HI-RES *

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

HI-RES *

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Ne Avg 03, 2008 9:56 am

Stanje na tržišču kaže, da bo to prevladujoči digitalni medij prihodnosti. Na spletu je vedno več strani, kjer si že lahko naložite (tudi) visokokakovostne posnetke in spodnji je eden zadnjih, ki sem jih zasledil.

http://www.2l.musiconline.no/shop/default.asp

Nas seveda zanimajo zgolj posnetki s rezolucijo najmanj "24/96" ne glede na to, ali je bil uporabljen "lossless" algoritem in kateri, zato dodajajte predvsem strani te ravni kakovosti...
Marko Puš
 

Gibson&Chesky

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Nov 12, 2008 9:30 pm

Iz interneta si lahko zastonj poberete kitariste v zelo visoki resoluciji:

[url]http://www.hdtracks.com/[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: Gibson&Chesky

OdgovorNapisal/-a marantz » Če Nov 13, 2008 8:04 am

[quote="administrator"]Iz interneta si lahko zastonj poberete kitariste v zelo visoki resoluciji:

[url]http://www.hdtracks.com/[/url]


hvala za link! a mi ne nekaj ne gre ! sem skušal dowmloadati flac pa mi prenese samo hdtracks.jnlp file !? kaj je treba pa še narediti, da dobimo flac-e !?
JMLab
marantz
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So Sep 24, 2005 10:05 am

OdgovorNapisal/-a marantz » Če Nov 13, 2008 8:48 am

sem že ugotovil! treba je imeti zadnjo verzijo Jave, da se namesti HDT downloader potem pa gre ! :-))
JMLab
marantz
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So Sep 24, 2005 10:05 am

OdgovorNapisal/-a raketar » Če Nov 20, 2008 12:56 pm

Na HDTracks strani priporočajo za predvajanje posnetkov MediaMonkey predvajalnik, ki ga moram vsekakor pohvaliti. Player dopušča tudi inštalacijo ASIO4ALL drajverja, ki po mojem mnenju precej doprinese k boljši reprdukciji. Zmotno je mišljenje, da naj bi se ASIO drajver uporabljal somo pri USB izhodu. Izbira izhoda-vhoda je pač poljubna, glavna prednost je v tem, da ne uporablja oz. zaobide slab DirectSound drajver, ki pride z Windovsi. Na ASUS eee, kjer imam inštaliran Ubuntu eee (čeprav z začetnim strahom do Linux a, mi je vsak dan bolj pri srcu) in privzet program za predvajanje glasbe RhythmBox s tem ni problema saj dopušča za predvajanje profesionalni ALSA drajver, ki pa je, vsaj mislim, namenjen samo programom, ki tečejo v Linux okolju.
Kako inštalirati ASIO drajver v MediaMonkey. S strain http://otachan.com/out_asio(dll).html#* prenesite paket RAR, ter iz direktorija “Normal” (obstaj tudi drug DLL, ki ga nisem preizkusil) prenesite *.DLL v direktorij MediaMonkey/Plugins. Nato inštalirajte zadniji ASIO4ALL, ki ga dobite na njihovi strani (meni deluje OK). Odprite MM player ter v meniju “Tools” izberite “Options” nato v “Out plugins” izberite ASIO. Tudi pod “Volume leveling” odkljukajte vrhnji dve kljukici (clipping...) Ponovn zaženite MM in to je to. Druga stvar je nastavitev ASIO drajverja, ki lahko povzroči malo težev. Pod prvo izklopite vhod (na levi strani....). Meni deluje, zvokovno najboljše ter z malo “kliki” nastavitev: Kljukica na Hardware Buffer, pod njim na 1ms, kljukica na Resample, ASIO Buffer Size 256 Samples.
Brez vsakega “klika” deluje privzeta nastavitev, z izklopljenim “In” na levi strani, vendar se mi zdi, da je tudi zvokovno nekoliko slabše od prej opisane. Vsekako je potrebno malo experimentiranja.
Še ena stvar, ki jo MM program doušča je ripanje skladb v različne format MP3, FLAC, WAV..., zelo preosto.
Čeprav naj bi bil FLAC “brez izgub” se mi zdi, da je WAV še zmeraj boljši (ripano iz CD ja). Računalničarji mi zagotavljajo, da je vse samo matematika in naj bi bil FLAC identičen originalu. Sam nisem takega mnenja. Kar neka preizkusov med raličnimi formati, iste skladbe je zmeraj pokazalo na WAV, kot najboljši format. MP3 ni bil v izboru. Mogoče Vaša mnenja?
Računalnik imam preko S/PDIF priključenega na HAD konverter in delje odlično. Ne zaznam razlike med pogonom in računalnikom (računalnik ni zadnji krik tehnologije; Celeron 2.4) z istim digi. kablom.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 11:49 am

Sam sem preskusil nekaj flacov, res presenetljivo dober zvok, snemam jih z http://www.avaxhome.ws/music z uporabo rapidshare, sem vzel za 6€ enomesečno hitro povezavo pa resnično dela hitro.
Za predvajanje sem uporabil program foobar, sem pa res moral nemestiti nek driver z Monkeya, pa ne vem več kateri.
Foobar tudi izredno hitro in dobro pretvori format v wav. V glavnem sem si posnel nekajFocalovih pa Burmesatrovih cdjev pa še nekaj drugih, imajo kar zanimivo ponudbo. Vsekakor za tiste, ki prisegate na CD format resnična novost, ki ohranja kvaliteto originala. In ker vse skupaj lahko posnameš na nek disk , potem pa predvajaš preko squeezboxa z uporabo enega od dobrih DACov ( lahko tudi Had če si ravno pri denarju) imaš prav za prav v majhnem prostoru par tisoč CDjev.
Sam uporabljam DAC http://www.behringer.com/SRC2496/?lang=ENG ki pa mi ga je Aco Razbornik predelal, oziroma kot se reče v avtomobilizmu tuniral, in povem vam, za ta denar je enkraten, tudi marsikateri z mnogokratnikom cene 10 mu ne pirde blizu. Če povem, da sem zaprisežen analogist, sedaj pa prav z veseljem poslušam tudi kak CD, sem povedal vse.
Pa še kot zanimivost. V teh flacih se najdejo tudi plošče, ki jih tudi slučajno ni mogoče več kupiti. Razlog več za spopad z novo tehnologijo .
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a akacjan » Ne Nov 23, 2008 10:14 pm

Hudiča fotr...si pa zapeu !!! Bravo, tudi sam se že nekaj časa ukvarjam z mislijo na novo digitalno konfiguracijo v povezavi z mojim Mac-om. Malo sem razmišljal o konfiguraciji z Logitcovim sqeezbox-duom in konverterjem. Tvoj konverter se mi (takole čez palec) dopade. Izgleda studijska- profi zadeva. Kje si ga pa dobil, če ni skrivnost... in kako dela, v primerjavi z kakšnim drugim ? Pa še to me zanima, ali poslušaš material v visoki resoluciji ? Sicer pa, kaj dela naša audio gverila, koliko časa bomo morali še čakat na copydcs !!!???
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 11:13 pm

Dobavil mi ga je Aco Razbornik, ki ga je tudi predelal, zanimivo da sem kasneje videl tako predelavo tudi na netu, ampak cena se podvoji ( tista na netu).
Poslušam samo flace, se pravi juh konvertiram v CD format, torej samo visoka resočlucija, razni mpeji me ne prepričajo predvsem šepajo v prostorski sliki in to predvsem v globini in višini.
Sam ga nisem primerjal z nobenim DACom, je pa Aco rekel, da ima tudi za faktor 10 dražjega pa ga ta če že ne podre, pa vsaj izenači. Vsekakor toplo priporočam. Sem pa potreboval kar nekaj časa, da sem ga "slišal", pomagal je še najbolj preskus, da sem ga po cca 10 dneh vrgel ven in poslušal brez, pa sem ga hitro spet vklopil nazaj v verigo. Pri tem naj dodam, da imam trenutno za to povezavo poden od podna interconecte, ker sem hotel najprej slišat kako sploh dela.
Najbolj opazna je razlika pri postavitvi instrumentov, okoli njih se mi zdi, da je full lufta. Drugače pa moraš vedeti, da je moja CD veriga skromna, saj mi ni nikoli predstavljala HiFija. LP ueber alles!!!

Tvoja ideja o Squeezboxu in DACu pa še kakšen večji disk lahko vklopiš, je enaka moji, le da imam jaz to v mislih za dnevni prostor, ki ni tako podrejen HiFiju.
Tolko o tem, pokliči Acota pa ti bo povedal kdaj se ga da dobiti. Ker jih uvaža nekdo iz Ljubljane, in je potrebno kar nekaj časa čakati. Razen če ne naletiš tako kot jaz, ko sem se odločil zanj prav, ko jih je dobil ( pa čeprav manj kot je pričakoval)
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a fotr » Ne Nov 23, 2008 11:25 pm

Mislim, da je to uvoznik za Behringerja
http://www.audiopro.si/?m1=4&m2=321&m3=040
Na tem linku DACa sicer nisem videl, ima pa vse ostalo
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a akacjan » Po Nov 24, 2008 9:26 am

Hvala fotr, bova še v živo kakšno rekla. Mene že nekaj časa zanimajo Idr-ski konverterji,ali pa kot sem namignil kakšna druga domača radinost...saj pomojem danes ni več tako težko (seveda nekomu ki zna, ha-ha) scimprat neke za-dosti dobre zadeve. Seveda vemo, da je pa na sam vrh ZELOtežko splezat...
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Nov 24, 2008 9:37 am

Od Idrskih pa si jaz trenutno lahko privošči,m le žlinkrofe!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Po Nov 24, 2008 11:19 am

fotr napisal/-a:Poslušam samo flace, se pravi juh konvertiram v CD format, torej samo visoka reso?lucija, razni mpeji me ne prepri?ajo

A zdej bomo pa CD razglašali za visoko resolucijo fotr, al' kaj? :wink: :)
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Nov 24, 2008 11:29 am

Ja od MP3 je že višja al se motim??
Sicer pa, kdo je pa začel debato o teh formatih?? Eden od zapsriseženih polovinilarjev mislim???
Nč bat, nisem šel na ono stran!!
Če si opazil, sem na neki drugi temi omenil, da bo treba začet zbirat za demagnetizator, torej za investicije v HAD ne bo cvenka.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » Po Nov 24, 2008 3:15 pm

[quote="fotr"]Sam uporabljam DAC http://www.behringer.com/SRC2496/?lang=ENG ki pa mi ga je Aco Razbornik predelal, oziroma kot se reče v avtomobilizmu tuniral, in povem vam, za ta denar je enkraten, tudi marsikateri z mnogokratnikom cene 10 mu ne pirde blizu. Če povem, da sem zaprisežen analogist, sedaj pa prav z veseljem poslušam tudi kak CD, sem povedal vse.
Pa še kot zanimivost. V teh flacih se najdejo tudi plošče, ki jih tudi slučajno ni mogoče več kupiti. Razlog več za spopad z novo tehnologijo .

Behringer je znan kot nizkocenovni proizvajalec studijske tehnike. Se pravi, da je Aco naredil veliko- naj pošlje "recept" proizvajalcu...
Katere do 10x dražje DACe pa si primerjal?

Mišo, končno si spoznal, da digital ni tako slab :lol: , le šanso mu moraš dati, kajne.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a PSD » Po Nov 24, 2008 7:37 pm

mislim da je fotr lepo napisal, da ni bojazni, da bo "prebegnil" ;-)
ne vem pa zakaj bi moral biti behringer apriori "slabši", ker je nizkocenovna roba za profije. na ZG showu letos jeseni smo lepo lahko slišali kako delajo Emerald Physics zvočniki in z aktivno kretnico in equlizerjem by behringer. odličen zvok.
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov