Nova polička

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Nova polička

OdgovorNapisal/-a ak » To Maj 28, 2013 8:41 pm

Ob predelavi poslušalnice (ki ji moja draga iz meni neznanega razloga pravi "dnevna soba") ;-) sem si postavil še nove police za sistemček.
Dizajn je moj (verjetno ne bo težko ugotoviti, od kod je osnovna ideja), izvedba pa profesionalna (ergo, ne moja).

Ogrodje je rostfraj (spodaj polna 3cm plošča, prednja debelostenska stebrička polna mivke, zadnja votla in z odprtinami za vodenje kablov).
Police so mediapan oblečen v javor in s spodnje strani ojačane s 1cm rostfraj ploščo.
Vse skupaj na nivelirnih špičkah...
Teža? Trije smo se kar namatrali, da smo tole postavili.
Zvok? Za LP zaradi nove razporeditve čakam kable, CD ima pa precej bolj stabilen in definiran zvok. Kaj pa vem...morda se mi tako samo zdi, ker vem, da je vse skupaj na 150+kg stojalu. Pa niti ni važno, sliši se bolje, izgleda bolje, pa draga je zadovoljna. Čista Win-Win situacija :-)))

lp
AK
Priponke
DSC_0269.JPG
Polno
DSC_0269.JPG (79.8 KiB) Videno 12466 krat
DSC_0247.JPG
Spodnja stran
DSC_0247.JPG (120.95 KiB) Videno 12466 krat
DSC_0244.JPG
Prazno
DSC_0244.JPG (109.23 KiB) Videno 12466 krat
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: Nova polička

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Jun 04, 2013 6:47 pm

Lep project. Kje in kako pa se pride do niveliranja stojala ter kako so ločene poličke?
Franc
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Nova polička

OdgovorNapisal/-a ak » To Jun 04, 2013 8:23 pm

Niveliranje celega stojala je preko štirih nogic, ki gredo skozi spodnjo "temeljno" ploščo in so pričvrščene s kontramaticami. Plošča ima spodaj povečane luknje, v katere so nogice utopljene, tako, da je temeljna plošča samo par milimetrov nad tlemi. Na zgornji strani katice za nogice pokriva spodnja polica, ki je konstrukcijsko povsem enaka zgornjim. V temeljni plošči so uvijačene tudi štiri konice, s katerimi zniveliraš spodnjo polico, neodvisno od temeljne plošče.

Vsaka polica potem leži na štirih konicah, s katerimi jih tudi (vsako posebej) zniveliraš in tako odpraviš napakice pri varjenju nosilčkov konic na glavne stebre. Police same se tako ne dotikajo nosilnih stebrov, razen seveda preko konic.

Za gramofon je potem na polico položena še marmorna plošča, na njo pa originalna StabiS podloga. Po mojem slednja ne bi bila niti potrebna, ampak nekako "paše zraven".

lp ak
lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov