GRAMOFONI

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 1:45 pm

Še ena o številu ploščkov. Včeraj sva spet gostila Majo Osojnik, kranjčanko, ki je na Dunaju diplomirala iz flavte, nato naredila šolo jazz petja in je sedaj razpeta med različnimi projekti, od klasike, jazza do elektronike. Letos bo nastopila tudi na jazz festivalu v Ljubljani. Kot vedno smo poslušali glasbo in vsakič Maja na novo odkrije nekaj poslastic, ki jih kasneje kupi. Zanimivo, še nikoli pa ni vprašala, kako mi uspe vse ploščke iz zbirke preposlušati. Ni potrebe. Važno je, da v danem trenutku lahko potegneš iz stojal primerno glasbo.
V kratkem bom dobil njene pečenke z izborom srednjeveške glasbe, kar bo verjetno posledica novih nakupov v tej smeri.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a ak » Če Apr 05, 2007 1:54 pm

[quote="FOTB"]...Važno je, da v danem trenutku lahko potegneš iz stojal primerno glasbo....


Ja, pa smo spet tam (namreč pri moji definiciji): Imeti moraš dovolj ploščkov (različnih barv in dimenzij), da imaš izbiro, vendar dovolj malo, da lahko izbereš.

Spomnim se hčerke kolegov, ki so se preslili iz Novega mesta v Pariz. Šla si je kupit brisačo za na bazen. Prišla je v "eno štarcuno", kjer je bil oddelek z brisačami reda velikosti našega Maksimarketa. Po dveh urah izbiranja ni izbrala ničesar, ker je bila preveč zasičena s ponudbo. Pač "podeželsko" dekle v velemestu.

Vsekakor optimum količine nosilcev obstaja. Konkretna številka je samo stvar definicije in posameznika.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a ak » Če Apr 05, 2007 2:00 pm

[quote="FOTB"]...V večji količini plošč imaš več možnosti, da najdeš glasbo, ki te še bolj privlači, te intelektualno še bolj dvigne. In to te mogoče bolj potegne in zviša glasbeno prioriteto, posledica katere pa so večji nakupi tako ploščkov kot verjetno tudi sistema.


Hja, tu se pa strinjam...več boš vložil v neko stvar - bolj se boš z njo ukvarjal (in ne nujno obratno). Torej, več ko boš imel nosilcev, več ko boš denarja dal v svoj sistem, več glasbe boš poslušal - sicer se sam pred sabo ne boš mogel opravičiti, zakaj si zmetal ves ta denar. 8)
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 2:56 pm

[quote="ak"] Hja, tu se pa strinjam...več boš vložil v neko stvar - bolj se boš z njo ukvarjal (in ne nujno obratno). Torej, več ko boš imel nosilcev, več ko boš denarja dal v svoj sistem, več glasbe boš poslušal - sicer se sam pred sabo ne boš mogel opravičiti, zakaj si zmetal ves ta denar. 8)

Odvisno, zakaj vlagaš. Če brez vzroka ali pa če je vzrok velika kolekcija, potem potrebuješ opravičilo, če pa iz zadovoljstva, verjemi, opravičilo ni potrebno. Samo uživaš.
Obišči enkrat kakega muzikoljubca z veliko ploščki, prepusti se mu par ur in vedel boš, zakaj gre. Niti kanček pogovora ne bo namenjen zapravljenemu denarju. MUSKA. Samo pazi, da se ne nalezeš tistega žara, ki ti bo potem praznil denarnico.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a akacjan » Če Apr 05, 2007 5:22 pm

Živjo Iztok,
ja , mislil sem na to. A jo imaš na CD -ju ali na LP-ju ? Sicer me pa vse v zvezi z njim zanima.
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 05, 2007 7:03 pm

[quote="akacjan"]Živjo Iztok,
ja , mislil sem na to. A jo imaš na CD -ju ali na LP-ju ? Sicer me pa vse v zvezi z njim zanima.
lp
A.

Dobiš. Zapekel bom še Morton Subotnicka: Early Works in Stockhausna: Zodiak.

lp Iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Če Apr 05, 2007 9:23 pm

[quote="FOTB"]
Odvisno, zakaj vlagaš. Če brez vzroka ali pa če je vzrok velika kolekcija, potem potrebuješ opravičilo, če pa iz zadovoljstva, verjemi, opravičilo ni potrebno. Samo uživaš.
Obišči enkrat kakega muzikoljubca z veliko ploščki, prepusti se mu par ur in vedel boš, zakaj gre. Niti kanček pogovora ne bo namenjen zapravljenemu denarju. MUSKA. Samo pazi, da se ne nalezeš tistega žara, ki ti bo potem praznil denarnico.


Nočem biti zoprn (no ja, včasih že, ampak zdajle nisem namenoma), ampak nekako iz enega tvojega sporočila v drugo dobivam vtis (morda napačen), da je muzikoljubec tisti, ki ima veliko nosilcev. Ali pa tisti, ki veliko posluša glasbo.

Kaj pa je "veliko"? Veliko je obupno nedefiniran pojem in se raje pogovarjam v konkretnih številkah. Koliko ur na dan pa naj bi poslušal glasbo tisti, ki je po tvojem glasboljub? In koliko ploščkov pa naj bi imel tisti muzikoljub, ki naj ga bi jaz obiskal? 1000? 10.000? 100.000? In koliko časa naj bi jaz kampiral pri njem da se bom vnel? A me bo gledal več kot par ur? V tem času bom lahko poslušal nekaj (recimo 3) cele plošče ali morda 10 plošč, če jih bomo poslušali "po komadih". In kaj bom imel torej od ostalih plošč, ki jih ima on na policah?

Lubi...za tri ure muske mam tud jst doma, a veš. Morda sem se pa že malo "zažario". Ko sem pred časom na temle forumu spraševal, koliko je dal kdo za sistem ali komponento (relativno gledano glede na prihodke), sem iz odgovorov tistih, ki se jim je ljubilo odgovoriti (tvojega se ne spomnim - me emšo lovi, morda) razbral, da niti ne odstopam mnogo od povprečja občestva tega foruma. Skratka, gnarja sem zmetal v sistem kar nekaj in tudi 200 nosilcev ni finančno malo.

Tisto, kar sem skušal spraviti na beli dan je, da imeti 100.000 nosilcev ne pomeni, da veliko poslušaš musko ali da si muzikoljub ali da se sploh spomniš, kaj pribljižno je posneto na tistem ploščku tamle na tisti polici pod stropom.
Prav tako mi (skoraj) nič v tem smislu ne pomeni, če si nekdo nabavi tisti "tahud" gramofon. (Me pa prav zanima, kaj ga naredi tako dragega. No ja, malo je že FK namignil, kaj je lahko, čeprav malo sumim, da gre za finto "če ne bo najdražji, nam ne bo nihče verjel, da je najboljši".)

To, da pa ti poslušaš musko 8 ur na dan, jaz pa eno uro - eeee tu pa je razlika v prioritetah med nama. Tu ni debate. V to niti ne nameravam drezat - je preveč individualna stvar. Samo...(evo mene zoprnega)...tudi pri osmih urah na dan boš potreboval kaka 2-3 leta, da boš preposlušal svojih 10.000 nosilcev, brez da bi enega slišal dvakrat. Če pa (bog ne daj) odkriješ v zbirki kako dobro ploščo ali dve, si pa pečen, he,he,he.

OK,OK, zdaj sem pa že sam sebi tečen...grem spat al pa musko poslušat...in kar se mene tiče zaključujem tole debato, s katero sva (smo) čisto sfižili temo Gramofoni. Se opravičujem vsem skupaj.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Apr 06, 2007 12:27 pm

[quote="ak"]Nočem biti zoprn (no ja, včasih že, ampak zdajle nisem namenoma), ampak nekako iz enega tvojega sporočila v drugo dobivam vtis (morda napačen), da je muzikoljubec tisti, ki ima veliko nosilcev. Ali pa tisti, ki veliko posluša glasbo.

AK, muzikoljubca boš "začutil" ! Pa ti ni treba vedeti, koliko plat ima, to boš spoznal šele, ko boš(če) pri njemu na obisku.

[quote="ak"]Kaj pa je "veliko"? Veliko je obupno nedefiniran pojem in se raje pogovarjam v konkretnih številkah. Koliko ur na dan pa naj bi poslušal glasbo tisti, ki je po tvojem glasboljub? In koliko ploščkov pa naj bi imel tisti muzikoljub, ki naj ga bi jaz obiskal? 1000? 10.000? 100.000? In koliko časa naj bi jaz kampiral pri njem da se bom vnel? A me bo gledal več kot par ur? V tem času bom lahko poslušal nekaj (recimo 3) cele plošče ali morda 10 plošč, če jih bomo poslušali "po komadih". In kaj bom imel torej od ostalih plošč, ki jih ima on na policah?

Velikega glasbenika začutiš, ko samo potegne po struni in ni potrebe, da poslušaš cel njegov opus. Ti ne boš imel skoraj nič od zbirke enega muzikoljubca, vsaj v enem obisku ne. Imel boš pa veliko od pogovora. Verjemi.
Kdo pa pravi, da se boš vnel? Lahko se vnameš, ni pa nujno. Odvisno od tebe.

[quote="ak"] Tisto, kar sem skušal spraviti na beli dan je, da imeti 100.000 nosilcev ne pomeni, da veliko poslušaš musko ali da si muzikoljub ali da se sploh spomniš, kaj pribljižno je posneto na tistem ploščku tamle na tisti polici pod stropom.

Ni res, moj namen je bil samo to, da ko se zgovarjamo o perverzno dragih komponentah pozabljamo, koliko denarja gre za nosilce. Pri meni nekajkrat čez vrednost sistema, ki pa je daleč od poceni.

Je že kdo računal, koliko ga stane ura poslušanja doma? Reciva, da imaš sistem za 20.000 Evrov in poslušaš samo eno uro na dan reciva 250 dni na leto in ti sistem "zdrži" 20 let(ta bo ZELO TEŽKA) , te pride ura poslušanja brez vrednosti plošče ŠTIRI EVRE !!! Zanimivo, a ne? Če pa imaš še 1500 plošč(20.000Evrov) so to še dodatni štirje Evri. Na srečo LPji dobivajo na vrednosti in jih lahko kasneje prodaš.
Kaj bodo porekli lastniki sistemov, ki so vredni 100.000 Evrov in več(tudi pri nas so taki). Ena ura poslušanja brez plate 20 Evrov !!! Dražje kot en odličen jazz koncert.


[quote="ak"]To, da pa ti poslušaš musko 8 ur na dan, jaz pa eno uro - eeee tu pa je razlika v prioritetah med nama. Tu ni debate. V to niti ne nameravam drezat - je preveč individualna stvar. Samo...(evo mene zoprnega)...tudi pri osmih urah na dan boš potreboval kaka 2-3 leta, da boš preposlušal svojih 10.000 nosilcev, brez da bi enega slišal dvakrat. Če pa (bog ne daj) odkriješ v zbirki kako dobro ploščo ali dve, si pa pečen, he,he,he.

AK, nikjer nisem zapisal, da imam sam 10.000 ploščkov, reciva, da jim imam tretjino. Natančnega števila ne vem in me ne zanima. Vsake kvatre določim število na oko(po metrih). Glasbo poslušam že petintrideset let. Nove plošče so več na sporedu, stare manj. Nekatere starejše težko pridejo na vrsto, ko pa si v "starem" filingu, bi jih zelo pogrešal, če bi odšle "od doma".

[quote="ak"]OK,OK, zdaj sem pa že sam sebi tečen...grem spat al pa musko poslušat...in kar se mene tiče zaključujem tole debato, s katero sva (smo) čisto sfižili temo Gramofoni. Se opravičujem vsem skupaj.
Se na forumu, ki je dokaj "mrtev", vsaj nekaj dogaja.

P.S.: Pa še ena "provokacija". Koliko različnih zvrsti imaš na svojih 200 ploščah ? Enkrat sem že "razčlenjeval" to količino in omenil, da če imaš npr. 5 ljubih zvrsti pride na eno približno 40 plat. Meni osebno je to "starter" paket. Res si ne predstavljam pokriti enega žanra s tako količino. Ali tebi, ne glede na samo eno urco za poslušanje, to zadošča?

P.S.2: Ne vem zakaj se nekateri bralci počutijo "napadene"? Jaz od ljudi z veliko platami potegnem korist , npr.dobim kakšno stvar, ki je na trgu nedostopna ali pa če mi je kak glasbenik všeč, mu taki ljudje pokažejo še na podobne stvari. In takrat me ne zanima, kolikokrat je poslušal neko zaprašeno plato. Pozablja se tudi nekaj, kar sem tudi že nakazal. Z večjo količino je tudi večja izbira in s tem "glasbena neodvisnost".
AK, na osnovi česa pa recimo ti kupuješ plate? Lestvice,ocene v tisku, priporočila prijateljev ... ?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Apr 06, 2007 12:34 pm

[quote="ak"]Ja, pa smo spet tam (namreč pri moji definiciji): Imeti moraš dovolj ploščkov (različnih barv in dimenzij), da imaš izbiro, vendar dovolj malo, da lahko izbereš.
Spomnim se hčerke kolegov, ki so se preslili iz Novega mesta v Pariz. Šla si je kupit brisačo za na bazen. Prišla je v "eno štarcuno", kjer je bil oddelek z brisačami reda velikosti našega Maksimarketa. Po dveh urah izbiranja ni izbrala ničesar, ker je bila preveč zasičena s ponudbo. Pač "podeželsko" dekle v velemestu.
Vsekakor optimum količine nosilcev obstaja. Konkretna številka je samo stvar definicije in posameznika.


- muzikoljubec iz primerno založene trgovine ne bo odšel praznih rok
- muzikoljubec ve, kje se "dobro" kupuje, če pa ne, se prej pozanima
- muzikoljubec ni obremenjen z velemestom ali deželo, glasba je univerzum
- muzikoljubec ne razmišlja o optimalni količini
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Apr 06, 2007 1:10 pm

[quote="FOTB"]
Je že kdo računal, koliko ga stane ura poslušanja doma? Reciva, da imaš sistem za 20.000 Evrov in poslušaš samo eno uro na dan reciva 250 dni na leto in ti sistem "zdrži" 20 let(ta bo ZELO TEŽKA) , te pride ura poslušanja brez vrednosti plošče ŠTIRI EVRE !!! Zanimivo, a ne? Če pa imaš še 1500 plošč(20.000Evrov) so to še dodatni štirje Evri. Na srečo LPji dobivajo na vrednosti in jih lahko kasneje prodaš.
Kaj bodo porekli lastniki sistemov, ki so vredni 100.000 Evrov in več(tudi pri nas so taki). Ena ura poslušanja brez plate 20 Evrov !!! Dražje kot en odličen jazz koncert. .


Zanimiva računica. Meni pride ob teh predpostavkah tam okoli 3,5 EURE na uro poslušanja (z vračunanimi nosilci). Zoprno, upam da moja draga ne zgruntala te matematke :wink:

[quote="FOTB"]
AK, nikjer nisem zapisal, da imam sam 10.000 ploščkov, reciva, da jim imam tretjino.

Saj nisem mislil tebe osebno. Malo nerodno se mi je zapisalo.

[quote="FOTB"]
Se na forumu, ki je dokaj "mrtev", vsaj nekaj dogaja.

Morda res bolje debata mimo osnovne teme, kot speči forum.

[quote="FOTB"]
P.S.: Pa še ena "provokacija". Koliko različnih zvrsti imaš na svojih 200 ploščah ? Enkrat sem že "razčlenjeval" to količino in omenil, da če imaš npr. 5 ljubih zvrsti pride na eno približno 40 plat. Meni osebno je to "starter" paket. Res si ne predstavljam pokriti enega žanra s tako količino. Ali tebi, ne glede na samo eno urco za poslušanje, to zadošča?

Malo klasike (10%), nekaj Yu-nostaligje (5%), nekaj Jazza (40%), nekaj pop/rock/inštrumentalna (45%). Ja, zadošča, zaenkrat. Saj sem rekel, da počasi dokupujem. Žanrov pa ne mislim "pokrivat". Ja v vsakem žanru preveč posnetkov in izdaj...Jazza je recimo posnetega toliko, da ga tistih 10%, ki je meni poslušljiv, zlepa ne bom preposlušal.

Zdaj pa še ti odgovori na moje ponovljeno vprašanje: Koliko so vredne tvoje komponente (vsaka posebej, nosilci so recimo ena dodatna komponenta) - enota za oceno vrednoti pa je en tvoj mesečen prihodek.

[quote="FOTB"]
P.S.2: Ne vem zakaj se nekateri bralci počutijo "napadene"? Jaz od ljudi z veliko platami potegnem korist , npr.dobim kakšno stvar, ki je na trgu nedostopna ali pa če mi je kak glasbenik všeč, mu taki ljudje pokažejo še na podobne stvari. In takrat me ne zanima, kolikokrat je poslušal neko zaprašeno plato. Pozablja se tudi nekaj, kar sem tudi že nakazal. Z večjo količino je tudi večja izbira in s tem "glasbena neodvisnost".
AK, na osnovi česa pa recimo ti kupuješ plate? Lestvice,ocene v tisku, priporočila prijateljev ... ?

Nič nimam proti ljudem, ki imajo veliko plat. Samo zanima me (firbec pač), ali jih sploh kdaj preposlušajo, ali jih samo imajo. Seveda je fino dobiti se z nekom, ki ima veliko širine muske in slišat še kaj drugega, kot svoj standardni repertoar. Moji prijatelji na žalost niso v tej sferi, pri njih lahko kvečjemu slišim, da so turbo angelčki izdali nov singel :roll:

(Mimogrede administrator: tukaj pa je ena zadeva, kjer te marsikateri forum poseka : smeškoti. Tukajle bi mi krasno pasal tisti bruhajoči...pa ga na tem forumu ni :( )

Tako sem kar lepo omejen na tisk in internet. Verjetno pa bi imel precej več plošč (LP-jev), če bi v sloveniji obtajala spodobno založena ploščarna.
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Apr 06, 2007 2:15 pm

[quote="ak"]Zdaj pa še ti odgovori na moje ponovljeno vprašanje: Koliko so vredne tvoje komponente (vsaka posebej, nosilci so recimo ena dodatna komponenta) - enota za oceno vrednoti pa je en tvoj mesečen prihodek.

Reciva, da sem za trenutni sistem dal okrog 15 plač (nove komponente 22 plač), za plošče pa okrog 30 plač. Skupaj 45, se pravi skoraj štiri leta "garanja" za ta užitek. Vidiš, da se ne sme računati. Si takoj na tleh in začneš premišljvati ... ha ha. Po nakupu drage komponente me "peče" slaba vest in si potiho obljubim, da bom nakupe ploščkov za nekaj časa omejil. Ampak, ta slaba vest traja nekaj dni.

[quote="ak"]Tako sem kar lepo omejen na tisk in internet. Verjetno pa bi imel precej več plošč (LP-jev), če bi v sloveniji obtajala spodobno založena ploščarna.

Internet je danes zakon ! Problemi nastopijo, ko te založbe, kjer kupuješ, dnevno zasipajo z novimi stvarmi, ki pa "sploh niso slabe". Poleg tega pa prijatelj Leon, ki po službeni dolžnosti spremlja glasbo, pošiljane izbrane glasbene izdaje, ki so mi večinoma pisani na kožo. Če k temu prišteješ še moj delež glasbenega iskanja, potem ti je hitro jasno, da me poznajo vsi poštarji.
Slovenska izbira pa je res mizerna. Meni "domači" nakupi predstavljajo samo kak procent.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Apr 06, 2007 3:22 pm

Aleš

muzikoljubec Leon je našel še:
CDji
Steve Reich: Tehillim
Steve Reich: Music for large ensemble
Steve Reich: Different Trains (Kronos quartet)
Terry Riley: A Rainbow in curved air

LPji
Steve Reich : Sextet six marimbas
Steve Reich : Drumming
Terry Riley: In C
LPje bom "prenesel" na CDje (tudi za sebe)

skratka, kar nekaj glasbe te čaka...

lp
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Apr 06, 2007 6:53 pm

Kako lepo rastejo cene redkih in dobrih LPjev. Plošča
Arthur Doyle/Hamid Drake Your spirit is calling, je bila izdana predlani v omejenem številu pri založbi Qbico(ki jo zastopam) in je bila zelo hitro razprodana. Na eBayu je trenutna cena 43$, verjetno pa bo še dosti višja. Na srečo sem jih lani kupil več. Kogar zanima, jo lahko pri meni še dobi po ceni 18Evrov.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a akacjan » So Apr 07, 2007 10:44 pm

Iztok,
hvala v naprej, Jaz ti dam pa naso zadnjo plato.En komad je res dober ,mislim da ti bo vsec, in sicer Dieter Mack : Kammermusik.
lp (lepe praznike)
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Apr 12, 2007 10:08 am

[quote="akacjan"]Iztok,
hvala v naprej, Jaz ti dam pa naso zadnjo plato.En komad je res dober ,mislim da ti bo vsec, in sicer Dieter Mack : Kammermusik.
lp (lepe praznike)
A.

Aleš, Reicha polna skleda(kakih 10 ploščkov). Čakam še na eno, potem pa dobiš.

lp Iztok

P.S.: Ko sem "kopiral" LPje, sem za test naredil kopijo Satchmo Plays King Oliver. Moj prvi test in včerajšnji test avdiofila(ki preferira gramofon) je pokazal, da so razlike minimalne in da "komot" lahko živim s kopijo! Res pravo presenečenje in hkrati pohvala za Benchmark ADC(snemanje) in Electrocompaniet-Stylos DAC Had kombinacijo(predvajanje).
In vse to v varianti, ko CD kopija NE MORE BITI BOLJŠA od LPja! Kaj bi šele bilo če bi na enak način naredil CD iz mastrov ? Heretične misli?
Zavedam se, da moja (kakih 5000 Evrov vredna analogna kombinacija ni ravno top, ampak vseeno...)
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov