Izbira sistema( hifi nasveti)

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Sep 15, 2005 5:07 pm

Če bi podrobneje prebral bi vedel na kaj leti PINK PONK in kaj mislim o ostalem in komu tekst nekaj govori.

Ali moram res ponavljati, da vsak opis aparature v revijah je vodilo ali pokazatelj kaj je dobrega, ne pa da avtomatično verjameš, potem ,ko se malce bolj spoznaš. Po drugi strani pa očitno vse verjameš kar je na internetu- ker kritike se nanašajo samo na ta forum in se z ostalim vsem strinjaš? Očitno se vsi ostali forumi med sabo samo hvalijo.

In očitno še vedno ne zmoremo seči izven okvira , ki ga omejuje meja kure.

To je pač moje mnenje o stvareh, temeljoč na mojih izkušnjah.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Sep 15, 2005 6:40 pm

[quote="administrator"]Če bi podrobneje prebral bi vedel na kaj leti PINK PONK in kaj mislim o ostalem in komu tekst nekaj govori.

Jasno da vem kam leti PINK PONK, videl sem pa tudi, kdo je serviral :!:


[quote="administrator"]
Ali moram res ponavljati, da vsak opis aparature v revijah je vodilo ali pokazatelj kaj je dobrega, ne pa da avtomatično verjameš, potem ,ko se malce bolj spoznaš. Po drugi strani pa očitno vse verjameš kar je na internetu- ker kritike se nanašajo samo na ta forum in se z ostalim vsem strinjaš? Očitno se vsi ostali forumi med sabo samo hvalijo.



Franc, tole so bilemoje besede o tem, koliko verjamem internetnim piscem:
- ali lahko zaupamo "naznanim" internetnim piscem ? Hm ... nekaterim (tudi na TNTju so taki), bi se dalo zaupati. Še posebej, če se v testu nove naprave sklicujejo na napravo, ki jo mi že poznamo in smo v njej slišali podobne lastnosti, kot jih je opisal ocenjevalec. Po drugi strani pa imajo nekateri testerji sisteme, ki jim ne omogočajo korektnega ocenjevanja (kar poglejte po naših forumih in obiščite kdaj kakega ocenjevalca, pa vam bo hitro jasno). Za mene bi bil dober podatek o testerju, koliko koncertov je obiskal v zadnjem času(letu?) in seveda kakšnih (klasika,jazz,rock...). Koliko je pomemben podatek, na kakšnem sistemu je testiral? V neki meri da (cenovni razred ?, naše poznavanje teh naprav?), še vedno pa ne poznamo karakteristik sobe, postavitev zvočnikov,obnašanje "friziranih" naprav (+različne lampe) ... Se še spomnite "debat" med M.Rupičem in M.Pušem o potrebnosti objave celotnega sistema ?

Se ti v tem tekstu zdi , da slepo verjamem vsem, kar je napisano na internetu :?: :?: :?:

[quote="administrator"] In očitno še vedno ne zmoremo seči izven okvira , ki ga omejuje meja kure.

Kaj niso ravno tisti, ki slepo sledijo "navodilom" ocenjevalcev - KURE ?
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Sep 15, 2005 7:18 pm

Dobro jutro džezeri! [quote="FOTB"]
Vid, ali je tvoje zehanje namenjeno mojim ali Francovim besedam :?: :?: :?

Čitaj post, točno se vidi zakaj zeham.
[quote="FOTB"]Eni res že vse veste, še huje, tega niste pripravljeni deliti(debatirati) z manj izobraženimi.

:mrgreen: Iztok, nehaj buče kotalit. :mrgreen:
[quote="FOTB"]Saj lahko samo prilimaš link, kjer so tvoji odgovori na Francova ali moja razmišljanja, pa bo :wink:

:mrgreen: Buče, buče, buče :mrgreen:

Glede te teme grem prostovoljno v Banovce, tako da lahko šparaš municijo!
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a FOTB » Če Sep 15, 2005 8:43 pm

[quote="VCC"]Dobro jutro džezeri! [quote="FOTB"]
Vid, ali je tvoje zehanje namenjeno mojim ali Francovim besedam :?: :?: :?

Čitaj post, točno se vidi zakaj zeham.
[quote="FOTB"]Eni res že vse veste, še huje, tega niste pripravljeni deliti(debatirati) z manj izobraženimi.

:mrgreen: Iztok, nehaj buče kotalit. :mrgreen:
[quote="FOTB"]Saj lahko samo prilimaš link, kjer so tvoji odgovori na Francova ali moja razmišljanja, pa bo :wink:

:mrgreen: Buče, buče, buče :mrgreen:

Glede te teme grem prostovoljno v Banovce, tako da lahko šparaš municijo!


A na paše bolj : NE SPAVAJ MALA MOJA MUZIKA DOK SVIRA ....
Vid, a ti se že bojuješ ? Ops, postaja nevarno... MR.GREEN

lp Iztok
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Sep 16, 2005 8:34 am

FOTB. Vprašaj se ,koliko tvoji prispevki prispevajo k temu, da se ljudje zanimajo za dober zvok? Pač, če ti en forum ne odgovarja zaradi pisanja, se pojavljaj tam, kjer je vse fino, in vse štima, in te nihče ne kritizira in tebi ni treba nič kritizirati , dokler se le strinjaš z njimi.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a FOTB » Pe Sep 16, 2005 8:46 am

[quote="administrator"]FOTB. Vprašaj se ,koliko tvoji prispevki prispevajo k temu, da se ljudje zanimajo za dober zvok? Pač, če ti en forum ne odgovarja zaradi pisanja, se pojavljaj tam, kjer je vse fino, in vse štima, in te nihče ne kritizira in tebi ni treba nič kritizirati , dokler se le strinjaš z njimi.

Paranoja ?
Tudi ti se bi lahko marsikal vprašal, pa se ne boš :!:

OK, razumel sem "prikrito" bananje. Pa pa ...
iztok
Uporabniški avatar
FOTB
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Sep 12, 2005 3:39 pm
Kraj: Posavec
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » Po Sep 19, 2005 12:17 pm

Ne pozabite, da smo za slučajnega obiskovalca vsi na tem forumu prav tako "neki internetni pisci". Če človek ne ve kdo je administrator in FOTB in VCC lahko včasih prav tako misli, da gre za neke prenapete "mrežnike", ki so jih omrežila njihova stališča.
Se pa strinjam, da je problem HiFija precej večji kot se zdi. Naval mladih in starejših na različna kućna pozorišta ne zmanjšuje samo možnosti za razvoj HiFija (če ni prodaje ni razvoja) ampak posledično zmanjšuje tudi možnosti tistih, ki korakoma lezejo (lezemo) do idealnih :?: sistemov.
Gre zato, da zmanjkuje tudi kupcev rabljenih aparatur (ki niso nujno zanič, le prerasli smojih) in s tem cvenka za nadgradnje.
In rešitev????
Je še ne vidim saj je tudi produkcija masovne glasbene scene večinoma taka, da je res vseen drek na čem jo poslušaš.
P.S.: na koncertu TerraFolka sem prvič pomislil, da rešitev morda obstaja, le plošče s tako glasbo je potrebno promovirat.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a AG » Če Sep 22, 2005 11:28 pm

Se mi je kar zdelo,da se bo tako razvijalo...
Spet prepričevanje kdo ima prav in kdo ne!?

Moj namen članka ni bil v tem da neko firmo hvalim ali kritiziram ampak,da si bodoči kupec "audifil",če ga tako imenujemo dobi čim bolj realno sliko kaj audio industrija ponuja ...koliko glasbe in za kakšen denar...Prav nič nimam proti zelo dragim aparturam znanih firem še posebaj ne če so "dobre" in nekatere so zelo dobre...Vedite nekatere so pa slabe in to pravi kupci hitro ugotovijo čeprav so jih vsi v en glas hvalili...in povsod reklamirali...In lahko bi bil tak forum "pot" do dobrih aparatur...Če bi "audiofili" povedali kaj iz svojih izkušenj...,da se eden od drugih kaj naučimo......nivo pa ni važen.....ali je "audio"izobražen ali je bogat ali pa reven...nima pomena!...vedite vsak nekaj ve !!!...tako kot vsak sistem igra po svoje...in dolgćas bi bil če bi vsi sistemi igrali enako!

Če bi bilo tako kot "administrator" trdi bi moralo biti tako kot bo kmalu pri nas... samo "tuš" in "merkator"......pa ja, da si ne želimo tega...!!!! Potem tudi KUZME pa KARANI ne bi nikoli nekaj pomenili.......Ne režite si veje na kateri sedite...!!!

Vedite ...,da velikokrat "ta veliki " zaspijo in jih "ta majhni" s kakšnim novim izdelkom preganjajo da naredeijo še kaj...kar igra...
Nekateri včasih že kar mislijo,da so "bogovi"......In ni zastonj rek.... ,ki pravi da mora tudi "bog" kdaj zapustiti nebesa in priti na zemljo,da vidi kako raja živi in kaj dela...in kaj si želi......

Pa ,da ne bomo tja v en dan nakladali bom kar primer povedal(Pa ne se takoj razburjat ... in skušat stvari "olepšat"!
Bilo je na "nekem"sejmu pred nekaj leti...Soba je bila kar primerno velika in solidno "opremljena"Klepetanja in motenja ni bilo...ker poslušalcev ni bilo...Vsi so zelo hitro zapustili prostor...Pa valda niso vsi "gluhi"
Njabolj je bilo pa zanimivo to,daso trije "bogovi" tam sedeli in se veselo smehljali in si samovšečno pripovedovali kako fejst špila(da ne bo kdo užaljen imen ne bom omenjal...bil je zastopnik in dva od "proizvajalcev" osebno)
SISTEM: izvor :CD "TRANSPORT" PIONEER,gramofon WELL TEMPERED...
Z NJIHOVO ROČKO,DOZA NE VEM
DAC: DCS
pred o.:CONVERGENT AUDIO T.
2 mono bloka "LAMPE" : CONVERGENT A.T.
zvočniki : AVALON
kabli: WIREWORLD "gold e."
Zvok.!!!Nisem še slišal tako agresivnega zvoka iz lampaškega ojačevalca.Še tisti ki zagovarjajo zelo zelo odprt zvok bi rekli... pa kaj so visoke dali na"full"....
V prostor sem se večkrat vračal,tudi z kolegi in tudi sprememba ...LP ni kaj dosti pomagala!!! SISTEM JE BIL SLAB
In tukaj ni sedaj smisleno razpravljat ali je posamezna komponenta dobra ali ne...sistem imamo doma in ne kompnento...!!!

Čim več lepe glasbe..pozdrav
AG
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Avg 14, 2005 10:47 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Sep 23, 2005 6:56 am

AG,

v marsičem se strinjam s tabo:
ni rečeno, da draga aparatura dobro igra in ni rečeno, da poceni aparatura slabo igra (gledano relativno na ceno, seveda). Ni rečeno, da bo velik proizvajalec ali proizvajalec s tradicijo proizvajal samo dobre aparature in da bo mali, "frišni" proizvajalec proizvajal samo "šodr". Tudi ni rečeno, da bosta dva izpiljena audiofila enako slišala isto vrhunsko aparaturo - enemu bo všeč, enemu pa ne. Hvala bogu, sicer bi res imeli samo enega proizvajalca za vsako aparaturo.

Tudi se strinjam, da si dajmo audiofili izmenjavat izkušnje. Ne strinjam pa se s tabo, da nivo izkušenj ni važen. Pa še kako je važen. Jaz se s tem športom ukvarjam par let, pa še to bolj mimo grede (vsaj v primerjavi z marsikom na tem, ali kakem svetovnem forumu). Prepričan sem, da kljub temu lahko podam kako svoje mnenje o kaki aparaturi. Vprašanje pa je, koliko si bo s takim mnenjem pomagal "hard-core" audiofil. Če me pozna in ve, koliko izkušenj imam, mu bo mnenje morda zanimivo, morda ga bo ignoriral. Njegova stvar.

In ravno tako velja tudi v drugo smer. Če jaz preberem mnenje o neki aparaturi od nekoga, ki ga poznam, za katerega vem, kake izkušnje ima in kak zvok mu je všeč - potem lahko s tistim mnenjem nekaj počnem. Če pa ga ne poznam, če obstaja resna možnost, da gre za še večjega zelenca, kot sem jaz - potem pa lahko na njegovo mnenje gledam kot na zanimivost ali pa ga ignoriram. Moja stvar.

Bistveno pri podajanju mnenj se mi zdi, da bralci mnenj vsaj približno vedo, kake izkušnje in znanje ima tisti, ki mnenje podaja - ne glede na to, ali se z njim strinjajo ali ne. Končni razsodnik so itak lastna ušesa (in kot vsak sodnik, se tudi ta mora izobraževati -a ne)

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a AG » Pe Sep 23, 2005 7:23 am

Pozdrav

O izkušnjah in nivoju sem mislil samo to ,da tudi tisti ki jih ima manj... ima kaj povedat...Ne boste verjeli velikokrat tudi kaj vrednega...ker še ni obremenjen z firmami in reklamo...je pa res,da bo to povedal na svoj način primeren ... prevoženim km v audiu... !!!
AG
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Avg 14, 2005 10:47 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Sep 23, 2005 8:57 am

SISTEM: izvor :CD "TRANSPORT" PIONEER,gramofon WELL TEMPERED...
Z NJIHOVO ROČKO,DOZA NE VEM
DAC: DCS
pred o.:CONVERGENT AUDIO T.
2 mono bloka "LAMPE" : CONVERGENT A.T.
zvočniki : AVALON
kabli: WIREWORLD "gold e."
Zvok.!!!Nisem še slišal tako agresivnega zvoka iz lampaškega ojačevalca.Še tisti ki zagovarjajo zelo zelo odprt zvok bi rekli... pa kaj so visoke dali na"full"....
V prostor sem se večkrat vračal,tudi z kolegi in tudi sprememba ...LP ni kaj dosti pomagala!!! SISTEM JE BIL SLAB

Vseeno mislim, da je potrebno ugotoviti KAJ v tem sistemu ni delalo, saj na tak način ne moreš kar odpisat nekaj dobrih aparatur. Je pa res, če so snovalci sistema trdili da je to oh in ah, da je to za njih tisto pravo. To pa kaže na to, da imajo res vsake oči svojega malarja.
Tudi meni se v eni izmed sicer uglednih ljubljanskih trgovin dogaja, da iz (po mojem mnenju ) solidnih zvočnikov vse sika in nikakor ni niti približno podobno originalu, ki sem ga vajen slišati na raznih koncertih. Pa me prodajalec (in lastnik) vztrajno prepričuje, da je to tisto pravo, ampak iz njegovega prepričevanja izhaja samo to, da stalno gleda drevesa in ga gozd ne zanima.
J...ga me pač ne bo več tja. Pa je drugače čisto fajn dedec , če ne že zato, ker toliko časa vztraja na tem nestabilnem trgu. Pa tudi kar nekaj naših članov (avdio kluba) vidim pri njem.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Dec 08, 2005 5:43 pm

Ko testirate ali "tvikate" vaš sistem ali preiskušate neko novo aparaturo, kako se tega polotite? Ali enostavno poslušate glasbo, ali imate nekatere stalne plošče za preposlušavanje?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jan 02, 2006 9:23 am

Izbira šampanjca, ki ima čimboljši pok( zvok)?

Kot večina pozna obstoja originalni način izdelave šampanjca v Franciji ter izdelava penin drugod po enaki metodi. Nato obstojajo še cenejše( bolj industrijske) metode izdelave penin in sektov.

Poleg te delitve obstoja še nivo sladkorja v penini. Označujejo se z polsuho-demi sec, suho-sec , extra suho-extra sec ter zelo suho-brut, ki ima v sebi najmanj neprevretega sladkorja.

Pri vsem tem je zanimivo to, da večina ljudi( kar jih poznam) najrajši pije bolj sladke penine in šampanjce,ki so cenejši in so jim bolj prijetni za pitje. Le tisti, ki imajo več izkušenj in se bolj spoznajo, najbolj cenijo boljše šampanjce in to čim bolj suhe.

Ali lahko tukaj potegnemo kakšne primerjave z konzumiranjem vrhunskega zvoka, si lahko le sami zamislite. Ali je zopet le cena ali je dejansko znanje tisto, ki prepriča nekoga, zakaj dati več denarja vrhunski šampanjec.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » To Jan 03, 2006 8:55 am

Živijo!
[quote="administrator"]
Pri vsem tem je zanimivo to, da večina ljudi( kar jih poznam) najrajši pije bolj sladke penine in šampanjce,ki so cenejši in so jim bolj prijetni za pitje. Le tisti, ki imajo več izkušenj in se bolj spoznajo, najbolj cenijo boljše šampanjce in to čim bolj suhe.

Hahaha, Srebrno Radgonsko polsuho, kajne? Bljah. :x

Od naših penin je trenutno (meni) top penina Grand Cuvee Poetoviona 2003 (brut), Ptujske Kleti.

Od Francozov pa je meni najbolj sedel Bollinger Special Cuvee, seveda tudi ta brut.

[quote="administrator"]Ali lahko tukaj potegnemo kakšne primerjave z konzumiranjem vrhunskega zvoka, si lahko le sami zamislite. Ali je zopet le cena ali je dejansko znanje tisto, ki prepriča nekoga, zakaj dati več denarja vrhunski šampanjec.


:roll:
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a akacjan » To Jan 03, 2006 1:32 pm

Moet & Chandon Brut Imperial !!
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov