CES 2008

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

CES 2008 - EPILOG

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Ne Feb 03, 2008 4:49 pm

Na koncu opisov sejemskih vtisov pa enostavno moram dodati nekaj, kar je pri meni pustilo poseben pečat! Gre za izkušnjo doživetja realnega oziroma dejanskega položaja Franca Kuzme v svetu vrhunskega avdia. Po raznih forumih lahko seveda preberete marsikaj. Ta mesta, kot papir, prenesejo prav vse, resnični svet pa je ponavadi nekaj povsem drugega. Ta resnični svet lahko v živo opazujete tudi na pomembnejših evropskih avdio sejmih, kaj kdo pomeni v svetovnem merilu, pa je jasno vidno predvsem v Las Vegasu.

Franc je bil zelo skromen in odmerjen pri opisovanju dogodkov v zvezi z novo ročko, ki jo je premierno predstavil. Kaj vse bi na njegovem mestu ob takem uspehu pisali nekateri drugi, si ni težko predstavljati... V njegovi sobi in izven nje sem bil priča številnim dogodkom, ki mi bodo za vedno ostali v spominu in ki enostavno ne smejo ostati »privatna last«. Po tem, kar sem lahko tokrat videl in slišal v Vegasu in kar Franc doživlja že nekaj let, lahko z gotovostjo rečemo, da imamo v tem trenutku enega najbolj cenjenih konstruktorjev analognih gramofonov in ročic na svetu!

Pretiravanje? Mislim, da ne, ko enkrat doživite, kako svetovne avtoritete na področju konstrukcije najrazličnejših avdio naprav, najbolj razvpiti avdio kritiki in najbolj cenjeni oblikovalci mnenj iz celega sveta, vseh barv in ras, in o katerih berete oziroma katerih mnenja lahko nenehno spremljate v najbolj pomembnih avdio medijih po vsem svetu in, ki tudi sami spadajo v to prestižno kategorijo, spoštujejo in iskreno občudujejo, tako Franca, kot njegove izdelke in s kakšnim navdušenjem pričakujejo nove proizvode, občudujejo nove tehnične prijeme ter izvirne konstrukcijske rešitve ter nenazadnje, kako pozitivna občutja izražajo ob poslušanju njegovih izdelkov. Ti v svetu niso samo priznani in uveljavljeni. Ta faza je že davno mimo! Spadajo namreč v sam vrh, postavljajo nove mejnike tako v konstrukciji, kot zvoku in predstavljajo izziv konkurenci. Slovenci, še posebej pa avdiofili in ljubitelji glasbe smo lahko nanj resnično ponosni. Najbrž si ni težko zamisliti občutke, ko hodite po hodnikih enega največjih hotelov na svetu, več tisoč kilometreov od doma, med samimi popolnimi tujci, ti pa se obračajo in šepetajo: »Hej, poglej, to je Franc Kuzma«, bolj pogumni pa ga ustavijo, sežejo v roko in z blaženim nasmeškom na licu hitijo razlagati, kako srečni so, da so ga lahko spoznali. Še bolj pomembno pa je, da ne gre le za »navadne avdiofile«, ampak, kot sem napisal že zgoraj, za priznana imena iz sveta avdia. Kot Hollywood, vam rečem. Pa še nekaj: Pogovarjal sem se z nekaj deset konstruktorji, kolegi kritiki in zastopniki in ni bilo niti enega, ki ne bi slišal za Slovenijo (in Kuzmo) in v tej družbi po moje predvsem zaradi njega! Bi kaj takega pričakovali še pred petimi, ali desetimi leti?

Spet se moram opravičiti za vtis morda prevelikega navdušenja, kot pri poslušanju najboljše gramofonske glave podjetja ZYX, ampak vsake toliko časa človek doživi nevsakdanjo izkušnjo in to sem želel deliti z vami tako, kot sem jo v resnici doživel.

[url=http://album.email.si/foto/462914]Slika[/url]

Podelitev "avdiofilskih oskarjev" za leto 2008.

[url=http://album.email.si/foto/462608]Slika[/url]
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 29, 2008 1:07 pm

Linki na CES 08- glej audio sejmi.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 1:38 pm

Ali je kateri od vas slišal to zadevo?

http://www.polkaudio.com/homeaudio/surroundbar/sbar360.php

Menda so dobili nagrado best of CES 2008?? (verjetno v neki svoji kategoriji)
Mene že nekaj časa zanima kako bi si uredil zvok v dnevni sobi, ki ni podrejena HiFi normam, skratka nek privlačen prostorski zvok ( ki nima mnogo skupnega s HiFijem) predvsem s povezavami na razne internetne radijske postaje in tudi z nekim glasbenim serverjem, skratka, nekaj kar ne zavzema veliko prostora, malo denarja, in zveni tako, da ne pobegneš ven čez par minut
Hvala za odgovor
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Nov 23, 2008 6:12 pm

Res je , da je na CES( consumer electronic show) sve i svašta, toda sam pišem le o Speciality Audio show in ne o raznih gadgets ali home variante. Daj odpri drugje to hišno TEMO! :arrow:
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 7:27 pm

Ni vredno odpiranja nove teme, sem samo povprašal, če ste kje nabasali na to. Zadostuje, da zaključujemo to debato, da se ne bi še kdo ojunačil.
Če pa koga zanima debata na to temo naj kar odpre novo poglavje.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Prejšnja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov