GRAMOFONI

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Jan 12, 2006 7:03 am

Glej novico na slovenskih in angleških straneh Kuzma strani o
gramofonu Kuzma Stabi XL.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Jan 15, 2006 5:24 pm

glej novice na slovenskih straneh ter Kuzma novosti na forumu o gramofonu Kuzma Stabi S in Stogi S.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Mar 02, 2006 3:45 pm

Vprašanja o analogiji in povezana z Kuzma gramofoni, če želite osebno odgovor, potem pošljite E mail na podjetje KUZMA d.o.o.:
kuzma@s5.net

in ne na privatna sporočila na tem forumu.

Kuzma d.o.o.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Mar 16, 2006 1:30 pm

ANALOGNE UČNE DELAVNICE:

Prijavite se na brezplačna predavanja o analognih gramofonih, ročicah, nastavitvah, ipd. Naučite se nastavljati gramofone, ročice, odjemne doze in lahko seveda marsikaj vprašate. Kje: Kuzma demo salon v popoldanskem času med delovniki. Kdaj: v mesecu aprilu-točen datum bo še določen.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 20, 2006 6:25 pm

Nekaj je že prijavljenih za analogne učne delavnice:

Predvsem priporočam tistim, ki bi se radi naučili osnov nastavitve ročice & odjemne doze.

Kdaj bo to pa kmalu!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 07, 2006 3:43 pm

Analogne učne delavnice:

Kuzma demo salon-vodi Franc Kuzma

Nekaj osnov o postavitvi gramofona, montaži ročic ter odjemnih doz, ter nastavitvah:

1.del:
12.4.2006 ob 16 uri do 19 ure cca 3 ure

Osnovne nastavitve ročice in odjemne doze:
geometrija, pritisna sila, bias sile


2.del:
19.4 2006 ob 16 uri do 19 ure

Osnovne nastavitve ročice in od. doze:
višina ročice, VTA, azimut,...


Prosim za tiste, ki ste se že prijavili, če potrdite, ali vam termin odgovarja,ker je število omejeno.

Toda , to bomo še večkrat ponovili, tako, da ni panike!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Mar 31, 2007 9:23 am

Za tiste, ki bi potrošili 300.000 EUR za gramofon( z ročico):

[url]http://www.goldmund.com/products/reference/[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » So Mar 31, 2007 1:51 pm

Za tiste, ki bi potrošili 300.000 EUR za gramofon( z ročico):

No pa smo spet pri Hamletu.
To be or not to have?
Je to res absolutno tisto pravo, originalno in kaj vem kaj?
In če je, kakšne morajo biti ostale pritikline, da vse to sploh lahko slišiš?
In predvsem koliko to stane??
Še tisti, ki se lahko tako spraznijo bo motila matematika.
Če je npr Kuzma xl cca 30.000€, lahko za razliko kupiš 4500 LPjev po ceni 60€, kar na kalkulatorju pokaže, da boš lahko naslednjih 12,3 let vsak dan poslušal po eno novo ploščo.
Ostale razlike (mislim pri pritiklinah) pa verjetno pomenijo do konca življenja vsak dan kakšnih 10 plošč.
OK to je za "to be", za "to have" pa je moje modrovanje popolnoma brez vezno.
Kupiš in imaš. Pa pika. Pa čeprav bi za ta denar kakšnih pol miljona ljudi vsaj enkrat v življenju spodobno jedlo. In to trikrat v tem dnevu.
Sorry, ampak vse ima svoje meje. Vsaj pri meni!
P.S. ( da ne bo pomote, isto mislim tudi o hišah, avtomobilih, jahtah itd)
P.S. od P.S. Sicer pa tudi matematika od "to be" ni čisto človeška
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » So Mar 31, 2007 2:50 pm

[quote="fotr"]Če je npr Kuzma xl cca 30.000€, lahko za razliko kupiš 4500 LPjev po ceni 60€, kar na kalkulatorju pokaže, da boš lahko naslednjih 12,3 let vsak dan poslušal po eno novo ploščo.


Mišo, pa si prepričan, da je potrebno dajati za LPje 60 Evrov? Milsiš, da ne bi boljše slišal navadnih LPjev na sistemu, ki bi ga nadgradil za razliko do "avdiofilskih"? Ali pa, če bi poslušal "pečenke" na sistemu, v katerega bi lahko vložil še več razlike do LPjev? He he, to se nikoli ne konča. Vedno štartamo s sebi primerne variante in pametujemo. Meni npr. navadni LPji (npr. Rollins: The way out of the west) delajo tako dobro, da se z avdiofilsko varianto ne obremenjujem.Lahko pa hitro izračunaš, da npr.300 avdiofilskih LPjev stane vsaj 3000 Evrov več. Kakšna finančna injekcija je to npr. v sistem, vreden 5000 Evrov si lahko zamisliš. Drug azgodba pa je, če imaš sistem od 50.000 Evrov naprej.

lp Iztok

P.S.: Sama izdelava 180g vinila je zanemarljivo dražja od navadnega.Krepko pod enim evrom.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a fotr » So Mar 31, 2007 8:35 pm

Dragi FOTB
to pot si pa čisto zgrešil mojo poanto. Cena LPja sploh ni važna, bila je okvir za en izračun, ki pa sploh ni pomemben.
Pomebno je, kje se vse skupaj neha!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » So Mar 31, 2007 9:16 pm

[quote="fotr"]Dragi FOTB
to pot si pa čisto zgrešil mojo poanto. Cena LPja sploh ni važna, bila je okvir za en izračun, ki pa sploh ni pomemben.
Pomebno je, kje se vse skupaj neha!

No ja Mišo, mogoče pa ti nisi razumel moje ? Zgovarjamo se o komponenti za 300.00 Evrov. Verjetno je ti in jaz ne bova kupila, kaj pa nekdo, ki za 2 milijona pripelje na dom Robija Williamsa? Kaj pa avto za 1,5 miljona? Ali ni to enaka perverzija. Ali pa LP za 1000 Evrov? Pač kupi nekdo, ki ima, ali da za to neumnost, ali pa bo zapravil za kaj podobnega. Denar mora krožiti. Sploh pa, jaz sem npr. s ploščki vred zapravil nekje okrog 70.000 Evrov ! Neumnost ?

lp Iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a akacjan » Ne Apr 01, 2007 11:03 am

Ti sunce !!!! svaka ćast !!!
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Ne Apr 01, 2007 1:38 pm

[quote="akacjan"]Ti sunce !!!! svaka ćast !!!
lp
A.

Aleš, če je to zame: samo plate in CDji-krepko čez 3000 jih je,nanesejo tam nekje okrg 50.000! V Kranju pa imam pa prijatelje, ki ima čez 10.000 LPjev - pa saj to je čez sto jurjev! Po drugi strani pa, kaj bi npr. en afričan porekel na ceno odjemne doze(npr. za 1000 Evrov), za katero lahko živi verjetno celo življenje? Vse je relativno.

lp Iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Apr 01, 2007 9:16 pm

Še nekrat! ni poanta o ploščah in številu le teh, ki si jih nekdo več, nekdo manj lahko privošči.
Smo na , vsaj jaz mislim, HiFi forumu, ali vsaj stremimo k temu. Se pravi govorimo o verni reprodukciji posnete glasbe. In vsem je jasno, da kakovost raste v primerjavi s ceno na kvadrat ali še bolj.( pri tem mislim na ceno)
Toda, nekaj kar stane toliko denarja, da ne govorim o tem, da bo narejeno le 25 kosov in še to le po 5 na leto vsekakor ni HiFi, ampak je le "TO HAVE"
Trdim, da gramofon, katerega cena je skoraj 10 kratnik izdelka, ki vsaj v delu poznavalskega sveta velja za odličnega, če že ne za najboljšega, ne more biti mnogo boljši.
In zakaj si upam to trditi? Ker na proizvajalčevi strani ni niti ene komponente sistema, s katero bi to lahko sploh poslušali.

Suggested Systems

To be announced


To je kot avto, ki je gotovo najboljši na svetu, le ceste po kateri bi lahko vozil še niso naredili, ker jo ne znajo. Ali pa ker se še ni rodil voznik, ki bi znal vse skupaj tudi izkoristiti.

Torej je pričakovano, da bodo tudi vse ostale komponente izdelali sami. Pri dinamiki, ki jo napovedujejo za gramofon, je pričakovati, da nam bodo morda vnuki na grobu opisovali kako to zveni, igra, poje ali morda celo "pričara"

Kar pa pomeni, da je ta firma slaba in so njeni dosedanji izdelki slabi. Le njihovi izvlečki iz revij so malce hcni, saj se končajo večinoma brez zaključka, oziroma, mislim, da jih niso ocenjevale neke revije po katerih bi HiFisti masovno posegali zaradi pomembnih mnenj.

Kar pa se tiče števila Lpjev ali ploščkov ali česa že, pa tole. Mnogo let nazaj sem bral (po mojem več kot 30) v eni od takratnih nemških audiofilskih revij , reportažo človeku, ki piše recenzije za plošče, imal pa jih je v svojem stanovanju več ko 35.000 Vse stene so bile do stropa napolnjene z Lpiji in (takratše) kasetami.
In kaj je gospod, katerega imena se niti ne spomnim) povedal o vsem tem. Da si zjutraj med umivanjem, britjem, kavo in ostalimi fizološkimi opravili zavrti Lp, med vožnjo v službo isto posluša še v avtu s kasete, popoldan pa postopek ponovi še dva do trikrat ( jasno vedno z različnimi ploščami) Odkrito je povedal, da posamezno ploščo sliši dvakrat, če se mu zdi "EKSTREMNO DOBRA" pa morda še enkrat.

Pri tem še ena pomembna informacija, ta gospod je vse to dobival brezplačno v oceno v katero objektivnost sem že tedaj podvomil, čeprav je bil pogled v njegovo stanovanje za strastnega ljubitelja glasbe, pravi šok.

In sedaj na koncu tega modrovanja, vseeno še enkrat:

Kaj ima to s HiFijem? Oziroma ali sem morda zgrešil poanto HiFija?? (če je to po mojem pojmovanju Visoka Vernost Reprodukcije)

Ki jo v prvem primeru niti ne moreš preveriti drugače, kot da res povabiš vse "muskontarje" na dom, v drugem primeru pa pač zbiraš plošče, ki jih ne boš nikoli več poslušal.

Spet ena matematična: če 10.000 LPjev poslušaš 3 ure dnevno ( verjetno je še to za večino kar precej) jih imaš za cca 9 let, ampak med tem boš verjetno vsak mesec kupil zopet po 10 lpjev, če ne še parkrat več in to je .....novih plošč.

Skratka to je "TO HAVE" in ne HiFi.

Je pa res tudi to lahko hobby. Saj nekateri tudi zbirajo značke pa kaj vem kaj še, in govorijo samo še o številu in redkih primerkih itd.

Sam ugotavljam, da je res, da založbe vedno niso vse in da je predvsem važna glasba, ampak istočasno ugotavljam, da se mi fond plošč nekako zmanjšuje. Ko kupim par novih, dobro posnetih plošč, ugotovim, da je kar nekaj starih za prodajo ali "šenk" Ker jih gotovo ne bom nikoli več poslušal, bodisi zaradi resnično slabe kvalitete posnetka, ali pa preprosto zato, ker tudi slučajno ne vem več, zakaj sem jo sploh kdaj kupil.

LP Fotr, ki je roko na srce tudi raje kupil kako glavo ali zvočnike, namesto, da bi se šel samaritana po Afriki.Mea culpa
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » Po Apr 02, 2007 9:20 am

[quote="fotr"]Kaj ima to s HiFijem? Oziroma ali sem morda zgrešil poanto HiFija?? (če je to po mojem pojmovanju Visoka Vernost Reprodukcije)

Dragi Mišo, tudi govorjenje o gramozanskih cenah je nima.

[quote="fotr"]Spet ena matematična: če 10.000 LPjev poslušaš 3 ure dnevno ( verjetno je še to za večino kar precej) jih imaš za cca 9 let, ampak med tem boš verjetno vsak mesec kupil zopet po 10 lpjev, če ne še parkrat več in to je .....novih plošč.
Skratka to je "TO HAVE" in ne HiFi. )

Hm, si že kdaj tekel k kolegu, ko je dobil novo tebi interesantno ploščo. Si že kdaj komaj čakal poštarja in z njim nove glasbene dobrote? Si že kdaj naročil novo ploščo v prednaročilu? Si kdaj po prejetju kake super plošče poklical enako misleče in debatiral o tem?Si se že peljal na koncert 1200 km v eno smer ...
Misliš, da je to TO HAVE ? Jaz ne, tudi HIFI tega ne bi imenoval, ampak ljubezen do glasbe.
Glede matematike pa: v službi imam že petnajst let HIFI, ki mi mejo treh ur podaljša na .... Prej pa sem uporabljal potujoče pripravice za poslušanje... Tudi,ko sem peš hodil v službo ....

[quote="fotr"]
Je pa res tudi to lahko hobby. Saj nekateri tudi zbirajo značke pa kaj vem kaj še, in govorijo samo še o številu in redkih primerkih itd.)

Ja, hobi je tudi obsesija, ja, nekateri tudi samo govorijo o številu. Ampak, dokler enkrat nisi ZARES v nekem hobiju, potem ne razumeš ne enih ne drugih.
Moje "izlaganje" števila plošč si narobe narobe zastopil. Bistvo tega je, da tudi pri nas obstaja veliko ljudi, ki so za ta "hobi" zapravili perverzne količine denarja.Nekateri med njimi so še brez avta in drugih ""perverznih dobrot.

[quote="fotr"]
Sam ugotavljam, da je res, da založbe vedno niso vse in da je predvsem važna glasba, ampak istočasno ugotavljam, da se mi fond plošč nekako zmanjšuje. Ko kupim par novih, dobro posnetih plošč, ugotovim, da je kar nekaj starih za prodajo ali "šenk" Ker jih gotovo ne bom nikoli več poslušal, bodisi zaradi resnično slabe kvalitete posnetka, ali pa preprosto zato, ker tudi slučajno ne vem več, zakaj sem jo sploh kdaj kupil..)


Vidiš, tole zgoraj je bolj definicija avdiofila kot pa ljubitelja glasbe!
Ko boš prišel k meni, lahko obiščeva še kakega ljubitelja glasbe. Že po žaru v očeh, ko bo govoril o glasbi ti bo hitro kaj jasno.
Mišo, verjameš ali ne, glasbeni zaljubljenci za večino plat vedo, kje so jih kupili, še bolj pa ZAKAJ. Verjetno jim več pomenijo, kot pa nekaterim drugim... In to je tista razlika, ki je nekateri ne razumejo. Glasbeni zaljubljenci ne bodo NIKOLI dali od sebe plate, ki je slabo posneta. Imam nekaj izdelkov od Don Cherrya, ki so žnj kvalitete, ampak, glasba je fenomenalna. Niti na misel mi ne pride, da bi jih dal preč.

[quote="fotr"]LP Fotr, ki je roko na srce tudi raje kupil kako glavo ali zvočnike, namesto, da bi se šel samaritana po Afriki.Mea culpa
Pa smo spet tam, primerjava je bila samo, kako en afričan gleda na ceno ene za nas "normalno drage" odjemne doze. Verjetno tako, kot nekateri v bolj razvitem svetu na 300.000 drago komponento. In odgovor kupca take komponente bi verjetno bil podoben tvojemu.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov