GRAMOFONI

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Apr 02, 2007 10:38 am

Ej Iztok, tako se oglašaš, kot tisti, za katerega pravijo"če mačku na rep stopiš..."
Nisi ti tisti, ki sem ga imel v mislih. Ti si PRAVI ljubitelj glasbe in tvoja obiskovanja koncertov so mi znana.
Ampak na prvi del pa nisi odgovoril, namreč s čim naj ta gramofon sploh igra??
BTW Ko sem nekaj kupoval, nisem zaradi števila plošč, samo spomin zakaj sem kupil me je zapustil, sedaj pa me to ne povezuje z ničemer več
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » Po Apr 02, 2007 11:58 am

[quote="fotr"]Ej Iztok, tako se oglašaš, kot tisti, za katerega pravijo"če mačku na rep stopiš..."
Nisi ti tisti, ki sem ga imel v mislih. Ti si PRAVI ljubitelj glasbe in tvoja obiskovanja koncertov so mi znana.
Ampak na prvi del pa nisi odgovoril, namreč s čim naj ta gramofon sploh igra??
BTW Ko sem nekaj kupoval, nisem zaradi števila plošč, samo spomin zakaj sem kupil me je zapustil, sedaj pa me to ne povezuje z ničemer več

Mišo, ne ne, nič se ne bojim stopanja na rep, tudi če bi mi stopil. To je samo debata, preko katere opazimo stvari, ki jih drugače lepo spregledamo. Poglej, pred recimo tremi desetletji so mi bile gramozanske cene komponent v rangu npr. 5000 Evrov. S prijatelji smo "obrekovali" take drage komponente in kaj nam sploh več dajo on naših Nadov ... Danes to vem in take komponente tudi kupujem. Če bi bil miliarder, kateremu je komponeneta za 300.000 namenjena, bi verjetno pogledal tudi za tako. ker pa to nisem, me enostavno ne gane. Večkrat pa sem zaprepaščen, ko na oko izračunam, koliko denarja je šlo za plate ...

S čim naj gramofon igra. Ja z dobrimi platami. Ko boš pri meni, bova poslušala CD verzijo Art Ensemble of Chicago iz let 1967-1969. Kako bi šele LP zapel? O ja , obstajajo dostojne plate, ki se ne bi branile vrhunskih gramofonov in ti bi iz njih potegnili vse, kar omogočajo. Še nekaj pa jih bo prišlo-tudi iz moje založbe Klopotec, hi hi hi ! Imaš pa popolnoma prav, današnja produkcija si redko zasluži že Stabi "" gramofona, kaj šele dražjih.

lp Iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Apr 02, 2007 12:21 pm

A zaključiva tole debato??
Ko sem vprašal s čim naj ta stroj igra, nisem mislil kaj, oziroma kaj bo na njem, ampak kaj bo naprej od njega
kabli, predpredojačevalec, predojačevalec,končna stopnja, zvoćniki, prostor v katerem vse skupaj igra, vmes pa še an kup kablovja, lastna elektrarna, da ni motenj, itd.
To me matra, ne tisto na njem!
LP fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Apr 02, 2007 12:26 pm

Goldmund ima v svojem programu celotni program za sestavo avdio sistema. Mogoče bo pa to Igor tudi kdaj imel?
Sestava sistema z izdelki iste firme je stvar estetike in zaupanja v izdelke le te, ter "playing safe". Ni pa nujno najoptimalnejša.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » To Apr 03, 2007 7:37 am

Goldmund ima v svojem programu celotni program za sestavo avdio sistema


Potem je pa še bolj zanimivo, da za "pasende" aparature ne navaja ničesar!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 03, 2007 8:55 am

Izgleda da je večina zadnjih Goldmund testov izdelkov predvsem na Daljnem vzhodu. Npr.včasih so govorili za Jeff Rowland elektroniko, da sploh nima navodil v angleščini, ampak le v azijskih jezikih. Danes to tudi sam razumem zakaj.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Apr 04, 2007 6:38 am

Evo, da se še malo jaz vključim z "Mojo resnico"...

Na nek način se moram strinjat s fotrom...takele zadeve so precej bolj "to have" kot "to use" (v smislu, da napravo izkoristiš v njenem polnem potencialu). Res pa je, da je to stvar trenutnega (finančnega) stanja posameznika.

Iz mojega (trenutnega) vidika je popolnoma bedasto dajat 30k€ za StabiXL+AirLine, če pa StabiS/StogiS delata tako dobro :D . Jasno - ko (oz.če) bom imel dovolj euročkov za XL, bom najverjetneje gledal na stvar nekoliko drugače. Počakajmo, pa bomo videli, he,he,he. :wink:

Da bi pa imel kdaj toliko gnarja, da bi si kupil komponento za 300k€ pa...malo morgen - nimam niti bogatega strica na smrtni postelji, niti ne igram lota, po izobrazbi sem pa inženir in ne odvetnik ali "dentist".

10.000 LP/CD-jev ali več? Hmmm, jaz jih imam (recimo) nekje okoli 200. Ja, bedna cifra, pa jih vendar ne uspem ciklati, da bi recimo vsako ploščo slišal vsaj na pol leta. Čez dan delam, ko gre familija spat imam pa kako urico časa, preden tudi mene zvije spanec. To je pa časa ravno za eno ali eno 1/2 plošče na dan. Pa ni vsak dan tako, da bi se lahko vsedel in v miru poslušal. OK - pač 100 ljudi - 108,6 različnih pristopov h glasbi.

A da perverzno drage zadeve prodajajo predvsem v Azijo? Že nekaj časa opažam, da opisi in testi perverznih zadev/sistemov prihajajo predvsem iz daljnega vzhoda. Izgleda, da tam leži denar po cesti - vsaj za nekatere. Za nekatere so pa slamnate kolibe. Sicer pa, ali ni že Franc enkrat rekel, da gre veliko (večina?) XL-ov na vzhod?

No ja, zaenkrat še vedno: Ljubo doma, kdor ga ima.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a FOTB » Sr Apr 04, 2007 2:40 pm

[quote="ak"]Na nek način se moram strinjat s fotrom...takele zadeve so precej bolj "to have" kot "to use" (v smislu, da napravo izkoristiš v njenem polnem potencialu). Res pa je, da je to stvar trenutnega (finančnega) stanja posameznika.

AK, tegale ne razumem čisto. Tisti, ki kupi tako drago komponento, bo bojda kupil tudi ostale v tem rangu? In zakaj je potem ne bi izkoristil v polnem portencialu?
Vse je “To have”, tudi najcenejši system. , samo takega že imamo in nam je to samoumevno.

[quote="ak"]
Iz mojega (trenutnega) vidika je popolnoma bedasto dajat 30k€ za StabiXL+AirLine, če pa StabiS/StogiS delata tako dobro :D . Jasno - ko (oz.če) bom imel dovolj euročkov za XL, bom najverjetneje gledal na stvar nekoliko drugače. Počakajmo, pa bomo videli, he,he,he. :wink:

Da bi pa imel kdaj toliko gnarja, da bi si kupil komponento za 300k€ pa...malo morgen - nimam niti bogatega strica na smrtni postelji, niti ne igram lota, po izobrazbi sem pa inženir in ne odvetnik ali "dentist".

Kot je vprašal fotr(malo spremenjeno): ali se zgovarjamo o financah posameznika ali o verni reprodukciji? Verjetno FK z objavo komponente s ceno 300.000$ ni imel namen govoriti o finančnih zmožnostih posameznika.

[quote="ak"]
10.000 LP/CD-jev ali več? Hmmm, jaz jih imam (recimo) nekje okoli 200. Ja, bedna cifra, pa jih vendar ne uspem ciklati, da bi recimo vsako ploščo slišal vsaj na pol leta. Čez dan delam, ko gre familija spat imam pa kako urico časa, preden tudi mene zvije spanec. To je pa časa ravno za eno ali eno 1/2 plošče na dan. Pa ni vsak dan tako, da bi se lahko vsedel in v miru poslušal. OK - pač 100 ljudi - 108,6 različnih pristopov h glasbi.

Kolikšna je “optimalna količina” nosilcev zvoka? Ekonomsko en CD in en LP ? Ljubitelj glasbe pri nakupu novih ploščkov ne kalkulira s tem, kolikokrat se bo vrtel. Glasbo posluša več kot eno uro na dan , npr.jaz vsaj tri ure koncentriranega poslušanja doma in potem “za zraven” v službi in na poti do nje še vsaj 5 ur.
Številka 200 nosilcev. Čisto spodobna številka. V tem trenutku. Verjetno boš še kupoval in številka čez 20 let ne bo ista, ali pač? Sam kupujem in poslušam že petintrideset let.
Pa če še malo razčlenim to številko 200. Npr, da poslušaš več zvrsti: klasika, jazz,rock, etno,blues,elektronika, minimalistična glasba … ti na eno enoto “pade” npr 30 plošč. Hm, v jazzu jih imam več plošč že damo od Keith Jarretta in Art Ensemble of Chicago, kje pa je še ostala množica meni ljubih velikanov? Ko se je pred leti pojavila lektronika(minimalistična), sem bil z novim slogom tako navdušen, da imam do danes vsaj 400 nosilcev…. Ko grem na koncert (izberem spet meni odgovarjajoče izvajalce), si obvezno kupim vsaj en nosilec. Koncertov na leto pa je čez 60 …. Takole nekako pridemo na tiste nenormalne zbirke plošč. Lahko mi pa verjameš, da v nekih trenutkih še vedno ne najdem trenutni inspiraciji ali razpoloženju ustrezno glasbo …
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a akacjan » Sr Apr 04, 2007 4:43 pm

hej Iztok

a imaš kaj Steva Reicha ,na kakršnem koli mediju ??
Zanima me skladba- 18 lines.
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Sr Apr 04, 2007 9:46 pm

[quote="akacjan"]hej Iztok

a imaš kaj Steva Reicha ,na kakršnem koli mediju ??
Zanima me skladba- 18 lines.
lp
A.

Alesš, bom preveril. A je to pravi naslov skladbe? Imam : Music for 18 mussicians , potem DJjevsko priredbo istega albuma in še nekaj drugih.
lp Iztok

P.S.: Je mogoče naslov 8 lines (izvedba Bang of the Can)?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Če Apr 05, 2007 7:17 am

[quote="FOTB"]
AK, tegale ne razumem čisto. Tisti, ki kupi tako drago komponento, bo bojda kupil tudi ostale v tem rangu? In zakaj je potem ne bi izkoristil v polnem portencialu?
Vse je “To have”, tudi najcenejši system. , samo takega že imamo in nam je to samoumevno.

Ja, se strinjam. Samo malo imam pomislekov v smislu, ali človek pljune €1.000.000 za sistem zaradi verne reprodukcije ali zaradi "imeti" in "kazati"? Spet stvar posameznika, pa vendar, ker sem zoprn imam pač pomisleke. Tako, kot imam pomisleke pri kljudeh, ki kupijo McLaren F1. Ali ga potrebujejo za vožnjo ali za kazanje? Hmm...kaj pa vem. Nobenega ne poznam, da bi ocenil.

[quote="FOTB"]
Kot je vprašal fotr(malo spremenjeno): ali se zgovarjamo o financah posameznika ali o verni reprodukciji? Verjetno FK z objavo komponente s ceno 300.000$ ni imel namen govoriti o finančnih zmožnostih posameznika.

Kot sem že nekajkrat rekel (malo spremenjeno), je moje skromno mnenje, da je vernost reprodukcije posamezniku lastnega sistema funkcija posamezniku lastnih financ. Seveda ima ta funkcija pri posameznikih različne uteži (nekdo bo dal 100% prostih sredstev za verno reprodukcijo, nekdo za isto stvar samo 0,5%), a vendar korelacija obstaja.
Kaj je FK imel v mislih ne vem, naj pove sam...če pa že moram ugibati, je morda hotel razširiti naša obzorja in sproti namigniti, da obstajajo mnogo dražje naprave, kot so njegove in da so njegove najboljše v smislu razmerja kvaliteta/cena. Recimo. Ali pa tudi ne. Če se motim se opravičujem za podla namigovanja.

[quote="FOTB"]
Kolikšna je “optimalna količina” nosilcev zvoka? Ekonomsko en CD in en LP ? Ljubitelj glasbe pri nakupu novih ploščkov ne kalkulira s tem, kolikokrat se bo vrtel. Glasbo posluša več kot eno uro na dan , npr.jaz vsaj tri ure koncentriranega poslušanja doma in potem “za zraven” v službi in na poti do nje še vsaj 5 ur.

Optimalna količina - recimo (spet bljuzim) da je to tisto število redno poslušanih nosilcev (zanemarimo tiste, ki smo jih kupili, pa so zanič in jih nikoli ne bomo več poslušali), ko jih imaš čas poslušat tako pogosto, da se ob poslušanji najdlje neposlušanega nosilca še spomniš, kaj je na njem. Recimo, da je to grob osnutek definicije optimuma. Dajem v razpravo, kot kost za glodanje.

3 ure koncentrirano? Hja, očitno nimaš drughi distraktorjev, ki bi ti pobrali prosti čas (recimo 4-letne smrklje, ki ob 21.00 še skače po postelji in tuli, da še ni zaspana, pa vinograda, pa vrta, pa...).

5 ur na poti v službo in v službi? OK, do službe imam 5 minut, tu ne morem ravno nabirati minutaže poslušanja. V službi? Ni šans, se moram preveč koncentrirati na delo.

Suma sumarum - očitno nisem ljubitelj glasbe :evil:

[quote="FOTB"]
Številka 200 nosilcev. Čisto spodobna številka. V tem trenutku. Verjetno boš še kupoval in številka čez 20 let ne bo ista, ali pač? Sam kupujem in poslušam že petintrideset let.

Ja, še bom kupoval. Pa pri trenutnem tempu, ko kupim recimo ploščo na mesec bom čez 20 let imel dodatnih 200-300 plošč. Ker računam, da bom imel čez 20 let nekoliko več časa za poslušanje glasbe, bom morda malo več kupoval. To pomeni, da bom čez kakih 20 let recimo pri številku 500-800 (optimistično). Ali bom zaradi tega bolj ljubitelj glasbe? Po mojem ne. Ali bom zaradi tega poslušal več glasbe? Po mojem ne. Ali bom bolj ljubitelj glasbe, če bom imel nekje 100 plošč, ki sem jih kupil, pa jih že nekaj mesecev (let) nisem poslušal? Po mojem ne.

Dopuščam pa možnost, da se motim - ne bi bilo prvič in tudi zadnjič ne bo.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Apr 05, 2007 7:46 am

V začetnih časih mojega( in mnogih drugih) zanimanja za avdio smo vsi naleteli na Goldmund, ki je tedaj izstopal po ceni in konstrukciji. Podobno kot ljubitelji avtomobilov kmalu naletijo na Ferrarije, Maseratije, ipd....

No in danes naj bi bil to zopet najdražji gramofon. Seveda, lahko tudi mi naredimo še dražjega- cena bi lahko rasla v nedogled že samo z izbiro velikosti diamanta za ležaj. Sedaj mi koristimo industrijski rubin( 3.5 mm), če bi bila že sedanja kroglica iz pravega diamanta( ne industrijsko pridobljenega) bi bil XL vsaj dva krat dražji. Če bi uporabili kroglico 5 mm premera bi bila že nabavna cena( teža cca 6 caratov- odvisno od čistosti) že lahko 200.000 EUR Toda pomembno bi bilo skonstruirati ležaj tako, da bi se le ta videl, notri usmeriš žarek svetlobe, pa je. Mogoče bi pa samo že moj avtogram bil dovolj?

Audio je hobi in nima nobene veze s spodnjim:
"Meriti" večjega ali manjšega ljubitelja glasbe po količini plošč , poslušanju ali obiskovanju koncertov je brezvezno.

Toda , koliko kdo žrtvuje svojega časa in denarja za to, pa pač kaže prioritete. Eni si svoj čas razporedijo na različne dejavnosti in obveznosti, drugi pa so bolj ožje intenzivneje usmerjeni- mogoče tudi že v smeri obsedenosti- moram imeti, moram slišati.

Osebno ne vidim razloga zakaj bi moral slišati ali obiskati vsak koncert ali imeti vse plošče. Če naj bi bila npr.glasba samo v užitek, potem to res ni pomembno.

Toda, tudi dobrih stvari se človek lahko prenaje, pravi stari pregovor.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Apr 05, 2007 9:37 am

Hi!

[quote="ak"]Spet stvar posameznika, pa vendar, ker sem zoprn imam pač pomisleke. Tako, kot imam pomisleke pri kljudeh, ki kupijo McLaren F1. Ali ga potrebujejo za vožnjo ali za kazanje? Hmm...kaj pa vem. Nobenega ne poznam, da bi ocenil.


Jaz poznam enega, ki ma Mercedes McLaren SLR (enega od treh v SLO). Človek ga DEFINITIVNO NIMA z vozit, ampak ZA KAZAT.
:P
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 9:49 am

[quote="administrator"]Audio je hobi in nima nobene veze s spodnjim:
"Meriti" večjega ali manjšega ljubitelja glasbe po količini plošč , poslušanju ali obiskovanju koncertov je brezvezno.

Seveda, tega nihče ni napisal. Na žalost pa nimam vpliva na razumevanje nekaterih ... Tudi izjava "da tudi mi lahko naredimo dražji gramofon" je neke vrste brezvezno merjenje, pa kako dela glava za 10.000 Evrov tudi ... Pač, če tako vzameš.
Bistvo podajanja količine nosilcev zvoka je moje razmišljanje, da nekateri zapravimo perverzne količine denarja za samo glasbo in da nam denar ne odteka samo za perverzno drage komponente. Potem se je tema razširila na to, zakaj nekaterim količina npr.200 nosilcev ni(je) dovolj. Za mene čisto klasična debata, že večkrat spregovorjena med glasbofili, za nekatere pa merjenje :lol:
Je merjenje ljubitelja glasbe tudi izliv navdušenja nad neko drago komponento :?: Po tvoji logiki DA ! :shock:
Tudi pri avto hobijo je brezsmiselno merjenje števila prevoženih kilometrov. Saj je vseeno, ali ima Ferrarija in z njim dela parsto kilometrov na mesec-do placa za kazanje in nazaj. To res ne pove ničesar o ljubitelju avtomobilov.

[quote="administrator"] Osebno ne vidim razloga zakaj bi moral slišati ali obiskati vsak koncert ali imeti vse plošče. Če naj bi bila npr.glasba samo v užitek, potem to res ni pomembno.

Takega razloga tudi ni, tu si se ga kar sam izmislil, da nanj podaš odgovor. Obisk koncertov je sicer zelo priporočljiv, tudi s stališča iskanja verne reprodukcije, ni pa nobena obveza. To bi lahko primerjal z obiski restavracij. Zakaj je potrebno hoditi naokoli, ko si tudi doma lahko skuhaš. No ja, zunaj izveš kaj novega, ampak če te to ne zanima ... Pa še doma je ceneje.
Moja osebna izkušnja je, da sem šele z obiskovanjem koncertov razumel tudi bolj alternativne oblike glasbe. Prisotnost na koncertu te prisili v zbrano poslušanje tudi glasbe, ki ti takrat mogoče ni všeč. Kar nekaj prijateljev, ki so hodili z mano, se je na ta način tudi navdušilo nad novimi zvrstmi, ki je ob poslušanjiu v dnevni sobi še danes ne bi prebavljali. Seveda pa ni nič narobe, če glasbo spoznavaš in kupuješ samo preko ocen drugih ljudi ali prodajnih lestvic. Ampak to ni moj stil, zaenkrat sem pri izbiri svoboden, tudi na račun kakšne "slabe" plate ali slabega koncerta. In pri tej izbiri mi nova tehnologija zelo pomaga.



[quote="administrator"] Toda, tudi dobrih stvari se človek lahko prenaje, pravi stari pregovor.

Točno tako! Tukaj pa si ujel bistvo in zato imam raje velikoooo nosilcev zvoka .... :lol: :lol:


P.S.: Škoda, da se debati ne pridruži kak lastnik večje zbirke nosilcev in pove "svoje razloge".
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 1:24 pm

[quote="ak"]Ja, se strinjam. Samo malo imam pomislekov v smislu, ali človek pljune €1.000.000 za sistem zaradi verne reprodukcije ali zaradi "imeti" in "kazati"? Spet stvar posameznika, pa vendar, ker sem zoprn imam pač pomisleke. Tako, kot imam pomisleke pri kljudeh, ki kupijo McLaren F1. Ali ga potrebujejo za vožnjo ali za kazanje? Hmm...kaj pa vem. Nobenega ne poznam, da bi ocenil.

AK, take stvari(finančno) niso za nas, ko pa imaš enkrat miljarde,verjetno ne gledaš modele za par tisoč ojrov, ne glede na kvaliteto.

[quote="ak"]
Kaj je FK imel v mislih ne vem, naj pove sam...če pa že moram ugibati, je morda hotel razširiti naša obzorja in sproti namigniti, da obstajajo mnogo dražje naprave, kot so njegove in da so njegove najboljše v smislu razmerja kvaliteta/cena..

Ja, razširjanje obzorij.

[quote="ak"]Optimalna količina - recimo (spet bljuzim) da je to tisto število redno poslušanih nosilcev (zanemarimo tiste, ki smo jih kupili, pa so zanič in jih nikoli ne bomo več poslušali), ko jih imaš čas poslušat tako pogosto, da se ob poslušanji najdlje neposlušanega nosilca še spomniš, kaj je na njem. Recimo, da je to grob osnutek definicije optimuma. Dajem v razpravo, kot kost za glodanje.

Optimalna količina ? Pri ,ne bom rekel ljubitelju glasba, ampak glasbenemu zaljubljencu(odvisnežu) je to imaginaren pojem. JE NI. Odvisneži se v "zemeljskih" trenutkih zavemo količine vseh svojih plošč, v naslednjem trenutku pa dobiš sporočilo o neki novi stvaritvi in že plavamo in po naročilu komaj čakamo dne, ko pošiljka prispe.

[quote="ak"]
3 ure koncentrirano? Hja, očitno nimaš drughi distraktorjev, ki bi ti pobrali prosti čas (recimo 4-letne smrklje, ki ob 21.00 še skače po postelji in tuli, da še ni zaspana, pa vinograda, pa vrta, pa...).

Otroci pri nas že leta hodijo spat ob osmih, glasba jih pri spancu ne moti. Poslušava oba-no ja,zaradi tega koncentracija včasih trpi :lol: - potem poslušam vsako jutro pred službo, ko sem sam doma… Se kar nabere. Priznam, da včasih vmes gledam tudi filme, pri katerih je zvok izklopljen-razen v art filmov(še en hobi).

[quote="ak"]V službi? Ni šans, se moram preveč koncentrirati na delo.
Leta in leta poslušanja so me pripeljala do tega, da tudi težko poslušljivo glasbo mirno prebavljam med delom-v bistvu me pomirja. Pa moje delo tudi potrebuje koncentracijo (odgovorno delo z računalnikom).

[quote="ak"]Suma sumarum - očitno nisem ljubitelj glasbe :evil:
To ni nihče rekel in tudi ne morem, ker te ne poznam. Verjetno so, kot pravijo drugi, samo prioritete drugače nastavljene.

[quote="ak"]Ja, še bom kupoval. Pa pri trenutnem tempu, ko kupim recimo ploščo na mesec bom čez 20 let imel dodatnih 200-300 plošč. Ker računam, da bom imel čez 20 let nekoliko več časa za poslušanje glasbe, bom morda malo več kupoval. To pomeni, da bom čez kakih 20 let recimo pri številku 500-800 (optimistično). Ali bom zaradi tega bolj ljubitelj glasbe? Po mojem ne. Ali bom zaradi tega poslušal več glasbe? Po mojem ne. Ali bom bolj ljubitelj glasbe, če bom imel nekje 100 plošč, ki sem jih kupil, pa jih že nekaj mesecev (let) nisem poslušal? Po mojem ne..
Samo zaradi nakupov ne boš ne večji in ne manjši ljubitelj glasbe. Ljubezen do glasbe po moji oceni NE MOREŠ KUPITI. Boš pa zaradi več poslušanega imel možnost drugačne presoje. V večji količini plošč imaš več možnosti, da najdeš glasbo, ki te še bolj privlači, te intelektualno še bolj dvigne. In to te mogoče bolj potegne in zviša glasbeno prioriteto, posledica katere pa so večji nakupi tako ploščkov kot verjetno tudi sistema.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov