HI-RES *

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Po Nov 24, 2008 8:44 pm

[quote="fotr"]Ja od MP3 je že višja al se motim??

Ja je višja, samo High-Resolution so vse tiste variante formatov, ki imajo višjo resolucijo kot CD! Je pa res, da je za današnjo mladino, ki v glavnem šiba MP3 in podobne šalabajzerske formate, že CD Hi-Res...Žalost.
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a raketar » To Nov 25, 2008 8:42 am

Žlikrofi in ne Žlinkrofi (zveni kot, da bi jih polnili z žlindro).
Kot sem že prej omenil, glede FLAC formata nisem tako prepričan o njegovi superiornosti. Še zmeraj je to kompresiran format, glede na original. Je pa mogoče, da na nekaterih aparaturah razlike ni zaznati, saj je kompresija dosti manjša kot pri »kvalitetnem« MP3 ju. Zanimivo bi bilo preizkusiti 24bit FLAC skladbo in identičen WAV s CD ja (nekompresiran).
Sam sem mišljenja, da v dobi »tera« diskov lahko skladbe na računalniku obstajajo v kar se da nespremenjeni obliki. Glede programov za predvajanje se mišljenja, da so vsi dobri oz. identični, če uporabljajo DirectSound WIN drajver, saj je ta tisti, ki zvok »proizvaja« in "limitira". Pri OS MAC u in Linux-ih teh limitov največkrat nimamo. Pri WIN OS pa je rešitev ASIO drajver (profesionalni ali 4ALL, odvisno od zv. kartice), če ga program podpira. Zvokovna razlika je res velika. Ne vem kakšen OS uporablja Squeezbox, ampak če je kaj v vezi z WIN (Direct Sound) zvokovno ne bo nikoli zelo dober, ne glede na izbiro izhoda.
Aleš, brez problema lahko preizkusiš STYX (S/PDIF digitalni vhod) in HAD po želji. USB STYX je po zvoku identičen, ampak zaradi »samo« USB vhoda manj uporaben in nima balansiranih (XLR) izhodov kot prej omenjeni STYX.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a FOTB » To Nov 25, 2008 10:36 am

[quote="PSD"]mislim da je fotr lepo napisal, da ni bojazni, da bo "prebegnil" ;-)
ne vem pa zakaj bi moral biti behringer apriori "slabši", ker je nizkocenovna roba za profije. na ZG showu letos jeseni smo lepo lahko slišali kako delajo Emerald Physics zvočniki in z aktivno kretnico in equlizerjem by behringer. odličen zvok.

Kar sem jaz sliošal mešalk, mikrofonov... ni bilo kaj prida.

Mišo je poudaril, da je tuniral Aco.Kako bi se šele slišalo na sejmu z Acotovim dotikom? sssssssssssssssssi sploh lkahko predstavljaš?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » To Nov 25, 2008 1:52 pm

Pa pejmo po vrsti:
Se opravičujem za žlinkrofe, nisem pomislil na tehnologijo izdelave in izvora besede iz žlice, zdaj vem, da bom jedel žlikrofe.
Nizka cena ni nikjer pogoj za manjvrednost, je pa res, da je včasih važno kdo kaj s čim dela. Čudežev pa verjetno nihče ne!
Sam sem nabavil ta DAC iz firbca, ni mi žal, res pa je da stane 145€ ( brez predelave)
Na CD "stran" se prav gotovo ne bom nagnil nikoli, potem bi raje vse skupaj zabrisal na kak terra disk, pa šibaj Julka. tudi kupujem ne CDjev. Je pa res, da, kot sem že omenil, z veseljem snamem kak flac muske, ki jo sicer ne poznam ali je zelo redka.
Največkrat pa na internetu nepoznane stvari samo poslušam in potem skušam dobiti LP.
Zakaj bi Aco pošiljal recept proizvajalcu, če to lahko proda???
Saj je enako na mnogih področjih tudi v HiFiju, nekdo nekaj naredi, drug predela in vsi hvalijo samo še predelano, konec koncev pa tudi vrhunski proizvajalci ( recimi, če to Karan je??) sčasoma delajo razne upgrade.
Kar pa se tiče trditve, da digital ni tako slab, to nisem nikoli trdil, trdil sem, da je polivinil mnogo boljši.
Še posebej če poslušaš tako musko kot jo jaz ( ne me spraševat kaj je to ker se mi ne da pisat)
Pa še ena potrošniška : v duhu novoletnih napadov na naše tošlne še pred dnevom republike iskreno voščim vsem SREČNO NOVO LETO brez ozira kaj ina na čem in s čim poslušate!!!
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a FOTB » To Nov 25, 2008 7:19 pm

27 in 28.decembra bo v Kranju spet sejem rabljenih vinilov. Tokrat še "dodatno okrepljen" s prijateljem iz Milana (ima čez 6000 jazz vinilov) + gosti, ki jih pripelje Miro iz Salzburga (redni obiskovalci sejmov Mira in njegovo izvrstno ponudbo poznate)! Da vas vidim "vinilaši" :lol:

Drugače pa je meni vinilni raj WWW.CDANDLP.COM . Pravkar sem dobil pošiljko jazza iz Rusije. Raritete.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a FOTB » To Nov 25, 2008 7:21 pm

Mišo, pa vseeno povej, s katerimi desetkrat dražjimi DACi si testiral predelanega Beringherja? Pa še, koliko te je stala predelava?
Kateri digitalni kabel pa uporabljaš?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec

OdgovorNapisal/-a FOTB » To Nov 25, 2008 8:14 pm

[quote="Marko Puš"][quote="fotr"]Ja od MP3 je že višja al se motim??

Ja je višja, samo High-Resolution so vse tiste variante formatov, ki imajo višjo resolucijo kot CD! Je pa res, da je za današnjo mladino, ki v glavnem šiba MP3 in podobne šalabajzerske formate, že CD Hi-Res...Žalost.

Meni je večji šalabajzerizem moderna produkcija. Ta v večini primerov ne zasluži niti MP3 formata.
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » To Nov 25, 2008 8:16 pm

[quote="raketar"]Aleš, brez problema lahko preizkusiš STYX (S/PDIF digitalni vhod) in HAD po želji. USB STYX je po zvoku identičen, ampak zaradi »samo« USB vhoda manj uporaben in nima balansiranih (XLR) izhodov kot prej omenjeni STYX.

Igor, ali ni Styx omejen na 48 Khz?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a raketar » Sr Nov 26, 2008 5:20 pm

Je, ampak samo USB STYX. Zanimivo je tudi, da oba STYX konverterja, USB in PCM igrata 24 bitne FLAC e, tudi če je digitalni izhod PC ja oz. USB nastavljen na 24 bitni format???? Mogoče je res problem v mojem PC-ju ampak tudi avdio industrija marsi kdaj ribari v kalnem. Kot vsi drugi seveda.
24 bitno snemanje je eno, PCM digitalni format pa drugo. Res je tudi, da nekateri butični proizvajalci aparatur uporabljajo svoje digitalne formate, ampak deluje le med pogonom in DAC-om, ki sta med seboj kompatibilna za takšen format.
CD plošča je pa 16 bitna??? Podobno kot bi iz MP3 naredili WAV datoteko. Je potrebno kdaj kaj dobro preposlušat in preverit, če je možno seveda.
Marketing, marketin.......in še 10x marketing.......in večina kar slepo verjame, ne samo v avdio industriji.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Nov 26, 2008 5:25 pm

A si mislil "gluho" verjame?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a raketar » Sr Nov 26, 2008 5:55 pm

Moja napaka. :D :D Gluho, da glu-ho, ali pa glu-po Slepo, če pomislim,.... zakaj se je ta izraz sploh uveljavil. Slike, fotografije, skulpture, lepotica v vitrini.....drugega mi pa ta trenutek že ne pade na misel (pa še to je vprašljivo, da ni naslikano s konjskim repom, da ni fotomontaža, da ni vse iz silikona).
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a FOTB » Sr Nov 26, 2008 6:37 pm

[quote="raketar"]CD plošča je pa 16 bitna??? Podobno kot bi iz MP3 naredili WAV datoteko.

Ali pa iz 44.1/16 naredili 96/24. Pač en ukaz v kateremkoli programu za obdelavo zvoka (pravi mojstri tako početje opazijo v grafih!)
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Nov 26, 2008 10:41 pm

[quote="FOTB"]
Ali pa iz 44.1/16 naredili 96/24. Pač en ukaz v kateremkoli programu za obdelavo zvoka (pravi mojstri tako početje opazijo v grafih!)


Ja, pa saj to bi šlo pa še verjetno bi res nekoliko izboljšalo zvok...a ne bi? To bi bil (kot jaz razumem) korak v smeri D/A pretvorbe....torej, če bi med vzorci 44.1kHz signala naredili interpolacijo na 96kHz signal ali na še višjo in višjo frekvenco, bi se počasi približevali analognemu signalu. A ne? Sicer ne nujno originalnemu, iz katerega je bila narejena originalna 44.1kHz A/D pretvorba (ker se je tam izhodiščna informacija med dvema vzorcema za vekomaj izgubila), bi bil pa tak signal (z ustrezno interpolacijo) bolj "gladek", "zvezen" in morda bliže analognemu.

Al morda čisto narobe razmišljam? Možnosti za preizkus nimam...če bo kdo poiskusil, pa naj pove....
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Nov 27, 2008 9:40 am

[quote="ak"][quote="FOTB"]
Ali pa iz 44.1/16 naredili 96/24. Pač en ukaz v kateremkoli programu za obdelavo zvoka (pravi mojstri tako početje opazijo v grafih!)


Ja, pa saj to bi šlo pa še verjetno bi res nekoliko izboljšalo zvok...a ne bi? To bi bil (kot jaz razumem) korak v smeri D/A pretvorbe....torej, če bi med vzorci 44.1kHz signala naredili interpolacijo na 96kHz signal ali na še višjo in višjo frekvenco, bi se počasi približevali analognemu signalu. A ne? Sicer ne nujno originalnemu, iz katerega je bila narejena originalna 44.1kHz A/D pretvorba (ker se je tam izhodiščna informacija med dvema vzorcema za vekomaj izgubila), bi bil pa tak signal (z ustrezno interpolacijo) bolj "gladek", "zvezen" in morda bliže analognemu.

Al morda čisto narobe razmišljam? Možnosti za preizkus nimam...če bo kdo poiskusil, pa naj pove....

Res je. Taka obdelava bi bila kot en Photoshop za fotke- naredimo si všečen zvok.
Bi bil pa zanimiv test, ko bi en MP3 takole obdelali na 96/24 in ga še malo sfrizirali. Kaj menite, koliko ljudi bi še vedno prepoznalo MP3?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a akacjan » Če Nov 27, 2008 11:51 am

Ja , a ni vseen vuršt kakšen je osnovni vir : ?e je to MP3 obdelan na nevemkolkinkaj in ?e dela ok, pa kaj pol... meni je važno to, da se je digitalija po 25 letih kon?no premaknila v smeri neke lu?i na koncu...
Hvala raketarju za ponudbo DAC-a , ampak mislim, da si moram prej kupiti vmesnik med Macom in DAC-om. Kot re?eno se mi zdi Logitecov skvizboks še najboljša opcija. Malo sem razmišljal tudi o Apple TV ,pa mislim da je Logitec prikladnejši, pa še internetni radio lahko poslušaš ( ker imam teh k....v šalabajzerskih iz našega radia že prepuni k...c-v?eraj sem poslušal posnetek svojega koncerta izpred parih dni in me je prtisnl'srt' !! Ne samo ,da zadeva šumi ,kot bi kuhal kofe,ampak so mi tudi odrezal !!!!!!!!! zadnji del komada, p...a,da bi jih najrajš' tožu')
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov