tudi na www.hiendfi.com, bom pa v kratkem postavil še kup testov na HL site (tudi zvočnike in ojačevalnike, pa kable,...). Nekaj imam tu v Lj, nekaj pa bom ko pridem v MS (poiskati vkup kjer se vala ... :))
Spletni prevajalnik deluje slabo. Nekaj smo poizkušali s tem, pa germanisti niso razumeli prevodov.
Bojan Hajdinjak
BH
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Mar 31, 2005 12:01 pm
Kraj: Murska Sobota, Ljubljana,

Re: Testi

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Apr 06, 2005 8:06 am

[quote="BH"][quote="Rogouc"]Malo brskam za informacijami, pa me zanima, če kdo ima kak link do testov Hajdinjak Labs predvsem zvočnikov in integriranih ojačevalcev?
Rogouc


Kak zvočnik ali integrirec je objavljen tudi na www.hiendfi.com, bom pa v kratkem postavil še kup testov na HL site


:D :D :D :D :D :D :D :D
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 07, 2005 12:51 pm

V zadnji številki TAS lahko preberete da je v dveh reportažah o zvoku s sejma CES 2005 v Vegasu bila Kuzma kombinacija (gramofon Stabi XL ter Air Line) del enega od dveh najboljših sistemov tam.(Kharma,LAMM,Kuzma,Shelter).
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 14, 2005 6:12 am

Kako dobiš test v domači reviji kot proizvajalec?
Enostavno,dogovoriš se za test in reklamo in običajno jo podpira peščica lokalnih proizvajalcev kot si sam ter par uvoznikov avdio opreme.Pardon, saj nimamo več avdio revij.

Kako dobiš teste v tujih revijah kot proizvajalec v Nemčiji,Vel. Britaniji,Danski, Francija,Grčiji,Češki,Rusiji,Italiji, ZDA, Hong Hongu, Japonski,Hrvaški,…:

Enostavno, distributer, ki te zastopa v določeni državi( ki zastopa še druge svetovne proizvajalce), toliko zaupa tvojim izdelkom, da investira denar v njih,jih da testirati in izkoristi svoje težko pridobljene termine v reviji za promocijo tvojih izdelkov.Običajno tak uvoznik zastopa 10-20 različnih svetovnih proizvajalcev.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a harmonija » Ne Maj 08, 2005 3:47 pm

Kaj mislite o novi slovenski reviji? Ali je vsebina zanimiva? Ali se lahko razvije v pravo vseslovensko revijo?
harmonija
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To Apr 19, 2005 9:23 am

OdgovorNapisal/-a gašper » Po Maj 09, 2005 2:25 pm

V Vklopu se jo da menda videt.

Samo mojih 5 centov.
gašper
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 1:29 pm
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Maj 09, 2005 2:57 pm

N.C.
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jun 27, 2005 1:01 pm

iPOD vs BH


FK se izogiba dolo?enim debatam na forumih zato, ker se z lažmi in izmišljotinami raznih umotvornikov ne ukvarjam.

Da pa bi se vedela resnica o temi, ki je na » bh « forumu že od septembra 2004 v zvezi z mojim gramofonom Stabi reference in primerjavi proti iPOD, pa o »tem dogodku » tole, spodaj citirano iz THE ABSOLUTE SOUND št. 147 ( April-May 2004), kjer Robert Harley- urednik revije TAS, v obširni reportaži iz CES 2004 na strani 52, piše o Wilson sistemu in zanimivi primerjavi Wilson zvo?nika SOPHIA z konkure?nim zvo?nikom ob uporabi iPODa , seveda brez analogije, ter opisom sistemov :

Robert Harley tekst:

»Finally, I will tell you about an unprecedented form of hi-fi show demo: a direct comparison between the exhibiting manufacture's loudspeaker with that of a competitor. Wilson Audio set up its Sophia loudspeaker(USD 11.700) next to a major competitor's somewhat more expensive ( USD 16.000 pair) loudspeakers. Measurements of the two loudspeakers made in the demo room were provided, along with each speaker's anechoic response, showing that both loudspeakers' in room performance was correct and representative. A Krell KPS-25S CD player/linestage ( USD 25.000) appeared to be the signal source for both amplifiers.

We heard several pieces of music switched between the two loudspeakers. It was't even a close call; the Wilson sounded far better in every possible way. After about ten minutes of listening, Dave Wilson revealed the amplifier driving each loudspeaker- a USD 7.000 Krell on the competing speaker, and a USD 1000 Parasound powering the Wilson. The signal source for the competing speaker was the Krell KPS-25S and for the Wilson, the signal source was … an Apple iPOD-connected by RadioShack patch cords, no less!

Wilson's point was not to disparage the competing loudspeaker, but to demonstrate to retailers and distributors that a customer with USD 15.000 budget is better served by selling him USD 11.700 loudspeakers ( made by Wilson, of of course) and working with the customer's existing electronics( or selling him moderately priced electronics that can be upgraded later) than by suggesting that four-figure loudspeaker cables are a necessary part of a high-performance music system. The demo was also designed to demonstrate that loudspeakers are the most important link in the reproduction chain, and that system budgets should be more heavily weighted toward them.«

Konec citata. Mislim, da veliki ve?ini prevod ni potreben.

O?itno Kuzma gramofona v tej sobi ni bilo! Nikjer ne omenja niti dveh Wilson sistemov.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Po Jun 27, 2005 8:03 pm

[quote="Bojan Hajdinjak"]
Preberi si še enkrat temo pa boš videl, da nihče ne omenja TAS. O (istih) dogodkih iz sejmov praviloma piše kup časopisov. (Bralcem priporočam ponovni pregled te teme, zaradi objektivnega informiranja.)

Kaj pa če bi tut hajdi napisal točen vir - letnik revije, številka, pa stran in citat tistega članka, pa da vidimo kaj je res... 8) 8) 8)
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am
Na vrh

Malo morgen.

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Jun 27, 2005 8:41 pm

Dare, se boš pa na?akal. :P :P :P Tako kot je Hajdi obljubil, da bo na ogled postavil cele kupe 'daleko' najverodostojnejših testov HL robe, pa se je kon?alo pri zapiskih par imetnikov HL naprav... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...vsak bera? svojo malho... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » To Jun 28, 2005 1:02 pm

Ja, možnost da dokaže da ne laže in manipulira mu pa vseen moramo dat ne. Sej je demokracija ne :wink: :wink: :wink: Po moje je 12 ur zadost. :P :P :P
Tik tak, tik tak, tik tak... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am

OdgovorNapisal/-a VCC » To Jun 28, 2005 1:55 pm

Živijo!
[quote="Dare Rutar"]Ja, možnost da dokaže da ne laže in manipulira mu pa vseen moramo dat ne. Sej je demokracija ne :wink: :wink: :wink: Po moje je 12 ur zadost. :P :P :P
Tik tak, tik tak, tik tak... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Brezveze se matrat. Nič ne bo. V takih primerih raje potihne, pa da se zadeva malo pozabi.

___________________

Oči zelene vas gledajo! :mrgreen:
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov