HI-RES *

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a FOTB » Po Jan 05, 2009 2:53 pm

Marko Puš napisal/-a:Z veseljem sporo?am, da je založba Reference Recordings pred kratkim za?ela prodajati visoko resolucijske posnetke, ki jih tržijo kot format HRx. Za za?etek so izdali pet naslovov, ki so preneseni na DVD-R medij kot WAV datoteke v originalni 176.4 kHz/24 bitni resoluciji. Poudarjajo, da so datoteke popolnoma identi?ne master posnetkom, ne ponujajo pa jih preko spleta zaradi velikosti nekompresiranih WAV datotek (en naslov zavzame 4.7 GB), ki terjajo dolge ?ase prenosov in zato, ker DVD-R predstavlja tudi priro?no varnostno kopijo. Za predvajanje priporo?ajo program Media Monkey in seveda ostalo primerno moderno in kakovostno ra?unalniško in pretvorniško tehniko. Ker je nova generacija strežnikov visokih kapacitet in brez trdega diska tik pred prihodom (nekateri proizvajalci napovedujejo premiere že za januarski CES), postajajo visoko resolucijski formati po?asi avdiofilska realnost in ne zgolj prihodnost. Upam le, da cene ne bodo ostale na ravni, kot so jo za?rtali pri RR s 45 dolarji na DVD-R.

Zanimivo, da uporabljajo 176.4 KHz - verjetno zaradi tega, ker so to pretvarjali na 44.1 KHz. Bojda se pri pretvorbi na CD format manj izgublja, ?e se snema s frekvenco, ki je ve?kratnik 44.1KHz. Druga?e pa ima vsak klasi?ni AD pretvornik vsaj 192KHz/24 bitov .
Cena je res nenormalna. K temu je potrebno prišteti še prevoz in dajatve, ki bi pri downloadu odpadli. Ampak, to je gospodom pri RR vseeno-in verjetno lažje, kot narediti spodobno linijo in ustrezen strežnik.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Jan 16, 2009 4:03 pm

Mogo?e ni ?isto HIREZ, toda tole napravico firme HRT Music Streamer( dva tipa) smo imeli pri nas v sobi na CES 2009. Na audio sistem smo imeli priklopljen tihi IMAC, izhod preko tega DAC( napajan je direktno iz USB izhoda), ter analogni RCA izhod v dokaj resen audio sistem.

Ni? šumov, bruma, ipd, ampak samo glasba, katere kvalitete zvok je bil odvisen od kvalitete posnetka.
Cena v ZDA je 250 USD brez davka in cenejšega 100 USD. Pri nas se bo to v kratkem dobilo za "probo" in cene bodo nekje 260 EUR in 120 EUR.
Konstruktor le tega je Kevin Halverson iz firme Muse, ki poleg tega tudi snema Hi rez posnetke za kar precej firm in ko od njega dobim nekaj kopij mastrov.....
Link:http://www.highresolutiontechnologies.com/
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a fotr » So Feb 28, 2009 11:09 pm

Evo pa je šla moja audiofilska zavest u maloro.
Na strani http://www.hdtracks.com/ sem za?el downloadat posnetke, nekaj 24/96 nekaj pa obi?ajnih FLACov
Za FLAC format sem se odlo?il ker je hitrejši pri zlaganju ( a ni to lep izraz za "downloudanje" ??) kot format AIFF, ki poleg tega dela samo v iTunes. Je pa res, da pa iPod in iTunes ne poznata FLACA.
Sam uporabljam program Foobar ( ne vem kaj me je že motilo pri Monkeyu) in dela odli?no.
Za pretvorbo svojih CDjev v FLACe pa uporabljam EAC, ki dela odli?no, ko se enkrat prebiješ skozi nastavitve.
Ker mi je še Jure prinesel svoj disk z zlaganji z nekega zaprtega foruma, imam sedaj cca 370Gb glasbe ( cca 10.000 filejev beri komadov) v 933 mapah ( to ni ravno toliko izvajalcev, ker so poleg albumov še podmape s slikami ploš? in podatki)
Med njimi je tudi nekaj LPjev posnetih v FLAC, ki pa o?itno niso bili narejeni z najboljšo opremo, se sliši razlika.
Vse skupaj poslušam na Streamer ( glej kako vrstico nazaj) , ki ga je posodil Franc, dela odli?no, pa ?eprav je to manjša in cenejša zadeva. Med PC jem in streamerjem na eni strani in CDjem na drugi ni razlike, vsaj jaz je ne slišim ( je pa res, da imam trenutno bolj kot ne en pogreb od kombinacije)
Skratka, na eni strani bo od sedaj pri meni PC na drugi pa ostaja dobri stari polivinilar z vso pripadajo?o opremo.
V kratkem, ga bom upam lahko preskusil z novim preampom, ki ga dela Aco Razbornik, postavil pa naj bi se ob bok vsem vrhunskim preampom, še posebej, ker gre prav za prav za linijski oja?evalnik z RIAA korekcijami ( da prav ste prebrali, govoril sem v množini)
Vendar po?akajmo, da ga dobim na test in sledila bo obširna reportaža o nastanku in prvih zvo?nih vtisih.
Med tem ko sem pisal, se mi je zložil še en krasen pianist Ray Bryant v živo nekje v Franciji, samo klavir v živo, igra pa ameriške standarde!! Poiš?ite jo na HDTracks

LP Fotr ali mišo , kakor vam drago!
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 02, 2009 3:36 pm

HRT Streamer( in Stremer +) bosta kmalu dobavljiva pri Kuzma d.o.o.:
Za pokušino pa test iz aprilske številke revije HIFI NEWS:
http://www.moj-album.com/slike/7398772/ZzpKRWaf7SZGmbC0.v.jpg
Slika
Slika
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Mar 02, 2009 5:23 pm

Mimogrede stran http://www.highresolutiontechnologies.com/products.html se je že razširila in napovedujejo tudi Streamer Pro. Edino Franca še niso dodali v seznam , jih Slovenija o?itno ne zanima.
Pa kaj, važno, da se da dobiti!
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 02, 2009 5:38 pm

Sam nisem hotel zraven.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Mar 02, 2009 9:17 pm

Ja saj imaš verjetno prav, kaj bi pa rekli po svetu, ?e bi videli, kaj ima v ponudbi vrhunski analogist!
Se nisem spomnil prej.
Ali že kaj veš kaj bo pa tisti s kon?nico PRO??
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Mar 08, 2009 10:42 pm

Evo test je kon?an, v sredo vra?am Music Streamer nazaj ( da bo še kdo lahko testiral) in rezulltati so slede?i:
Izvor glasbe PC ( nov ra?unalnik namenjen samo poslušanju glasbe in gledanju DVDjev pa ob?asno brskanje po netu), ?e koga zanima konfiguracija mu jo lahko pošljem.
Imam tud SPDIF izhod na katerem sem testiral manjšega HADa ( Igor najlepša hvala).
Oja?evalec je Viva Solista ( hvala Vlado za informacijo in Zoranu za možnost testiranja, ki pa se je tako ali tako po 4 minutah zaklju?ilo z nakupom), phono je Jolida JD 9 z zamenjanimi lampami ( 12AX7 na katerih piše Jolida so šle v rezervo, zamnjale so jih NOS Philips ECC 83 SQ, hvala Aco Razbornik in Peter Mezek, ki mi je za en mesec posodil Jolido, ki je ne bo ve? videl), gramofon kot do sedaj Kuzma stabi 2 itd
Gramofon je in bo ostal zakon, še posebej v tej konfiguraciji.
Ampak digitalni izvor pa bo definitivno ostal PC. Testiral sem CDje z CDplayerjem in Hadom, ter flac format razli?nih resolucij. Tudi na PC ju je laufal mali HAD , vendar jaz nisem slišal razlike med njim in Streamerjem ( najmanjša razli?ica). In ?e nisem slišal razlike torej bom imel tisto, kar je vseeno ceneje pa ?eprav še tako igra?kasto izgleda ( nikakor pa tako ne zveni)
Morda pripomba glede USB ptriklju?nega kabla, ki je priložen Streamerju. Boljši bi bil krajši, saj signal z dolžino USBja pada, skratka ?im krajši USB kabel in rajši daljše interconecte ( to so mi svetovali tudi ra?unalni?arji, ko sem jih spraševal o vplivu dolžine USB kabal na signal) Daljši kabli kot 3 m menda potrebujejo neke vmesne oja?evalce ali kaj, ne me držat za besedo, prodajam kot sem kupil.
Skratka, s težkim srcem vra?am demo kos nazaj, saj bi ga prav rad obdržal.
Imam pa en problem, ki se mu re?e BRUM. In ki se pojavi ko imam isto?asno vklju?en PC in Jolido. Ko je preklopnik na PC ( poslušam cdje) bruma ni, ko pa preklopim na gramofon se pojavi precej mo?an brum.
Kot zanimivost, brum se pojavi šele, ko se ra?unalnik "postavi", torej ?e mi gramofon že igra in vklju?im ra?unalnik, dokler se postavlja ni bruma, potem pa takoj, ko so vse slikice na svojem mestu. Brum ostaja tudi ?e izklju?im interkonekte za povezavo PC_Viva
Preskušal sem priklop posameznih komponent na razli?ne izvore napetosti ( druga faza, dovod iz kletiitd)
Preskušal sem tudi dvigovat maso na posameznih komponentah ( prav na vsaki posamezno) pa ni ni? bolje. Ker imam napajanje hiše izvedeno tako, da je dovod kabelski, za?ita pa s tokovnim diferencialnim stikalom ( FID) imam za ozemljitev položen valjanec, ki poskrbi, da ob slabih 65V in 0,5 A odklopi okvarjeno zadevo. Skratka, ozemljitve in nule o?itno ne smem brikat.
Imam pa ob?utek, da se pojavlja neka potencialna razlika med ohišji, saj ?e se dotaknem Jolide na kovinski ploš?i brum zmanjšam, ne pa tudi odpravim ( pa tudi ne mislim je venomer "držat za roko" da bo igrala kot se šika.
Ima kdo idejo, kaj še lahko naredim za odpravo bruma.
Seveda lahko poslušam samo ploš?e, brez vklju??enega PCja pa je zadeva rešena, ni mi pa to vrhovni cilj, tu pa tam bi vseeno rad med poslušanjem vinila tudi brskal po netu.

[color=#BFFF00]PS teh problemov nisem imel ko je bil predoja?evalec pasivni s transformatorji in kon?na tranzistorska ( UBIQ), ostalo je bilo isto[/color]
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Mar 11, 2009 5:03 pm

HRT Music Streamer plus bomo danes za?eli "ulaufavati" in testirati.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a fotr » Če Mar 12, 2009 9:13 pm

HRT MS + je priklopljen in se ogreva za tek na dolge proge. Trenutno še nima pravega "hiend" USB kabla, uporabil sem kar USB kabel za printer, ki ima enake priklju?ke kot doti?ni Streamer.
Po treh ureh, kar ga poslušam med delom, se pravi bolj ali manj nezbrano, ni prave razlike med tistim , rde?im streamerjem, ki ga ni krasil +, morda je zvok malce bolj "suh", pust. Kar pomeni, da tudi ta škatlica rabi ogrevanje.
Vse ostalo, kar bi napisal sedaj bi bilo bolj kot ne nakladanje in nepošteno do mene, škatle in tudi Franca.
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Re: HI-RES *

OdgovorNapisal/-a fotr » So Maj 02, 2009 10:41 am

fotr napisal/-a:Imam pa en problem, ki se mu re?e BRUM. In ki se pojavi ko imam isto?asno vklju?en PC in Jolido. Ko je preklopnik na PC ( poslušam cdje) bruma ni, ko pa preklopim na gramofon se pojavi precej mo?an brum.

Ima kdo idejo, kaj še lahko naredim za odpravo bruma.

Problem je rešen!!
Vzrok bruma je bil, na to me je opozoril Matej Trampuš TRM Audio, v slabem napajalniku v PCju. Ti usmerniki namre? delajo druga?e, kot stari dobri usmerniki s trafoti in diodami in pripadajo?o elektroniko. Skratka, doibavitel PC je mi je zamenjal napajalnik za drugega ( sicer dražji ampak to je že njihov problem) in vse težave so izginile.
Pa še na kratko o music streamerju PLUS, ki sem ga med tem že vrnil Francu (hvala).
Sam razlike med osnovno verzijo in plusem nisem slišal, ?e je spomin kaj vredeno merilo, bi morda celo lahko rekel, da je bil cenejši morda malce bolj "živahen". Kar pa ni nujno tudi pravilneje, ampak meni je bil bolj vše?en. Vzrok zakaj ga nisem kupil je v glavnem v tem, da že imam Behringerjev DAC, ki je v istem razredu, le da ponuja tudi 24/96 verzijo konverzije. In glede na to, da sem na HD Tracks kupil nekaj takih posnetkov, sem pa? ostal na svojem DACu.
Povem pa povsem pošteno, da nisem slišal nobene razlike med 16 in 24 bitnim posnetkom, pa tudi 44,1 in 96 mi zvenita enako. Ali nimam ušes za to, ali pa dejansko ni neke velike razlike ( slišne) in je morda celo vse skupaj en velik blef, ki so si ga privoš?ili proizvajalci nosilcev zvoka, da bi spet pove?ali prodajo.
Format tipa FLAC je vsekakor napredek in to hudo slišen, saj sedaj poslušam tudi digitalne posnetke in to z veseljem, kar prej nisem po?el prav pogosto.
Naj zaklju?im z nasvetom. Vsem ljubiteljem CDjev priporo?am primerjalno poslušanje njihovih posnetkov iz CDja in ra?unalnika z uporabo HRT streamerja. Pa naj si sami odgovorijo kakšna je razlika in seveda to tudi napišejo na tem forumu, da bomo tudi drugi deležni njihovih izkušenj.
?e bi bil ta mali Streamer?ek kakih 1000€ in ve?, sem prerpi?an, da bi ga kupilo ve? ljudi, tako pa enostavno ne morejo razumeti, da je nekaj lahko tudi poceni in ne dobro ampak ODLI?NO ( po mojem mnenju, ?e to kaj šteje)
Vsekakor pa LP ostaja LP in svet zase!!!!!

P.S.: PC in DAC pa sta me vseeno pripeljala do tega, da kupujem posnetke na HD Tracks, saj za 11 dolarjev dobim vrhunsko kvaliteto, brez dragih CDjev in spremljevalne krame ( mimogrede poglejte zadnje Cheskyjeve ponudbe).
fotr
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

Prejšnja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov